Програми, проєкти

uvaga
 
Програми та проєкти 2024 р. ОКЗ "Харківська обласна бібліотека для дітей" 

 

 

Школа книжкового блогера

 

 

430057916 18225551881260234 8160781749237601060 nХочеш вести свій блог в соціальних мережах і ділитися з підписниками враженнями про книги?

Не знаєш, як писати відгуки і монтувати відео?

Ми навчимо тебе!

Опануй свою першу професію.

Запрошуємо підлітків та молодь до Онлайн-школи книжкового блогера. На вас чекають зустрічі з відомими bookблогерами України та корисні майстер-класи.

Слідкуйте за новинами. Дату та час наступної зустрічі повідомимо заздалегідь.

Пишіть в приват або телефонуйте за номером 0955566465

Сторінка Школи

 

 

 


 

 

"БібліоШкола"

 

Cute Colorful Baby Daycare Center LogoОнлайн-проєкт "БібліоШкола". В умовах воєнного часу цей проєкт із гаслом "Ми разом, щоб світ вивчати. Нас нікому не здолати!" спрямований на зміцнення адаптаційних можливостей дитини, підвищення її стресостійкості та патріотичне виховання.

Переглянути

 

 

 


 

Мандрівний методист

 

635b87ade13bfc0e666831d1545a8185Зустрічайте новий проєкт від фахівців сектору прогнозування та інновацій Харківської обласної бібліотеки для дітей про роботу бібліотек Німеччини та України. Усі репортажі супруводжуються авторськими фотографіями методистів Харківської обласної бібліотеки для дітей.

 

 

 


 

"Рідна мова: нетаємні таємниці"

 

Рдна мова нетаємніЩе не апробований проєкт бібліотеки, покликаний допомогти усім, хто надихається рідною мовою й бажає щораз розкрити її таємниці. До уваги глядача - чимало цікавинок: мовне табу, вірші українських класиків та абетка для наймолодших, завдання та питання для роздумів тощо.

Переглянути

 


  

Харків очима видатних особистостей

 

hosprom-panorama-1024x689Сьогодні, у час, коли наше рідне місто Харків піддається нещадним обстрілам, а деякі райони стоїть у руїнах, ми не перестаємо пишатися його красою і величчю. Є чимало видатних особистостей, які мешкають чи побували свого часу у місті, на яких наш красень Харків справив незабутнє враження.


Переглянути

 


 

Добрі історії для малечі

 

Добрі історії для малечі1 - копияУ ці складні для всіх часи, насамперед, дуже важливо зберегти спокій наших дітей, створити для них острівець миру та стабільності. З цією метою бібліотекарі підготували аудіозаписи найкращих художніх творів для дітей.

Улюблені цікаві казки та добрі мудрі історії допоможуть малечі відволіктися та розважитися, стануть гарним ритуалом перед сном чи доки готується сніданок, – адже дітки так люблять передбачуваність!

Новинки з'являються двічі на тиждень: у неділю та середу.

Переглянути

 


 

ІННОВАЦІЙНИЙ ПРОЄКТ
«ВАША ЦИФРОВА БІБЛІОТЕКА»


gotovii compІнформаційні ресурси ХОБД – для розвитку громади
Розширення інноваційного бібліотечного простору, діяльність бібліотеки як сучасного інформаційного центру можливі лише за умов вдосконалення ресурсів та послуг. Для задоволення інформаційних запитів читачів ХОБД активно використовує документний фонд на різних носіях, формує власний інформаційний контент на офіційному сайті http://bibl.kharkiv.ua/, Регіональному сайті дитячих бібліотек Харківської області https://bibliomiste4ko.kharkiv.ua/, соцмережах.

 

 

 


 

Міжнародний онлайн-проєкт «Ми-українці. Я і ти!»
спільно з Львівською обласною бібліотекою для дітей

 

3927 900Мета: популяризація української класичної та сучасної літератури, історії України, її традицій та звичаїв серед українців, що живуть за кордоном.

Партнери: Польща, міжшкільні пункти вивчення української мови, у містах: Бартошиці, Лідзбарк Вармінський, Добре Місто, Ельблонг та Ольштин Вармінсько-Мазурського воєводства. У цьому воєводстві працює 40 пунктів вивчення української мови, діє дві школи з українською мовою навчання, проживає біля 30 тис. українців.
Діаспора є потужним прикладом патріотизму та бережливого ставлення до культурних цінностей українського народу. У дітей української діаспори Польщі є сталий інтерес до українського слова, української літератури та культури.

Теми заходів ХОБД.
Історія, література, культура, географія Харківщини, історія м. Харкова, архітектурні пам’ятки, музеї, особистості, тощо.

 

   


 

Цільова комплексна програма
«Європа – наш спільний дім»

 

81 mainМета: популяризація інформації про Європейський Союз та його відносини з Україною, поширення європейських цінностей серед користувачівв бібліотек.

Основні завдання:

- ознайомлення користувачів бібліотеки з європейськими демократичними здобутками та особливостями становлення демократичного суспільства в Україні;

- сприяння становленню активної позиції дітей щодо ідеалів і цінностей розвитку демократичного суспільства в Європі та Україні;

- надання інформації і розширення знань про історію, устрій, перспективи розвитку Євросоюзу та взаємин Україна – ЄС;

- більш повне ознайомлення з країнами, що утворили єдине політичне й економічне об’єднання в Європі з метою розв’язання спільних проблем;

- виховання особистості на засадах толерантності та поваги до представників інших держав;

- сприяння усвідомленню національної самобутності у контексті загальноєвропейської демократії.

 

 

 


 

Обласний інноваційний проєкт «ПрофіСтарт: Квиток у майбутнє»

 


proforientІніціатор – ОКЗ «Харківська ОБД; партнери: Харківський обласний центр зайнятості, Департамент культури і туризму ХОДА, вищі навчальні заклади.


Основна мета проєкту – популяризація професій, що користуються попитом на регіональному ринку праці, та набуття школярами навичок орієнтації у конкурентному середовищі, створення умов для усвідомлення вибору майбутньої професії, допомога дитині виявити його сильні сторони і можливості, познайомити школярів з професіями, дати можливість вибору.
Заплановані заходи:
• Розробити профорієнтаційні тести для підлітків міста та області і провести їх зі школярами (за участі психолога бібліотеки).
• Виявити з ЦЗ основні професії, що користуються попитом у Харківському регіоні.
• Створення відеопрезентацій про найбільш затребувані професії.
• Проведення інтерактивних ігор.
• Ярмарки професій, «Жива бібліотека» (зустрічі з представниками різних затребуваних професій).
• Відеоінтерв’ю з фахівцями.
• «Майбутня професія» (цикл занять з підлітками, що допоможе їм правильно обрати майбутню професію).
• Разом з Представництвом ЄС в Україні проведення презентацій «Освіта за кордоном», «Живі історії – освіта та навчання за європейськими програмами».

 


Всеукраїнський проєкт «Екологія очима дітей» за підтримки Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування:

 

313800Формування у дітей та молоді відповідних знань і вмінь щодо взаємодії людини та природи, національної та екологічної свідомості.
• Обласний конкурс для молоді «Зелені легені Харківщини»;
• Цикл заходів з природоохоронної тематики (лекції, інтерактивні ігри, перегляди відео-фільмів та роликів, спрямованих на роз’яснювальну роботу з дітьми з питань збереження навколишнього середовища).
Екологічні акції з висадки дерев.

 


 

Програма бібліотеки «Правова ліга» з метою надання юридичної допомоги дітям та батькам спільно з Головним територіальним управлінням юстиції у Харківській області:

 

15 main• створення на базі сайту бібліотеки інтерактивної платформи для функціонування громадської приймальні з правових питань;
• цикл інтерактивних тренінгів «Я проти булінгу» під час спільних виїздів фахівців бібліотеки та працівників органів юстиції безпосередньо до загальноосвітніх навчальних закладів, шкіл-інтернатів та закладів соціально-реабілітаційного типу;
• організація обласного етапу Всеукраїнського онлайн-конкурсу дитячого малюнку до 25-річчя Конституції України «Я і мої права».


Комплексний проєкт «Безпечний простір»

Проведення «Літньої школи безпеки» (партнери: ГУ ДСНС України у Харківській області, ГУ Національної поліції України у Харківській області, Харківська міська оперативно-рятувальна служба, Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, медичний центр швидкого реагування «Гіппократ», АК «Харківобленерго», волонтерські організації)


Комплексна програма бібліотеки «10 кроків назустріч миру»


• Участь у реалізації «Державної програми відновлення та розбудови миру в східних регіонах України» за участі публічних бібліотек Луганської та Донецької областей;
• Організація і проведення щорічних Обласних патріотичних форумів за участі переможців всеукраїнських і регіональних конкурсів і творчих змагань;
• Редизайн бібліотечного Музею АТО «Блокпост пам’яті. Харків» інтерактивною панорамою; створення нового дизайну експозиції; збір нових артефактів, створення документального фільму про діяльність музею спільно із харківськими телеканалами, а також соціально-патріотичного ролика;

 

*********************************

Програми та проєкти 2019 -2020 р. ОКЗ "Харківська обласна бібліотека для дітей"

 

Цільовий комплексний проєкт «Десять кроків назустріч миру»

Пріоритетом своєї діяльності бібліотека вважає виховання патріотизму та національної свідомості дітей та підлітків.
2017 року бібліотека одержала Гран-прі Всеукраїнського огляду-конкурсу обласних бібліотек для дітей за цільову комплексну програму «10 кроків назустріч миру». Кожний крок програми – це окремий проєкт, цикл заходів, конкурс.
1 крок. Благодійна акція «Татова книжка» – реалізація проєкту «Татова книжка» – організація роботи першої в Україні буккросинг-бібліотеки для військових на вокзалі (спільно з волонтерською групою «Південний пост»).
2 крок. Майстер-класи «Оберіг для бійця» у бібліотеці.
3 крок. Співпраця з родинами переселенців Комплексна розвиваюча програма «У світі багато казок» для дітей, що проживають у модульному містечку для переселенців.
4 крок. «Нові часи. Нові герої». Цикл героїко-патріотичних заходів «Сила нескорених».
5 крок. Обласні патріотичні форуми.
2015. І Обласний патріотичний форум «В граніті, в бронзі, у серцях».
2016. ІІ Обласний патріотичний форум «Віват, Україно»
2017. ІІІ Обласний патріотичний форум «З Україною в серці!»
2018. ІV Обласний патріотичний форум «Ми діти твої, Україно!»
2019. V Обласний ювілейний патріотичний форум «Діти єднають Україну»

6 крок. Презентація книжки «(Не) дитячий погляд на війну», виданої Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба»
7 крок. Участь ХОБД у реалізації Загальнооукраїнського Проєкту культурної інтеграції «Український Донбас».
8 крок. Міжрегіональний дитячий мистецький конкурс листівок «Дім. Родина. Батьківщина» за участю дітей, що мешкають у Харківській, Донецькій та Луганській областях.
9 крок. Міжрегіональний конкурс дитячої листівки «Бібліотека. Книга. Родина» за участі дітей Львівської і Харківської області.
10 крок. Участь у міжрегіональних культурних форумах:
2016 р. «ПогранКульт: ГаліціяКульт», творча анімаційна резиденція у Харківській обласній бібліотеці для дітей спрямована на роботу із юними художниками від 6 до 14, які створювали мультфільм «Країна чудес»;
2018 р. «СлободаКульт», який відбувся на Закарпатті – в Ужгороді та Мукачеві.
• Мультфільм «Олеся в Закарпатті», створений у ХОБД дітьми Слобожанщини для дітей Закарпаття.
• Організація виставки «Родинний альбом», мета якої – показати родинні фото сімей зі Слобожанщини і Закарпаття, цінності родинних історій, моментів їх схожості і відмінності.
• Презентація патріотичного проекту ХОБД.
Обидва мультикультурні Форуми ґрунтуються на ідеї об’єднання та співпраці регіонів Сходу і Заходу. Основна мета – руйнування міфів і шаблонів в уявленнях одне про одного у діаметрально віддалених регіонах України, культурна дифузія і діалог між мистецькими середовищами на рівні співпраці.


Екологічний проєкт «Зелені легені»

 

IMG-3baf1a799a05bbf5df1b5aff4d74a9af-VУ партнерстві з Харківською обласною бібліотек для дітей реалізується маштабний екологічний проєкт «Зелені легені».
4 вересня 2019 року в медіацентрі «Накипело» відбулася прес-конференція і презентація міжнародного міжкультурного мистецького проекту «Зелені легені». Серед присутніх були представники депутатського корпусу м. Харкова та районних центрів Харківської області, бібліотекарі, журналісти, викладачі, митці, поети, художники, активісти громадських організацій.
Мета проекту: привернути увагу до екологічних проблем із зеленими насадженнями та спонукати громаду до дій та змін.
 
 

Цільова програма «Джерела краєзнавства»

 

крайЦільова програма «Джерела краєзнавства» спрямована на стратегію розвитку краєзнавчої діяльності Харківської обласної бібліотеки для дітей з максимальним використанням краєзнавчих ресурсів, на інформаційну підтримку користувачів, яким потрібна різноманітна інформація для навчання, розвитку здібностей та організації дозвілля.

Мета: виховання любові до рідного краю, збереження культурного спадку.


 

 
«Клуб книжкових презентацій»
 
презентМета: Організація творчих зустрічей з письменниками, поетами, видавцями, ілюстраторами дитячих книжок.
Напрямки співпраці:
  - знайомство дітей та організаторів дитячого читання з новинками дитячої літератури;
   - організація творчих зустрічей дітей з видавцями книжок
 
 
Міні-програма «Інновації по колу»
 
Мета:
Організація професійного спілкування в онлайн-режимі шляхом використання новітніх комп’ютерних і телекомунікаційних технологій.
Партнери:
- Управління культури і туризму Харківської облдержадміністрації;
- КЗ «Обласний організаційно-методичний театрально-концертний центр»;
- ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму»;
- Спеціалізовані дитячі бібліотеки, публічні бібліотеки області.
Напрямки співпраці:
- онлайн-трансляції професійних нарад на сайті «Smotri.com»;
- організація трансляцій професійних заходів за допомогою програм «Skype for business», ooVoo.
 Форми роботи:
- скайп-наради;
- відеоконференції;
- вебінари.
Тематика заходів:
     - діяльність об’єднаних територіальних громад в умовах адміністративно-територіальної реформи країни;
- децентралізація у сфері культури;
- актуальні напрямки державної культурної політики;
- планування і звітність у поточному році;
- правові засади діяльності закладів культурно-туристичної сфери;
- фандрейзинг і соціальне партнерство.

Інтернет-проект «VIP-персона без краватки»

(у рамках Національного проекту «Україна читає дітям»)

краваткаМета: Використання сучасних інтернет-технологій для підняття престижу читання, заохочення дітей до систематичного читання, а також, створення позитивного образу книги як важливого чинника у формуванні успішного українця із сучасним мисленням та ідеями, залучення до бібліотек нових читачів.


 

Партнерська програма «Безпечний простір»

 
children-globe-istock-300x289Мета:
- сприяння посиленню охорони громадського порядку та забезпечення безпеки користувачів і відвідувачів бібліотеки;
- запобігання підготовці та скоєнню злочинів терористичного та диверсійного характеру.
Напрямки співпраці:
- організація навчання дітей та дорослих з питань безпечної життєдіяльності;
- майстер-класи;
- тренінги;
- практичні заняття
- воркшоп «Знати, щоб вижити» (спільно з Товариством Червоного Хреста України).
 

Психологічна студія креативу

DSC06547

Основна мета проекту – це усвідомлення підлітками своєї унікальності, своїх здібностей та можливостей, розвиток особистої відповідальності за власні вчинки та події у своєму житті.
Для своїх читачів ми підготували тренінгові заняття з різноманітними творчими завданнями. Хочемо здивувати наших учасників незвичайним підходом до вирішення підліткових питань:
  •  як конструктивно вести діалог та домовлятися, з повагою до інших відстоювати особисту позицію,
  • як поводитись відповідально та приймати усвідомлені рішення,
  • як почуватися впевненим в різних ситуаціях і не хвилюватися перед виступами,
  • як себе поводити, щоб поважали і цінували,
  • як зберегти дружні стосунки, коли з тобою не погоджуються,
  • як знайти особисті ресурси, щоб бути успішним та відчувати радість тощо.
Чекаємо підлітків 10-12 років.
Будемо разом створювати настрій успіху та особистих перемог!

 Aрт-проект «Мистецтво душі»

DSC06078Ці зустрічі незвичайні… Вони відбуваються в атмосфері натхнення і довіри, створюють можливості для вираження власної унікальності та неповторності…

Мета проекту – підвищення рівня усвідомленості учасників, пошук ресурсних станів та створення можливостей для розвитку найкращих особистісних рис.

Читати далі


Проєкт «Прочитали – презентували»

 DSC04524 1 В межах масштабного проєкту «Промені надії» виділився напрямок «Прочитали – презентували». Це творчі групові заняття для дітей з особливостями психічного розвитку.
  Вони проходять щочетверга о 14.30. Метою цих зустрічей є створення можливостей для вільного самовираження дітей, вміння легко оперувати інформацією, успішно організовувати спільну діяльність та домовлятися з іншими.
  Під час занять діти знайомляться з різними художніми творами. Це життєві історії, які не лише розважать своїх читачів, але і зможуть навчити їх дружити і радіти, поважати інших, знаходити вихід з різних життєвих ситуацій.
  На заняттях обговорюємо труднощі і переживання, з якими стикаються герої, аналізуємо їхню поведінку і вчинки, уявляємо можливі наслідки різних дій. Такий досвід сприяє мовленнєвому розвитку дітей, розвитку навичок міжособистісного спілкування, аналізу та передбачень, більш усвідомленої поведінки.
  Кульмінацією зустрічі є імпровізована театральна презентація учасниками цієї історії для свої батьків та гостей бібліотеки. Самопрезентація дітей під час виступу розвиває їх творчі здібності, сприяє соціалізації та розвитку навичок самоорганізації.
  Зустріч закінчується загальним обговоренням, обміном вражень і індивідуальними рекомендаціями для кожного учасника.
  Діти навчаються, граючи!


 

Проєкт «Почуємо очима»

ЖЯ общСпеціаліст Харківської обласної бібліотеки для дітей Олена Шоно склала іспит і отримала Сертифікат про успішну атестацію ЖЯ 1за програмою «Жестова мова. Базовий початковий рівень».
  Запрошуємо людей, які мають вади слуху, ознайомитись з книжними новинками нашої книгозбірні. Тепер ми можемо допомогти вам зорієнтуватись на просторах сучасної літератури та обрати собі книгу для душі. А якщо вам захочеться поспілкуватись або поділитись своїми роздумами про прочитаний твір – ми зможемо Вас почути. Завжди раді новим знайомствам!
  Для довідки: У 2016 році Харківська міська громадська організація інвалідів «Креавіта» при підтримці Департаменту праці та соціальної політики реалізує проект «Почуй мене». Його мета - популяризація жестової мови, навчання широкого кола фахівців альтернативним засобам комунікації і толерантного ставлення до слабочуючих людей.


 

    Проєкт "Промені надії – мрії і дії" триває

 

Слайд1-1  З осені 2016 року продовжує свою роботу проект «Промені надії». Його учасники – діти з особливими освітніми потребами, які мають порушення психофізичного розвитку (з синдромом Дауна, ДЦП, аутизмом, затримкою психічного розвитку, вадами слуху). Цьогоріч реалізацією проекту опікується практичний психолог бібліотеки Олена Шоно.

  В межах проекту реалізується два напрями.

123-1

 Слайд2-1 Індивідуальні заняття проходять за індивідуальними графіками. Заняття спрямовані на розвиток таких індивідуальних здібностей і можливостей:
• поетапне оволодіння основ комп’ютерної грамотності і спілкування в мережі Інтернет,
• розвиток психічних пізнавальних процесів,
• розвиток комунікативних навичок (вміння вільно і зрозуміло висловлювати свої думки тощо),
• усвідомлення та управління власними емоційними станами та проявами.

  Групові заняття проходять щочетверга о 14.30. Метою цих зустрічей є створення можливостей для вільного самовираження дітей, вміння легко оперувати інформацією, успішно організовувати спільну діяльність та домовлятися з іншими.


 

 Соціальна програма «Ти у світі не один»

Мета:
Інтеграція людей з особливими потребами, внутрішньо переміщених осіб у суспільне і громадське життя.

Законодавча база:
- Указ Президента України від 03.12.2015 р. № 678/2015 «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю».
- Закон України від 20.10.2014 р. № 1706-VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».
- Розпорядження КМУ від 28.12.2016 р. №1073-р «Про затвердження плану заходів  з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях, наданих Комітетом ООН з прав осіб з інвалідністю, до першої доповіді України про виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю на період до 2020 року».
- Наказ Міністерства культури України  від 18.09.2014 р. № 773 «Про реалізацію проекту «Бібліотеки як центри підтримки громад в умовах воєнної загрози: робота з внутрішньо переміщеними особами».
-  Конвенція ООН про права інвалідів.

Партнери:
Депутатський корпус.
Харківський  центр підтримки  учасників бойових дій у зоні АТО.
Харківське міське управління юстиції.
БФ «Інститут раннього втручання».
Харківський центр реабілітації молодих інвалідів та членів їх сімей «Право вибору».
Харківська міська громадська організація інвалідів «Креавіта».
Асоціація багатодітних сімей «АММА».
ГО «Харківська платформа розвитку культури і туризму».
Харківська обласна організація Товариства Червоного Хреста України.
Волонтерські організації.
Харківська державна академія культури.
    
Напрямки співпраці:
Проект «Тактильні книги».
Проект «Книги доступною мовою для дітей з особливими потребами»:
- створення спеціальної адаптованої бібліотеки.
Проект «Діти з особливими потребами із числа внутрішньо переміщених осіб»:
- Модульне містечко.

Форми роботи:
- сторітелінг;
- психологічні тренінги;
- дистанційні тренінги;
- реабілітаційні заходи (організація культурно-масових заходів, пісочна анімація, виготовлення поробок, навчання комп’ютерної грамотності);
- соціальні заходи (консультації юриста, правознавця, дитячого педіатра).

 


 

index

 

Мінкультури започатковує Загальноукраїнський проєкт культурної інтеграції "Український Донбас"
04.01.2016


 
Наказом Міністерства культури України від 30 грудня 2015 року № 1126 започатковано Загальноукраїнський проект культурної інтеграції «Український Донбас».
Проект «Український Донбас» покликаний шляхом запровадження міжрегіонального культурного партнерства створити умови для повноцінної інтеграції Донецької і Луганської областей в єдиний культурно-мистецький простір України. Реалізація проекту передбачає проведення протягом року в містах і селищах Донбасу мистецьких, музейних, бібліотечних та інших культурно-мистецьких заходів за участі творчих колективів із різних регіонів України.
Наказом визначено систему міжрегіональної партнерської взаємодії між окремими областями та конкретними районами і містами Донецької і Луганської областей, напрацьовану за результатами наради з керівниками структурних підрозділів у сфері культури обласних та Київської міської державних адміністрацій.
Також передбачається, що усі мистецькі заклади сфери управління Мінкультури протягом 2016 року відвідають Донецьку і Луганську області зі своїми творчими проектами.

 План заходів з реалізації проекту "Український Донбас" (15.02.2016)

Пропозиції Харківської обласної бібліотеки для дітей до проекту "Український Донбас"

 


 патріот.виховання

Національно-патріотичне виховання здійснюватиметься за новою Концепцією


uvagaПрограми та проєкти 2017 р. ОКЗ "Харківська обласна бібліотека для дітей"

Програми та проєкти  2016 р. ОКЗ "Харківська обласна бібліотека для дітей"

 


 

Проєкт «Промені надії» 

На початку травня 2014 року у Харківській обласній бібліотеці для дітей стартував інноваційний проєкт « Промені надії», учасниками якого стали діти зі зниженим рівнем інтелекту (з синдромом Дауна, ДЦП, аутизмом, затримкою психічного розвитку і різними порушеннями психоневрологічного характеру), а також їхні батьки. Розробкою та реалізацією проекту опікується психолог Ольга Шмат, а співробітники бібліотеки надають їй активну допомогу.

    Проєкт є складовою частиною ґрантової заявки бібліотеки, яка здобула перемогу у ІV раунді конкурсу проектів співпраці бібліотек з місцевими громадами програми «Бібліоміст» і передбачає циклове поетапне оволодіння дітьми основ комп’ютерної грамотності і спілкування в мережі Інтернет.
   Кожне заняття покликане реалізувати такі завдання, як розвиток комунікативних умінь, взаємодія із соціумом, мовний розвиток, формування прийнятної моделі поведінки.
    Метою проекту є допомога дітям з обмеженими можливостями відчути себе повноцінними особистостями, сприяти їхньому навчанню у звичайних школах і навіть у здобутті вищої освіти.
    Одним з головних аспектів такої роботи є проведення індивідуальних занять з дітьми, яка сприяє соціалізації дитини, а також розвитку дрібної моторики, що у свою чергу, впливає на удосконалення навичок мовлення.
    Кожна зустріч супроводжується коментарем психолога, який обов’язково розповідає батькам про перебіг заняття, відповідає на запитання, консультує, акцентує на що слід звернути увагу, задає домашні завдання, рекомендує корисну літературу для читання.

Дети-инвалиды 5 укр

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх