arch

Бібліовісті

Міжрегіональна науково-практична конференція

  15 листопада 2016 р. відбулася  міжрегіональна науково-практична конференція для заступників директорів ЦБС по роботі з дітьми «Сучасна українська дитяча література крізь призму національно-патріотичного виховання підростаючого покоління», організатором якої стала Харківська обласна бібліотека для дітей за підтримки Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.
  Досить символічним є те, що конференція пройшла у той час, коли Україна святкує 25-у річницю своєї незалежності, і саме сучасна українська дитяча література об’єднала провідні бібліотеки сходу, центру та заходу України.

Програма

___________________________________________


  У роботі конференції взяли участь фахівці Львівської, Полтавської та Харківської обласних бібліотек для дітей та центральних і районних дитячих бібліотек Харкова та області, а завдяки сучасним інформаційним технологіям долучилися до конференції і працівники районної бібліотеки для дітей Новопсковської ЦБС Луганської області.
  DSC 9860Ще до початку конференції його учасники мали змогу ознайомитися з виставкою сучасної книжкової графіки та артбуків студентів Харківської державної академії дизайну та мистецтв, почесне місце на якій займає книжка нашої землячки Слави Шульц «Ташенька і кактус», що надрукована видавництвом «Астра». Це видання здобуло визнання на Франкфуртському книжковому ярмарку 2016 року та ввійшло до списку найкрасивіших книг світу.
  Відкрила конференцію Трохименко Г.В. – директор ХОБД. Вона звернулася до присутніх з вітальним словом, зауваживши на актуальності заходу, і побажала усім плідної роботи.
  На пленарному засіданні конференції «Міждисциплінарний діалог у просторі «вищий навчальний заклад-бібліотека» висвітлювалися особливості сучасної художньої літератури для дітей. Альона Ємець – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методики викладання філологічних дисциплін у початкових класах, завідувачка Центру дитячої книги та читання Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди – представила розгорнутий аналіз сучасного стану української дитячої літератури для дітей, творчості як відомих авторів, так і початківців.
  Аспірантка цього ж вишу Ганна Левандовська зосередилася на проблематиці героїко-патріотичної теми в художній літературі для дітей (від козацтва до героїв нашого часу).
  Продовжила «Міждисциплінарний діалог» директор Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. П. Мирного Лариса Митрофанова. У своїй доповіді вона приділила увагу ефективним прийомам виховання національної свідомості у роботі бібліотек Полтавщини. IMG 8238
  Окремим інформаційним блоком висвітлювалися традиції і сучасні напрацювання Харківської обласної бібліотеки для дітей. Заступник директора з загальних питань ХОБД Роман Драган розповів про реалізації проектів бібліотеки “Зробімо крок назустріч миру” та ”Татова книга”. Особливу увагу акцентував на ІІ Обласному патріотичному форумі “Віват, Україно!”, представивши про нього відеоролик.
  «Програмно-цільова діяльність як формула розвитку бібліотеки» – невипадково саме таку назву мала перша платформа конференції. Соціальне партнерство є прогресивною формою взаємодії з зовнішнім IMG 8245середовищем та вагомим чинником у розвитку бібліотек. Найбільш перспективним є партнерство на основі програмно-цільового підходу. Розробка та реалізація програм дозволяє сформулювати спільну стратегію діяльності, сконцентрувати інтелектуальні ресурси у сферах просвітницької та соціально-гуманітарної діяльності, розвитку і промоції читання, реалізації широкомасштабних міжнародних, всеукраїнських, міжрегіональних заходів, акцій, конкурсів тощо.
  Завідуюча сектором розвитку бібліотеки та зв’язків з громадськістю Харківської обласної бібліотеки для дітей Наталія Саліна зосередила увагу на участі ХОБД у культурному форумі «ПогранКульт: ГаліціяКульт» та реалізації Загальноукраїнського проекту культурної інтеграції «Український Донбас», – співпраці з різними регіонами нашої країни у сфері проведення патріотичних програм, що успішно здійснює бібліотека. Вона не тільки розповіла про нюанси цієї співпраці, а й презентувала зібранню мультфільм, створений читачами бібліотеки під час роботи анімаційної резиденції форуму «ПогранКульт: ГаліціяКульт».
  Великий інтерес викликав виступ на конференції завідувачки науково-методичним відділом ЛьвівськоїIMG 8248-1 обласної бібліотеки для дітей Любові Сташко. Вона розповіла про партнерські проекти «Бібліотека малого Лева», «Літературна кава по-львівськи», «Письменники «на замовлення», що дозволяють ознайомити дітей – читачів районних та сільських бібліотек – з новинками сучасної літератури, методично забезпечити проведення заходів з популяризацією найкращих дитячих творів, організації зустрічей з письменниками та промоції книг найвідомішого львівського «Видавництва Старого Лева». Вона деталізувала співпрацю з видавцями та письменниками Галичини, згадала про спільні виїзди у райони, де з такими гостями радо спілкуються і діти, й дорослі. Цінним подарунком Харківській книгозбірні від гості зі Львова стали чудові видання «Франко від А до Я» та «Шептицький від А до Я».
  Сучасні технології дозволили в онлайн режимі поспілкуватися із заступником директора по роботі з дітьми КЗ «Новопсковська ЦБС» (Луганська область) Надією Бакаєвою. Вона розповіла про партнерство з бібліотеками України в межах Загальноукраїнського проекту культурної інтеграції «Український Донбас». Також відзначила, що завдячуючи співпраці з Харківською обласною бібліотекою для дітей Міжнародна виставка дитячих малюнків “Ідеальний дім” експонувалася в їхньому районному центрі і стала знаковою подією для її земляків. З нагоди 25-річчя незалежності України і ювілею району малюнки дітей з різних країн світу були представлені на центральній площі Новопскова, а потім і в самій дитячій бібліотеці.

  Загальновизнаним флагманом з реалізації цільових програм у дитячих бібліотеках на Харківщині є Барвінківська центральна дитяча бібліотека. Наталія Андрієнко, завідуюча бібліотеки, розповіла присутнім про реалізацію проекту “Історична доля України” та співпрацю з соціальними партнерами.
  На другій платформі конференції «Бібліотека – територія сучасної української дитячої книги» основний акцент був зроблений на сучасній українській дитячій літературі.
  Завідуюча сектором прогнозування та інновацій ХОБД Валентина Лупіцька презентувала методико-бібліографічне видання бібліотеки «Сучасна українська дитяча література у дзеркалі премій, конкурсів та рейтингів».
  Її колега – методист центру соціокультурної діяльності Світлана Загревська – зупинилася на життєвій і творчій долі сучасної української поетеси Ганни Чубач, яка створила багато книжок і пісень для дітей і дорослих.
  Досвідом роботи з літературного краєзнавства поділилася заступник директора по роботі з дітьми ЦБС Холодногірського району Харкова Людмила Муравйова-Макарова.
 
DSC 9838Фінальним акордом насиченого обговорення став виступ аматорського об'єднання працівників ХОБД “Театр на колесах”. Цього разу вони обрали для творчого втілення “Весілля в Малинівці” – класику вітчизняної драматургії від харків'янина Леоніда Юхвіда. Свій показ назвали “Чугуївська версія”, бо фрагмент присвятили витівкам і танцям Яшки-артилериста та його жіночого батальйону. Ліричного настрою додав перегляд відеоролика з неповторними краєвидами рідного краю.DSC 9846

  Підбила підсумки конференції «Сучасна українська дитяча література крізь призму національно-патріотичного виховання підростаючого покоління» директор ОКЗ “ХОБД” Галина Трохименко, яка відзначила важливу роль української дитячої книги у справі патріотичного виховання підростаючого покоління, а також зосередила увагу на соціальному партнерстві, завдяки чому сучасним бібліотекам вдається успішно реалізовувати актуальні суспільно-важливі проекти і програми.

“Весілля в Малинівці  –  Чугуївська версія”

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх