arch

Бібліовісті

Рубрика «Літературна Україна: ексклюзивне інтерв’ю» - 15

Ідея нової рубрики Харківської обласної бібліотеки для дітей «Літературна Україна: ексклюзивне інтерв’ю» виникла під час карантину як нагальна потреба часу. Веде її співробітник нашої бібліотеки, журналіст, Олександр Кузьменко. Маємо на меті познайомити вас, любі наші читачі, з літературними особистостями України.

 

"Матеріальні цінності відносні та ніхто не скасовував спраги духовної. Марія Слободяник"

Maryja Slobodjanujk DneprМарія Слободяник, молода поетеса з міста Кам’янське Дніпропетровської області.
Ми поговоримо з нею про джерела натхнення та літературний процес у часи карантину.
Доброго дня! Розкажіть трохи про себе та Ваш життєвий шлях.

Читати далі

Навколо Харкова за 45 хвилин, або Як бібліотека в онлайн-проєкті дебютувала

 

Харківська обласна бібліотека дебютувала
в Міжнародному онлайн-проєкті
"Ми – українці. Я і ти!".

 

 

на сайт15 жовтня Харківська обласна бібліотека для дітей провела першу скайп-зустріч «Подорожуймо Харковом» зі школярами 4-7 класів з польського містечка Лідзбарк-Вармінський – переважно хлопчачим гуртом – та їхнім молодим наставником, привітним і позитивно налаштованим паном Петром. Захід відбувся у межах Міжнародного онлайн-проєкту "Ми українці. Я і ти!", ініційованому Львівською обласною бібліотекою для дітей.
Як з першого погляду та ще й онлайн закохати у Харків дітей з українських родин, що виросли на далекій польській землі, але не бажають втрачати своє коріння? Завдання не з простих. До того ж, якщо у вашому арсеналі лише слайдова презентація…
 

Читати далі

День захисника України

 
 
unnamed14 жовтня - значуща дата, яка щорічно переповнює гордістю та хвилюваннями серця мільйонів громадян нашої України. День захисника України – свято звитяги українського лицарства, а також день пам’яті та пошани всіх, хто впродовж століть боровся за державний суверенітет України. Крім того, 14 жовтня в Україні традиційно відзначається День Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва.
 
 

XI Львівський міжнародний бібліотечний форум

XI Львівський міжнародний бібліотечний форум
«Бібліотекарі: хто ми є?»
 
IMG-8415050f3499b7b80ebeb73df254fa27-V15 – 20 вересня 2020 року відбувся XI Львівській міжнародний бібліотечний форум у форматі онлайн. Тема цьогорічного форуму – «Бібліотекарі: хто ми є?».
Організатрами виступили ВГО «Українська бібліотечна асоціація» та ГО «Форум видавців».
У Форумі взяли участь понад трьохсот науковців та фахівців бібліотечної справи з України, Білорусі, Німеччини. Завдяки перемозі у конкурсі на участь у Форумі (Організатор – ХОВ УБА) до нього долучилася завідуюча сектором прогнозування та інновацій ХОБД Лупіцька В.М.
 

Читати далі

Рубрика «Літературна Україна: ексклюзивне інтерв’ю» - 14

 

Ідея нової рубрики Харківської обласної бібліотеки для дітей  «Літературна Україна: ексклюзивне інтерв’ю»  виникла під час карантину як нагальна потреба часу. Веде її співробітник нашої бібліотеки, журналіст, Олександр Кузьменко. Маємо на меті познайомити  вас, любі наші читачі, з літературними особистостями України.

 

"Час невпинно диктує моду на все. Світлана Кас’яненко"

 

Svitlana-Kasjanenko-1Різні часи – різні ідеї… Раніше, світ був ширшим, не скутим тісними рамками карантину. Втім, як показує практика, для письменників, піснярів, художників, таке усамітнення дає шанс для написання нових творів.

Знайомтесь – Світлана Кас’яненко: дитяча письменниця, автор та виконавець багатьох різножанрових українських пісень, волонтер, яка від’їздила зі своїми концертами на фронт до військових на східні терени України в найтяжчі роки війни.

Доброго дня, шановна пані Світлано! Як Вам карантиниться серед весни? Як знаходите місце для позитиву посеред стресу, страху та усамітнення?

Скільки вільного часу, це дійсно подарунок! Збираюся з думками, аналізую, і чергую корисне із ще кориснішим: мию вікна, перу та прасую тюль, вішаю співаючи! Розмовляю з песиком та вазонами…головне, щоб вазони не відповідали! (посміхається). Перед написанням чогось доброго, потрібного, з повчальним ефектом,намагаюся не вмикати новин та не заходити на стрічку фб. А ще на мене неймовірно впливає Сонечко! Коли воно є, мої твори чистіші і світліші! Коли я була маленькою, думала, що Сонце – наш Бог. Радію йому, ніколи не ховаюся в тінь, і пишу дитячі пісні лише вдень!

 

Читати далі

Вверх