Програми, проекти

uvaga Програми та проекти 2017 р.

ОКЗ "Харківська обласна бібліотека для дітей" 

 

Цільова програма «Джерела краєзнавства»

 

крайЦільова програма «Джерела краєзнавства» спрямована на стратегію розвитку краєзнавчої діяльності Харківської обласної бібліотеки для дітей з максимальним використанням краєзнавчих ресурсів, на інформаційну підтримку користувачів, яким потрібна різноманітна інформація для навчання, розвитку здібностей та організації дозвілля.

Мета: виховання любові до рідного краю, збереження культурного спадку.

 
Клуб книжкових презентацій»
 
презентМета: Організація творчих зустрічей з письменниками, поетами, видавцями, ілюстраторами дитячих книжок.
Напрямки співпраці:
  - знайомство дітей та організаторів дитячого читання з новинками дитячої літератури;
   - організація творчих зустрічей дітей з видавцями книжок
 
 

Інтернет-проект «VIP-персона без краватки»

(у рамках Національного проекту «Україна читає дітям»)

краваткаМета: Використання сучасних інтернет-технологій для підняття престижу читання, заохочення дітей до систематичного читання, а також, створення позитивного образу книги як важливого чинника у формуванні успішного українця із сучасним мисленням та ідеями, залучення до бібліотек нових читачів.

 
 
Партнерська програма «Територія без грат»

МакаренкоМета:
- формування у вихованців пенітенціарних закладів високих моральних і етичних якостей, почуття патріотизму, громадянськості, національної самосвідомості і норм загальнолюдської моралі, профорієнтаційних навичок;
- сприяння підвищенню загального освітнього і культурного розвитку дітей;
- впровадження сучасних педагогічних і психологічних методик роботи з дітьми для формування гармонійно-розвиненої особистості.
 
 
Партнерська програма «Безпечний простір»
 
children-globe-istock-300x289Мета:
- сприяння посиленню охорони громадського порядку та забезпечення безпеки користувачів і відвідувачів бібліотеки;
- запобігання підготовці та скоєнню злочинів терористичного та диверсійного характеру.
Напрямки співпраці:
- організація навчання дітей та дорослих з питань безпечної життєдіяльності;
- майстер-класи;
- тренінги;
- практичні заняття
- воркшоп «Знати, щоб вижити» (спільно з Товариством Червоного Хреста України).
 

Психологічна студія креативу

DSC06547

Основна мета проекту – це усвідомлення підлітками своєї унікальності, своїх здібностей та можливостей, розвиток особистої відповідальності за власні вчинки та події у своєму житті.
Для своїх читачів ми підготували тренінгові заняття з різноманітними творчими завданнями. Хочемо здивувати наших учасників незвичайним підходом до вирішення підліткових питань:
 
  • як конструктивно вести діалог та домовлятися, з повагою до інших відстоювати особисту позицію,
  • як поводитись відповідально та приймати усвідомлені рішення,
  • як почуватися впевненим в різних ситуаціях і не хвилюватися перед виступами,
  • як себе поводити, щоб поважали і цінували,
  • як зберегти дружні стосунки, коли з тобою не погоджуються,
  • як знайти особисті ресурси, щоб бути успішним та відчувати радість тощо.
Чекаємо підлітків 10-12 років.
Будемо разом створювати настрій успіху та особистих перемог!

 

Aрт-проект «Мистецтво душі»

DSC06078Ці зустрічі незвичайні… Вони відбуваються в атмосфері натхнення і довіри, створюють можливості для вираження власної унікальності та неповторності…

Мета проекту – підвищення рівня усвідомленості учасників, пошук ресурсних станів та створення можливостей для розвитку найкращих особистісних рис.

___________________________________________

 

 

Читати далі

 

Проект «Прочитали – презентували»

 DSC04524 1 В межах масштабного проекту «Промені надії» виділився напрямок «Прочитали – презентували». Це творчі групові заняття для дітей з особливостями психічного розвитку.
  Вони проходять щочетверга о 14.30. Метою цих зустрічей є створення можливостей для вільного самовираження дітей, вміння легко оперувати інформацією, успішно організовувати спільну діяльність та домовлятися з іншими.
  Під час занять діти знайомляться з різними художніми творами. Це життєві історії, які не лише розважать своїх читачів, але і зможуть навчити їх дружити і радіти, поважати інших, знаходити вихід з різних життєвих ситуацій.
  На заняттях обговорюємо труднощі і переживання, з якими стикаються герої, аналізуємо їхню поведінку і вчинки, уявляємо можливі наслідки різних дій. Такий досвід сприяє мовленнєвому розвитку дітей, розвитку навичок міжособистісного спілкування, аналізу та передбачень, більш усвідомленої поведінки.
  Кульмінацією зустрічі є імпровізована театральна презентація учасниками цієї історії для свої батьків та гостей бібліотеки. Самопрезентація дітей під час виступу розвиває їх творчі здібності, сприяє соціалізації та розвитку навичок самоорганізації.
  Зустріч закінчується загальним обговоренням, обміном вражень і індивідуальними рекомендаціями для кожного учасника.
  Діти навчаються, граючи!

Проект «Почуємо очима»

ЖЯ общСпеціаліст Харківської обласної бібліотеки для дітей Олена Шоно склала іспит і отримала Сертифікат про успішну атестацію ЖЯ 1за програмою «Жестова мова. Базовий початковий рівень».
  Запрошуємо людей, які мають вади слуху, ознайомитись з книжними новинками нашої книгозбірні. Тепер ми можемо допомогти вам зорієнтуватись на просторах сучасної літератури та обрати собі книгу для душі. А якщо вам захочеться поспілкуватись або поділитись своїми роздумами про прочитаний твір – ми зможемо Вас почути. Завжди раді новим знайомствам!
  Для довідки: У 2016 році Харківська міська громадська організація інвалідів «Креавіта» при підтримці Департаменту праці та соціальної політики реалізує проект «Почуй мене». Його мета - популяризація жестової мови, навчання широкого кола фахівців альтернативним засобам комунікації і толерантного ставлення до слабочуючих людей.

 

 

Комплексна програма соціальної адаптації тимчасово переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей.

 крок2Пріоритетним напрямком діяльності Харківської обласної бібліотеки для дітей є всебічне сприяння соціалізації учасників АТО та членів їх сімей, а також робота із внутрішньо переміщеними особами. У цьому бібліотеці допомагають її соціальні партнери, з якими укладено угоди про співробітництво.
Протягом року на базі бібліотеки спільно з Харківським центром підтримки сімей учасників бойових дій «Чекаймо тата разом» для сімей учасників бойових дій на Сході України будуть проводитись цільові майстер-класи, профорієнтаційні тренінги, юридичні і психологічні консультації, вирішуватись питання надання правової і волонтерської допомоги для цієї категорії. У 2017 р. тематику і цільову аудиторію таких занять буде розширено. Зокрема, для сімей учасників АТО (у т.ч. для дітей), а також для військових, які були учасниками бойових дій, будуть організовані безкоштовні мовні курси із вивчення англійської мови.

Читати далі:

 

 Соціальний проект «Зробімо крок назустріч миру»

Мета:
Формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини.

Законодавча база:
- Указ Президента України від 13.10.2015 р. № 580/215 «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 рр.»);
- Указ Президента України «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді» (від 12.06.2015 р. № 334/2015);
- Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді (додаток до наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 р. № 641).

Партнери:
1. Волонтерський пункт допомоги бійцям АТО «Південний пост». 
2. Харківський центр підтримки учасників бойових дій в зоні АТО.  крок
3. ГО «Спілка ветеранів АТО».
4. ГО «Адаптаційно-культурний центр».
5. Видавництва.
6. Харківська державна академія культури.
7. Асоціація багатодітних сімей «АММА».
8. Волонтерські організації.

Напрямки співпраці:
- психологічні тренінги для батьків-учасників АТО та їх дітей на базі бібліотеки;
- круглі столи з питань соціалізації дітей та сімей, постраждалих від бойових дій у зоні АТО;
- цільовий проект бібліотеки «Зробімо крок назустріч миру»:
• реалізація міні-проекту «Татова книжка»;
• організація роботи бібліотечного пункту для воїнів АТО;
• майстер-класи «Оберіг для бійця».

 

   Проект "Промені надії – мрії і дії" триває

 

Слайд1-1  З осені 2016 року продовжує свою роботу проект «Промені надії». Його учасники – діти з особливими освітніми потребами, які мають порушення психофізичного розвитку (з синдромом Дауна, ДЦП, аутизмом, затримкою психічного розвитку, вадами слуху). Цьогоріч реалізацією проекту опікується практичний психолог бібліотеки Олена Шоно.

  В межах проекту реалізується два напрями.

123-1

 Слайд2-1 Індивідуальні заняття проходять за індивідуальними графіками. Заняття спрямовані на розвиток таких індивідуальних здібностей і можливостей:
• поетапне оволодіння основ комп’ютерної грамотності і спілкування в мережі Інтернет,
• розвиток психічних пізнавальних процесів,
• розвиток комунікативних навичок (вміння вільно і зрозуміло висловлювати свої думки тощо),
• усвідомлення та управління власними емоційними станами та проявами.

  Групові заняття проходять щочетверга о 14.30. Метою цих зустрічей є створення можливостей для вільного самовираження дітей, вміння легко оперувати інформацією, успішно організовувати спільну діяльність та домовлятися з іншими.

 

Соціальна програма «Ти у світі не один»

Мета:
Інтеграція людей з особливими потребами, внутрішньо переміщених осіб у суспільне і громадське життя.

Законодавча база:
- Указ Президента України від 03.12.2015 р. № 678/2015 «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю».
- Закон України від 20.10.2014 р. № 1706-VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».
- Розпорядження КМУ від 28.12.2016 р. №1073-р «Про затвердження плану заходів  з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях, наданих Комітетом ООН з прав осіб з інвалідністю, до першої доповіді України про виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю на період до 2020 року».
- Наказ Міністерства культури України  від 18.09.2014 р. № 773 «Про реалізацію проекту «Бібліотеки як центри підтримки громад в умовах воєнної загрози: робота з внутрішньо переміщеними особами».
-  Конвенція ООН про права інвалідів.

Партнери:
Депутатський корпус.
Харківський  центр підтримки  учасників бойових дій у зоні АТО.
Харківське міське управління юстиції.
БФ «Інститут раннього втручання».
Харківський центр реабілітації молодих інвалідів та членів їх сімей «Право вибору».
Харківська міська громадська організація інвалідів «Креавіта».
Асоціація багатодітних сімей «АММА».
ГО «Харківська платформа розвитку культури і туризму».
Харківська обласна організація Товариства Червоного Хреста України.
Волонтерські організації.
Харківська державна академія культури.
    
Напрямки співпраці:
Проект «Тактильні книги».
Проект «Книги доступною мовою для дітей з особливими потребами»:
- створення спеціальної адаптованої бібліотеки.
Проект «Діти з особливими потребами із числа внутрішньо переміщених осіб»:
- Модульне містечко.

Форми роботи:
- сторітелінг;
- психологічні тренінги;
- дистанційні тренінги;
- реабілітаційні заходи (організація культурно-масових заходів, пісочна анімація, виготовлення поробок, навчання комп’ютерної грамотності);
- соціальні заходи (консультації юриста, правознавця, дитячого педіатра).

 


 

index

 

Мінкультури започатковує Загальноукраїнський проект культурної інтеграції "Український Донбас"
04.01.2016


 
Наказом Міністерства культури України від 30 грудня 2015 року № 1126 започатковано Загальноукраїнський проект культурної інтеграції «Український Донбас».
Проект «Український Донбас» покликаний шляхом запровадження міжрегіонального культурного партнерства створити умови для повноцінної інтеграції Донецької і Луганської областей в єдиний культурно-мистецький простір України. Реалізація проекту передбачає проведення протягом року в містах і селищах Донбасу мистецьких, музейних, бібліотечних та інших культурно-мистецьких заходів за участі творчих колективів із різних регіонів України.
Наказом визначено систему міжрегіональної партнерської взаємодії між окремими областями та конкретними районами і містами Донецької і Луганської областей, напрацьовану за результатами наради з керівниками структурних підрозділів у сфері культури обласних та Київської міської державних адміністрацій.
Також передбачається, що усі мистецькі заклади сфери управління Мінкультури протягом 2016 року відвідають Донецьку і Луганську області зі своїми творчими проектами.

 План заходів з реалізації проекту "Український Донбас" (15.02.2016)

Пропозиції Харківської обласної бібліотеки для дітей до проекту "Український Донбас"

 


 патріот.виховання

Національно-патріотичне виховання здійснюватиметься за новою Концепцією

 


 

 

 "Мир на крилах"

 

novunu 151218 Tsuru project ukr17 грудня 2015 року в Національній бібліотеці України для дітей стартував проект «Мир на крилах», який покликаний нести надію на мир та обмін доброю волею між Україною та Японією.

Докладніше

 

 

 

 


 

uvagaПрограми та проекти  2016 р. ОКЗ "Харківська обласна бібліотека для дітей"

 


 

Фестиваль стендових презентацій

«Сімейний бібліоформат»

 

БФ5

Закінчився обласний фестиваль стендових презентацій «Сімейний бібліоформат», присвячений 20-й річниці Міжнародного року сім’ї, у якому з травня до вересня 2014 року брали участь бібліотеки для дітей Харківської області. Організатором Фестивалю, за сприяння та підтримки Департаменту культури і туризму ХОДА, виступила Харківська End обласна бібліотека для дітей.

«Сімейний бібліоформат» – це популяризація досвіду співпраці з сім’єю та підтримки сімейного читання, вивчення, узагальнення та ретрансляція кращого досвіду роботи дитячих бібліотек Харківщини з питань сімейного виховання. 

Проект «Промені надії» 

5 На початку травня 2014 року у Харківській обласній бібліотеці для дітей стартував інноваційний проект « Промені надії», учасниками якого стали діти зі зниженим рівнем інтелекту (з синдромом Дауна, ДЦП, аутизмом, затримкою психічного розвитку і різними порушеннями психоневрологічного характеру), а також їхні батьки. Розробкою та реалізацією проекту опікується психолог Ольга Шмат, а співробітники бібліотеки надають їй активну допомогу.

    Проект є складовою частиною ґрантової заявки бібліотеки, яка здобула перемогу у ІV раунді конкурсу проектів співпраці бібліотек з місцевими громадами програми «Бібліоміст» і передбачає циклове поетапне оволодіння дітьми основ комп’ютерної грамотності і спілкування в мережі Інтернет.
   Кожне заняття покликане реалізувати такі завдання, як розвиток комунікативних умінь, взаємодія із соціумом, мовний розвиток, формування прийнятної моделі поведінки.
    Метою проекту є допомога дітям з обмеженими можливостями відчути себе повноцінними особистостями, сприяти їхньому навчанню у звичайних школах і навіть у здобутті вищої освіти.
    Одним з головних аспектів такої роботи є проведення індивідуальних занять з дітьми, яка сприяє соціалізації дитини, а також розвитку дрібної моторики, що у свою чергу, впливає на удосконалення навичок мовлення.
    Кожна зустріч супроводжується коментарем психолога, який обов’язково розповідає батькам про перебіг заняття, відповідає на запитання, консультує, акцентує на що слід звернути увагу, задає домашні завдання, рекомендує корисну літературу для читання.

Дети-инвалиды 5 укр


 проекти

Програми та проекти  2014 р. Харківської обласної бібліотеки для дітей

 

 

 

 


 

 

ОСНОВНІ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ЗАХОДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ БІІБЛІОТЕКИ ДЛЯ ДІТЕЙ

НА 2014 РІК


 

 

Цільова програма «Джерела краєзнавства»

 

Цільова програма «Джерела краєзнавства» спрямована на стратегію розвитку краєзнавчої діяльності Харківської обласної бібліотеки для дітей з максимальним використанням краєзнавчих ресурсів, на інформаційну підтримку користувачів, яким потрібна різноманітна інформація для навчання, розвитку здібностей та організації дозвілля.

Мета: виховання любові до рідного краю, збереження культурного спадку

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх