Добрі історії для малечі

Випуск 45
 
Читаємо казку кумедну казку Юлії Вротної
"Киця Ковбасиця" зі збірки "Фонтан казок"

Малеча познайомиться із Кицею, яка дуже любила ковбаску та її хазяйкою Бетті. Якось Киця вирішила змінити своє ім'я й вирушила до РАЦС...

 

 


 

Випуск 44

 

Читаємо казку Галини Ткачук
"Динозавр "Яжвамказавр""

 

Може, десь у вашій квартирі зачаївся Яжвамкзавр?


 


 

Випуск 43  

Читаємо казку Якоба та Вільгельма Ґрімм
"Пані Метелиця"
 

В одному з містечок Німеччини кажуть "Сніг іде. Пані Метелиця постіль готує". Що ж то за пані?
Послухайте казку про добру та працьовиту дівчину, яка допомогала загадковій чарівниці.

 


 

 

Випуск 42

 

Читаємо казку Кароліни Рабей

"Історія однієї книжки"

Під час Національного тижня читання ми обговорювали найцікавіші книжки, а про що ж думають самі книжки? Як їм живеться на поличках бібліотеки та яких читачів вони найбільше люблять?
Послухайте казку про захопливу мандрівку у таємне життя книжок із бібліотеки. В основі сюжету – історії книжок про своїх читачів, якими вони діляться після закриття бібліотеки. Усі, окрім Дасті — бідолаха навіть не знає, про що йдеться на його припорошених пилом сторінках…
Проте одного дня це обов’язково зміниться, адже всі ми заслуговуємо на те, щоби наші історії були почутими, чи не так?

 

 


 

 

 Випуск 41

 

 

Читаємо казку Зірки Мензатюк
"Небилиці про рукавиці"
 

Малята, чи бувало таке, що ви губили рукавичку на прогулянці? От би було добре, якби рукавички росли на деревах! Завжди можна було б зірвати собі іншу. Та от біда - на таких деревах ростуть лише ліві, або лише праві. Тому треба зважати, яку загубити. Що? Не буває таких дерев? А от і ні, у світі багато чарівних дерев, ось послухайте про одне таке...

 

 
 
Випуск 40
 
Читаємо оповідання Євгена Гуцала
"Якого кольору слова"
 

Український письменник Євген Гуцало пропонує малюкам поміркувати, чи може бути корова - синьою? А молоко? Що ви уявляєте, коли чуєте слово - "зелений"? У який колір можна зафарбувати слово "рідна"?
Послухайте оповідання та дізнаєтеся, що про це думає автор.
А який ваш улюблений колір?


 

 

 

Випуск 39

 

Читаємо твір Юрія Ярмиша "Зайчаткова казочка"

Про те, як добре вміти читати.


 

Випуск 38

 

 

Читаємо віршик Наталі Забіли
"Будинок казковий, п'ятиповерховий"
 
Про звіряток, які живуть у будиночку на дереві.
 

 
Джерело: Забіла Наталя. Будинок казковий, п'ятиповерховий / малюнки Т. Юрченко. - К.: Веселка, 1990. - 12 с.

 

 


 

 

Випуск 37

 

Читаємо третю частину захопливої історії

Якоба Мартіна Стріда

"Неймовірна історія про велет-грушку"

 

Одного разу сонячним днем друзі Мітчо і Себастіан отримують лист від зниклого бургомістра свого маленького, але дуже симпатичного Міста Сонця. А разом з листом — загадкове зернятко, з якого за ніч виростає... велетенська грушка!


  


 

 

Випуск 36

 

Читаємо другу частину захопливої історії

Якоба Мартіна Стріда

"Неймовірна історія про велет-грушку"

 

Одного разу сонячним днем друзі Мітчо і Себастіан отримують лист від зниклого бургомістра свого маленького, але дуже симпатичного Міста Сонця. А разом з листом — загадкове зернятко, з якого за ніч виростає... велетенська грушка!


 

 


 

Випуск 35

 

Читаємо першу частину захопливої історії

 

Якоба Мартіна Стріда
"Неймовірна історія про велет-грушку"

 

Одного разу сонячним днем друзі Мітчо і Себастіан отримують лист від зниклого бургомістра свого маленького, але дуже симпатичного Міста Сонця. А разом з листом — загадкове зернятко, з якого за ніч виростає... велетенська грушка!

 

 

 


 

 

Випуск 34 

 

Читаємо угорську народну казку "Двоє жадібних ведмежат"

Повчальна казочка про те, як важливо вміти ділитися. Через жадібність маленькі ведмежата залишилися голодними, маючи велику головку сиру.

Текст: Найкращі народні казки : для дошк. та мол. шк. віку / худож. : Ю. Боголюб та ін. — Київ : Рідна мова, 2022. — 208 с. : іл. — (Серія «Найкращі казки»).


 


 

Випуск 33

 

Читаємо казку учительки, музиканта і авторки книжок для дітей
Ніни Найдич - “Василь Тимофійович мандрує” (уривок)
 
Василь Тимофійович музично обдарований кіт та дуже полюбляє підспівувати своєму другу Петрику. Але Вісиль Тимофійович ще любить і мандрувати, цього разу він вирушив у подорож тролейбусом.
 
Джерело: Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання в 1, 2 класах / уклад. Тетяна Стус. - Львів, Видавництво Старого Лева, 2016.
 
 
  

Випуск 32

 

Читаємо українську народну казку "Півник та двоє мишенят"

Казка про двох мишенят та їхнього друга півника, які зовсім по-різному ставилися до праці. Малюки дізнаються, чи добре бути ледарем і що буває, коли тільки співати та танок водити.

  


 

Випуск 31

Читаємо казку Енід Мері Блайтон
"Пісочний чоловічок"
 

Чи чули ви колись про пісочного чоловічка? Це маленький ельф, який завжди носить з собою жовтий мішечок з чарівним пилком. Що ж то за пилок? Послухайте казку про чарівне королівство, де ельфи та феї завжди готові прийти на допомогу дітлахам. 
Випуск 30

Читаємо казку відомого данського казкаря Ганса Хрістіана Андерсена "Принцеса на горошині"

З цієї казки діти дізнаються, як можна визначити, чи справжня принцеса завітала до вас і яке випробування допоможе у цьому.

 


 
Випуск 29
Читаємо казку Наталки Малетич
"Привид, який не міг заснути"

У покинутому будинку на околиці міста живе собі привид. Він страшенно самотній, оскільки довкола немає людей, яких можна було б навідати увечері. Загасити нічну лампу тому, хто заснув з книжкою, вкрити дитину ковдрочкою. А потім, повернувшись додому, солодко спати цілісінький день. Привид втратив сон, відколи усі його сусіди виселилися. Проте одного разу все змінюється. Адже в будинок-з-привидом переїздить молода сім’я з дівчинкою…


Випуск 28

Читаємо казку Геннадія Меламеда "Найкращий татусь"


Ця історія про маленького Єнотика Євгенка, який був неймовірно щасливий, адже тато пообіцяв йому піти рибалити! На справжню риболовлю, вже завтра! Але тут Євгенко сильно захворів...

Та якщо тато обіцяв риболовлю, то вона обов'язково буде!


 
Випуск 27

Читаємо казку Жиля Тібо та Женев'єви Деспре
"Маленький лицар, який боровся з драконом"


Коли селищу загрожує напад дракона, потрібно кликати лицаря. У мешканців села, про яке йдеться в книзі, лицар був дуже маленький. А ще у нього не було нічого, окрім дерев’яного коня та зовсім не вогнетривких обладунків. Проте у маленького лицаря було головне — хоробре серце. А тому селяни швидко відшукали необхідні речі й відрядили героя на битву із чудовиськом.

 


Випуск 26


Читаємо кумедну казку
Лесі Мовчун "Як чепурили їжачка"


Інколи так весело грати, що навіть не помічаєш як трошки забруднився. А що ж робити матусі? Звичайно відмивати малюка суничним милом...


Випуск 25


Читаємо
українську народну казку
"Ведмідь і павучок"


Чи може так статися, що маленький павучок, врятує життя великому ведмедю? Послухай казку та дізнайся, як вдалося комашці врятувати хижака від мисливців.Випуск 24


Читаємо казку
англійської письменниці Беатрис Поттер
"Ухти-Тухти"


Ухти-Тухти пере та прасує. Ухти-Тухти п'є гарячий чай. Вона співає пісеньки і навіть може навчити маленьку дівчинку акуратності. Хто ж вона така? Чому з-під її чепчика стирчать голки?
Ілюстрації – Б.Калаушин.


 

Випуск 23

Читаємо веселу казку
Марини та Сергія Дяченків
"Акула, яка хотіла співати"


Кожен має займатися улюбленою справою, навіть акула може здійснити свою мрію. Головне - ніколи не опускати плавці!Випуск 22

Читаємо оповідання "Найдовші вуса"
Галини Вдовиченко з книжки "36 і 6 котів"

36 і 6 котів – саме стільки, не більше й не менше, хвостатих героїв Галини Вдовиченко – оселилося одного дощового вечора в помешканні пані Крепової попри її бажання. Але серце непоступливої господині до котів-безхатьків прихилила киця-сфінкс Баронеса. Ані пані Крепова, ані її племінник Стас навіть уявити собі не могли, чим обернеться вторгнення у їхнє маленьке помешкання 36 дорослих і 6 маленьких котів.

 


 

 

Випуск 21


Щенята рятують робопса Райдера.
Щенячий патруль. Історії


Веселі, працелюбні та безстрашні щенята завоювали симпатії дітлахів усього світу.
Райдер – справжній винахідник. Його робопес, зовсім як живий. Та на випробуваннях відбувся якийсь збій, і робот став
причиною хаосу в Бухті Пригод. Хто ж упорався з надзвичайною ситуацією? Звісно, Щенячий патруль!


Випуск 20

Сьогодні день тата!

Вітаємо усіх татусів, бажаємо їм родинного щастя, миру та мати можливість завжди бути поруч зі своєю сім'єю.
Для чого потрібен тато? Правильну відповідь знає маленька Вікуся. Послухайте оповідання Сашка Дерманського з книжки "Вікусині історії".Випуск 19

Читаємо казку Наталії Стукман
"Малюк Коргі загубився"


Малюк Коргі — бешкетне цуценятко, яке знайомиться з великим світом. Він знає, що мама найкраща, біля неї тепло і спокійно. А тато великий і сильний — Коргі хоче бути на нього схожим. Малюк невтомно стрибає, пустує, досліджує, губиться, встряє у різні халепи… Та добре знає — поруч родина, яка його дуже любить.


Випуск 18

Читаємо книжку Джудіт Керр
«Забудькувата киця Мона»

Історії про кицю Мону – це книги, які вже стали британською класикою. Всі українські любителі котиків також гарантовано будуть у захваті від позитивних оповідок про Мону та родину Томасів.
«Забудькувата киця Мона» розповідає про те, як недуже добра звичка несподівано принесла користь усій родині – врятувала від грабіжника.


Випуск 17

Читаємо казку Наталки Малетич "Парасолька"

Інколи так не хочеться йти до школи! Особливо якщо на вулиці дощ... Але якщо в тебе є чарівна парасолька - дорога до школи перетвориться на цікаву пригоду.


Випуск 16

Слухайте оповідання Анни Третяк
"Про Трьох Відважних Лицарів"

Дитинство - чудова пора, коли можливо все. За допомогою фантазії можна перетворити на захопливу пригоду навіть звичні події. Оповідка Анни Третяк "Про Трьох Відважних Лицарів" — про уяву та гру, завдяки яким діти — і дорослі! — умить можуть стати ким завгодно: астронавт(к)ами, приборкувач(к)ами динозаврів, дослідника(ця)ми нових земель, лицарями й лицарками. Слухайте оповідання та вирушайте на пошуки пригод з трьома відважними лицарями просто зараз!


Випуск 15

Послухайте оповідання
Галини Ткачук "Гойдалка під кленом"

Ніна гойдається на гойдалці й виглядає літо. Аж ось виявляється, що не буде ні квітів на клумбі, ні синіх дельфінів. І все через Нінину необережність! Але не варто впадати у відчай. Трішки зусиль - і Ніна та решта героїв книжки не тільки врятують літо, а й здобудуть для себе щось дуже особливе.
Ткачук Галина. Гойдалка під кленом / худож. О. Була. — К.: Братське, 2016. — 24 с.: іл.


Випуск 14

Читаємо оповідання
"Я теж умію кататися на велосипеді" Астрід Ліндгрен

Лотті вже виповнилося 5 років, але усі чомусь вважають, що вона ще маленька для двоколісного велосипеда. Що ж, доведеться Лотті тишком узяти великий велосипед тітоньки Берг та довести, що вона вміє кататися на справжньому велосипеді...


Випуск 13

Читаємо книжку Майкла Бонда
"Ведмедик Паддінгтон"

Коли понад 50 років тому англійський письменник Майкл Бонд написав свою першу книгу про ведмежатка Паддінгтона, він навіть і гадки не мав, що пригодами його героя захоплюватимуться діти в усьому світі, книжки видаватимуть багатомільйонними накладами, а його самого вважатимуть класиком світової дитячої літератури. Чому ж так популярні ці книжки серед дітлахів різних країн? Мабуть, тому, що Паддінгтон ні на кого не схожий. Чи хтось коли-небудь чув про ведмедів, які ходять на ринок за харчами? Ні, тому що ведмедик Паддінгтон один такий. Але хазяйновитість ведмежатка не йде в жодне порівняння з його головним талантом - устрявати в найрізноманітніші халепи.
Паддінгтона не назвеш шибеником, адже він, хоч і маленький, але доволі серйозний англійський джентльмен. І все ж таки з ним повсякчас щось трапляється. Як не дивно, закінчується все напрочуд добре.


Випуск 12

Читаємо оповідання "Їде нічною дорогою..."
Галини Вдовиченко з книжки "Засинай.Прокидайся"

Вночі дуже хочеться спати, навіть машинкам. Але де ж відпочити, якщо ніч застала в дорозі? Послухайте історію, про затишне місце, де знайшли прихисток маленький жук-фольксваген, старенький автобус, мотоцикл та навіть величезна срібляста фура.


Випуск 11

Читаємо книжку Галини Ткачук
"Моя найтихіша книжка"

Що робити, якщо ти любиш тишу, а твої рідні — ні? Куди сховатися від численних гучних звуків нашого міста? Ну, звісно ж, у таємне місце...


Випуск 10

Читаємо книжку Шеррі Даскі Рінкер та Тома Ліхтенгелда
"Спи міцно, моє будівництво"

Добігає кінця день на будівельному майданчику. Великі працьовиті машини зупиняють мотори та вкладаються спати. Ви коли-небудь чули як хропить самоскид, чи бачили як позіхає бетонозмішувач? Настав час відпочинку. А значить і малюкам час йти до сну. «Спи міцно, моє будівництво» від Шеррі Даскі Рінкер та Тома Ліхтенгелда — одна з найкращих «колискових» сучасної дитячої літератури, бестселер New York Times.


Випуск 9

Читаємо книжку Наталії Стукман
"Маленьке мишенятко на ім‘я Донні"

Донні - маленьке сіре мишеня, яке любить побешкетувати. І погризти олівці, і погойдатися на люстрі. А ще - побігати наввипередки з братиками та сестричками або пограти в хованки. Та ось біда! Донні завжди програє. А все через те, що у нього довжелезний хвостик. Як же бути? Може, втекти від власного хвостика?


Випуск 8

Читаємо казку Стіва Смоллмана та Бруно Мерц"
Мій друг Страхолюд Гримайло-Поливайло"
зі збірки "Милі казки на добраніч"

Казка ідеально підходить для сімейного читання, а події в ній розгортаються саме так, щоб ваш малюк, перш ніж поринути в сон, встиг дізнатися, чим усе закінчилося.


Випуск 7

Читаємо веселу історію "Де Манюнин апетит?"
з книжки Галини Манів "Киці-мандрівниці та їхні друзі"

Ерудована й серйозна киця Муля та весела й трохи наївна киця Манюня завжди готові до нових пригод, вражень і, звичайно, знайомств.
Цього разу киці-мандрівниці вирушили у подорож до Греції. Кажуть, у Греції є все - і синє море, і жовтий пісок, і білі храми з високими колонами, і оливкові дерева... але чи вдасться знайти на півострові апетит для Манюні?


Випуск 6

Читаємо казку Люсі Робін "Як усе встигати?"

Кумедна та повчальна казка познайомить малюків із зеброчкою Зенею. Маленькій Зені було складно впоратися з усіма справами, які потрібно робити щодня - чистити зубки, вчити букви, складати іграшки. А ще ж і пограти треба встигнути! Вигадниця як тільки не намагалася усе встигнути, але все одно про щось забувала. Тоді дідусь підказав їй один секрет... і тепер Зеня усе встигає!

 


 Випуск 5

Читаємо казку Зірки Мензатюк "Писанка"

У цей святковий день пропонуємо послухати чудову великодню казку відомої української письменниці. Вона розповість про традиції й звичаї, а ще про те, що крашене яєчко не лише забавка для малечі. У візерунках писанки - побажання добра та благополуччя, гарного врожаю та щастя для кожної людини. Тож нехай буде так - і знову для України сяє тепле сонечко у МИРНОМУ небі! Христос Воскрес!


 Випуск 4

Читаємо великодню казку Ірини Мацко "Загублена писанка"

Зовсім скоро чудове свято Великодня. Створімо нашій малечі святковий настрій читаючи казочки. Сподіваємось, світле Воскресіння принесе у кожну оселю мир та щастя.


 Випуск 3

Читаємо казку Насті Музиченко "Сни для канапи"

Дорослішання дитини відбувається в постійному новому досвіді. Він не завжди легкий і для батьків. Одним із кризових етапів є привчання малюків спати окремо, що неабияк обурює багатьох із них. Психологи радять не тиснути на дитину, а спробувати перетворити все на гру. Саме так і зробили батьки Мирося — головного героя цієї книжки.

 


 Випуск 2

Читаємо історію "Пливемо на теплоході" Річарда Скаррі
з книжки "Місто добрих справ"

Найвідоміші книжки відомого художніка-ілюстратора Річарда Скаррі. Завдяки йому малюки усього світу дізнаються, що роблять їх батьки на роботі, для чого потрібні автівки та багато чого іншого. За допомогою книг батьки пояснять малюкам, як влаштований світ дорослих.


 Випуск 1

Читаємо книжку Марії Лоретти Джиралдо
"Тедді. Мамин помічник"

Тедді — дуже добрий маленький ведмедик. Він обожнює розважатися, ласувати солодощами й допомагати іншим, а ще з ним повсякчас трапляється чимало неймовірних пригод. Разом із Тедді малюки навчаться дотримуватися обіцянки, завжди вмиватися й чистити зубки після їжі, а також дізнаються, як подолати свій страх і нічого не боятися. Пригоди кумедного ведмедика розважать дітей і зроблять кожен день радісним і неповторним.

 

Вверх