Фахова періодика

 

Корисні статті стрелка

 

 


 

115Бібліотека у форматі Д.  2018–№ 4

Вийшов четвертий номер журналу "Бібліотека у форматі Д". Відкривається журнал статею Алли Гордієнко, генерального директора Національної бібліотеки України для дітей, "Підводио підсумки-плануємо на майбутнє".  Також до вашої уваги стаття директора ХОБД Г.В. Трохименко: " Ми діти твої. Україно!", де розповідається про IV  Обласний патріотичний форум, який об′єднав рекордну кількість учасників: одразу шести всеукраїнських та міжрегіональних конкурсів, більше 80-ти лауреатів та переможців, які представили майже 30 районів, населених пунктів та об′єднаних теріторіальних горомад області. 
Наприкінці випуску надані відомості про книжкові новинки Національної бібліотеки України для дітей.

 

Журнал у електронному вигляді можна переглянути на сайті НБУ для дітей. http://www.chl.kiev.ua/d0/

________________________________________________________________________________________________________

Законодавство в бібліотеціЗаконодавство в бібліотеці

Щомісячний нормативний журнал. Видається з 2013р. Видавець - ТОВ "Український інститут нормативної інформації"

Головною метою нового періодичного видання є забезпечення бібліотек України повним, систематизованим і актуалізованим законодавством. Видання складається із двох частин: друкованої і електроної.

 

 

 


   

Бібліотечна планетаБібліотечна планета

Щоквартальне науково-виробниче, україномовне видання (м. Київ). Часопис засновано у березні 1998 року Національною бібліотекою України ім. Я. Мудрого і видається Державним закладом «Національна бібліотека України ім. Я. Мудрого».

За час існування журналу надруковано біля тисячі матеріалів: офіційних та нормативно-регламентуючих документів, науково-професійних, інформаційних статей, методичних консультацій, публікацій з досвіду роботи бібліотек.

Журнал постійно друкує матеріали про досвід кращих бібліотек Європи, Польщі, Росії, Білорусії, США. Публікуються усі офіційні документи щодо бібліотечної справи в Україні, повідомлення про Положення Всеукраїнських конкурсів, новини Української бібліотечної  асоціації, стандарти з довідково-інформаційної, бібліотечної та видавничої справи.

 


 

Бібліотечний вісникБібліотечний вісник

Науково-теоретичний та практичний журнал. Засновники: Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського. Заснований у 1993 р. Виходить 6 разів на рік.

На сторінках цього журналу автори піднімають різні питання щодо формування державної бібліотечної політики, розроблення концептуальних засад подальшого розвитку бібліотечної справи в Україні. Надзвичайної актуальності набувають публікації щодо переосмислення питань економіки бібліотечної справи, удосконалення бібліотечного законодавства, соціально-правового захисту бібліотечного працівника. Вивчаються потреби населення в інформації та бібліотечному обслуговуванні, рівень задоволення інформаційних потреб в бібліотеках, звернення до бібліотечно-інформаційних потреб, історія та теорія бібліотекознавства тощо.


 

Бібліотечний форум Бібліотечний форум: історія, теорія і практика

Всеукраїнський інформаційний щоквартальний журнал. Заснований Товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Ідея» (ТОВ НВП «Ідея») у 2003 році.

Концепція журналу базується на багатоплановому висвітленні актуальних проблем роботи бібліотек. Перевага надається статтям, що розкривають актуальні проблеми окремої бібліотеки, системи бібліотек або в цілому бібліотечної справи. Журнал є дискусійним клубом для теоретиків і бібліотекарів-практиків різних типів і видів. Проблематика публікацій у журналі охоплює всі без винятку аспекти бібліотечної галузі, включаючи історичні розвідки щодо бібліотечної галузі в цілому, окремих бібліотек, видатних бібліотекарів та бібліотекознавців.

 

 


 

Вісник книжкової палатиВісник Книжкової палати

Щомісячний науково-практичний журнал. Заснований у серпні 1996 р. Книжковою палатою України.

Проблематика: книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство, видавнича діяльность, нормативно-правове забезпечення книговидання та книгорозповсюдження, аналітично-статистичні огляди випуску видань в Україні.

 

 

 

 


  

Світ дит. б-кСвіт дитячих бібліотек

Щоквартальний науково-методичний журнал. Видається Українською асоціацією працівників бібліотек для дітей та Національною бібліотекою України для дітей. Заснований у 2001 р.

Публікації цього журналу присвячені проблемам дитячого читання і роботи дитячих бібліотек України. Висвітлюється досвід роботи бібліотек України, що обслуговують дітей в напрямку роботи з дітьми з обмеженими можливостями, безпритульними, дітьми-сиротами, інвалідами та дітьми, позбавленими батьківського піклування тощо.

 


 

 

Бібліотечна роботаШБІЦ. Бібліотечна робота

Щомісячний інформаційно-методичний та бібліографічний журнал. Видається з січня 2012 року. Засновник і видавець – Український інститут нормативної інформації.

Нове видання, адресоване шкільним бібліотекарям для інформаційного забезпечення навчально-виховного процесу та адміністративного управління. На сторінках журналу друкуються аналітичні огляди нормативно-правових документів. Провідні бібліотечні фахівці освітянської галузі надають консультації щодо вирішення загальних питань функціонування бібліотеки та бібліотечної праці. Представлені навчальні та практичні матеріали з різних аспектів професійної діяльності бібліотечного працівника. Друкуються готові інформаційні матеріали: це бібліографічні списки, покажчики, огляди літератури з актуальних питань освіти і життєдіяльності школи.

Ціним матеріалом є додатки до журналу:

Електронний компакт-диск – додаткова інформація до матеріалів, що опубліковані у журналі: навчальні, навчально-методичні, дидактичні розробки, презентації; відеоролики; тексти нормативно-правових, інструктивно-методичних документів та багато іншого.

Бібліографічні списки – за результатами моніторингу джерел освітянської інформації, включаючи електронні.

Каталожні картки – готові бібліографічні друковані картки для картотек бібліотеки – навчальної, загальноосвітньої та управлінської (функціональної) інформації.

 


 

Шкільна бібліотекаШкільна бібліотека

Щомісячний журнал. Засновник і видавець ТОВ «Редакція газети «Позакласний час».

Журнал пропонує матеріали за такими напрямками: творчий портрет бібліотекарів; діяльність бібліотек ПТНЗ; ілюстративні матеріали для виставки у шкільній бібліотеці; бібліотечні уроки; методика, пошук, досвід; масові форми роботи шкільної бібліотеки; сторінка для батьків; виступ бібліотекаря на педагогічній раді; підвищення кваліфікації; хрестоматійні твори діяльності бібліотеки на підтримку читання тощо.

 

Детальніше ознайомитись можна в нашій бібліотеці!


 

Інші видання, з якими можна ознайомитись в інтернеті 

 

 

Вверх