День пам'яті захисників України

 

Президент нашої держави Володимир Зеленський Указом № 621/2019 від 23.08.2019 р. встановив День пам'яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. Цей день щороку відзначають 29 серпня. 

Дата приурочена до дня найбільших втрат української армії на Донбасі – дня виходу з оточення в Іловайську 29 серпня 2014 року. Ті трагічні події російсько-української війни розгорталися на сході України, на полях соняхів, які вже дозріли. І саме під цими соняхами сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. Сонях став символом Дня пам’яті захисників України.

галер

Нині йде страшна повномасштабна війна з росією за свободу і майбутнє українців. Тисячі героїв віддали свої життя. Їхній подвиг не можна забувати. Їхні імена назавжди в наших серцях! Давайте пригадаємо деяких воїнів, життя яких є гордістю для всіх наступних поколінь:

 

Читати далі

Блокпост пам'яті. Харків

318508864 525563272944694 614411873183618203 nСьогодні, у День волонтера, у музеї Харківської обласної бібліотеки для дітей з'явився новий експонат. Завдяки розвідгрупі «Буря», фонду Bavovna Help та благодійній лотереї в нас тепер є трофейна каска!
Ми, звичайно, не будемо втикати в неї голки вуду, а будемо розказувати всю правду про російських окупантів, що драпали з-під Великого Бурлука. Чекаємо в нашому музеї "Блокпост пам'яті. Харків"!

 

Читати далі

У День пам’яті Героїв Крут

У День пам’яті Героїв Крут, представники української громадськості зібралися для покладання квітів біля пам’ятного знака УПА в Молодіжному парку. Опісля деякі активісти відвідали музей АТО/ООС "Блокпост пам'яті. Харків", що функціонує при ОКЗ "ХОБД".
1-1До #Бібліотеки_на_Алчевських завітали ветеран українського національно-патріотичного руху Леонід Кофтун та ветеран-доброволець 2014 року, учасник новітньої російсько-української війни, кандидат історичних наук і викладач одного з вишів Харкова Валерій Романовський.
"Приємно відзначити, що працівники бібліотеки дбають про патріотичне виховання підростаючого покоління. Виставка, присвячена АТО, цьому посильно сприяє. Вражають експонати - нашивки, емблеми, тубус ПТУР", - поділився з нами власними враженнями від побаченого у музеї представник старшого покоління борців за незалежність України Леонід Кофтун.
Традиційно, гостям провели екскурсію бібліотекою і запропонували записатися до книгозбірні. Приємно, що ця пропозиція не залишилася поза увагою й одержала схвальний відгук. Тож відтепер ветерани можуть вільно користуватися й бібліотечними фондами.

 

 

Щиро вітаємо суддю Верховного Суду з Харкова

Олександра Мамалуя, який захищає Україну у складі ЗСУ,
з високою відзнакою – орденом «За мужність» ІІ ступеня.
 

292143781 5668796426464094 6726289611944538737 nПишаємося, що ще з дитинства Олександр був читачем нашої бібліотеки, радіємо багаторічній дружбі і співпраці. Саме завдяки особистим речам, подарованим артефактам та видатним книгам про ДАП з його легкої руки ми змогли започаткувати музей АТО в нашій бібліотеці.
Безмежно вдячні Олександрові за мужність і незламність духу. Змінивши мантію судді на військову форму, він одним з перших без вагань став на захист Батьківщини!

Бажаємо щасливої долі, нехай ворожі кулі оминають, а перемоги стануть вірними супутниками.

Слава Україні, пошана Воїнові!

 

 

Поповнення новими експонатами бібліотечного музею

З кожним роком усе активніше налагоджується співпраця ХОБД з ветеранами війни на сході України та продовжується поповнення новими експонатами бібліотечного музею АТО "Блокпост пам'яті. Харків". Ще одна пам’ятна зустріч з колишніми воїнами, які завітали до бібліотеки з тим, щоб передати нові артефакти до фондів музею, відбулася нещодавно.

 

Читати далі

Вверх