arch

Бібліовісті

Міжнародна наукова конференція «Креативність класики: сучасна бібліотека очима молодих»

library26-27 вересня  2018 р. у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна відбулась міжнародна наукова конференція «Креативність класики: сучасна бібліотека очима молодих», в якій взяли участь представники Української Бібліотечної Асоціації, фахівці Головної бібліотеки Політехніки Краківської імені Т.Костюшко, бібліотеки факультету фізики, астрономії і прикладної інформатики Ягеллонського університету, директор Лейпцизької університетської бібліотеки, викладачі Інституту бібліотекознавства і наукової інформації Сілезького університету в Катовицах, член Американської бібліотечної асоціації координатор послуг для молоді у публічній бібліотечній системі Сан-Антоніо (штат Техас, США) Дженніфер Веласкес, методист Науково-технічної бібліотеки імені Г.І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», а також фахівець Харківської обласної бібліотеки для дітей, фахівці бібліотечної справи з вищих навчальних закладів Харкова, Центральної наукової  бібліотеки та викладачі філософського й фізичного факультетів університету.

26 вересня під час першої сесії пленарного засідання виступили гості з Польщі, Німеччини, Києва, які представили своє бачення сучасного простору бібліотеки, в якому користувач почуває себе затишно та вільно, відкрили таємниці створення цифрових бібліографій, розповівши про плюси та мінуси трьох способів лінкування, торкнулись проблем розробки автоматизованих електронних інформаційних ресурсів національними бібліотеками України, розповіли про свої ідеї та інноваційні проекти.
Представник ХОБД виступив на цій сесії із доповіддю «Діяльність дитячої  школи мультиплікації як втілення інновацій Харківської обласної бібліотеки для дітей». У доповіді фахівець зупинилась на тому, який шлях пройшла бібліотека від створення буктрейлерів власне бібліотекою та анімаційних фільмів в межах Міжнародного проекту зі створення анімаційних історій про права людини ХУМРА до створення власної Школи мультиплікації. Виступ було сприйнято учасниками конференції емоційно, адже було продемонстровано продукти Шкіл мультиплікації – анімаційні мультфільми, створені читачами ХОБД.
На обговоренні після сесії доповідачі із модераторами, учасниками конференції зійшлися на спільній думці про те, що сучасна бібліотека чи то публічна, чи університетська має бути третім місцем, яке стане  привабливим місцем відпочинку для усіх вікових категорій. Завершився перший день конференції урочистим відкриттям виставки Ягеллонського університету, присвяченої видатному фізику, альпіністу, художнику Маріану Смолюховському. Присутні ознайомилися із життєвим шляхом видатної особистості, а також мали змогу, завдяки ініціативним полякам, пограти: уявити броунівський рух та перевірити закон імовірності за допомогою приладів М. Смолюховського.
27 вересня  на другій сесії конференції були розглянуті питання більш філософського змісту та розгорнувся диспут з приводу читання електронної та паперової книги, а також в історичному розрізі поглянули на бібліотеку, бібліотекаря та книгу очима видатних філософів. Останнім акордом конференції стала скайп-зустріч в режимі онлайн із міжнародним лідером у галузі філософії та практики бібліотечного обслуговування, популярним лектором і консультантом, автором книги “Real-World Teen Services”, членом Американської бібліотечної асоціації Дженніфер Веласкес. Вона поділилася, як створити сучасний привабливий образ бібліотеки, використовуючи свій досвід, відповіла на питання присутніх та побажала усім успіхів в починаннях.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх