Семінари, наради, курси

НУШ – простір для освітніх можливостей кожного учня
 

1234356ав28 лютого Харківська обласна бібліотека для дітей була запрошена до участі у методико-практичному семінарі для бібліотекарів закладів загальної середньої освіти Салтівського району міста Харкова Бібліотека "НУШ – простір для освітніх можливостей кожного учня". Фахівці ХОБД виступили з доповідями:

  • Міжнародні, всеукраїнські, обласні конкурси та акції у системі розвитку творчих здібностей дітей;
  • Сервіси для інтерактивних дистанційних заходів. Створення робочих матеріалів за допомогою платформи Canva. Гра-практикум.

Організатор семінару КЗ «Харківський ліцей №138 Харківської міської ради». До заходу долучилося 36 бібліотекарів закладів загальної середньої освіти.

 


 

Курси підвищення кваліфікації завідувачів та бібліотечних працівників спеціалізованих бібліотек для дітей Харківської області та м. Харкова


2024.02.05-08 009Попри всі труднощі воєнного часу дитячі бібліотеки Харківщини плідно працюють – знаходять нові форми роботи, залучають дітей та молодь, діляться своїм душевним теплом і знаннями з читачами.

Майже тиждень, з 5 по 8 лютого 2024 року, проходили курси підвищення кваліфікації завідувачів та бібліотечних працівників спеціалізованих бібліотек для дітей Харківської області та міста Харкова за темою «Підвищення професійної компетентності бібліотечних працівників: нові пріоритети і вимоги».

Читати далі

 


 

Міжрегіональний практичний семінар
«Бібліотеки в умовах воєнного стану: час діяти разом»
 

Бібліотеки в умовах воєнного стану20 грудня відбувся Міжрегіональний практичний семінар «Бібліотеки в умовах воєнного стану: час діяти разом». Захід організовано Харківською обласною бібліотекою для дітей за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної військової адміністрації.
Відкрила семінар директор ХОБД Галина Трохименко. З вітальним словом до учасників звернулися заступник директора Департаменту культури і туризму Харківської обласної військової адміністрації Олександр Костін та Наталя Петренко, директор Харківської державної наукової бібліотеки ім. Короленка, голова ХОВ УБА.
412373211 678966631090773 6007781851012016366 nУ заході взяли участь більше 60 фахівців – представники Національної бібліотеки України для дітей, обласних книгозбірень з різних регіонів країни, видавці, бібліотекарі Харківщини.

Читати далі

 


 

IMG 20231116 150356 14815 листопада 2023 року фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей долучилися до участі у круглому столі за темою : «Реалізація соціальних проєктів як спосіб досягнення фізичної, інформаційної та цифрової безбар’єрності», ініційованого Національною бібліотекою України ім. Ярослава Мудрого.
Під час проведення круглого столу обговорювалася низка актуальних питань, як-от:
- архітектурні рішення для досягнення фізичної безбар’єрності у публічних бібліотеках;
- як у публічній бібліотеці створити сприятливе середовище розвитку та самореалізації для усіх жителів громади тощо.

Читати далі

 


 

ошшш24–28 квітня 2023 р. фахівець САІП взяла участь у проблемно-цільовому навчанні для завідувачів відділів довідково-інформаційного обслуговування обласних бібліотек для дітей та центральних міських бібліотек ЦБС для дітей. «Інноваційні зміни в дитячих бібліотеках», яке було організовано Національною бібліотекою України для дітей спільно з Центром неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв  в онлайн-форматі.
Під час навчання обговорювалися сучасні аспекти та перспективні напрями бібліографічної діяльності. А саме:
«Медійно-інформаційна грамотність: бібліотечна складова»
«Бібліотечні сервіси і бібліографічні продукти через призму соціальних медіа дитячої бібліотеки»
«Формування електронних інформаційних ресурсів у корпоративному середовищі»
«Рекомендаційні електроні ресурси бібліотек України для дітей, як одна із новітніх форм розкриття фондів»
Цікавими та змістовними були огляди сучасної української літератури для дітей. Спілкування з директором видавництва «Час майстрів» Олегом Симоненком та представниками видавництва «Vivat» Світланою Тараторіною і Оленою Рибкою. Саме в цих видавництвах були надруковані дитячі книги, які стали лауреатами Всеукраїнської літературної премії імені Всеволода Нестайка. Йшлося про найцікавіші книги і новинки від видавництв та співпрацю з бібліотеками у популяризації кращих сучасних дитячих видань.
У рамках проблемно-цільового навчання відбувся круглий стіл «Формування електронних інформаційних ресурсів у корпоративному середовищі», на якому обговорювався сучасний стан та перспективи розвитку діючих корпоративних проєктів НБУ для дітей. Завершилося навчання презентаціями з досвіду роботи бібліотек, що висвітлюють нові формати бібліографічної практики.
длжМи також поділилися своїми напрацюваннями. Це і створення бібліографічних бібліотрансформерів та віртуальних виставок з використанням онлайн сервісів Genially, Kahoot, Quizizz, Learningapps.org. Започаткування проєкту «Добрі історії для малечі», проведення уроків інформаційної грамотності.
Практичні напрацювання, що представили бібліографи обласних бібліотек для дітей, продемонстрували, що успішне майбутнє бібліографії належить тим, у кого є творча ініціатива, активна зацікавленість фахом, уміння професійно вдосконалюватися.
 
 

 


изображение viber 2023-04-08 19-00-34-4413-7 квітня 2023 року фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей взяли участь у курсах підвищення кваліфікації для завідувачів бібліотек-філій та бібліотечних працівників Харківської області та міста Харкова "Підвищення професійної компетентності бібліотечних працівників: нові пріоритети і вимоги".Організатор - ОНМЦ ПК.Лупіцька В.М. завідувач сектору прогнозування та інновацій ХОБД для слухачів курсів прочитала лекції за такими актуальними темами:1. Бібліотека у системі цивільного захисту та процесів формування у дітей знань з основ безпеки життєдіяльності.2. Технології формування читацької активності.
3. Вітчизняний та світовий досвід промоції читання.
4. Сучасна українська дитяча література у дзеркалі премій, рейтингів та конкурсів
Особлива увага була приділена нещодавно прийнятій урядом України Стратегії розвитку читання на 2023-2032 роки " Читання як життєва стратегія". Основна мета якої об'єднати українців, зробити читання усвідомлено обраним дозвіллям, способом саморозвитку та освіти.
Підбиття підсумків курсів підвищення кваліфікації відбулося на Круглому столі. Слід зазначити неабияку активність слухачів, їх бажання поділитися власним досвідом роботи у військовий час.
Бібліотекарі розповіли про волонтерську діяльність, підтримку ВСУ, допомогу внутрішньо переміщеним особам, промоцію українських книжок, обговорили проблеми актуалізація фондів бібліотек.

4 лекция1 лекция2 лекция

 

 

 

 

 

 

 


 

IMG 20230324 114643 553

 

23 березня 2023 року співробітники
 #Бібліотеки_на_Алчевських долучилися до участі в онлайн-семінарі «Як виховувати почуття патріотизму у дітей молодшого шкільного віку за допомогою книжок», організованого бібліотекарем  ХЗОШ І-ІІІ ступенів № 64 для своїх колег з Салтівського району міста Харкова. 

IMG 20230324 114649 357Чи під силу бібліотекарям впливати на становлення своїх читачів справжніми патріотами, якими новітніми методами і формами потрібно володіти та яким арсеналом літератури озброїтися, щоб досягти такої високої мети? – про це і не тільки розмірковували під час демонстрації презентації «Сучасні письменники, які встали на захист країни з пером та зброєю в руках», підготовленої нашим колегою. Також присутні довідалися про діяльність українських видавництв під час воєнного стану й обмінялися досвідом роботи задля підвищення професійної компетентності. Бібліотекарі зійшлися на думці, що виховувати читача-громадянина з високими моральними та патріотичними ідеалами, формувати в учнів ціннісне ставлення до держави, суспільства, історії, духовних і культурних витоків свого народу непросто, але вкрай важливо, особливо за допомогою найвпливовішого інструменту – книжки і читання.


IMG 20230324 114643 878         IMG 20230324 114649 439

 


 

 

изображение viber 2023-02-21 15-05-08-18113 лютого –  17 лютого 2023 року фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей взяли участь у курсах підвищення кваліфікації для завідувачів бібліотек-філій та бібліотечних працівників Харківської області та міста Харкова "Підвищення професійної компетентності бібліотечних працівників: нові пріоритети і вимоги".
Організатор - ОНМЦ ПК.


Лупіцька В.М. завідувач сектору прогнозування та інновацій ХОБД для слухачів курсів прочитала лекції за такими актуальними темами:
1. Бібліотека у системі цивільного захисту та процесів формування у дітей знань з основ безпеки життєдіяльності.
2. Технології формування читацької активності. 
3. Вітчизняний та світовий досвід промоції читання.
4. Сучасна українська дитяча література у дзеркалі премій, рейтингів та конкурсів.
4 лекция1 лекция 2 лекция 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  


 

 

 14.02. 2023 року фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей взяли участь у МІЖРЕГІОНАЛЬНОМУ КРУГЛОМУ СТІЛІ присвячений Міжнародному дню дарування книг. «БЛАГОДІЙНІСТЬ ЯК ДЖЕРЕЛО ПІДТРИМКИ БІБЛІОТЕК ПІД ЧАС ВІЙНИ» 

Організатори: КЗК «Донецька обласна бібліотека для дітей», ГО «Донецьке обласне відділення УБА», за підтримки Управління культури і туризму ДонОДА.

 

Захід відбувся у змішеному форматі. 

 

Виступи учасників:
«Підтримка бібліотек під час війни»
Алла Гордієнко, генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей, президент Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги (UA_IBBY), президент громадської організації «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей», голова благодійної організації «Благодійний фонд розвитку Національної бібліотеки України для дітей», заслужений працівник культури України, кандидат культурології
Ігор Степурін, голова Благодійного фонду «Бібліотечна країна»; видавець, засновник і директор з проєктів видавництва «Саміт-Книга»; Голова ревізійної комісії Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів; засновник Книжкового клубу Верховної Ради України
Люсьєна Шум, виконавчий директор благодійного фонду «Бібліотечна країна», учасниця ГО «Мережа захисту національних інтересів «АНТС»
Олександр Красовицькій, генеральний директор видавництва «Фоліо», член Ради з питань дерусифікації, декомунізації та деколонізації від МКІП
Валентина Черноус, директор Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г. Шевченка, заслужений працівник культури України
Лариса Лугова, директор Львівської обласної бібліотеки для дітей, член Президії УБА, член Президії Української асоціації працівників бібліотек для дітей, Почесний член Польської спілки бібліотек, заслужений працівник культури України
Наталія Назарук, директор Рівненської обласної бібліотеки для дітей
Аліна Біла, директор Чернівецької обласної бібліотеки для дітей;
"Тримаємо культурний фронт дитячі бібліотеки Харківщини під час війни" Харківська обласна бібліотека для дітей.

Програма круглого столу

 

 


  

изображение viber 2023-01-30 15-32-37-732

  26 січня 2023 року Благодійним Фондом «Бібліотечна країна» за підтримки британської благодійної організації «Libraries Connected» було організовано зустріч для обміну досвідом між британськими та українськими бібліотеками. На платформі Zoom взяли участь понад 160 представників з України та Британії, до участі долучилися також фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей.

изображение viber 2023-01-30 15-38-31-144


Вітання пролунал від голови фонду «Бібліотечна країна», так і від очільниці
«Libraries Connected» Ізобель Хантер.

изображение viber 2023-01-30 15-38-31-292Уже на початку події внутрішній чат конференції був наповнений повідомленнями про цілковиту підтримку України та захватом від незламності й сміливості українців.
Учасники з України мали можливість познайомитися з організацією “Libraries Connected”, яка створена, щоб відстоювати потужність бібліотек, демонструвати їхню важливість для окремих людей і громад, а також підтримувати керівників бібліотек у Великобританії.
Їх Універсальні бібліотечні пропозиції (Universal Library Offers) спрямовані на об’єднання спільнот, покращення добробуту та сприяння рівності через навчання, грамотність і культурну діяльність.
изображение viber 2023-01-30 15-38-31-027Від британських колег представили доповіді: Стратегії розвитку бібліотек Великобританії / Універсальні бібліотечні пропозиції, зокрема за темами: «Книги та читання» – Дейв Ллойд, «Здоров’я та добробут» – Сара Хассан, «Цифровізація та інформація» – Стефані Вілсон та «Культура і креативність» – Мішель Алфорд.
Теми доповідей учасників з України:
“Мандрівна бібліотека: двічі евакуйовані!”  Анастасія Літашова, завідувачка відділом інформаційних технологій Луганської ОУНБ;
«Бібліотека після окупації» Людмила Єфремова, директорка Тростянецької публічної бібліотеки;
«Альтернативні кошти в діяльності бібліотек під час війни» Лариса Харчук, директорка публічних бібліотек міста Житомира;
«Як працює бібліотека здоров’я» Наталія Кучеряєва, директорка Диканської публічної бібліотеки;
"Про першу “зелену” бібліотеку Києва на Пріорці" Ганна Кобець, завідувачка Бібліотеки-філії для дітей м.Києва.

изображение viber 2023-01-30 15-37-38-250 изображение viber 2023-01-30 15-38-31-097 изображение viber 2023-01-30 15-45-27-292

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

изображение viber 2022-10-17 18-34-56-64310.10 – 14.10 2022 року фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей взяли участь у курсах підвищення кваліфікації для завідувачів бібліотек-філій та бібліотечних працівників Харківської області та міста Харкова "Підвищення професійної компетентності бібліотечних працівників: нові пріоритети і вимоги".
Організатор - ОНМЦ ПК.


Лупіцька В.М. завідувач сектору прогнозування та інновацій ХОБД для слухачів курсів прочитала лекції за такими актуальними темами:
1. Бібліотека у системі цивільного захисту та процесів формування у дітей знань з основ безпеки життєдіяльності.
2. Технології формування читацької активності. 
3. Вітчизняний та світовий досвід промоції читання.
4. Сучасна українська дитяча література у дзеркалі премій, рейтингів та конкурсів.
изображение viber 2022-10-17 18-35-09-262
 
Та взяла участь у Круглому Столі, підчас якого розповіла про "Роботу бібліотек для дітей Харківській області у воєнний час".
 
 

4 лекция1 лекция 2 лекция 3 лекция
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 


 

 
изображение viber 2022-10-11 13-40-06-55607 жовтня 2022 року фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей взяли участь у круглому столі «Бібліотеки в умовах воєнного часу», який проводив дитячий журнал «Джміль» для бібліотекарів України в режимі онлайн.
Під час зустрічі обговорювались актуальні проблеми бібліотечної діяльності в умовах воєнного часу, відбувся обмін досвідом бібліотекарів різних регіонів України.
Лупіцька Валентина завідувач сектору прогнозування та інновацій ХОБД була запрошена до участі у якості спікера. Виступ "Бібліотеки для дітей Харківської області в умовах воєнного стану"
Приємною несподіванкою була зустріч із відомим дитячим письменником Григорієм Фальковичем.

 

 


 

 

изображение viber 2022-08-19 16-34-42-545

 19 серпня відбулася перша тематична розмова «Російська література в публічних бібліотеках України. Давайте поговоримо!», організована ВГО Українська бібліотечна асоціація спільно з ГО «Бібліотека майбутнього» на платформі Zoom. У заході взяли участь фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей.

Модератор: Вероніка Селега
До обговорення питань долучилися:
- голова Українського інституту національної памяти Антон Дробович;
- Президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація, кандидат наук із соціальних комунікацій Оксана Бруй;
- очильник Український інститут книги Олександр Коваль;
- юрист Ігнат Забродський;
- директорка Львівської обласної бібліотеки для дітей, член Президії УБА Лариса Лугова;
- керівник Централізованої бібліотечної системи для дітей Львова Василь Кметь;
- директорка Хмельницької МЦБС Тамара Козицька;
- директорка Луганської ОУНБ Світлана Моісєєва.

 изображение viber 2022-08-19 16-38-26-079Селега Дробович Лугова
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Презентація національно-патріотичного
онлайн-проєкту "Що я скажу Солдату Перемоги"

 

28 липня у День української державності фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей, разом з колективами 60 дитячих бібліотек України, взяли участь у презентації національно-патріотичного онлайн-проєкту "Що я скажу Солдату Перемоги". Організатор - Національна бібліотека України для дітей.
Це онлайн-проєкт, який передбачає написання дітьми з усіх куточків України та з-за кордону невеличких авторських віршів, есе, листів, роздумів, звернених до захисників. Кінцева мета – видання за підтримки благодійників друкованої збірки дитячих робіт. Цей проєкт покликаний об’єднати дітей і дорослих – патріотів, які душею і серцем люблять Україну і все українське.

 изображение viber 2022-08-01 12-04-42-331 изображение viber 2022-08-01 12-05-52-030 изображение viber 2022-08-01 12-18-16-045

 

 

 

 

Публічна розмова «Пере-йменування»

 

изображение viber 2022-06-16 13-33-47-76716 червня 2022 р. фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей долучилися до публічної розмови «Пере-йменування», щодо перейменування бібліотек України за участю бібліотечної спільноти, представників Українського інституту національної пам'яті, фахівців з урбаністики та креативного сектору.
Організатор – Українська бібліотечна асоціація.
Мова йшла:
- про роль і значення топонімічних символів в культурі та житті суспільств;
- про те що звільнення від російського імперського спадку є частиною незворотності так тяжко вистражданих українським народом змін та європейського розвитку нашої держави.
В дискусії взяли участь:
– Oksana Brui, президентка Української бібліотечної асоціації
– Наталія Кривда, докторка філософських наук, професорка кафедри української філософії та культури КНУ
– Ірина Бірюкова, генеральна директорка Одеської національної наукової агенції Angry.
Модераторка: Вероніка Селега, засновниця ГО «Бібліотека майбутнього».
Захід відбувся у форматі онлайн-дискусії на платформі ZOOM.


 

 

изображение viber 2022-06-12 18-22-15-158

    10 червня 2022 р. Лупіцька Валентина завідувач сектору прогнозування та інновацій ознайомилась с діяльністю Сколівської міської бібліотеки для дітей та поділилася досвідом роботи Харківської обласної бібліотеки для дітей. Відбулась цікава професійна бесіда зі співробітниками бібліотеки.

изображение viber 2022-06-12 18-27-52-624

  Завершилась поїздка до міста Сколе екскурсією у історико-краєзнавчий музей "Сколівщина". У музеї подарували книжки, які при першій нагоді будуть передані до фонду Харківської обласної бібліотеки для дітей.

                                      изображение viber 2022-06-12 18-45-15-407      изображение viber 2022-06-12 18-48-40-566

 

 


 

 

  

изображение viber 2022-06-12 17-22-38-487 9 червня 2022 р. завідувач сектору прогнозування та інновацій Лупіцька Валентина взяла участь у семінарі, що відбувся на базі КЗ "Публічно-шкільна бібліотека Славської селищної ради" Стрийського району Львівської області, надала бібліотекарям громади методичну консультацію "Технології формуванняизображение viber 2022-06-12 17-24-04-872 читацької активності. Вітчизняний та світовий досвід промоції читання" та ознайомила з досвідом роботи Харківської обласної бібліотеки для дітей.

 

 

 

 


 

Система підвищення кваліфікації працює!

285388864 3210474395890809 4146140033976983067 n  Фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей взяли участь у курсах підвищення кваліфікації  для завідувачів бібліотек-філій та бібліотечних працівників Харківської області та міста Харкова "Підвищення професійної компетентності бібліотечних працівників: нові пріоритети і вимоги".

 Організатор - ОНМЦ ПК. 

30 травня - 3 червня.

Лупіцька В.М. завідувач сектору  прогнозування та інновацій ХОБД прочитала для слухачів лекції  за такими актуальними темами:

  • Бібліотека у системі цивільного захисту та процесів ормуання у дітей знань з основ безпеки життедіяльності.
  • Технології формуваннячитацької активності. Вітчизняний та світовий досвід промоції читання.
  • Сучасна українська дитяча література у дзеркалі премій, рейтингів та конкурсів.
 
 
Міжрегіональний проблемний семінар
 «Сучасна бібліотека для дітей -
платформа для  культурного розвитку громади»
 

260464655 4959710347372709 4805997406344689685 n23 листопада 2021 року відбувся Міжрегіональний проблемний семінар «Сучасна бібліотека для дітей – платформа для культурного розвитку громади».
Організатор заходу – ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей», за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.

Семінар пройшов у форматі онлайн на платформі Google Meet.

До семінару долучилися фахівці  Департаменту культури і туризму Харківської облдержадміністрації, ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей», ДЗ «Національна бібліотека України для дітей», Львівської та Донецької обласних бібліотек для дітей, бібліотек для дітей та бібліотек-філій   м. Харкова та Харківської області. У заході взяли участь понад 60 осіб. Бібліотекарі Харківщини з цікавістю слухали лідерів бібліотечної спільноти, надихалися їхнім досвідом та ділилися своїми здобутками.

Читати далі

 

 Семінар-тренінг «Схід і Захід разом: бібліотечний формат»

 

зображення viber 2021-12-09 10-14-57-7457 вересня 2021 рокув межах Всеукраїнського дня бібліотек Бориславська публічна бібліотека Львівської області приймала гостей з Харкова, Львова, Трускавця, Дрогобича. Зустріч відбулась під гаслом «Схід і Захід разом: бібліотечний формат». Основна мета заходу – ознайомлення з кращим досвідом роботи бібліотек України.

Семінар-тренінг для бібліотечних працівників Бориславської, Дрогобицької та Трускавецької територіальних  громад провели: Валентина Лупіцька завідувач сектору прогнозування та інновацій ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей» та  Любов Сташко завідувач  методичного відділу КЗ ЛОР «Львівська обласна бібліотека для дітей». зображення viber 2021-12-09 10-14-58-326Лупіцька В. надала консультацію «Бібліотека у системі цивільного захисту та процесів формування у дітей знань з основ безпеки життєдіяльності», розповіла про діяльність Школи мультиплікації «Пізнай місто» при ОКЗ «ХОБД», показала мультфільми про Харків, створені на базі Школи та подарувала комплект видавничої продукції бібліотеки.

 

Читати далі

 

 

«Сервіс графічного дизайну Canva для освітян і бібліотекарів:

створюємо візуальний контент»


фото к вебінару13 липня фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей взяли участь у вебінарі «Сервіс графічного дизайну Canva для освітян і бібліотекарів: створюємо візуальний контент». Організатор – Харківське обласне відділення УБА та Дистанційна Академія ВГ «Основа». До заходу приєдналися понад сто вчителів, викладачів вищих навчальних закладів та бібліотекарів з різних куточків України.
Тьютор Катерина Вірютіна розповіла про сервіси: CRELLO, ADOBE SPARK, SNAPPA та їх можливості. Більш детально зупинилася на можливостях сервісу Canva, розглянула створення облікового запису та існуючі види візуального контенту. Надала практичні поради щодо створення плакату й презентації та подальше їх зберігання та поширення контенту.

 

Семінар-тренінг «Зелена хвиля екочитання»

124-25 травня 2021 року у Національній бібліотеці України для дітей відбувся семінар-тренінг «Зелена хвиля екочитання» за підтримки Програми IBBY – Yamada 2021 «Право дитини стати читачем», в якому взяли участь і фахівці ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей».

 

 Модель сучасної бібліотеки для територіальної громади

 

 

16233307340609 червня фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей долучилися до участі у Школі професійної майстерності керівників публічних бібліотек Харківської області «Модель сучасної бібліотеки для територіальної громади» у форматі онлайн, організатором якої виступила Харківська обласна універсальна наукова бібліотека.
Завідувач юридичним відділом Харківського обкому профспілок працівників культури Надія Юшина у своєму виступі зосередилася на законодавчому регулюванні трудових відносин в Україні. Зокрема, на актуальних питаннях для бібліотекарів у сучасних умовах реформування бібліотек.
Теми доповіді директора ХОУНБ Наталі Шостко:
«Організація бібліотечного обслуговування в територіальній громаді», «Правове регулювання діяльності бібліотечних закладів: проблеми, проєкти, перспективи».
Ганна Бакаєва, завідувач науково-методичним відділом ХОУНБ, здійснила «Аналіз таблиць з ЕСМаР в Excel».
Лариса Сашкова, завідувач Регіональним центром «Харківщина», проаналізувала краєзнавчу дільність бібліотек Харківщини у 2020 році, а головний бібліотекар цього відділу Наталя Грайворонська розкрила інформаційний потенціал РЦІ «Харківщина».
Наталя Грачова, головний методист науково-методичного відділу ХОУНБ, представила «Панораму методичних видань» та зосередила увагу керівників бібліотек на участі в Обласному огляді-конкурсі «Публічна бібліотека в Facebook. Бути там, де читач». Завершив школу виступ Валентини Димарецької, завідувача відділу обробки літератури та каталогізації, «Про побудову та властивості УДК».

 

 


 

«Діяльність бібліотек-філій у соціокультурному просторі регіону: пошук нових форм та методів роботи»

сем5-9 квітня 2021 року відбувся Навчально-тематичний семінар з підвищення кваліфікації завідуючих бібліотек-філій Харківської області та м. Харкова за темою: «Діяльність бібліотек-філій у соціокультурному просторі регіону : пошук нових форм та методів роботи». Його організував Обласний навчально-методичний центр підвищення кваліфікації працівників культурно-освітніх закладів у онлайн-режимі.
6,8 квітня до участі у семінарі долучилися і фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей. Для 50 завідувачів-бібліотек філій вони надали консультації з актуальних тем щодо обслуговування юних користувачів, а саме: «Основні напрямки діяльності дитячої бібліотеки в умовах адміністративно-територіальної реформи», «Технології формування читацької активності: вітчизняний та світовий досвід промоції читання», «Всеукраїнські, міжрегіональні та обласні конкурси у системі розвитку творчих здібностей дітей», «Сучасна українська дитяча література у дзеркалі премій, рейтингів та конкурсів».
 

 Семінар «Безпека в туризмі».

изображение viber 2021-03-18 18-25-46«Безпека в туризмі» – така тема семінару, який відбувся 17 березня 2021 р. в приміщенні ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» і до якого долучились фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей. Розмова йшла про сукупність факторів, що характеризують соціальний, економічний, правовий та інший стан забезпечення прав і законних інтересів громадян, юридичних осіб та держави в галузі туризму.

 


 
Засідання секції науково-методичної та науково-дослідної роботи Харківського обласного відділення (філії) ВГО Українська бібліотечна асоціація у Харківській державній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка.
 
 
161400004825018 лютого 2021 р. у ХДНБ ім. В.Г. Короленка відбулося засідання секції науково-методичної та науково-дослідної роботи Харківського обласного відділення (філії) ВГО Українська бібліотечна асоціація у Харківській державній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка. Від Харківської обласної бібліотеки для дітей взяла участь Лупіцька В.М. Відповідно до програми були підбиті підсумки науково-методичної та науково-дослідної роботи бібліотек-головних методичних центрів Харкова у 2020 р. Розглянуті поточні питання реалізації регіонального корпоративного проєкту «Бібліотечна енциклопедія Харківщини»; відбулось обговорення та Затвердження «Зведеного плану науково-методичної та науково-дослідної роботи бібліотек – методичних центрів та громадських бібліотечних об'єднань м. Харкова на 2021 рік»; презентовано видання ХДНБК «Методична діяльність публічних бібліотек України: історичний огляд». Також надана інформація про проведення Всеукраїнського 1614000307454конкурсу імені Л. Б. Хавкіної на кращі наукову роботу та інноваційний проєкт серед молодих спеціалістів бібліотек, аспірантів, магістрів, студентів.

Від Харківської обласної бібліотеки для дітей до кабінету бібліотекознавства імені Л.Б. Хавкіної передано комплект методико-бібліографічних та інформаційних видань бібліотеки за 2020-2021 рік.

 

 

 

 


 

«Діяльність бібліотек-філій у соціокультурному просторі регіону: пошук нових форм та методів роботи»

 

IMG 369915-19 лютого 2021 року відбувся Навчально-тематичний семінар з підвищення кваліфікації завідуючих бібліотек-філій Харківської області та м. Харкова за темою: «Діяльність бібліотек-філій у соціокультурному просторі регіону : пошук нових форм та методів роботи». Його організував Обласний навчально-методичний центр підвищення кваліфікації працівників культурно-освітніх закладів у онлайн-режимі.
16, 17 лютого до участі у семінарі долучилися і фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей. Для 36 завідувачів-бібліотек філій вони надали консультації з актуальних тем щодо обслуговування юних користувачів, а саме: «Основні напрямки діяльності дитячої бібліотеки в умовах адміністративно-територіальної реформи», «Технології формування читацької активності: вітчизняний та світовий досвід промоції читання», «Всеукраїнські, міжрегіональні та обласні конкурси у системі розвитку творчих здібностей дітей», «Сучасна українська дитяча література у дзеркалі премій, рейтингів та конкурсів».

 

 


 

Робота з травмою за допомогою метафоричних асоціативних карт

 

4 1Практичний семінар з групою психологів Національної гвардії Східного регіону України провела психолог Харківської обласної бібліотеки для дітей Зінаїда Шейнфельд. Тема: Робота з травмою за допомогою метафоричних асоціативних карт (МАК) психолог на практиці продемонструвала ефективні методи роботи з травмою за допомогою метафоричних карт, які допомагають дістатися до глибоко прихованих переживань через метафори і проекції. Саме такий спосіб дає можливість проживання навіть дуже ранніх або надійно витіснених травматичних подій.

 


 

«Сучасна дитяча книжка і читання в епоху цифрової культури»

 
conference27 жовтня 2020 року відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар у форматі онлайн. Тема семінару – «Сучасна дитяча книга і читання в епоху цифрової культури».

Організаторами виступили – Національна бібліотека України для дітей, Національна секція Міжнародної ради з дитячої книги (IBBY) за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

 

Читати далі

 


 

Круглий стіл «Рекомендаційний електронний ресурс КЛЮЧ (Краща Література — Юним Читачам) – переформатування»

 

Ключ11 грудня 2020 року співробітники Харківської обласної бібліотеки для дітей взяли участь у засіданні круглого столу «Рекомендаційний електронний ресурс КЛЮЧ (Краща Література  Юним Читачам) – переформатування». Науковці, дослідники з питань літератури для дітей, бібліографи обласних бібліотек для дітей та українські письменники ділилися враженнями про роботу проєкта «КЛЮЧ» у його десятирічний ювілей. КЛЮЧ дійсно став потужною інформаційною платформою з промоції книги для дітей, незамінним помічником та порадником в оцінці сучасної дитячої літератури.

Ключ2Завідуюча сектором автоматизації бібліотечно-бібліографічних процесів нашої бібліотеки Кірнос С. А. виступила з доповіддю ««КЛЮЧ» як дієва допомога у процесі підготовки бібліографічних посібників». Вона розповіла про досвід використання ресурсів проєкту при створенні власних бібліографічних продуктів, їх актуальність у роботі бібліотек з читачами.

 


 

Вебінар

«Культурні стратегії: стратегії залучення громадськості,
фондів та бізнесу до інноваційних проєктів бібліотек»

изображение viber 2020-11-13 13-06-09 10 листопада 2020 року бібліотечні фахівці ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей» взяли участь у вебінарі «Культурні стратегії: стратегії залучення громадськості, фондів та бізнесу до інноваційних проєктів бібліотек» з циклу вебінарів «Культурні та креативні індустрії для бібліотекарів», організованому Українською бібліотечною асоціацією.
изображение viber 2020-11-13 13-07-26 Спікеркою заходу виступила Ірина Соловей, стратегиня з розвитку спільнот, президентка громадської організації Garage Gang, співзасновниця платформи соціальних інновацій Big Idea, консультантка зі стратегії для програми міського розвитку Код Міста. Тема її виступу стосувалася залучення до розвитку бібліотек фондів, бізнесу, громадських організацій. Особлива увага була зосереджена на бібліотеках, їх креативному потенціалі, концентрації талантів особистостей та значенні у зростанні й розвитку громади.

 

 

 


 

 

Screenshot 15-9 жовтня 2020 року відбувся Навчально-тематичний семінар з підвищення кваліфікації методистів та бібліотечних працівників, які проводять методичну роботу, публічних бібліотек Харківської області за темою: «Організаційно-методична робота: складові успіху в умовах викликів сучасності». Його організував Обласний навчально-методичний центр підвищення кваліфікації працівників культурно-освітніх закладів у онлайн-режимі.
6-7 жовтня до участі у семінарі долучилися і фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей. Для 23 методистів та бібліотечних працівників, які проводять методичну роботу, вони надали консультації з актуальних тем щодо обслуговування юних користувачів, а саме: «Основні напрямки діяльності дитячої бібліотеки в умовах адміністративно-територіальної реформи», «Технології формування читацької активності: вітчизняний та світовий досвід промоції читання», «Всеукраїнські, міжрегіональні та обласні конкурси у системі розвитку творчих здібностей дітей», «Сучасна українська дитяча література у дзеркалі премій, рейтингів та конкурсів».

 

 

 


 

Вебінар «Публічні заходи в бібліотеках на європейську тематику»

 

vebinarВ рамках проєкту «Інформаційна підтримка ЄС бібліотекам для дітей та юнацтва» представництво Європейського Союзу в Україні запрошує бібліотеки для дітей та юнацтва України на вебінари «Публічні заходи в бібліотеках на європейську тематику».
На вебінарах, ми будемо ділитися інформацією про те:

Ø як ми проводили інтерактивні – вікторини, квести; інтелектуальні – брейнринги, живі історії та тренінги на європейську тематику, Що? Де? Коли?;
Ø поділимося сценаріями цих заходів;
Ø проведемо тренінг з soft skills «Як створювати зрозумілі та красиві презентації»;
Ø навчимо створювати і проводити власні вікторини для бібліотек через використання можливостей порталу euroquiz.org.ua.
Не пропустіть:
⏰ 28 квітня 2020 року о 11:00 ⏰
⏰ 29 квітня 2020 року о 11:00 ⏰
⏰ 30 квітня 2020 року о 11:00 ⏰

 

 


 

 

 

IMG-a269122a9c2fba197-VНа базі бібліотеки на Алчевських для фахівців бібліотек для дітей та юнацтва м. Харкова та області відбувся тренінг «Україна – ЄС: шляхи співпраці та взаєморозуміння» в рамках реалізації проєкту «Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні» спільно з представництвом Європейського Союзу в Україні та ГО «Молодіжна Альтернатива».
В межах тренінгу відбулися зустрічі зі спікерами:

  • Денис Черніков – представник парламентської експертної групи з євроінтеграції, керівник проєкту (м.Київ);
  • Людмила Кудіна – координатор проєкту(м.Київ);
  • Галина Нікітіна – молодий посол Європи, представник організації Young European Ambassadors/ Young European Neighbours (м.Харків);
  • Наталя Яковлева – експерт проєкту Представництва Європейського Союзу в Україні під назвою «Team Europe» (м.Харків);
  • Олена Суховерхова – координатор харківського Євроклубу при ХЗОШ № 160.

89482977 1059351287783151Фахівцям 38 бібліотек Харківщини розповіли про саму ідею та історію створення Європейського Союзу, можливості співпраці ЄС з бібліотеками для дітей та юнацтва, про креативні можливості для залучення нових користувачів до бібліотек, здійснення спільних проєктів з представництвом ЄС, залучення до його різноманітних програм. Наприкінці усі бібліотеки отримали  єврокуточки, які стануть важливим фактором в подальшій роботі.

ФОТО

 

 

 


 

Воркшоп у Богодухівській дитячій бібліотеці

 

155809734656 n Харківська обласна бібліотека для дітей організувала презентацію екологічного проєкту «Зелені легені» та проведення воркшопу «Екологічне виховання та збереження довкілля як сучасний напрямок діяльності бібліотек» на базі Богодухівської районної дитячої бібліотеки за участі бібліотечних працівників району. 
Бібліотекарям надані методичні й практичні поради. Фахівців ознайомлено із досвідом реалізації екологічних проєктів у бібліотеках України, зокрема Львівській обласній бібліотеці для дітей. Особлива увага приділена реалізації проєктів Харківської обласної бібліотеки для дітей. Закінчився воркшоп інтерактивною екологічною грою «Екологія та ми». Також було переглянуто фільм Тетяни Бабіної, знятий в межах проєкту «Зелені легені».
Відкриття експозиції "Зелені легені та екскурсійний огляд творчих робіт дітей зацікавив учнів 6-х класів ліцею №3. Фахівці ХОБД  також провели з дітьми екологічну інтерактивну гру «Екологія та ми». Переможці отримали сертифікати. Зазначені заходи були покликані привернути увагу молодого покоління до екологічного стану довкілля України. Богодухівська районна дитяча бібліотека нагороджена дипломом за участь у проекті «Зелені легені».

Фоторепортаж

 

 


 

«Дивосвіт Нестайкових пригод: до 90-річчя від дня народження»

 

1 27 лютого 2020 у Національній бібліотеці України для дітей відбувся Всеукраїнський круглий стіл «Дивосвіт Нестайкових пригод: до 90-річчя від дня народження». У ньому взяли участь письменники, поети, викладачі, літературознавці, бібліотекарі, вихователі дитячих садків, юні актори. 
Розпочалась зустріч урочисто із виступу маленьких акторів за твором Всеволода Нестайка «Принцеса Іванна». 
Серед почесних гостей була донька письменника, друзі та представники видавництв «Веселка» й «АБАБАГАЛАМАГА», які поділилися спогадами про життя та кумедні випадки, що сталися з «творцем сонячних зайчиків». 
Упродовж дня виступаючі з різних боків розглянули творчість Всеволода Нестайка: аналізували твори, розглядали різні художні засоби в них, порівнювали із сучасними письменниками, розглядали психологічні та екологічні аспекти творчості, ділилися статистичними даними про кількість книг у фондах, згадували цитати з творчості, розповідали про досвід роботи за творами, демонстрували буктрейлери.
 Фахівці бібліотеки на Алчевських також підготували цікаву доповідь «Діалог книги та кіно: Харківська екранізація твору В.Нестайка „Тореадори з Васюківки“», в якій розглянули історію створення фільму, роботу знімальної групи та долю головних персонажів. 
Насамкінець учасники конференції встигли побувати на зустрічі із відомим письменником Андрієм Кокотюхою, познайомитися та запросити його до співпраці.

 

 


 

Training4 березня в Харківській обласній бібліотеці для дітей відбувся майстер-клас для завідуючих шкільних бібліотек із циклу «Інноваційна діяльність шкільної бібліотеки в контексті освітньої реформи» спільно з Харківською академією неперервної освіти. 

 

 

Training8 жовтня 2019 р. на базі Харківської обласної бібліотеки для дітей пройшов навчально-тематичний семінар з підвищення кваліфікації для завідувачів бібліотек-філій публічних бібліотек та бібліотечних працівників Харківської області та міста Харкова на тему "Діяльність публічних бібліотек-філій у соціокультурному просторі регіону: пошук нових форм та методів роботи".

 

Воркшоп «Україна – ЄС: співпраця з дитячими бібліотеками та взаємовідносини»

65633298 2354783054793285 7449044085358198784 o25 червня 2019 р. Харківська обласна бібліотека для дітей проводить воркшоп «Україна – ЄС: співпраця з дитячими бібліотеками та взаємовідносини» в рамках реалізації проекту «Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей в Україні» (спільно з Представництвом Європейського Союзу в Україні та ГО «Молодіжна Альтернатива») для заступників директорів централізованих бібліотечних систем по роботі з дітьми, завідувачів районними дитячими бібліотеками та дитячими публічними бібліотеками новостворених ОТГ (Великобурлуцька селищна ОТГ, Зачепилівська селищна ОТГ, Нововодолазька селищна ОТГ).

Читати далі:

 


IMG-a3ed0c973365489730b4bbf957ca1fbd-VФахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей 17 травня 2019 р. взяли участь у обєктових тренуваннях "Тиждень безпеки дитини" з залученням керівництва цивільного захисту закладів дошкільної освіти Холодногірського району, що відбувся на базі "Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 275 Харківської міської ради"

 

 Читати далі:

 

 

 


 

IMG 20190422 16305422 квітня 2019 р. в Харківському обласному організаційно-методичному центрі туризму відкрилась виставка «Легенди живуть на книжкових полицях», в межах якої представники Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки та Харківської обласної бібліотеки для дітей надали книжкові видання та презентували їх.

 

 

  

 

 


IV Міжнародний форум молодих бібліотекарів УБА «Бібліотека: перезавантаження»

 

IMG 20190411 173623Харківська обласна бібліотека для дітей долучилась до IV Міжнародного форуму молодих бібліотекарів УБА «Бібліотека: перезавантаження» та одержала перемогу під час постерної сесії.

Детальніше. Мегакрутий захід пройшов 11-12 квітня 2019 р. у затишних стінах навчально-бібліотечного комплексу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Серед спікерів: представники наукових, університетських та публічних бібліотек з різних міст України (Старобільськ, Запоріжжя, Житомир, Київ, Миколаїв, Генічеськ, Львів, Дніпро, Суми) та з-за кордону (Рига, Марібор), видавництва «Самміт-Книга», «Наш формат», «Ірбіс Комікси», корпорація «Ранок». 
 
 

 

 


 

TrainingФахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей 17 квітня 2019 р. взяли участь у показовому "Дні цивільного захисту", об‘єктовому тренуванні та семінарі керівників ЗЗСО Холодногірського району Харківської міської ради за темою "Система роботи закладу освіти з питань Цивільного захисту" на базі Харківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 126.
19 квітня долучилися до участі у показовому "Дні цивільного захисту" та "Комплексному об‘єктовому тренуванні " в Комунальному закладі "Пісочинський ліцей "Мобіль" Пісочинської селищної ради". Соціальним партнером шкіл у наданні інформаційної підтримки виступила Харківська обласна бібліотека для дітей. Валентина Лупіцька, завідувачка сектору прогнозування та інновацій ХОБД, у своїй доповіді акцентувала увагу на потребі і значенні соціального партнерства школи та обласної бібліотеки для дітей з питань ЦЗ.
 

 Читати далі:

 


 

 

 

Training12.04.19 р. на базі Харківської обласної бібліотеки для дітей для завідувачів бібліотек-філій публічних бібліотек Харківської області та м. Харкова відбулися заняття навчально-тематичного семінару з підвищення кваліфікації за темою «Діяльність бібліотек-філій у соціокультурному просторі регіону: пошук нових форм та методів роботи».

 


 

TrainingЗ метою удосконалення предметної та методичної складової професійної компетентності вчителів 3, 4-х класів щодо забезпечення загального та обов’язкового результатів змісту освіти (мовно-літературна освітня галузь) відповідно до нового  Державного стандарту початкової освіти, нових освітніх програм для початкової школи 26-27 березня 2019 р. у Харківській обласній бібліотеці для дітей відбувся науково-практичний семінар  «Предметна й методична підготовка вчителя початкових класів для формування читацької компетентності молодших школярів».

 


DSC0906527 лютого 2019 р. в Харківській обласній бібліотеці для дітей відбувся Обласний семінар «Популяризація культурної спадщини як важливий фактор патріотичного виховання юних користувачів бібліотеки», який урочисто відкрив начальник Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації Олег Анатолійович Яцина. Також він познайомився із музеєм АТО «Блокпост пам’яті. Харків», передивився експонати й навіть спробував сплести маскувальну сітку. 
 

 


 

DSC0894626 лютого - 1 березня 2019 р. відбувся Навчально-тематичний семінар з підвищення кваліфікації бібліотечних працівників спеціалізованих бібліотек для дітей Харківської області та м. Харкова за темою “Сучасні підходи до організації та методики  бібліотечного обслуговування користувачів дитячої бібліотеки”
 

 


 

 

conference5 лютого 2019 р. спільно з Харківською академією неперервної освіти для завідуючих шкільних бібліотек відбувся майстер-клас із циклу: “Комунікативний простір як фактор трансформації сучасної шкільної бібліотеки”.
 
 
 

 
 
conference18 грудня 2018 р., спільно з Харківською академією неперервної освіти для завідуючих шкільних бібліотек було проведено майстер-клас "Стратегічні пріоритети діяльності шкільної бібліотеки в умовах адміністративно-територіальної та освітньої реформи". 
 

 


 

IMG-b8db6638bad68fe2ca1202deaa3b8650-V30 жовтня 2018 року співробітники бібліотеки взяли участь у роботі семінару на тему: «Управління змінами на шляху розбудови Нової української школи», організованого  для директорів ЗОШ  Московського району у межах популяризації засад  НУШ. На семінарі відбулася презентація Харківської бібліотеки для дітей як одного з фундаторів, що забезпечує  здобуття дітьми якісного рівня знань шляхом залучення до книжки і читання. До уваги учасників семінару було представлено деякі видавничі матеріали бібліотеки, під час проходження локацій працювала електронна рамка інформаційної тематики. Виступи бібліотекарів одержали схвальні відгуки керівників загальноосвітніх закладів, які вказали на бажання налагодити співпрацю.

ФОТО

 


 

 

360 n30.05.2018 на базі ЦМБ ім. Бєлінського відбувся міський семінар "Нове обличчя бібліотек - нові послуги громаді". Зав. сектором прогнозування та інновацій Лупіцька В. М. представила доповідь "Проектна грантова діяльність, як чинник розвитку бібліотеки та стимул розширення спектру бібліотечних послуг: з досвіду роботи ОКЗ "Харківська обласна бібліотека для дітей". До уваги учасників організовано перегляд мультфільмів, створених  юними учасниками бібліотечної школи мультиплікації.


27 квітня 2018 р. на базі ОКЗ "Харківська обласна бібліотека для дітей" відбувся семінар «Сучасні орентири діяльності шкільної бібліотеки» для завідувачів бібліотек ЗЗСО Харківського району, спільно з відділом освіти Харківської адміністрації. 

Програма семінара        Програма семінара 001


Показові "Дні цивільного захисту"

 

AB0 2320Фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей 5 квітня 2018 р. взяли участь у показовому"Дні цивільного захисту" обєктового та протипожежного тренування на базі Харківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 71. 10 квітня долучилися до участі у показовому "Дні цивільного захисту" обєктового та протипожежного тренування та семінарі керівників ЗЗСО Новобаварського району на базі Харківської спеціалізованої школи І-ІІ ст. № 162. Соціальним партнером шкіл у наданні інформаційної підтримки виступила Харківська обласна бібліотека для дітей. Валентина Лупіцька, завідуюча сектором прогнозування та інновацій ХОБД, у своїй доповіді акцентувала увагу на потребі і значенні соціального партнерства школи та обласної бібліотеки для дітей з питань ЦЗ.

 Фото:

Читати далі:


 
Триденний Обласний навчальний семінар
«Маркери українства на історико-культурній мапі Харківщини»
 
 
семинар берминводи16-18 березня 2018 р. відбувся триденний Обласний навчальний семінар «Маркери українства на історико-культурній мапі Харківщини» за сприяння Управління у справах молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації, у якому взяли участь краєзнавці, історики, гіди, екскурсоводи, музейники, бібліотекарі, соціально активна молодь. Долучилась і Харківська обласні бібліотека для дітей. Проект зі створення патріотичних екскурсій триває третій рік. Його дебютний захід  «Патріотичні екскурсії по Україні» відбувався у Києві 15-17 травня 2016 року.  Наступні етапи пройшли у містах Дніпрі, Чернівцях, а тепер і у Харкові. Локації семінару: Харків, ДП ”Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води», Мурафа, Пархомівка, Богодухів, Хаб соціальної активності: Студія 42.
 
 

 

IMG 20180223 12565723 лютого 2018 року наша бібліотека стала ареною, на якій пройшов семінар для бібліотекарів закладів загальної середньої освіти Московського району м. Харкова на тему: "Бібліотечне краєзнавство в роботі шкільних бібліотек".
Співробітники бібліотеки познайомили своїх колег та соціальних партнерів з досвідом роботи Харківської обласної бібліотеки для дітей щодо впровадження форм і методів бібліотечного краєзнавства в освітньому просторі в умовах бібліотечно-інформаційної підтримки. Велике зацікавлення у присутніх викликали бібліотечні видання краєзнавчої тематики, апробована програма "Джерела краєзнавства" та огляд краєзнавчих сторінок, розміщених на сайтах ХОБД й Бібліомістечко. Учасники семінару залишилися задоволеними результатом роботи: вони дізналися про традиційні та інноваційні аспекти діяльності бібліотеки щодо пропагування краєзнавства, про шляхи залучення молоді до активного пізнання рідної землі, які можна застосовувати на практиці.

 

Читати далі:


 

 IMG 8471

15 лютого 2018 року працівники Харківської обласної бібліотеки для дітей взяли участь у навчально-методичному семінарі з методистами районних управлінь освіти, які відповідають за питання цивільного захисту, та керівниками закладів загальної середньої  та дошкільної освіти, де в 2018 році  відбудеться показовий День цивільного захисту, Тиждень безпеки дитини "Модернізація системи організації цивільного захисту в закладах освіти". Захід відбувся на базі харківської ЗОШ  I-III ступенів № 53.  Досвід соціального партнерства Харківської обласної бібліотеки для дітей із загальноосвітніми навчальними закладами з питань цивільного захисту презентувала завідувачка сектору прогнозування та інновацій Лупіцька В. М.

 

 


IMG 8471на сайт 3

 

 

 


 

 

conference15.02.2018 р

15 лютого у бібліотеці відбулися тематичні заняття у рамках проведення короткотермінового навчально-тематичного семінару з підвищення кваліфікації директорів ЦБС та завідуючих публічними бібліотеками.
У теплій і дружній атмосфері відбулося спілкування колег з директором Харківської обласної бібліотеки для дітей Галиною Трохименко, яка визначила основні перспективні шляхи і напрямки роботи бібліотечних закладів області на поточний рік з урахуванням законодавчих змін і вимог часу.

 


Читати далі

 


 

 

 

 
IMG 20171221 100830-121 грудня 2017 р.  на базі Харківської обласної бібліотеки для дітей відбулося засідання методичного об'єднання шкільних бібліотекарів навчальних закладів інтернатного типу обласного підпорядкування «Особливості систематизації та обробки документів за УДК».
Фахівці ХОБД активно долучилися до роботи методичного об’єднання. Бібліографом I категорії сектору комплектування та обробки літератури Огурцовою Л. В. надана консультація «Упровадження УДК у  практику роботи шкільної бібліотеки».
 
 
 
Семінар 
«Розвиток читацької компетентності учнів як умова формування адаптованої особистості, здатної орієнтуватися в потоці інформації».

 
 

DSC07170

18 жовтня 2017 р. на базі Харківської обласної бібліотеки для дітей відбувся семінар учителів української мови та літератури загальноосвітніх навчальних закладів I-III ступенів Московського району м. Харкова. Головна тема заходу – «Розвиток читацької компетентності учнів як умова формування адаптованої особистості, здатної орієнтуватися в потоці інформації». З мультимедійною презентацією «Сучасна українська дитяча література в дзеркалі премій, рейтингів, конкурсів» виступила завідувач сектору прогнозування та інновацій бібліотеки В.М.Лупіцька.


 
Інтерактивний тренінг
«Робота PR-Клубів бібліотек в умовах децентралізації» 
 
000711 липня 2017 року у Харківській обласній бібліотеці для дітей співробітники публічних бібліотек та представники 3-х ОТГ Харківської області зібралися на одноденний інтерактивний тренінг «Робота PR-Клубів бібліотек в умовах децентралізації» в межах проекту ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», що виконується Асоціацією міст України(АМУ) в партнерстві з IREX/Україна (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
 

 Літня школа безпеки

«Запобігти. Врятувати. Допомогти»
 
DSC 2217

Під час літніх канікул ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей» (ХОБД) організувала та провела масштабний міжрегіональний захід «Літня школа безпеки “Запобігти. Врятувати. Допомогти”» з актуальних проблем взаємодії дитячих бібліотек з громадою щодо питань цивільного захисту.
Завдяки участі у Програмі національних обмінів, яка передбачає конструктивний діалог між різними регіонами України, ХОБД вдалося виграти грант Центру культурного менеджменту за фінансування Європейського Союзу та  Національного фонду підтримки демократії (США). Це дозволило запросити на Літню школу представників бібліотечної спільноти з п’яти регіонів України.

Читати далі

 

 Фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей  взяли участь у  міському  семінарі з цивільного захисту

 i   16.03.2017  фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей взяли участь у  навчально-методичному семiнарі за темою: "Концепцiя реалiзацiї заходiв цивiльного захисту в закладах освiти" з методистами (фахiвцями) районних управлiнь освiти, якi вiдповiдають за питання цивiльного захисту, та керiвниками загальноосвiтнiх навчальних закладiв м.Харкова, де в 2017 роцi вiдбудеться показовий День ЦЗ, комплексне об'єктове тренування та протипожежне тренування, що відбувся на базі Харківської загально освітньої школи I-ІІІ ст. № 36.
 
Читати далі
Фото

 
«Бібліотека: спілкування реальне і віртуальне» 
 
Співробітники Харківської обласної бібліотеки для дітей взяли участь у роб IMAG2575-11 оті міського семінару «Бібліотека: спілкування реальне і віртуальне», який відбувся 28 листопада 2016 року в Центральній міській бібліотеці ім. В.Г.Бєлінського ЦБС Шевченківського району.
 Сучасні інформаційні технології у системі соціокультурних комунікацій бібліотеки та читача, а також бібліотека у соціальних мережах – основні теми обговорення на семінарі.
 Завідуюча сектором розвитку бібліотеки та зв’язків з громадськістю ХОБД Саліна Н.Ю. поділилася своїм досвідом роботи. Вона розповіла про комплексне використання традиційних та інноваційних технологій у бібліотеках взагалі, про взаємозв'язок усталених форм роботи та використання різноманітних електронних ресурсів на прикладі діяльності Харківської обласної бібліотеки для дітей, а також про роль сайту ХОБД та Регіонального сайту дитячих бібліотек Харківщини «Бібліомістечко» у цій взаємодії.
  Учасники семінару  – Лупицька В.М. та Саліна Н.Ю. взяли участь у мозковому штурмі «Бібліотека у соцмережах: кроки до успіху».
 

 

 
“Бібліотека для дітей в умовах соціальних
та економічних перетворень”
 

 

 IMG 8237-11   16-17 листопада 2016 року на базі Харківської обласної бібліотеки для дітей відбулися заняття в рамках проведення навчально-тематичного семінару з підвищення кваліфікації для заступників директорів по роботі з дітьми Централізованих бібліотечних систем Харківської області та м. Харкова за темою: «Бібліотека для дітей в умовах соціальних та економічних перетворень», організовані Обласним навчально-методичним центром підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів.
  Фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей підготували цикл консультацій з актуальних питань діяльності спеціалізованих бібліотек для дітей.
  Заступник директора ХОБД Драган Р. А. зосередив увагу слухачів на пріоритетних напрямках бібліотечного обслуговування, основних аспектах програмно-цільової діяльності дитячих бібліотек та плануванні на 2017 рік.
IMG 8258-11   Використанню сучасних інформаційних технологій були присвячені консультації Саліної Н. Ю., зав. сектором розвитку та зв’язків з громадськістю, «Сайт бібліотеки як інструмент ефективного обслуговування віртуальних користувачів та співпраця бібліотечної спільноти» і Кірнос С. А., провідного бібліотекаря, «Використання інформаційно-комунікативних технологій (ІКТ) з метою підвищення ефективності діяльності бібліотекаря». Настенко Т. І., зав. Відділом підтримки дитячого і сімейного читання, у консультації «Шкільні канікули у форматі «бібліотечний нон-стоп» поділилася досвідом організації і проведення літніх читань, Тижня дитячого читання та організації зимових свят у бібліотеці.
  Лупіцька  В. М., зав. сектором прогнозування та інновацій, звернулася до проблематики читання дітей у соціокультурному просторі дитинства та ознайомила слухачів з вітчизняним та світовим досвідом промоції читання, а також новітніми технологіями формування читацької активності. У консультації «Образно-діалогова виставочна робота та застосування концепції мерчандайзингу у бібліотеці» вона ознайомила з мерчандайзингом як маркетинговим процесом, спрямованим на просування товару, його основними принципами, законами, інструментами та можливостями їх використання у бібліотеках.
  Консультація методиста І-ої категорії Загревської С. М. «Рік англійської мови в Україні та питання популяризації зарубіжної літератури» була доповнена яскравим виступом, присвяченим творчості відомого письменника-ювіляра Р.Дала.
  Усі консультації фахівців ХОБД супроводжувалися електронними презентаціями, які у подальшому слухачі курсів підвищення кваліфікації зможуть використати у своїй роботі на місцях.
 

Програма


 

Семінар-практикум для шкільних бібліотекарів

DSC087529 листопада 2016 р. провідний бібліотекар Харківської обласної бібліотеки для дітей Кірнос С. А. взяла участь у  семінарі-практикумі для шкільних бібліотекарів на тему:

«Формування національної свідомості школярів засобами роботи шкільного бібліотекаря», що відбувся
на базі ХЗОШ № 88.

Бібліотекар ознайомила слухачів з досвідом національно-патріотичного виховання дітей засобами інформаційно-комунікаційних технологій, набутим обласною бібліотекою  для дітей. Розповіла про нові форми та засоби популяризації літератури і читання, такі як буктрейлер, віртуальна книжкова виставка, ведення буктубу, створення лонгрідів та біліотрансформерів тощо.

__________________________________________________

Читати далі

 

ВИЇЗНИЙ СЕМІНАР У БАЛАКЛІЇ

«Використання інноваційних технологій у практиці роботи дитячої бібліотеки»

IMAG235721 червня Харківська обласна бібліотека для дітей провела виїзний семінар на базі Балаклійської ЦБС. У ньому взяли участь фахівці спеціалізованих бібліотек для дітей та бібліотекарі сільських бібліотек-філій Балаклійського району. Така форма співпраці дозволила «з доставкою додому» одержати нові знання та практичні навички, ознайомитися із сучасними тенденціями бібліотечної роботи з дітьми та промоції читання.

Завідуюча сектору прогнозування та інновацій ХОБД В.М.Лупіцька представила консультацію «Бібліотечне обслуговування дітей: сучасні проблеми, підходи, перспективи». Вона ознайомила з кращим вітчизняним та світовим досвідом, надала можливість побачити цікаві візуальні форми просування книжки і читання серед дітей та підлітків, а також запропонувала адаптувати ці інновації до місцевих можливостей. Особливу увагу було приділено патріотичному вихованню юних читачів, сучасним методикам творчого опрацювання художньої літератури.

Лекція-практикум «Мерчандайзінг у бібліотеці. Образно-діалогова виставкова робота: від концепції до впровадження» ознайомила з вивченням проблем бібліотечного попиту та практичним застосуванням законів ефективного розміщення документів у бібліотеці.

Читати далі

 


БІБЛІОТЕКА У КОНТЕКСТІ СУЧАСНОГО ІСТОРИЧНОГО БІБЛІОТЕКОЗНАВСТВА

 

13101209 221947201504640 132867468 n 26 квітня 2016 року у ХДНБ імені В. Г. В.Г.Короленка відбувся науково-практичний семінар «Бібліотека у контексті сучасного історичного бібліотекознавства» до 145-річчя від дня народження Л. Б. Хавкіної.
  На семінарі розглядались питання історичного бібліотекознавства України, кращих традицій харківської бібліотечної школи, внеску окремих діячів у р озвиток бібліотечного будівництва, вивчення й поширення культурної спадщини бібліотечної справи Харківщини.

  «Детски13115327 221947078171319 77617339 n 1 е читальни-библиотеки и современные библиотечные идеалы» (Л.Хавкина) –  тема виступу В. М. Лупіцької, завідуючої сектором ХОБД – презентація монографії  «Історія розвитку бібліотек України для дітей (кінець ХІХ-ХХ ст.)»   Як було зазначено у доповіді, Національ на бібліотека України для дітей взяла на себе важливу місію, розпочавши в 1993 році наукове дослідження «Історія державних бібліотек України для дітей», до якого активно долучилися обласні бібліотеки для дітей. Його результатом стало видання колективної монографії «Історія розвитку бібліотек України для дітей (кінець ХІХ-ХХ ст.)».

  Відновлення історичних витоків створення і розвитку системи бібліотечного обслуговування дітей у єдності з історією бібліотечного і просвітницького руху базувалося на працях І.Огієнка, С.Русової, С.Сірополко, Х.Алчевської, Л.Хавкіної, Д.Балики, Г.Погребняк та  багатьох інших українських учених.
13081987 221947164837977 1707042622 n  Щоб краще представити результати дослідження, упорядники монографії виділили розділи, у яких багатогранна діяльність дитячих бібліотек певних періодів розглядається комплексно: «Бібліотечне обслуговування дітей до 1917 року»; «Бібліотечне обслуговування дітей 1917-1940 рр.»; «Бібліотеки для дітей у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.». Тематичні розділи, що охоплюють період 1945-1991 рр. – «Розвиток мережі бібліотек для дітей», «Книжкові фонди», «Бібліографічна діяльність», «Організація читацької діяльності», «Науково-дослідна робота», «Організаційно-методична діяльність» – розкривають широкий спектр і різноманітність форм роботи дитячих бібліотек, види взаємодії бібліотекаря і читача при обслуговуванні книгою на абонементі та в читальному залі, в процесі довідково-бібліографічної і інформаційної діяльності, масової та індивідуальної роботи з читачами, організації дозвілля тощо.
  Поєднання історичної ретроспективи з проблемно-тематичною побудовою дало можливість вивчити історію українських бібліотек для дітей як цілісний процес і показати багатогранність їхніх функцій, роль і значимість в істрії як бібліотекознавства, так і української культури.
  Представлене видання викликало зацікавленість у присутніх фахівців бібліотечної справи.


 

Сутність і особливості процесу формування
іміджу шкільної бібліотеки
в сучасному інформаційному просторі
щодо реалізації національно-патріотичного виховання
 

2009-2067На семінарі бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів I-III ступенів Московського району м. Харкова, що відбувся 11 березня 2016 року у Харківській ЗОШ №111, методисту ХОБД Загревській С.М. вдалося відкрити для присутніх непересічну постать, яка зробила чималий внесок у розвиток сучасної української літератури.
Тема семінару «Сутність і особливості процесу формування іміджу шкільної бібліотеки в сучасному інформаційному просторі щодо реалізації національно-патріотичного виховання». Поміж інших питань, що розглядалися на семінарі, увагу присутніх привернула літературна сторінка «Журавка з подільського жита», підготовлена методистом бібліотеки до 75-річчя з дня народження популярної української поетеси, піснярки, заслуженого діяча мистецтв України Ганни Танасівни Чубач.
  Попри 45-річну творчу діяльність, активну громадську позицію, яку займає Ганна Чубач, ім’я поетеси виявилося зовсім не знайомим учасникам семінару. Завдяки цікавій і змістовній розповіді бібліотекаря та яскравим ілюстративним матеріалам цю прикру несправедливість вдалося успішно ліквідувати.   Представлені методичні рекомендації та узагальнюючі матеріали цілком успішно можна реалізувати у роботі з дітьми, що й взяли на озброєння присутні.

 

ФОТО на Google+

 


 

Семінар вчителів російської мови та літератури загальноосвітніх  навчальних закладів I-III ступенів Московського району м. Харкова

Інформаційно-бібліографічна служба Харківської обласної бібліотеки для дітей з надання консалтингових послуг «Бібліокур’єр» продовжує плідну співпрацю з освітянами. 24  листопада 2015 року на базі бібліотеки відбувся семінар вчителів російської мови та літератури загальноосвітніх  навчальних закладів I-III ступенів Московського району м. Харкова "Особливості викладання російської мови та літератури в 7-х класах відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти". Його мета:
- ознайомити учасників семінару з реалізацією завдань Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, освітньої галузі  «Мови і літератури»;
-  визначити шляхи співпраці з обласною бібліотекою для дітей та викладачами ВНЗ щодо  впливу інноваційних методик на формування засад патріотичного виховання учнів в урочний та позаурочний роботі.
  На семінарі відбувся колективний пошук шляхів підвищення ефективності уроку як засобу поліпшення якості освіти.

  Вчителя ознайомилися з  досвідом роботи Харківської обласної бібліотеки для дітей з питань національно-патріотичного виховання - реалізацією таких  проектів  як «Зробімо крок назустріч миру», «Татова книжка», проведенням Обласного патріотичного форуму «В граніті. В бронзі. У серцях...» (21 жовтня 2015 року) тощо, обговорили можливості використання ресурсів бібліотеки для реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді.     Також учасники семінару мали змогу здійснити екскурсію по бібліотеці.

  Яскравим емоційним фіналом семінару став показ уривку з п’єси М.Гоголя «Ревізор» у виконанні аматорського колективу працівників ХОБД «Театр на колесах».


   Бібліотечний десант на Зміївщині: виклики часу,

інновації у роботі з дітьми та цільові проекти.


IMG 6545Як «заразити» підлітків «вірусом читання», як влаштувати найкращу книжкову виставку, з якими депутатами та письменниками треба подружитись на Фейсбуці та що робити при загрозі теракту – на безліч запитань знайшли спільну відповідь представники Харківської обласної бібліотеки для дітей разом з бібліотекарями Зміївщини під час виїзного семінару 16 червня 2015 року.

ФОТО на GOOGLE+ 

Читати далі

Програма семінару

 


  «Застерегти. Врятувати. Допомогти»:

семінар з цивільного захисту  

 
IMAG1249
Життя є найбільшою цінністю. Але, виявляється, жити у сучасному світі непросто. Кожна людина може опинитися у надзвичайній ситуації. Це може трапитися як із однією окремою  людиною, так і з великою кількістю людей. Коли ми чуємо слова «надзвичайна ситуація чи катастрофа», завжди відчуваємо неспокій, уявляємо собі лихо, людські страждання, знищення матеріальних цінностей. На жаль, ризик виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із небезпекою для життя людей і суспільства, завжди залишається досить великим. Ці виклики перевіряють суспільство в цілому, готовність і ефективність дій усіх його інститутів. А обізнаність є запорукою збереження життя і здоров’я людей.
Харківська обласна бібліотека для дітей не залишається осторонь цих важливих питань і тому новим вектором співпраці школи та бібліотеки стала діяльність з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.
В умовах суспільно-політичної ситуації, в якій перебуває Україна на сучасному етапі, вкрай актуальним і необхідним є проведення Днів цивільного захисту. З великим успіхом саме такий захід – семінар начальників цивільного захисту (цивільної оборони) загальноосвітніх навчальних закладів Київського району – відбувся 20 квітня 2015 року у IMAG1267Харківській ЗОШ № 36. Соціальними партнерами школи у наданні інформаційної підтримки виступила Харківська обласна бібліотека для дітей. Співробітники бібліотеки, які взяли участь у відкритому заході, зробили вагомий внесок у підготовку та проведення семінару.
Маючи значний досвід у створенні відеопродукту, бібліотекарі попрацювали над адаптацією для сприйняття школярами фільмів з ЦЗ. Велику роботу провели з підготовки книжкової виставки, складання рекомендаційних інформаційно-бібліографічних списків літератури.
Валентина Лупіцька, завідуюча сектором прогнозування та інновацій ХОБД, у своїй доповіді акцентувала увагу на потребі і значенні соціального  партнерства школи та обласної бібліотеки для дітей з питань ЦЗ.  Було зазначено, що ефективне партнерство дозволяє сформувати спільну стратегію діяльності, сконцентрувати матеріальні та інтелектуальні ресурси у сферах: просвітницької діяльності; реалізації спільних заходів, акцій, соціальної реклами тощо; підвищення рівня інформаційної компетенції; системи інформаційно-бібліографічного обслуговування. Особлива увага слухачів семінару була зосереджена на інформаційній безпеці, психології безпеки, надзвичайних ситуаціях соціального характеру. Було презентовано комплексний бібліотечний продукт – бібліотрансформер «Застерегти. Врятувати. Допомогти», до складу якого увійшли: інформаційні буклети для батьків і вчителів, для дітей; рекомендаційні списки літератури вчителям; мультимедійні презентації; відеоролики з основ цивільного захисту.
Схвальну оцінку присутніх одержала презентація тренінгу для старшокласників від психолога бібліотеки ХОБД Ольги Шмат.
Примітно, що  усі учасники семінару одержали комплект друкованої продукції ХОБД, яка послужить вагомим підґрунтям у заходах з ЦЗ під час роботи з дітьми .
У рамках семінару організаторами було проведено відкриті заняття з цивільного захисту для учнів 1-11 класів, військово-спортивну естафету, тренінги з безпеки життєдіяльності та відпрацьовано елементи евакуації.


  Казки, що об’єднують народи

 

IMG 5156 Серед низки вагомих для бібліотечної спільноти заходів, які відбулися у квітні цього року, найбільш знаковим сміливо можна назвати Міжнародний практичний семінар «Бувальщина та вигадка: казки і міфи з усього світу», проведений за ініціативи  Берлінського центру дитячої літератури LesArt, Німеччина. З-поміж великої кількості охочих,  можливість відвідати семінар була надана лише тим закладам, які найкращим чином зарекомендували себе у просуванні дитячого читання.

Представляти Харківський регіон на семінарі, що проходив у  Гете-Інституті міста Києва, випала честь Харківській обласній бібліотеці для дітей.  Методист сектора розвитку бібліотеки та зв’язків з громадськістю за активну роботу під час виконання завдань воркшопу за творчістю братів Грімм одержала у подарунок для бібліотеки карту з чарівної скриньки та сертифікат учасниці.
IMG 5159Розкривати секрети воркшопу  за темою «Бувальщина та вигадка: казки і міфи з усього світу»  до Гете-Інституту були запрошені  фахівців, що проводять дитячі читання та мають практичний досвід роботи з читанням та проведенням літературних заходів з дітьми, майже з усіх куточків України.  Ведуча Сабіне Мене – дипломована журналістка, досвідчена експертка з поширення літератури, яка вже двадцять років керує Берлінським центром дитячої літератури LesArt, провела майстер-клас в інтерактивній формі на базі німецьких казок для дітей. Практично всі присутні бібліотекарі виявили зацікавлення до теми, адже вже  давно працюють у згаданому напрямку й  потребують нових знань та вмінь.
IMG 5160Казки – виток художньої літератури. Вони увібрали у себе соціокультурні традиції різних культур. Формули зачину і кінцівки, символіка чисел, багатоепізодність, вибудова випробувань для героя, – усе це підвищує чутливість сприйняття структури тексту. Тож оповідання казки або її переказ розвиває естетичний смак до якості тексту. Учасники семінару мали  можливість спробувати різні техніки вільної розповіді й оповіді за попередньо заданими параметрами, наприклад, розповідь у колі, за картинками-спогадами, з перспективи обраного предмета або персонажу, візуалізована оповідь тощо.
Запам’ятається учасникам семінару і привітання з мультимедійною презентацією генерального директора Національної бібліотеки України для дітей Алли Гордієнко та перформенс з ростовою лялькою на ім’я НБУшка творчої групи цієї бібліотеки.
Безумовно, подібні семінари мають велику вагу, вони сприяють не лише спілкуванню однодумців, виробленню навичок колективної роботи, а й дозволяють одержані знання застосовувати  на практиці.

 


   XVI районна виставка-презентація 

«Педагогічні ідеї та технології»

 

19 березня 2015 року відбулася XVI районна виставка-презентація  «Педагогічні ідеї та технології», що пройшла на базі Харківської ЗОШ № 164.  Харківська обласна бібліотека для дітей  взяла участь у роботі секції учителів російської мови та світової літератури.
Справжній учитель здатний розкрити в учневі його майбутнє, справжній вчитель прагне досягнення своєї мети – виховувати Людину в людині. Без книги це зробити неможливо. Визначити коло найкращих книжок для дитячого читання – завдання бібліотекаря. У бібліотечному читанні немає заданості, бібліотекар вільний у виборі характеру спілкування з дитиною, він не ставить оцінок, він не обмежений ніякими приписами і повністю покладається на інтерес дитини. Відкритість, імпровізація, відсутність обов’язковості – ось та основна приваблива риса бібліотечного спілкування з дитиною. Учителі ознайомилися з  інноваційними формами роботи бібліотеки з пропагування дитячої книжки.
Координація та співпраця школи, сім’ї і бібліотеки має на меті  подолання  проблеми «не читання» у сучасних дітей та підлітків.

 


 

"Сільська бібліотека від обслуговування населення до співпраці з громадою"

 

DSC 0401 - Копія18 березня 2015 року у Харківській обласній бібліотеці для дітей відбулися заняття курсів підвищення кваліфікації "Сільська бібліотека від обслуговування населення до співпраці з громадою" для завідувачів сільських бібліотек-філій Харківської області.

Їх організатором є обласний навчально-методичний центр підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів.

Співробітники ХОБД активно долучилися до проведення занять. Вони підготували консультацію «Пріоритетні напрямки бібліотечного обслуговування: нові реалії та перспективи» та лекцію-практикум «Інноваційні підходи до організації бібліотечних виставок». Слухачам курсів продемонстрували відеоролик «Світ бібліотек», який у 2013 році здобув перемогу на регіональному фестивалі «БібліоКіноФест 2.0», а також провели екскурсію по бібліотеці, що дозволила розширити уявлення про діяльність відділів і секторів книгозбірні.

Ще фото на Picasa

 


 «Бібліокур’єр» ХОБД у дії: засідання методичного об’єднання шкільних бібліотекарів Чугуївщини

IMG 4070-1 Інформаційно-бібліографічна служба Харківської обласної бібліотеки для дітей з надання консалтингових послуг «Бібліокур’єр» продовжує плідну співпрацю з освітянами. 13 лютого 2015 року на базі бібліотеки відбулося виїзне засідання методичного об’єднання шкільних бібліотекарів Чугуївського району Харківської області.
Учасники заходу мали чудову нагоду безпосередньо довідатися про досвід роботи Харківської обласної бібліотеки для дітей, навчитися застосовувати на практиці інноваційні бібліотечні технології, знаходити оригінальні рішення різних бібліотечних проблем, використовуючи сучасні інформаційні засоби.

Шкільні бібліотекарі ознайомилися з інформаційно-комунікативним простором сучасної дитячої бібліотеки, діяльністю Інтернет-центру «PingWin», про який розповів його бібліотечний прототип, здійснили віртуальну захоплюючу подорож веб-сайтом Харківської обласної бібліотеки для дітей та Регіональним сайтом дитячих бібліотек «БібліоМістечко».
Також бібліотекарі мали змогу здійснити екскурсію по бібліотеці з відвідуванням відділу Книгосховища. Враховуючи попередні побажання учасників методичного засідання, працівники бібліотеки підготували і надали консультацію «Умови та чинники збереження бібліотечного фонду» з використанням мультимедійної презентації. Особливу увагу було приділено санітарно-гігієнічним режимам збереження фонду.
Бібліотекарі Чугуївщини одержали інформацію про проведення поточних конкурсів та акцій з пропозицією долучити до них читачів шкільних бібліотек: сімейний конкурс «Книга пам’яті мого роду» та Всеукраїнську акцію «Книжковий дім відкритий всім». В останній акції учасники засідання взяли участь безпосередньо у стінах бібліотеки, здійснивши доброчинні внески на придбання книжок для потреб дітей, постраждалих у зоні АТО.

 


IMAG1042-1-2 23 грудня 2014 рвідбувся   майстер-клас для шкільних бібліотекарів Харківщини  «Комунікативний простір  як фактор трансформації сучасної шкільної бібліотеки».

Читати далі


19 грудня 2014 року співробітники бібліотеки взяли участь у семінарі  «Використання інформаційно-комунікативних технологій у рекламно-іміджевій діяльності шкільної бібліотеки»  для  бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів  І-ІІІ ступенів Київського району м. Харкова, який  пройшов у Харківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 100 ім. А.С. Макаренка 
Мета семін
ару: висвітлити основні аспекти трансформації діяльності бібліотеки в умовах сучасного розвитку інформаційного простору і технологій, продовжити колективний пошук новітніх методик створення позитивного іміджу шкільної бібліотеки серед читачів. IMAG1031-1
Завідую
ча сектором  про гнозування та інновацій книжная-елочка-2Харківської обласної бібліотеки для дітей В.М. Л упіцька розповіл а про «Рекламно-іміджеву діяльніст ь Харківсь к ої обласної бібліотеки для дітей».

 

 

 

 
 
Книжкови ялинки у бібліотеці ЗОШ № 100 ім. А.С. Макаренка

 
 20141219112342  20141219105403 20141219115815


 


Обласний семінар
«Сучасний погляд на стратегію співпраці бібліотеки та сім’ї»


Уже традиційним стало проведення наприкінці року на базі Харківської обласної бібліотеки для дітей обласного семінару для заступників директорів ЦБС по роботі з дітьми та завідуючих районними дитячими бібліотеками.
IMG 2397 У 2014 році виповнилося 20 років із часу проголошення Організацією Об’єднаних Націй Міжнародного року сім’ї. ООН зазначила, що ця річниця дає можливість знову звернути увагу на роль сім’ї у процесі розвитку людства; підвести підсумки останніх тенденцій у сфері підтримки сімейної політики; обмінятися передовим досвідом співпраці з сім’єю; провести огляд актуальних проблем, з якими стикаються сім’ї у всьому світі.
Саме тому темою цьогорічного семінару є «Сучасний погляд на стратегію співпраці бібліотеки та сім’ї».
Морозного дня – 2 грудня 2014 року – зібралася велика і дружня родина дитячих бібліотекарів Харківщини.IMG 2402
Ще до початку семінару його учасники мали змогу зняти втому після дороги та насолодитися чудовими мистецькими роботами багатодітної родини Джелалі з Богодухівщини, представленими на виставці «Добролюбіє» у фойє бібліотеки.
Налаштуватися на професійне спілкування допомогла постерна сесія обласного фестивалю стендових презентацій «Сімейний бібліоформат».
Відкрила семінар Трохименко Галина Володимирівна, директор Харківської обласної бібліотеки для дітей. З вітальним словом до учасників семінару звернулася Гавриш Анна Анатоліївна, провідний спеціаліст відділу культури, мистецтва та навчальних закладів Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.
Розпочався семінар з урочистої церемонії нагородження грамотами бібліотекарів-ветеранів, що зробили вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи, керуючи центральними та районними дитячими бібліотеками регіону протягом багатьох років:
Сурженко Тетяни Павлівни (Дергачівська ЦБС)
Петровської Галини Михайлівни (Зміївська ЦБС)
Саніної Раїси Семенівни (ЦБС Московського р-ну м. Харкова)
Хіценко Валентини Іванівни (ЦБС Фрунзенського р-ну м. Харкова).
Також нагороди одержали ті бібліотеки, що визнані найактивнішими учасниками Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України – 2014» та обласного фестивалю стендових презентацій «Сімейний бібліоформат».
Бібліотеки Харківщини активно співпрацюють з сім’ями: сприяють організації сімейного дозвілля, допомагають розвитку сімейного читання, надають інформацію з питань педагогіки, психології, сімейного права. Бібліотекарі знаходяться у постійному пошуку ефективних шляхів співробітництва з сім’єю.
Враховуючи багатоаспектність цієї діяльності, Харківська обласна бібліотека для дітей протягом семінару перетворювалася на конференцзал і творчу лаборато-рію, дискусійний майданчик і кабінет психолога і навіть на театральну студію.
У консультації «Бібліотеки для дітей як центри підтримки сім’ї та розвитку читання» завідуючої сектором прогнозування та інновацій Лупіцької В. М. було окреслено основні напрямки співпраці бібліотек з сім’єю, проаналізова-но найбільш ефективні форми і методи роботи, акцентовано особливу увагу на розвиток проектно-цільової діяльності, проведення комплексних заходів, організацію роботи сімейних клубів та вплив сучасних інформаційних технологій; також наведено досвід роботи бібліотек України та зарубіжжя.
Важливого значення в окреслених питаннях набуває розбудова соціокультурного партнерства бібліотеки. Презентативний блок семінару надав можливість його учасникам ознайомитися з цікавим досвідом співпраці бібліотеки з Асоціацією багатодітних матерів м.Харкова «АММА» та Батьківським клубом Благодійного Фонду «Інститут раннього втручання», здійснити бліц-знайомство з його керівниками. Колеги дізналися про цілий ряд важливих проектів, які вже декілька років успішно реалізуються на експериментальних майданчиках бібліотеки.
Про діяльність бібліотеки в рамках цих проектів розповіли завідуюча сектором розвитку бібліотеки та зв’язків з громадськістю Саліна Н. Ю. та психолог Центру соціокультурної діяльності Шмат О. П.
Один із них – цільовий комплексний проект «Промені надії», учасниками якого є діти зі зниженим рівнем інтелекту (синдром Дауна, ДЦП, аутизм тощо), а також їхні батьки. Метою проекту є допомога дитині з обмеженими можливостями відчути себе повноцінною людиною, сприяння їх соціалізації та розвитку творчих здібностей.
Настенко Т. І., виконуюча обов’язки заступника директора ХОБД з питань обслуговування читачів, презентувала інноваційний формат роботи бібліотеки «Бібліо-Open-Air». Здійснивши «відеокруїз», колеги дізналися про найбільш ефективні позастаціонарні форми роботи Харківської обласної бібліотеки для дітей: діяльність «Бібліотечного майданчика» в Молодіжному парку, проект «Літні читання» (організація бібліотечних пунктів у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку), комплексні заходи у Харківському зоопарку, Центральному парку культури і відпочинку ім. М.Горького та Feldman Ecopark.
Лупіцька В. М. підвела підсумки обласного фестивалю стендових презентацій «Сімейний бібліоформат», у якому взяли участь 15 районних та міських дитячих бібліотек. Вона зауважила, що співробітники дитячих бібліотек, використовуючи різноманітні візуальні засоби, змогли максимально наочно та змістовно представити свій досвід роботи з сім’єю.
Керівники провідних бібліотек для дітей Барвінківської, Печенізької та Чугуївської ЦБС і ЦБС Комінтернівського району м. Харкова виступили з презентаціями власного досвіду роботи бібліотек щодо розвитку партнерських відносин, реалізації творчих проектів та підтримки сімейного читання.
Уткіна В. М., завідуюча Печенізькою районною дитячою бібліотекою, подякувала ХОБД за організацію фестивалю стендових презентацій і присвятила йому віршований експромт:
Завжди цікаве щось нове
Запропонує ХОБД.
Враз розбудив нам профазарт
«Сімейний бібліоформат».
У Міжнародний рік сім’ї
Така подія – це доречно,
І досвідом своїм ділитись
Були запрошені ми гречно.
Цей фестиваль стендпрезентацій

Зібрав доволі вже овацій.
Він показав усім навкруг –
Сім’я – бібліотеці друг.
І навзаєм – бібліотека –
Порад потрібних, мудрих тека.
Тож ми запрошуєм родини:
«Читайте більше для дитини,
Приходьте разом в книгозбірні.
Це буде правильно і вірно!»
Андрієнко Н. В., завідуюча Барвінківською центральною дитячою бібліотекою, розповіла про досвід проведення родинного свята «У колі дружньої родини» та співпрацю з особливими категоріями сімей: з прийомними дітьми та сім’ями зони ризику.
Толмачова С. В., завідуюча Чугуївською міською дитячою бібліотекою, поділилась досвідом розвитку соціального партнерства з міським клубом молодої родини «Веселка» та спільного проведення міських культурно-дозвіллєвих заходів.
Терещенко О. В., заступник директора по роботі з дітьми ЦБС Комінтерн-нівського району м. Харкова, розповіла про створення робочого простору для навчання, розвитку творчості, спілкування дітей і батьків у сімейних клубах: «Сімейна альтанка», «Веселка» та «Соняшник»; творчій майстерні «Родинна АртЛабораторія», клубі «Творчі посиденьки» і бібліотечній розвивалочці «Веселі Чомусики».
На щорічних семінарах заступники директорів та завідуючі РДБ мають можливість на практиці ознайомитись з тією чи іншою інноваційною формою роботи і оволодіти новими методами на інтерактивно-практичному етапі семінару. У попередні роки вже були використані такі форми, як подіум-дискусія, ділова гра, аукціон бібліотечних ідей, ток-шоу, профорієнтаційний тренінг та технологія Печа-Куча.
Цього разу відбулася апробація цікавої форми спільного обговорення актуальних проблем – бібліодебатів. Сьогодні формат дебатів широко застосовується у засобах масової інформації, зокрема на телебаченні. У бібліотечному середовищі дебати є інноваційною формою роботи. Вони дають можливість долучити учасників до живої розмови, дозволяють уникнути формалізму.
Напередодні заходу бібліотекарі одержали своєрідне «домашнє завдання» – підготуватися до обговорення проблемної статті щодо пошуку оптимального співвідношення кількісних і якісних параметрів діяльності дитячої бібліотеки. Тому тему бібліодебатів було визначено як «Відвідувач або читач: зворотна сторона масової роботи».
Спікер деба
створення гербу с  мейного читання ті в Аксьонова Л. В., завідуюча «Старшим відділом обслуговування», навмисно провокувала учасників, ставлячи різноманітні запитання, зверталася до експертної думки відомого французького письменника Даніеля Пеннака, наводила приклади з досвіду роботи бібліотек різних країн світу.
Жваве обговорення таких питань, як ефективність масової роботи, статистична звітність, планові цифрові показники, пошук нових форм співпраці із загальноосвітніми навчальними закладами, індивідуальна робота з нечитаючими дітьми засвідчило про невипадковість і актуальність обраної тематики. Але усі учасники дебатів були одностайні, що саме масова робота надає найбільший простір для творчої діяльності бібліотекаря.
Родзинкою семінару «Сучасний погляд на стратегію співпраці бібліотеки та сім’ї» став тренінг «Сім’я та сімейні
цінності: батьківський вплив на особис-тість дитини», підготовлений і проведений психологом бібліотеки О.Шмат.
Свій тренінг психолог розпочала з розмови про те, як залучити дитину до читання, наводячи приклади успішних практик, які, безперечно, запам’яталися слухачам. Також розглядався аспект: читання як чинник духовного здоров'я. У наші дні тотальної комп'ютеризації молоде покоління поступово відмовляється від читання літератури. І даремно, бо, за словами психолога, хоча б одна година щоденного читання принесе безсумнівну користь для здоров'я. При цьому немає принципового значення, що саме читає людина – звичайну паперову книгу або електронний варіант. Важливим є сам процес чит
трен  нг з психологом ання, який надає задоволення і радість, а не нудьгу і негативні емоції. «Якщо вам здається, що подужати довгий роман ви не в змозі, то використовуйте серію невеликих оповідань», – порадила психолог.
Загальний інтерес у присутніх викликала гра «Павутинка», застосована психологом під час тренінгу. Вона
приготувала різнокольорові стрічки, а учасникам – запропонувала обрати «дитину». У подальшому бібліотекарі-«батьк и» називали заборони та обмеження, які психолог переводила у фізичний стан: обв’язувала стрічками-«заборонами» «дитину».
Таким чи
ном, використовуючи ігрові інтерактивні методи, присутні виявили цілий ряд необґрунтованих обмежень та заборон, яким підлягають діти під час властивої їм пізнавальної та ігрової діяльності, і дійшли висновку, що деякі з батьківських установок можуть виявитися гальмуючими покажчиками на життєвому шляху дитини.
Наприкінці тренінгу всі учасники розбились на команди і з задоволеннями взяли участь у малюванні герба сімейного
читання.
Інсценування та театралізація – форми роботи, побудовані на вербальній та візуальній метафорі, дозволяють
яскраво передавати і засвоювати нові ідеї. Застосування театралізації показало свою Я ты он она - вместе дружная семья ефективність не тільки у роботі з дітьми, але й у діалозі професійного рівня. Вже традиційно яскравим емоційним акцентом кожного семінару є показ театралізації аматорським колективом працівників ХОБД «Театр на колесах». Цього разу була розіграна сімейна комедія «Я, ти, он, она – вместе дружная семья», з колізіями якої так чи інакше кожна людина стикається у своєму житті. Щасливим фіналом спектаклю стала зустріч Нового року усією родиною, що зібралась разом.
Заверши
вся семінар підведенням підсумків і своєрідним вихідним анкетуванням. Цього разу напередодні Нового року у бібліотеці з’явилася незвична ялинка відгуків і побажань. Усі охочі мали змогу прикрасити цю символічну ялинку паперовими іграшками зі своїми враженнями від організації і проведення семінару та залишити побажання колективу бібліотеки


 

Короткотерміновий семінар на тему:  «Особливості організації
обслуговування користувачів у сучасних умовах» 
 
Заняття навчально-тематичного короткотермінового семінару «Особливості організації обслуговування користувачів у сучасних умовах» відбулося 16 вересня 2014 року у Харківській обласній бібліотеці для дітей.  Семінар проводився з метою підвищення кваліфікації бібліотечних працівників відділів обслуговування районних (міських) публічних бібліотек ЦБС Харківської області та м. Харкова. Його організатором став обласний навчально-методичний центр підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів.
  Активну участь у семінарі взяли фахівці ХОБД. Вони підготували лекцію-практикум «Інноваційні підходи до організації бібліотечних виставок» та презентацію «Розвиток соціального партнерства». Слухачам семінару продемонстрували відеоролик «Світ бібліотек», який у 2013 році здобув перемогу на регіональному фестивалі «БібліоКіноФест 2.0» у м. Луганську, а також провели екскурсію по бібліотеці, що дала більш глибоке уявлення про діяльністю відділів і секторів книгозбірні.

 


Виїзний семінар на тему:  

"Технологія та практика культурно-просвітницької діяльності

з дітьми в умовах бібліотеки" на базі Богодухівської ЦБС

25 червня 2014 року Харківська обласна бібліотека для дітей провела виїзний семінар на тему: «Технологія та практика культурно-просвітницької діяльності з дітьми в умовах бібліотеки” на базі Богодухівської ЦБС.

У читальному залі районної дитячої бібліотеки зібралися бібліотекарі сільських бібліотек-філій району, фахівці РДБ та шкільні бібліотекарі загальноосвітніх закладів м. Богодухова.

 IMG 8007IMG 8016

 

IMG 8027

IMG 8011

 

 

 

 

 

 

 

 

  Ще фото на Google+

Відкрила семінар завідувач  сектору культури Богодухівської РДА Волошко А. М. Від імені директора  Харківської обласної бібліотеки для дітей Трохименко Г. В. районну дитячу бібліотеку та бібліотеки-філії Богодухівської ЦБС нагородили почесною грамотою та книжками за активну участь в організації проведення на місцевому рівні Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України - 2014». У Харківській області саме в Богодухівському районі залучили до цього конкурсу найбільшу кількість учасників – понад 700 учнів.  Нагороду одержав також лауреат конкурсу у номінації «Кращий виступ у режимі онлайн» Мальований Антон.  

Безумовно, ефективність роботи з бібліотечного  обслуговування дітей залежить, у першу чергу,  від професійної підготовки та мотивації самих бібліотечних працівників. Виїзний семінар дозволив бібліотекарям безпосередньо на місцях, «з доставкою додому», одержати нові знання та практичні навички, ознайомитися з сучасними тенденціями бібліотечної  роботи з дітьми та промоції читання.  
Завідувач сектору прогнозування та інновацій ХОБД Лупіцька В. М. представила консультацію «Бібліотечне обслуговування дітей: сучасні проблеми, підходи, перспективи». Вона ознайомила з кращим вітчизняним та світовим досвідом, надала можливість побачити цікаві візуальні форми просування книжки і читання серед підростаючого покоління. Спонукала до роздумів про можливість застосування цих інновацій на місцевому рівні. Особливу увагу було приділено сучасним методикам творчого опрацювання художньої літератури та гармонізуючому впливу літературних творів на дітей з особливими потребами.  

Разом з завідувачем сектору розвитку бібліотеки та зв’язків з громадськістю Саліною Н. Ю. бібліотекарі здійснили віртуальну подорож «Сучасні інформаційні ресурси: Регіональний сайт «Бібліомістечко – дитячий простір» та сайт ХОБД».  

З консультації провідного бібліотекаря ХОБД Кірнос С. А. «Сучасні форми рекомендаційної бібліографії» учасники семінару дізналися про нові цікаві форми бібліографічних посібників: бібліотрансформер, дайджест, путівник, енциклопедія, альманах тощо, про особливості створення посібників з використанням комп'ютерних технологій та види електронних видань. Мали змогу переглянути буктрейлери, серед яких було презентовано новий електронний продукт бібліотеки за твором Ено Рауда «Пригоди Муфтика, Півчеревичка та Мохобородька».  Особливо слухачів зацікавив досвід роботи бібліотек зі створення бібліоіграшок.

Одна з новацій семінару – участь психолога бібліотеки Шмат О. П. та проведення  ділової гри-тренінгу «Мотивація діяльності на досягнення мети у соціальній сфері». Кожен учасник тренінгу інтуїтивно вибрав "свій" шлях досягнення мети. Потім усі разом, у команді, обговорювали вибрані способи і прийшли до головного висновку: формування життєвих цілей – важливий навик для успішного розвитку особистості, а підвищення особистої ефективності та успішності будь-якої людини безпосередньо залежить від правильно сформульованої мети і обраного шляху її досягнення.

Логічним завершенням семінару стало використання нової, вдало застосованої методики – мозковий штурм «Бібліотека, що обслуговує дітей, це…» за участі Лупіцької В. М. та бібліотекарів Богодухівської ЦБС. Вони  разом визначили сутність бібліотеки за кожною буквою алфавіту як то: Аптеку для душі, Вернісаж, Дитячий садок, Довідкове бюро, Концертний зал, Театр, Хату-читальню тощо та нарешті Я – бібліотекар!

Високу оцінку здобув соціальний відеоролик (бібліотрейлер) ХОБД «Світ бібліотек», який присутні переглянули наприкінці зустрічі.

Підбиваючи підсумки, усі учасники констатували, що ефективна робота сучасного бібліотекаря неможлива  без професійного спілкування та корпоративної взаємодії. Завдяки співпраці та розвитку партнерських відносин між Харківською обласною бібліотекою для дітей та Богодухівською ЦБС семінар відбувся з використанням сучасної мультимедійної техніки, який висвітлив сучасну методологію та філософію бібліотеки, що обслуговує дітей.

По завершенню заходу кожна бібліотека одержала комплект нових методичних та інформаційно-бібліографічних  видань ХОБД.

Програма

 

 

 

«Шляхи формування читацької самостійності молодших  школярів»
 

 IMGP7302Розширився спектр співпраці Харківської обласної бібліотеки для дітей з Харківською академією неперервної освіти.

  5 червня 2014 року на базі бібліотеки відбувся науково-методичний семінар для керівників районних (міських) методичних об’єднань вчителів 1-х класів та керівників районних (міських) методичних об’єднань шкільних бібліотекарів за темою «Шляхи формування читацької самостійності молодших школярів». Основною метою спільного заходу було удосконалення рівня методичної, інформаційної та практичної готовності вчителів початкових класів і шкільних бібліотекарів, моделювати уроки літературного читання, організовувати позаурочну читацьку навчально-пізнавальну діяльність молодших школярів, сприяти промоції читання.
  Одним із актуальних завдань сьогодення є збереження та подальший розвиток традицій дитячого читання як духовного потенціалу суспільства. Завідуюча сектором прогнозування та інновацій бібліотеки В.М. Лупіцька познайомила бібліотекарів та вчителів 1-х класів з сучасними технологіями формування читацької активності та самостійності молодших школярів, висвітлила вітчизняний та світовий досвід промоції читання, а також інформувала про проведення та результати комплексного дослідження ХОБД «Трансформація дитячого читання: сучасна модель» (2006-2013).
 У різних країнах існують свої підходи до вирішення проблеми промоції читання, але усі вони переслідують одну мету – зробити читання привабливим для сучасної людини, показати його важливість для розвитку як окремої особистості, так і суспільства в цілому.  Основою, фундаментом для розвитку національної політики з підтримки читання є школи та бібліотеки, перш за все, дитячі і шкільні.
 Разом із тим, в у багатьох країнах спостерігається тенденція до об’єднання зусиль держави і різних громадських інститутів, організацій, оскільки найбільш ефективна робота можлива лише у тісній співпраці. Знайомство зі світовими тенденціями, розкриття реалізаціі найбільш цікавих та помітних вітчизняних та зарубіжних проектів, електронні презентації та методичні матеріали були спрямовані на вдосконалення практики, професійної майстерності , спонукали учасників семінару до нових ідей.
 Враховуючи попередні побажання організаторів науково-методичного семінару, працівниками бібліотеки було підготовлено практикум «Технологія та проектування організації книжкової виставки для учнів 1-4 класів» з використанням мультимедійної презентації та веб-колажу. Особливу увагу було приділено моделюванню та створенню привабливого інформаційного середовища шкільної бібліотеки.
  Учасники семінару ознайомилися з електронними ресурсами Харківської обласної бібліотеки для дітей в контексті формування читацької самостійності та промоції читання і здійснили захоплюючу віртуальну подорож веб-сайтами на допомогу організаторам дитячого читання.
 

 

Інноваційні технології в роботу шкільної бібліотеки

 

111  Триває співпраця Харківської обласної бібліотеки для дітей та Харківською академією неперервної освіти.
  У рамках розвитку партнерських відносин, 29 квітня у бібліотеці відбулося засідання методичного об’єднання бібліотекарів інтернатних загальноосвітніх навчальних закладів обласного підпорядкування  на тему «Впровадження інноваційних технологій в індивідуальну та масову роботу шкільної бібліотеки».
  Зміни, що відбуваються у сфері освіти, гуманізація навчального та виховного процесу впливають на бібліотечну роботу з дітьми.        
  Оновлення базується на принципах  педагогічної співпраці, спільної творчості, активного спілкування з юними користувачами. Кожна дитина виступає як рівноправна особистість та рівноправний партнер. У цьому процесі великий потенціал мають дискусійні форми роботи.  Сучасна педагогічна наука визнає велику освітню і виховну цінність дискусії, яка сприяє глибшому розумінню проблеми, формуванню самостійної позиції, оперуванню аргументами, розвитку критичного мислення. Основна мета засідання – формування та удосконалення знань щодо застосування бібліотекарями інноваційних форм і методів бібліотечної роботи та модернізації діяльності шкільної бібліотеки.  
  Шкільні бібліотекарі мали чудову нагоду DSCN6477безпосередньо ознайомитися з досвідом роботи Харківської обласної бібліотеки для дітей, навчитися застосовувати на практиці інноваційні бібліотечні технології, знаходити оригінальні рішення різних бібліотечних проблем, використовуючи сучасні інформаційні засоби. Адже учасникам заходу було запропоновано такі інноваційні та діалогові форми спілкування, як експрес-опитування, мозковий штурм, відкритий мікрофон тощо.   
  Враховуючи попередні побажання учасників методичного засідання, працівниками бібліотеки було підготовлено і надано консультацію «Технологія та практика культурно-дозвіллєвої діяльності в умовах шкільної бібліотеки» з використанням елементів мультимедійної презентації. Особливу увагу було приділено дискусійним формам роботи, моделюванню та створенню привабливого інформаційного середовища дитячої бібліотеки.
  Учасники засідання ознайомилися з інформаційно-комунікативним простором сучасної дитячої бібліотеки, здійснили віртуальну захоплюючу подорож  веб-сайтом Харківської обласної бібліотеки для дітей та Регіональним сайтом дитячих бібліотек «БібліоМістечко».
  Особливу увагу було приділено ефективності застосування комплексних форм популяризації літератури. Зокрема, під час проведення консультації «Популяризація «Шевченкіани» у бібліотеках, що обслуговують дітей», слухачам було презентовано модель комплексного використання візуальних засобів, наочних форм, сучасних методик  індивідуальної та масової роботи. Логічним завершенням заходу стала літературно-театралізована інсценівка «Я свічку засвітив колись…» у виконанні аматорського колективу ХОБД «Театр на колесах»,  присвячена 200-річчю Великого Кобзаря.
 
 
 

DSCN6457DSCN6460-1DSCN6464DSCN6467DSCN6476

 

 


 

Полтавські секрети фандрайзингу.

 

P1220047 - 1Співробітники Харківської обласної бібліотеки для дітей протягом трьох днів опановували у Полтавські секрети фандрайзингу.

Програма «Бібліоміст» у партнерстві з Громадською організацією «Бюро аналізу політики» наприкінці січня 2014 року оголосила конкурсний відбір для участі у тренінгу «Основи фандрайзингу для публічних бібліотек». За його результатами було відібрано 22 учасники навчального курсу. Серед них – Саліна С.Ю., завідуюча сектором розвитку бібліотеки та зв’язків з громадськістю Харківської обласної бібліотеки для дітей. Тренінг з фандрайзингу для публічних бібліотек пройшли на базі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Котляревського з 24 до 26 квітня 2014р.

     Мета тренінгу – дати бібліотечним працівникам знання, навички та вміння стосовно фандрайзингової діяльності. А також – натхнення, для усвідомлення того, що фандрайзинг – це пошук ресурсів і партнерів як стратегічний напрямок роботи організації.

Тренінги проводив Віктор Бобиренко, директор Громадської організації «Бюро аналізу політики» (м.Суми). Він розповів про пошук ресурсів на місцях, у місцевій громаді. Для цього необхідні знання про місцеві бюджети та «кухню» їх розподілу, тобто треба вчитися фінансуватися з бюджетів.

Слухачі отримали  знання, навички та вміння, що допоможуть:

  • визначитись, навіщо потрібна фандрайзингова стратегія для перспективи організації;
  • дізнатися, що важливіше – інституційна підтримка, чи підтримка проектів;
  • вимірювати корисність та ефективність фандрайзингової діяльності;
  • дізнатися про можливості фінансування з бюджетів різних рівнів проектної діяльності сучасних бібліотек;
  • довідатися про основні «стовпи» бюджетної політики в Україні; погодитися/не погодитися з філософською думкою, що основні ресурси – це люди, талант та час.

______________________________________

 

 

biblioСучасний бібліотекар : нові технології – нові можливості
 
     ХХI століття диктує свої закони бібліотекам. Інформаційні технології стрімко увійшли в наше життя і проблеми розвитку інформаційного суспільства стали для бібліотекарів украй актуальними. В останні роки бібліотеки з хранителів інформації перетворюються на активні інформаційні центри, які використовують у своїй діяльності сучасні технології і орієнтуються на роботу з громадами.
Ангеловська Ірина Іванівна, бібліотекар Харківської обласної бібліотеки для дітей, виборола почесне право пройти навчальний курс проекту «Сучасний бібліотекар - 2 ». Програма «Бібліоміст», яка реалізується «Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів» (IREX) за фінансової підтримки Фундації Білла та Мелінди Гейтс, у січні 2014 уже вдруге організувала відбір на цей проект (перший тур успішно пройшов у березні 2013 року).
На конкурс були представлені 337 анкет учасників з 16 областей України. До 1 етапу проекту було відібрано 213 бібліотекарів.
Тренінги проекту «Сучасний бібліотекар - 2» проводились у Харківській державній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка з 4 березня до 4 квітня 2014 року.
Під час тренінгу учасники отримали знання з таких тем:
- Правила етикету написання електронних листів;
- Ефективні презентації в програмі Powerpoint;
- Діаграми в програмі Excel для візуалізації даних;
- Основи вимірювання та оцінювання;
- Технології віддаленого зберігання даних;
- Соціальні мережі.

У кінці квітня планується проведення наступного етапу проекту «Сучасний бібліотекар - 2», який буде спрямований на поглиблення знань бібліотекарів у галузі новітніх інформаційних технологій.

______________________________________

seo-seminar-kiev 10 квітня 2014 року фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей взяли участь у виїзних заняттях  курсів підвищення кваліфікації для бібліотечних працівників Валківського та Коломацького районів "Особливості організації обслуговування читачів бібліотекою в сучасних умовах", організованих обласним навчально-методичним центром підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів на базі Валківської ЦБС. Бібліотекарям були надані консультації за темами: "Технологія та практика культурно-дозвіллевої діяльності бібліотек, що обслуговують дітей", "Популярізація Шевченкіани у бібліотеках, що обслуговують дітей", проведено огляд сучасних практик з промоції читання та презентовано нові видання ХОБД.    

______________________________________

библиотека      3  квітня 2014  року на секції науково-методичної та науково-дослідної роботи Харківського обласного відділення УБА, що відбулася у Харківській державній науковій бібліотеці  ім. В. Г. Короленка, завідуюча сектором  прогнозування та інновації Харківської обласної бібліотеки для дітей  В. М. Лупіцька познайомила представників бібліотечної спільноти з презентацією "Системний підхід до науково-дослідної діяльності Харківської обласної бібліотеки для дітей".
Відповідно до стратегії ХОБД у бібліотеці на довгостроковій основі здійснюються дослідження за такими напрямками:
1. "Бібліотека у системі соціокультурного розвитку особистості. Модель сучасної дитячої бібліотеки".
2. "Трансформація дитячого читання: сучасна модель".
3. "Соціокультурне партнерство - формула успіху бібліотеки".
 
_________________________________________________________________
 

Поділилися досвідом і закріпили перемогу.

Співробітники Харківської обласної бібліотеки для дітей, завідуюча сектором розвитку бібліотеки та зв’язків з громадськістю Саліна Н.Ю. та бібліотекар І-ої категорії Єлисеєнков Л. Т., відгукнулися на запрошення і взяли участь у сесії майстер-класів «Інформаційні продукти і послуги бібліотеки суспільства знань». Майстер-класи проходили у науково-технічній бібліотеці Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця (ХНЕУ) за підтримки Асоціації сучасних інформаційних бібліотечних технологій.

З великим успіхом бібліотекарі продемонстрували майстер-клас, представивши на суд глядачів відеороботу «Світ бібліотек». Саме цей відеоролик здобув перемогу на регіональному фестивалі "БібліоКіноФест 2.0" у м. Луганську, який проходив у 2013 році серед учасників із Дніпропетровської, Харківської, Донецької, Луганської областей. Також наші колеги поділилися з присутніми деякими секретами своєї майстерності у створенні відеороликів для дітей з метою підтримки їхньої читацької активності.

_________________________________________________________________
 

DSCN08424 березня 2014 року у Харківській обласній бібліотеці для дітей відбулися заняття для учасників короткотермінового навчально-тематичного семінару з підвищення кваліфікації завідувачів сільських бібліотек-філій  Харківської області  "Сільська бібліотека від обслуговування населення до співпраці з громадою". 

DSCN0851DSCN0852DSCN0838DSCN0838

 

__________________________________________________________________________

4 лютого 2014 року у Харківській обласній бібліотеці для дітей  відбулися заняття для учасників короткотермінового навчально-тематичного семінару з підвищення кваліфікації завідувачів відділів комплектування фондів та обробки літератури ЦБС Харківської області та м. Харкова, що проводились на базі обласного навчально–методичного центру підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів.

 


 

DSCN0050

29 листопада 2013 року співробітники бібліотеки взяли участь у семінарі  «Виховання читача: трансформація діяльності бібліотеки в умо-вах інформаційного суспільства»   для  бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів  І-ІІІ ступенів Московського району м. Харкова, який  пройшов у Харківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 84.

З оглядом проблем читання дітей у системі соціокультурного розвитку особистості виступила завідуюча сектором інновацій та прогнозування Харківської обласної бібліотеки для дітей В.М. Лупіцька. Крім того слухачі семінару ознайомилися з презентацією регіонального порталу обласної бібліотеки для дітей "Бібліо_Містечко".

DSCN0056

 

 

 

 

 


23 жовтня на базі Харківської обласної бібліотеки для дітей для заступників директорів ЦБС по роботі з дітьми відбувся обласний семінар

 «Діти. Здоров’я. Книга: просвітницькі традиції дитячої бібліотеки».

childНа заході вперше був апробований новий формат спілкування – інтерактивний тренінг «печа-куча». Власний досвід роботи щодо виховання здорового способу життя презентували колеги із Зміївської, Чугуївської та Барвінківської ЦБС.
    У семінарі взяли участь соціальні партнери бібліотеки – дирекція консалтингового центру «Перспектива» та адміністрація видавничої групи «Основа».
В режимі онлайн відбувся інтерактивний обмін думками з колегами із Бєлгородської державної дитячої бібліотеки А.Ліханова, які також презентують цільову комплексну програму «Скажи життю «так!»
  Родзинкою заходу стала презентація авторської програми індивідуальної оздоровчої гімнастики «Анжелетика».

 


 

З З 21  по 25 жовтня 2013 року відбулися курси підвищення кваліфікації бібліотечних працівників дитячих бібліотек м. Харкова та Харківської області за темою: “Особливості організації обслуговування користувачів дитячої бібліотеки”.

    До викладання були залучені провідні фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей (Драган Р.А., Лупіцька В.М., Саліна Н.Ю., Збруєва Н.М.).

 

 

♠♠♠♠♠ 

Webінари:

 12 вересня 2013 року взяли участь у вебінарі Тетяни Карпенко (журналіст-міжнародник телеканалу "Інтер" (Україна), спеціальний кореспондент у Берліні (Німеччина) 2000-2006, редактор "Німецька хвиля", Бонн (Німеччина) 2006-2013, а також науковий співробітник, член дослідницької групи з питань навчання, розвитку, багатомовності та цифрових технологій DICA-lab Університету Люксембургу) «Заголовки, що б'ють прямо в ціль. Секрети професійної журналістики»

http://www.youtube.com/watch?v=zHuKSBPG-gY&feature=youtu.be

 

♣♣♣♣♣♣♣

12 вересня 2013 року у рамках проекту «Щасливе дитинство» – круглий онлайн стіл «Як діти можуть допомогти дорослим освоїти Інтернет-технології, щоб уже зараз зникло непорозуміння». Учасники: підлітки та їхні батьки з Росії, України та Молдови. Захід транслювався у прямому ефірі на сайті «Щасливе дитинство».

http://horosheeokruzhenie.ru/15-sentyabrya-kruglyiy-stol-na-temu-rol-tsifrovyih-tehnologiy-i-interneta-v-formirovanii-yunogo-pokoleniya/

Трансляция на сайте KRUGI.TV: http://www.krugi.tv/pryamaya-translyatsiya/

ХОРОШЕЕ-ОКРУЖЕНИЕ.РФ: http://horosheeokruzhenie.ru/pryamaya-translyatsiya/

 

 ♣♣♣♣♣♣♣

7 вересня 2013 року – у рамках проекту «Щасливе дитинство» – міжнародний телеміст і педагогічний практикум «Використання Інтернету і цифрових технологій у вихованні дітей» для батьків, педагогів і фахівців бібліотек з Росії (Перм, Іваново, Москва, Красноярськ, Зарічний, Самара), України (Київ, Харків, Миколаїв) й Молдови (Кишинів). Захід транслювався у прямому ефірі на сайті «Щасливе дитинство».

http://bibliomiste4ko.kharkiv.ua/news/primenenie_interneta_i_cifrovykh_tekhnologij_v_vospitanii_detej/2013-09-03-183

http://horosheeokruzhenie.ru/7-i-8-sentyabrya-telemost-primenenie-interneta-i-tsifrovyih-tehnologiy-v-vospitanii-detey-2/

 ♣♣♣♣♣♣♣

29 серпня 2013 року – у рамках всеукраїнського проекту «Україна: Історія великого народу» онлайн-зустріч з радником Президента України, народним депутатом України ІV, V, VI скликань, президентом благодійного фонду «Схід-Захід разом» Володимиром Зубановим. Учасники: спеціалісти бібліотечних, клубних і музейних закладів Зміївського, Лозівського, Барвінківського, Дергачівського, Валківського районів, а також міст обласного підпорядкування – Чугуєва та Лозової. Зустріч транслювалася у прямому ефірі на сайті «Культурная столица».

http://culture.kharkov.ua/node/7139

http://bibliomiste4ko.kharkiv.ua/news/videokonferencija/2013-08-30-181

♣♣♣♣♣♣♣

2 серпня 2013 року – передача Міжнародної естафети пам’яті Харків-Бєлгород-Курськ «Заря Победы – Курская дуга», присвячена 70-річчю визволення Харківщини та 70-річчю Курської дуги. Учасники: Харківська обласна бібліотека для дітей, Бєлгородська державна дитяча бібліотека А.А.Ліханова, Курська обласна бібліотека для дітей та юнацтва.

http://www.culture.kharkov.ua/node/6941

http://izvestia.kharkov.ua/SpecPro/757/1142956.html

♣♣♣♣♣♣♣

11 червня 2013 року – Харківська обласна бібліотека для дітей взяла участь в обласному семінарі працівників дитячих бібліотек Луганської області «Моделювання нового інтелектуального простору для розвитку читання з використанням сучасних технологій». Доповідач – методист   ХОБД Лупицька В.М., «Мультимедійні технології як ефективний комунікатор у просуванні дитячого читання».

http://www.culture.kharkov.ua/node/6746

http://uanews.kharkiv.ua/culture/2013/06/12/10170.html

♣♣♣♣♣♣♣

5 червня 2013 року – ТОР-спілкування у Skype-режимі за участі учнів старших класів херсонських і харківських шкіл. Програма заходу: знайомство двох команд («Коротке досьє»), презентація топ-5 чудес рідного краю, творче моделювання – «Успішна людина – це…», Літо-2013 (діти ділилися враженнями від прочитаних книг за рік та складали спільний рекомендаційний топ-5 список для літнього читання)

http://www.culture.kharkov.ua/node/6719

 ♣♣♣♣♣♣♣

 25 травня 2013 року – Семінар-практикум «Методика проведення тренінгових занять» на базі Барвінківської центральної дитячої бібліотеки для працівників бібліотек-філій Барвінківської ЦБС.

 ♣♣♣♣♣♣♣

21 квітня 2013 року – вебінар міжнародного проекту «Щасливе дитинство» на тему «Що дорослі повинні знати про сучасних дітей?» Відеозустріч проходила одночасно у бібліотеках Росії (Санкт-Петербург, Іжевськ, Перм, Новосибірськ, Красноярськ), України (Харків, Київ, Миколаїв, Дніпропетровськ) та Молдови (Кишинів). Захід транслювався у прямому ефірі на сайті «Щасливе дитинство».

http://www.culture.kharkov.ua/node/6126 http://bibliomiste4ko.kharkiv.ua/news/schastlivoe_detstvo/2013-04-17-129

 ♣♣♣♣♣♣♣

6 квітня 2013 року – веб-презентація міжнародного проекту «Щасливе дитинство» за участю практикуючого психолога Анатолія Ульянцева. Учасники заходу: батьки, бібліотечні фахівці, представники закладів освіти, спеціалісти кафедр педагогіки і методики викладання літератури Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди.   
Зустріч відбулася одночасно в бібліотеках Києва, Одеси, Миколаєва, Дніпропетровська, Кишинева, Пермі та Єкатеринбургу.

http://www.culture.kharkov.ua/node/6029 Захід транслювався у прямому ефірі на сайті «Щасливе дитинство».

 ♣♣♣♣♣♣♣

19 березня 2013 року – відеоконференція бібліотекарів «Творчість Т.Г.Шевченка». Учасники: Харківська обласна бібліотека для дітей, Кегичівська центральна дитяча бібліотека, Луганська обласна бібліотека для дітей, Оренбурзька обласна поліетнічна дитяча бібліотека (Росія), Західно-Казахстанська обласна бібліотека для дітей та юнацтва (Республіка Казахстан), централізована бібліотечна система м.Орська (Росія).

http://bibliomiste4ko.kharkiv.ua/news/tizhden_ditjachogo_chitannja/2013-03-26-110

 ♣♣♣♣♣♣♣

15 березня 2013 року – відеоміст «Життя і творчість Т.Г. Шевченка». Учасники: учні 8-10 класів – читачі Харківської обласної бібліотеки для дітей та Оренбурзької поліетнічної дитячої бібліотеки

http://bibliomiste4ko.kharkiv.ua/news/tizhden_ditjachogo_chitannja/2013-03-26-110 .

 ♣♣♣♣♣♣♣

12 березня 2013 року – професійна міжрегіональна скайп-конференція «Інновації по колу». Учасники: Харківська обласна бібліотека для дітей, Хмельницька обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г.Шевченка та Херсонська обласна бібліотека для дітей.

http://www.culture.kharkov.ua/node/5703;
http://vbpi.blogspot.com/2013/03/blog-post_12.html

♣♣♣♣♣♣♣

22 лютого 2013 року – координаційна нарада «Інновації по колу». Учасники: Харківська обласна бібліотека для дітей, Кегичівська, Печенізька, Сахновщинська, Балаклійська, Зачепилівська, Нововодолазька районні дитячі бібліотеки, а також Чугуївська міська дитяча бібліотека

http://www.culture.kharkov.ua/node/5489   Нарада транслювалася у прямому ефірі на сайті «Культурная столица».

♣♣♣♣♣♣♣

30 січня 2013 року – віртуальний круглий стіл «Рунет: час об’єднуватися » у рамках 10-річчя підписання угоди про творче співробітництво обох бібліотек, а також з нагоди Тижня безпеки Рунету в Бєлгородській області. Учасники: Харківська обласна бібліотека для дітей та Бєлгородська державна дитяча бібліотека А.А.Ліханова

♣♣♣♣♣♣♣

21 січня 2013 року – дружній відеоміст «Я і моя країна». Учасники: читачі Харківської обласної бібліотеки для дітей та Оренбурзької поліетнічної дитячої бібліотеки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вверх