Рідна мова: нетаємні таємниці
"Рідна мова: нетаємні таємниці" - це ще не апробований проєкт бібліотеки, покликаний допомогти усім, хто надихається рідною мовою й бажає щораз розкрити її таємниці.
Фразеологізми надають мові яскраве емоційне забарвлення. Основна особливість фразеологізму полягає в тому, що він, незалежно від того, скільки слів до нього входить, виражає одне поняття і вживається в мові як готова одиниця.
Харків очима видатних особистостей
Сьогодні, у час, коли наше рідне місто Харків піддається нещадним обстрілам, а деякі райони стоїть у руїнах, ми не перестаємо пишатися його красою і величчю. Є чимало видатних особистостей, які мешкають чи побували свого часу у місті, на яких наш красень Харків справив незабутнє враження. Серед них - Леся Українка. Такий літературний псевдонім Лариса Петрівна Косач обрала собі не випадково. Вона була справжньою патріоткою своєї Батьківщини, а її творчість наповнена любов'ю до рідної землі. Весна - одна з найулюбленіших пір року поетеси. Саме навесні, у квітні - травні 1889 року, разом з матір'ю 18-річна Леся мешкала у нашому краї. "Я з утіхою згадую своє перебування у Харкові”, – написала вона у листі до бабусі Єлизавети Драгоманової. Ми також з великою приємністю згадуємо про візит поетеси на Харківщину, яку вона прославила на весь світ у новелі (спогаді) “Весняні співи". У 1894 році Леся напише поезію "Давня весна". Можливо, у цьому вірші також згадується харківська весна, якою її запам'ятала юна Українка?
Колектив «МЕРЕЖКА»
Зима багата на свята та звичаї, які збереглися й дійшли до нас з давніх-давен. Один з таких – колядування, щедрування, посівання – пісні-віншування із побажанням добра, злагоди, добробуту господарям, які супроводжувалися певними діями. У Бібліотеці на Алчевських 13 січня, на Маланку, або Щедрого вечора, у переддень Старого Нового року до бібліотеки завітав зразковий фольклористично-етнографічний художній колектив «МЕРЕЖКА», створений на базі гімназії№6. Перевдягнені в різних персонажів – Козу, Діда, Міхоноши під керівництвом заслуженої артистки України Мирослави Семенової, солістки фольклорного гурту «Муравський шлях», діти співали щедрівки й колядки, вітали зі святами, бажали злагоди, добробуту, любові та здоров’я. Керівник колективу розповіла про традиції водіння кози, етнографічну народну культуру та збереження й збирання фольклору. Послухайте і ви цих давніх українських пісень.
Добрі історії для малечі
Читаємо книжку Майкла Бонда "Ведмедик Паддінгтон"
Коли понад 50 років тому англійський письменник Майкл Бонд написав свою першу книгу про ведмежатка Паддінгтона, він навіть і гадки не мав, що пригодами його героя захоплюватимуться діти в усьому світі, книжки видаватимуть багатомільйонними накладами, а його самого вважатимуть класиком світової дитячої літератури. Чому ж так популярні ці книжки серед дітлахів різних країн? Мабуть, тому, що Паддінгтон ні на кого не схожий. Чи хтось коли-небудь чув про ведмедів, які ходять на ринок за харчами? Ні, тому що ведмедик Паддінгтон один такий. Але хазяйновитість ведмежатка не йде в жодне порівняння з його головним талантом - устрявати в найрізноманітніші халепи.
Паддінгтона не назвеш шибеником, адже він, хоч і маленький, але доволі серйозний англійський джентльмен. І все ж таки з ним повсякчас щось трапляється. Як не дивно, закінчується все напрочуд добре.
"Україна-Грузія. Сила мистецтва" - виставка-діалог в межах міжнародного проєкту
