Конференції

 

 

6-8 жовтня адміністрація бібліотеки взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції директорів обласних бібліотек для дітей «Бібліотека для дітей незалежної України: змінюючи формат незмінної мети»

 


 изображение viber 2021-10-11 17-37-07-311 Захід відбувся на базі Івано-Франківської обласної бібліотеки для дітей. До урочистого відкриття приєдналися представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, фахівці Міністерства культури та інформаційної політики України, Державної екологічної інспекції України, місцева влада, генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей.  На пленарному засіданні розглядалися такі важливі питання як місія бібліотек в нових реаліях, нормативно-правове забезпечення діяльності дитячих бібліотек, функціональні можливості бібліотечних закладів у створенні територіальних культурних брендів громад тощо.

Читати далі


 

XIII Всеукраїнська науково-практична конференція 

«Бібліотека і книга в контексті часу».

 

162160350148318, 19 травня 2021 року відбулась дводенна XIII Всеукраїнська науково-практична конференція «Бібліотека і книга в контексті часу».
Тема цього року – «Бібліотеки України в контексті державної гуманітарної політики». Організатор – Національна бібліотека України ім. Ярослава Мудрого. До роботи конференції, що проходила 18, 19 травня 2021 року долучилося понад 260 учасників, у т.ч. фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей.

Читати далі:

   


  

V Міжнародний форум молодих бібліотекарів 

 

изображение viber 2021-04-23 06-44-15

22-23 квітня - два дні напруженої роботи, понад 90 учасників, 22 спікери… Завершився V Міжнародний форум молодих бібліотекарів «Партнерство та співпраці: європейський досвід» від ВГО Українська бібліотечна асоціація. Безліч корисної інформації, лайфгаків та ідей, нових проєктів та досвіду роботи.
Як же це було?

Читати далі:

 

 


 

 

Міжнародна онлайн-конференція
учасників проєкту «Ми – українці. Я і ти!»

 

изображение viber 2020-12-04 17-14-56

Співробітники нашої бібліотеки взяли участь у міжнародній онлайн-конференції учасників проєкту «Ми – українці. Я і ти!». Загалом до конференції приєдналися 40 осіб.

ХОБД – новачки у проєкті, спрямованому на популяризацію української мови та культури серед дітей і молоді польської діаспори. Насамперед, нам було цікаво почути невелику, але змістовну історичну довідку виникнення проєкту від координатора з польського боку – п. Петра Табаки, учителя української мови пунктів Ольштинського повіту. Приємно, що пан Петро не обійшов увагою і наш перший спільний досвід співпраці та дав йому високу оцінку.

Читати далі

 


 

Всеукраїнська науково-практична конференція директорів обласних бібліотек для дітей
«Бібліотека для дітей на ринку сучасних
культурних послуг»


изображение viber 2020-11-13 13-10-0810-11 листопада 2020 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція директорів обласних бібліотек для дітей «Бібліотека для дітей на ринку сучасних культурних послуг».
Організатор щорічної конференції – Національна бібліотека України для дітей. Цього разу захід пройшов в онлайн-форматі на платформі ZOOM. Два дні керівники та фахівці обласних бібліотек для дітей України обговорювали питання діяльності спеціалізованих бібліотек для дітей у сучасних умовах, роль бібліотеки у реалізації культурної політики як одного зі стратегічних напрямків розвитку держави; проблеми та перспективи функціонування закладів культури. Фахівці ділилися кращими напрацюваннями та досвідом переформатування своєї діяльності в умовах пандемії COVID. Проведено професійну дискусію щодо стану бібліотечної статистики.
изображение viber 2020-11-13 13-08-13Завершилася конференція Круглим столом «Корпоративна взаємодія – шлях успіху бібліотек України для дітей в інформаційно-комунікаційному середовищі». Було розглянуто такі питання:

* Корпоративно-бібліотечні проєкти як засіб формування інформаційних ресурсів
* Корпорація бібліотек України для дітей з аналітичного розпису періодичних видань
*  Віртуально-бібліографічна довідка: реалії сьогодення
*  Бібліотечний віртуальний простір – дітям: 10 років взаємодії
*  Аудіобібліотека «Почитайко» – дієва форма залучення до читання
*  Електронна бібліотека методико-бібліографічних матеріалів: складові, формування та використання.

Завдяки онлайн-конференції відбувся оперативний обмін інформацією та досвідом роботи, вироблено спільні рішення щодо подальшої діяльності бібліотек для дітей України на ринку сучасних культурних послуг. 

 


  

II Міжнародна науково-практична конференція

Стратегії розвитку бібліотек:
від ідеї до втілення


IMG-eb3b98d3712e25edf1f7d3202e355d9d-V6-10 жовтня 2020 р. відбулася II Міжнародна науково-практична конференція «Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення» в онлайн-форматі на платформі ZOOM.

Мета конференції: широке обговорення теоретико-методологічних аспектів стратегічного управління та вивчення його практичного застосування в українських та іноземних бібліотеках.

Організаторами виступили Науково-технічна бібліотека ім. Г.І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» та ВГО Українська бібліотечна асоціація.

У конференції взяли участь понад 170 учасників з України, Польщі, Казахстану, Литви, Білорусі, які представляли бібліотеки: національні, публічні, спеціалізовані для дітей, наукові, університетські, шкільні, були задіяні представники посольств міністерств, благодійних фондів, видавництв.

До участі у конференції також долучилися фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей.

У межах насиченої чотириденної конференції відбулися такі заходи:

- Панельна дискусія «Бібліотеки у досягненні цілей сталого розвитку ООН: екологічний вектор» – відкрита щорічна зустріч випускників програми kmbs «Стратегії розвитку бібліотеки». Під час дискусії Люсьєна Шум, виконавча директорка Благодійного фонду «Бібліотечна країна», проінформувала про досвід діяльності закордонних та українських зелених бібліотек. Тетяна Маринич, директор бібліотеки Сумського державного університету, зосередила увагу на зелених проєктах, що реалізуються у Сумському державному університеті. Євгеній Олександров, керівник відділу корпоративних продажів, розповів про екологічний підхід, що здійснюється у виробництві видавництва «Ранок», та можливості співпраці з бібліотеками щодо питань екологічного просвітництва.

- Круглий стіл «Якісна інформаційна підтримка освіти та досліджень: організувати та досягти успіху»;
- П’ять сесій;
- Спеціальна сесія «Бібліотечні тренди і пандемічні виклики».
Теми виступів на конференції:
- Люди – драйвер вашої справи
- Бібліотека в системі сервесів цифрового університету
- Сучасні тенденції видання літератури в умовах, що швидко змінюються
- Створення книжкових хабів у бібліотеках
- Проєктний менеджмент у бібліотеці: впровадження нововведень за пріоритетними напрямами
- Імплементація європейського досвіду бібліотечно-інформаційного обслуговування та кібербезпеки користувачів наукових бібліотек
- Бібліотека як центр культурного життя України
- Стратегія застосування відкритих освітніх ресурсів у закладі вищої освіти гуманітарного профілю
- Книгозбірня Євшанової світлиці: як стати третім простором в ОТГ
- Як надихнутися для впровадження стратегічних змін у бібліотеці?
- Стратегічний волюнтаризм як рушійна сила бібліотечної взаємодії
- Українська бібліотечна асоціація в стратегічних міжнародних і національних проєктах
- Електронні канали комунікації між видавництвом та бібліотеками
- Ресурси Web of Science Group для інформаційної підтримки освіти та досліджень в університеті
- Модель якісної інформаційної підтримки освіти та досліджень у бібліотеці університету.

Учасники також мали змогу долучитися до дружньої вечірки «Бібліотека майбутнього:фантастика в реальності», на якій, за задумом організаторів, було запропоновано знайти карколомні ідеї для майбутнього наших бібліотек разом, посмакувати неформальне спілкування з розумними та красивими людьми про високе, надихнутися позитивом.

Завершилася конференція відеоекскурсією Науково-технічною бібліотекою ім. Г.І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського».

 

 

 


 

 

XI Львівський міжнародний бібліотечний форум
«Бібліотекарі: хто ми є?»
 
IMG-8415050f3499b7b80ebeb73df254fa27-V15 – 20 вересня 2020 року відбувся XI Львівській міжнародний бібліотечний форум у форматі онлайн. Тема цьогорічного форуму – «Бібліотекарі: хто ми є?».
Організатрами виступили ВГО «Українська бібліотечна асоціація» та ГО «Форум видавців».
У Форумі взяли участь понад трьохсот науковців та фахівців бібліотечної справи з України, Білорусі, Німеччини. Завдяки перемозі у конкурсі на участь у Форумі (Організатор – ХОВ УБА) до нього долучилася завідуюча сектором прогнозування та інновацій ХОБД Лупіцька В.М.
 

 
Відкриваючи Форум, Оксана Бруй, президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація, директорка Науково-технічної бібліотеки ім.Г.Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», зазначила, що Форум ставить важливі запитання перед бібліотекарями: як бібліотекарі усвідомлюють та ідентифікують себе, якими бібліотекарів бачать оточуючі та якими вони мають бути у майбутньому?
Упродовж шести днів відбулося багато подій. У перший день Форуму перед учасниками виступив директор Центру Європейських гуманітарних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія» та науково-видавничого об’єднання «Дух і Літера», консультант з питань стратегічного планування Державної служби етнополітики і свободи совісті з доповіддю «До джерел нової електронної бібліотеки Софії-Премудрості».
Василь Кметь, директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. Івана Франка, познайомив з дослідженням «Ідентичність бібліотекаря в сучасному світі: від Homo Legens до Homo Politicus», зосередив увагу на ролі та місці бібліотекаря у суспільному житті в контексті історичних етапів, становлення та розвитку суспільства, рівень особистої грамадянської та професійної відповідальності бібліотекаря відповідно до вимог часу.
Студія «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги» була присвячена реалізації Міжнародного проєкту, що має таку ж назву. Цей проєкт підтримує Європейський Союз за програмою «Дім Європи». На конкурсній основі до було відібрано 32 бібліотекаря з України та Білорусі. Учасники пройшли навчання, які провели данські та українські тренери. По закінчення навчання кожен бібліотекар розробив та впровадив у бібліотеці нову послугу для розвитку креативних індустрій. Деякі з них були представлені на форумі. Бібліотекарі з Білорусі розповіли про реалізацію проєкту Національної бібліотеки Білорусі по роботі з дітьми під час пандемії, що присвячений збереженню культурної спадщини. Не менш цікавий Білоруський проєкт «Чутливі історії», що допомагає дітям у спілкуванні та сприйнятті однолітків з інвалідністю. Також свій досвід з реалізації Міжнародного проєкту надали українські бібліотекарі.
Модераторами заходу булиЯрослава Сошинська, канд. іст. наук, доц. КПІ імені Сікорського, виконавча директорка ВГО Українська бібліотечна асоціація, та Оксана Бояринова, керівниця проєктів ВГО Українська бібліотечна асоціація, що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи.
16 вересня – другий день Форуму, був насичений подіями. Члени Молодіжної секції УБА Костянтин Картузов, директор Науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва, і Дарина Яцкевич, провідна бібліотекарка бібліотеки-філіалу для юнацтва ЦБС для дорослих м. Миколаєва, комунікували за темою «Бібліотекар: діалоги про майбутнє». Двоє молодих бібліотекарів представили своє бачення бібліотеки і бібліотекарів. Ключовими стають безперервне навчання, нові компетенції, нові виклики. Серед питань пролунали такі, як «Не треба нікого переконувати, що майбутнє світу залежить від читання. Але чи є там місце бібліотекарю? Можливо, в майбутніх бібліотеках працюватимуть роботи, за допомогою яких можна буде збирати книги у читальних залах та діставати необхідні матеріали зі сховищ?». Пандемія вірусу показала, що світ може змінитися досить швидко і бібліотеки можуть грати іншу роль в суспільстві.
Естафету молодих бібліотекарів перейняла Барбара Лізон (Німеччина), президент-елект Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (IFLA). Барбара – багаторічний директор Бременської міської бібліотеки (з 1992 р.), активний діяч професійних бібліотечних об’єднань Німеччини і Європи, бере участь у розробці бібліотечної політики та реалізації численних проєктів Європейського Союзу. Як експерт з бібліотечних питань, Барбара співпрацювала з фондом Бартельсмана, Goethe-Institut, OCLC. Активного і натхненного діяча ІФЛА, Барбару Лізон бібліотечна спільнота світу обрала президентом-електом цього впливового професійного об’єднання, а у 2021 р. вона стане президентом ІФЛА. Її виступ «Бібліотекарі – професія з багатьма викликами!», присвячений самовизначенню членів професії, зокрема у перспективі ІФЛА.
Незабутнє враження залишились від перфомансу на колесах бібліотекарів Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки «Маннергейм» ментальний. Філософські міркування навколо відповідей: ким ми (бібліотекарі) давно вже не є, ким ми ледь не стали і ким нам бути. Та головне питання: «Чи можуть бібліотеки бути прикладом у процесі дивергенції нації і чи здатні бібліотекарі тримати оборону в інформаційній війні?».
Завершила другий день Форуму печа-куча «Бібліотекар: вийти за межі». Епідемія коронавірусу поставила бібліотеки України у ситуацію необхідності швидкого реагування і розвитку онлайнових сервісів. Це стало для бібліотечних закладів випробуванням на життєздатність і стійкість, а для кожного бібліотечного фахівця на затребуваність та професіоналізм. Бібліотеки всього світу у тому числі і українські книгозбірні оперативно й активно заявили про себе в онлайн-середовищі. Розробка нових сервісів та переведення низки існуючих в онлайновий режим буде і надалі залишатися актуальним завданням. Представники різних українських бібліотек поділилися досвідом креативних дистанційних послуг, їх створенням, труднощами та досягненнями.
Найяскравішу презентацію представила Тетяна Пилипець, директор Львівської обласної бібліотеки для дітей, але, на жаль, не всі учасники дотримувалися формату печа-кучі.
17 вересня. Знову до роботи Форуму долучилися бібліотечні фахівці з Німеччини – членкині Німецької бібліотечної асоціації. Спікери Уте Енгелькенмаєр, директор, керівниця відділу «Сервіс та інформація» Бібліотеки Дортмундського технічного університету, та Софі Маннс-Зюсбріх розповіли про напрацювання робочої групи «Рекрутинг персоналу: бібліотечна справа», спрямовані на вивчення кадрового питання та самоідентифікації бібліотекарів. За результатами цього дослідження визначені основні виклики роботи бібліотекаря: нестача фахівців, відсутність координування діяльності, криза ідентичності професії бібліотекаря. Під час діалогу були сформульовані такі питання: чим бібліотекарі важливі для суспільства, що робить сучасний бібліотекар, з чого складається імідж професії бібліотекаря. Під час сесії відповідей на запитання українських колег фахівці з Німеччини зазначили, що суттєвою проблемою бібліотек є нестача молодих фахівців та «старіння професії».
Антоніна Льовочкіна, докт. психолог. наук, професор соціальної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка, у своїй доповіді звернула увагу на психологію діяльності бібліотекаря у стресових ситуаціях, особливості його саморегуляції та шляхи особистісного і професійного зростання. Також вона надала бібліотекарям практичні настанови.
Інноваційним змістом була наповнена сесія «Бібліотекар: долаючи простір – приборкуючи час». Тетяна Гранчак, докт. наук із соц.комун., ст. наук. співроб. Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, проф. Київського національного університету культури і мистецтв, членкиня президії ВГО Українська бібліотечна асоціація, розповіла про можливості, які відкриває впровадження в бібліотечну практику імерсивних технологій. Чи дійсно розширена реальність долає кордони можливого для бібліотек, чи віртуальні світи все ще залишаються фантастикою? Говорила про реальні «віртуальні» здобутки вітчизняних бібліотек, компоненти побудованого на використанні імерсивних технологій комплексного бібліотечно-інформаційного сервісу і пов’язані з цим перспективи трансформації бібліотечної професії.
Ольга Яжинська, завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Львівської обласної бібліотеки для дітей, координаторка CodeClub Lviv волонтерської мережі клубів програмування для дітей 8-15 років, ознайомила з досвідом використання імерсивних технологій в практиці Львівської обласної бібліотеки для дітей.
Завершився день паралельними заходами: дискусією «Університетські бібліотекарі: хто ми є…» та флеш-семінаром «Імідж бібліотекаря в освітньому просторі: злам стереотипів».
18 вересня Оксана Бруй, директорка Науково-технічної бібліотеки КПІ імені Ігоря Сікорського, президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація, представила змістовну доповідь «Бібліотекарі вчора, сьогодні, завтра: ціннісно-етичний вимір».
«Юні і активні у бібліотечній синергії». Молоді фахівці Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва на чолі з Андрієм Алієвим, завідуючим відділу соціокультурної діяльності молоді Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва, креативно познайомили з цікавими проєктами бібліотеки, такими як: «Тест 99» на місцевому телебаченні UA:Миколаїв, «Молодь у віршах», авторський проєкт «Фітнес на картині», проєкт «Video-street-talking» з проведення інтерактивних екскурсій містом.
Круглий стіл «Бібліотекарі чи…??? Кого і як готують сучасні заклади вищої освіти». Серед питань, поставлених на обговорення, були: Сучасний бібліотекар – хто він? Інформаційний-аналітик, менеджер, культуролог, «івентолог», програміст, блогер…? Якими компетентностями має володіти? Яким його бачать працедавці та користувачі бібліотек? Що про бібліотечну професію думають абітурієнти? І як на нові виклики реагує система освіти? Які освітні програми пропонує?
Також була надана інформація щодо випускної та вступної кампанії 2020 зі спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».
«Книжковий клуб» та інші дієві формати промоції читання від Українського інституту книги. Начальник відділу підтримки книговидання Українського інституту книги Юрій Марченко проаналізував стан книжкової галузі України та розповів про пріоритетні напрямки діяльності інституту. Темою повідомлення стали новації щодо поповнення бібліотечних фондів, заплановані на 2021 рік. Зосередив увагу на наданні грантів на підтримку бібліотечних проєктів, проєкт «Книжкові сертифікати для випускників», проєкт «Книжкова столиця – 2021», що реалізуються спільно з Українським культурним фондом.
Учасникам під час проведення форуму були надані відеозаписи: «Бібліотека цифрової доби: у лабіринті відображень»«Мистецтво бути бібліотекарем у часи кризи» (за участі провідних бібліотечних фахівців м. Львова), «Діалог про бібліотеки та бібліотекарів» між Василем Кметем, канд. іст.наук, директором Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, та Павлом Гудімовим, музикантом, арт-менеджером, колекціонером мистецтв.
У межах форуму відбулася і неформальна вечірка у музично-поетичному ритмі «Шалено неочікувані бібліотекарі», під час якої бібліотекарі продемонстрували свої музичні, поетичні, літературні таланти та неабияке почуття гумору.
Завершився Форум відкритим мікрофоном «Бібліотекарі вчора, сьогодні, завтра. Продовження» та сподіваннями на проведення нового Форуму.

 

 

 


 

 

Всеукраїнська конференція директорів обласних бібліотек для дітей «Сучасна бібліотека для дітей — платформа для культурного розвитку громади» 

 

IMG-5425a44a71e1ef511c33142f82b9af5c-V8-10 жовтня 2019 року на базі комунальної установи Тернопільської обласної ради «Тернопільська обласна бібліотека для дітей» з метою удосконалення державної політики в галузі бібліотечної справи та розробки нових підходів до її реалізації  відбулася Всеукраїнська конференція директорів обласних бібліотек для дітей «Сучасна бібліотека для дітей — платформа для культурного розвитку громади». На конференції обговорювались проблеми функціонування та розвитку бібліотек для дітей в умовах децентралізації; нові реалії надання культурних послуг; забезпечення прав юних громадян на вільний доступ до книги та інформації; пошуки шляхів співпраці у реалізації державної політики культурного розвитку суспільства. У конференції взяли участь начальник управління культури Тернопільської обласної державної адміністрації Шергей Г.П.; генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей, заслужений працівник культури України, кандидат культурології Гордієнко А.І.; директор Департаменту моніторингу соціальних прав Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Глущенко С.А.; начальник відділу підтримки книговидання Українського інституту книги Марченко Ю.І.; провідний фахівець відділу підтримки книговидання Українського інституту книги Саражина Л.С.; голова профспілки працівників культури Тернополя Забігайло Л.А. та директори обласних бібліотек для дітей.
 
Збірка матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції директорів обласних бібліотек «Сучасна бібліотека для дітей — платформа для культурного розвитку громади» Досвід роботи Харківської обласної бібліотеки для дітей представлено у доповіді: "Новий вектор партнерських відносин у консолідації дій бібліотеки та громади з питань цивільного захисту"
 

Міжнародна наукова конференція «Креативність класики: сучасна бібліотека очима молодих»

 

library26-27 вересня  2018 р. у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна відбулась міжнародна наукова конференція «Креативність класики: сучасна бібліотека очима молодих», в якій взяли участь представники Української Бібліотечної Асоціації, фахівці Головної бібліотеки Політехніки Краківської імені Т.Костюшко, бібліотеки факультету фізики, астрономії і прикладної інформатики Ягеллонського університету, директор Лейпцизької університетської бібліотеки, викладачі Інституту бібліотекознавства і наукової інформації Сілезького університету в Катовицах, член Американської бібліотечної асоціації координатор послуг для молоді у публічній бібліотечній системі Сан-Антоніо (штат Техас, США) Дженніфер Веласкес, методист Науково-технічної бібліотеки імені Г.І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», а також фахівець Харківської обласної бібліотеки для дітей, фахівці бібліотечної справи з вищих навчальних закладів Харкова, Центральної наукової  бібліотеки та викладачі філософського й фізичного факультетів університету.

Читати далі

 


 

Міжрегіональна науково-практична конференція
 

15 листопада 2016 р. відбулась  міжрегіональна науково-практична конференція для заступників директорів ЦБС по роботі з дітьми «Сучасна українська дитяча література крізь призму національно-патріотичного виховання підростаючого покоління», організатором якої стала Харківська обласна бібліотека для дітей за підтримки Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.  Досить символічним є те, що конференція пройшла у той час, коли Україна святкує 25-у річницю своєї незалежності, і саме сучасна українська дитяча література об’єднала провідні бібліотеки сходу, центру та заходу України.У роботі конференції взяли участь фахівці Львівської, Полтавської та Харківської обласних бібліотек для дітей та центральних і районних дитячих бібліотек Харкова та області, а завдяки сучасним інформаційним технологіям долучилися до конференції і працівники районної бібліотеки для дітей Новопсковської ЦБС Луганської області.
  DSC 9860Ще до початку конференції його учасники мали змогу ознайомитися з виставкою сучасної книжкової графіки та артбуків студентів Харківської державної академії дизайну та мистецтв, почесне місце на якій займає книжка нашої землячки Слави Шульц «Ташенька і кактус», що надрукована видавництвом «Астра». Це видання здобуло визнання на Франкфуртському книжковому ярмарку 2016 року та ввійшло до списку найкрасивіших книг світу.
  Відкрила конференцію Трохименко Г.В. – директор ХОБД. Вона звернулася до присутніх з вітальним словом, зауваживши на актуальності заходу, і побажала усім плідної роботи.
  На пленарному засіданні конференції «Міждисциплінарний діалог у просторі «вищий навчальний заклад-бібліотека» висвітлювалися особливості сучасної художньої літератури для дітей. Альона Ємець – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методики викладання філологічних дисциплін у початкових класах, завідувачка Центру дитячої книги та читання Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди – представила розгорнутий аналіз сучасного стану української дитячої літератури для дітей, творчості як відомих авторів, так і початківців.
  Аспірантка цього ж вишу Ганна Левандовська зосередилася на проблематиці героїко-патріотичної теми в художній літературі для дітей (від козацтва до героїв нашого часу).
  Продовжила «Міждисциплінарний діалог» директор Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. П. Мирного Лариса Митрофанова. У своїй доповіді вона приділила увагу ефективним прийомам виховання національної свідомості у роботі бібліотек Полтавщини. IMG 8238
  Окремим інформаційним блоком висвітлювалися традиції і сучасні напрацювання Харківської обласної бібліотеки для дітей. Заступник директора з загальних питань ХОБД Роман Драган розповів про реалізації проектів бібліотеки “Зробімо крок назустріч миру” та ”Татова книга”. Особливу увагу акцентував на ІІ Обласному патріотичному форумі “Віват, Україно!”, представивши про нього відеоролик.
  «Програмно-цільова діяльність як формула розвитку бібліотеки» – невипадково саме таку назву мала перша «Платформа» конференції. Соціальне партнерство є прогресивною формою взаємодії з зовнішнім IMG 8245середовищем та вагомим чинником у розвитку бібліотек. Найбільш перспективним є партнерство на основі програмно-цільового підходу. Розробка та реалізація програм дозволяє сформулювати спільну стратегію діяльності, сконцентрувати інтелектуальні ресурси у сферах просвітницької та соціально-гуманітарної діяльності, розвитку і промоції читання, реалізації широкомасштабних міжнародних, всеукраїнських, міжрегіональних заходів, акцій, конкурсів тощо.
  Завідуюча сектором розвитку бібліотеки та зв’язків з громадськістю Харківської обласної бібліотеки для дітей Наталія Саліна зосередила увагу на участі ХОБД у культурному форумі «ПогранКульт: ГаліціяКульт» та реалізації Загальноукраїнського проекту культурної інтеграції «Український Донбас», – співпраці з різними регіонами нашої країни у сфері проведення патріотичних програм, що успішно здійснює бібліотека. Вона не тільки розповіла про нюанси цієї співпраці, а й презентувала зібранню мультфільм, створений читачами бібліотеки під час роботи анімаційної резиденції форуму «ПогранКульт: ГаліціяКульт».
  Великий інтерес викликав виступ на конференції завідувачки науково-методичним відділом ЛьвівськоїIMG 8248-1 обласної бібліотеки для дітей Любові Сташко. Вона розповіла про партнерські проекти «Бібліотека малого Лева», «Літературна кава по-львівськи», «Письменники «на замовлення», що дозволяють ознайомити дітей – читачів районних та сільських бібліотек – з новинками сучасної літератури, методично забезпечити проведення заходів з популяризацією найкращих дитячих творів, організації зустрічей з письменниками та промоції книг найвідомішого львівського «Видавництва Старого Лева». Вона деталізувала співпрацю з видавцями та письменниками Галичини, згадала про спільні виїзди у райони, де з такими гостями радо спілкуються і діти, й дорослі. Цінним подарунком Харківській книгозбірні від гості зі Львова стали чудові видання «Франко від А до Я» та «Шептицький від А до Я».
  Сучасні технології дозволили в онлайн режимі поспілкуватися із заступником директора по роботі з дітьми КЗ «Новопсковська ЦБС» (Луганська область) Надією Бакаєвою. Вона розповіла про партнерство з бібліотеками України в межах Загальноукраїнського проекту культурної інтеграції «Український Донбас». Також відзначила, що завдячуючи співпраці з Харківською обласною бібліотекою для дітей Міжнародна виставка дитячих малюнків “Ідеальний дім” експонувалася в їхньому районному центрі і стала знаковою подією для її земляків. З нагоди 25-річчя незалежності України і ювілею району малюнки дітей з різних країн світу були представлені на центральній площі Новопскова, а потім і в самій дитячій бібліотеці.
Загальновизнаним флагманом з реалізації цільових програм у дитячих бібліотеках на Харківщині є Барвінківська центральна дитяча бібліотека. Наталія Андрієнко, завідуюча бібліотеки, розповіла присутнім про реалізацію проекту “Історична доля України” та співпрацю з соціальними партнерами.
   На другій «Платформі» конференції «Бібліотека – територія сучасної української дитячої книги» основний акцент був зроблений на сучасній українській дитячій літературі.
  Завідуюча сектором прогнозування та інновацій ХОБД Валентина Лупіцька презентувала методико-бібліографічне видання бібліотеки «Сучасна українська дитяча література у дзеркалі премій, конкурсів та рейтингів».
   Її колега – методист центру соціокультурної діяльності Світлана Загревська – зупинилася на життєвій і творчій долі сучасної української поетеси Ганни Чубач, яка створила багато книжок і пісень для дітей і дорослих.
    Досвідом роботи з літературного краєзнавства поділилася заступник директора по роботі з дітьми ЦБС Холодногірського району Харкова Людмила Муравйова-Макарова.

DSC 9838Фінальним акордом насиченого обговорення став виступ аматорського об'єднання працівників ХОБД “Театр на колесах”. Цього разу вони обрали для творчого втілення “Весілля в Малинівці” – класику вітчизняної драматургії від харків'янина Леоніда Юхвіда. Свій показ назвали “Чугуївська версія”, бо фрагмент присвятили витівкам і танцям Яшки-артилериста та його жіночого батальйону. Ліричного настрою додав перегляд відеоролика з неповторними краєвидами рідного краю.DSC 9846
  Підбила підсумки конференції «Сучасна українська дитяча література крізь призму національно-патріотичного виховання підростаючого покоління» директор ОКЗ “ХОБД” Галина Трохименко, яка відзначила важливу роль української дитячої книги у справі патріотичного виховання підростаючого покоління, а також зосередила увагу на соціальному партнерстві, завдяки чому сучасним бібліотекам вдається успішно реалізовувати актуальні суспільно-важливі проекти і програми.

“Весілля в Малинівці” – “Чугуївська версія”

 

Програма

 

 


 

XVI Міжнародна науково-практична конференція
 «Короленківські читання 2013»

 

DSCF8925JPG

24 жовтня 2013 р. у Харківській державній бібліотеці ім. В.Г. Короленка відбулася XVI Міжнародна науково-практична конференція «Короленківські читання 2013» за темою «Бібліотеки, музеї, архіви у медіа-просторі регіону».
На конференції торкалися питань ролі й місця бібліотеки, музею, архіву у сучасному медіа-просторі, створення медіа-продукту, медіа-центрів, медіа-проектів, взаємодії із СМІ, підвищення медіа-грамоти фахівців.
Харківська обласна бібліотека для дітей взяла участь у роботі секцій «Бібліотека у новій медіа-реальності» (з доповіддю «Розвиток інформаційних ресурсів та надання інноваційних послуг дитячої бібліотеки: зміст, співвідношення та критерії ефективності» виступила зав. сектором Саліна Н.Ю.) та секції «Історико-бібліотекознавча спадщина у медіа-просторі» (доповідь зав. сектору інновацій і прогнозувань Лупіцької В.М. «Застосування методу Кейс-стаді у дослідженні історії бібліотеки».

 


 

Слов'янський бібліотечний форум


библфорум13 - 14 вересня 2013 р. керівництво Харківської обласної бібліотеки для дітей взяло участь у науково-практичній конференції "Славянский культурный код: созидая красоту и смыслы", що відбулася у м.Бєлгороді. Конференція присвячена проблемам відродження, збереження і розвитку слов'янської культури, узагальненню досвіду роботи різних організацій сфери культури, в тому числі бібліотек України, Росії та Білорусії, зі збереження писемної культури слов'янських народів.
Організаторами конференції були Управління культури Бєлгородської області, Бєлгородська державна універсальна наукова бібліотека.

 

 

 

Вверх