arch

Бібліовісті

Міжрегіональний проблемний семінар «Сучасна бібліотека для дітей – платформа для культурного розвитку громади».

 

261096532 4959099700767107 6900420163717388853 n23 жовтня за ініціативою ОКЗ "Харківська обласна бібліотека для дітей" відбувся Міжрегіональний проблемний семінар «Сучасна бібліотека для дітей – платформа для культурного розвитку громади». Семінар пройшов в онлайн-режимі.
Фахівці Департаменту культури і туризму Харківської облдержадміністрації, ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей», ДЗ «Національна бібліотека України для дітей», Львівської та Донецької обласних бібліотек для дітей окреслили основні напрямки державної і регіональної політики, які можуть бути реалізовані спеціалізованими бібліотеками для дітей територіальних громад, підбили перші підсумки адміністративно-територіальної реформи, визначили пріоритетні цілі і стратегічні завдання дитячих бібліотек.

зустріч із заступником Голови представництва ЄС в Україні паном Ремі Дюфло

 

єс 3Коли Україна вступить до ЄС? Як східне партнерство вплине на цю подію? Як зміниться роль бібліотек після євроінтеграції? На ці та інші питання давав відповідь заступник Голови представництва ЄС в Україні пан Ремі Дюфло під час онлан-зустрічі 18 листопада. До зустрічі приєдналися понад 70 осіб – вчителі й викладачі євроклубів, бібліотечні фахівці єврокуточків, представники інформаційних центрів ЄС на базі університетів з усієї України. Долучилась і Харківська обласна бібліотека для дітей.
Під час зустрічі пан Ремі подякував усім присутнім, що попри пандемію, усі тримали зв'язок та працювали і наголосив на довготривалих відносинах між ЄС та Україною, розповів про нові ініціативи ЄС, до яких тепер активно долучатимуть не лише студентів, а й школярів, про розширення мереж ЄС в Україні.
Також заступник Голови представництва ЄС розповів про те, як відвідував євроклуби та бібліотеки цього року, що його здивувала згуртованість та високий рівень зусиль українського суспільства заради євроінтеграції. А також відповів на питання, що треба зробити Україні на законодавчому рівні, аби прискорити процес вступу до Європейського Союзу, як припинити війну на Сході України, роль Східного партнерства, як впливатимуть бібліотеки та культурні центри ЄС в Україні на всі ці процеси.

Зустріч з видавництвом "Фабула"

 

фото ФабулаЯкі книги українських авторів на піці популярності? Хто потрапив в довгий список Книги року ВВС? Що цікавить сучасного читача? Про це 11 листопада розповів фахівцям бібліотек Харківщини представник видавництва «Фабула», яке є підрозділом корпорації «Ранок». До онлайн-зустрічі завдяки обласній бібліотеці для дітей приєдналося 24 бібліотечних заклади міста та області.
У відповідь на сучасні проблеми глобалізації, цифровізації суспільства і всепоглинаючої системи соцмереж та гаджетів Ніколас Дімітров написав технотрилер «Дилер реальності». В ній автор передбачає те, з чим може зіткнутися людство вже дуже скоро.

Читати далі

«Толерантність – моральний імператив сьогодення»

 

78817

З нагоди Міжнародного дня толерантності у Харківській ЗОШ № 156 для учнів 7-8 класів  було проведено тематичний захід – година міркування «Толерантність – моральний імператив сьогодення». Ми з’ясували обставини ухвалення 16 листопада 1995 року Декларації принципів терпимості, що поклало початок відзначенню у всьому світі Міжнародного дня толерантності. Поговорили про свято, покликане шанувати рівність всіх людей, не залежно від походження, кольору шкіри, етносу, національності, релігійних вподобань, гендерної ідентичності чи світогляду. Звернули увагу на «антидискримінаційну» поправку до Трудового кодексу, яку у листопаді 2015 року прийняла Верховна Рада України, чим додатково законодавчо закріпила недопущення дискримінації людей на робочому місці . У ході зустрічі діти також обговорили різні ситуації щодо проявлення толерантності та булінгу на прикладах літературних героїв.

«Підтримаймо рідну мову»

 

 

изображение viber 2021-11-11 13-24-05-188Вже стало традицією, що 9 листопада до Дня української писемності та мови усі охочі можуть написати Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, який транслюється через радіо. Саме у цей день Харківська обласна бібліотека для дітей провела акцію «Підтримаймо рідну мову» спільно з волонтерами та Харківським українським товариством «Просвіта» імені Г. Ф. Квітки-Основ'яненка, які подарували нашим читачам, які написали диктант найкраще, розписані гільзи від БМП та патріотичну торбинку. Переможцями акції стали учні Харківської спеціалізованої школи I-III ступенів №11 з поглибленим вивченням окремих предметів. Вітаємо!

Вивчайте рідну мову та читайте більше книжок!

 

Вверх