arch

Бібліовісті

Всеукраїнський тиждень права

 

maxresdefault10 грудня в Україні стартував Всеукраїнський тиждень права.  До масштабної серії заходів, покликаних сприяти підвищенню правової освіченості та правової свідомості читачів-дітей долучилися і співробітники Харківської обласної бібліотеки для дітей. Адже у бібліотеці добре розуміють, що  від того, як сьогодні ми виховуємо, опікуємося, переймаємося проблемами наших дітей, залежить наше майбутнє.
 

Читати далі

Князі України-Русі. Історія еліт

 

1Князі продовжують підкорювати Харків! І цього разу, 10 грудня, фахівець Харківської обласної бібліотеки для дітей відкрив чергову виставку "Князі України-Русі. Історія еліт"в Харківській обласній бібліотеці для юнацтва для дітей загальноосвітніх шкіл та колег. На виставці були присутні Галина Василівна Желєзняк, директорка Харківського планетарію ім. Ю.О. Гагаріна, Тетяна Бабіна – Член Спілки журналістів України, лауреат премії ООН в галузі телебачення, а також відомий актор Микола Іванович Мох.

Читати далі

Хай не згасає пам'ять про героїв

 

IMG 8660-1 До дня Збройних Сил України, у Харківській обласній бібліотеці для дітей провели патріотичну годину «Хай не згасає пам'ять про героїв».
Учні восьмих класів першої гімназії зустрілися із Дмитром Бугайовим IMG 8647-1– бійцем, який воював в гарячих точках під час антитерористичної операції на Сході України. Він розповів про те, як потрапив на цю війну, поділився цікавими випадками із військового життя, відповів на безліч питань, що виникли в присутніх.

Присутні ознайомилися із експозицією музею АТО «Блокпост пам’яті. Харків», що діє при бібліотеці, та історією його створення. Також дізналися про те, як утворилися Збройні Сили України, з яких етапів складалася історія будівництва ЗСУ, які види ЗСУ існують на сьогодні, як виглядає прапор і нашивки різних видів ЗСУ та з якою метою були сформовані сили спеціальних операцій.

 

Читати далі

Зустріч з видавництвом «Vivat»

 
DSC08263Як зробити книгу? Хто над нею працює, перш ніж вона потрапить до читача? Про це дізнавалися наші маленькі читачі, учні молодших класів ЗОШ № 39, 6 грудня 2018 року під час зустрічі в Харківській обласній бібліотеці для дітей із представниками видавництва «Vivat». 

Фахівці бібліотеки продемонстрували юним читачам власноруч зроблені буктрейлери за книгами Анастасії Альошичевої «Пупусяки в ореховом лесу» та «Поні Фіалка і чарівний колодязь» видавництва «Vivat».

Наша гостя, Олена Рибка – харківська письменниця, співробітник видавництва «Vivat»,DSC08278 співзасновник мистецького об’єднання «Бочка», член оргкомітету фестивалів «Йогансен-fest» розповіла в ігровій формі про те, як створюються книги, скільки людей бере участь у цьому нелегкому процесі. Кожен з присутніх зміг взяти участь і у наступній грі – «Мішковинка», ознайомившись при цьому із книгою юного автора, нашого читача Микити Лукаша, – «Мішечок історій Мішковинки».
 

Читати далі

Чеширське чаювання

 

DSC07966Культурологія – це країна мандрів по інших науках і ліси новин про здобутки людства. Вона шукає зв’язок між дитячою казкою та глечиками на кухні, скульптурою та віршем, довжиною жіночого волосся та кольором державного прапора. Але культурологія не хоче бути наукою про все на світі. Вона тікає від свого визначення та правил. Вона є і її нема. Вона – як усмішка Чеширського кота з казки про Алісу. Тому розповіді на теми з культурології завжди схожі на чаювання в колі друзів, але один з них – Чеширський кіт, який весь час кудись зникає, залишаючи нам свою посмішку.

 

Читати далі

Вверх