arch

Vivat переможцю

«ФантФест» по-харківськи

Нещодавно у Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки відбулося святкове нагородження переможців і призерів Другого відкритого літературного конкурсу творів у жанрі фантастики та фентезі «ФантФест». Цей конкурс, що проходив  у рамках Міжнародного фестивалю мистецтв «Гоголь-фентезі» імені Рудого Панька, викликав зацікавлення і у харків’ян.

____________________________________________


На Харківщині перебігом конкурсу, який проводився з 1 вересня 2014 до 15 березня 2015, опікувалася Харківська обласна бібліотека для дітей. Наділені творчою уявою школярі, які виявили бажання поділитися своїми здобутками, гідно представили конкурсні роботи. На жаль, не всі переможці змогли відвідати  церемонію нагородження. Однак, вихід було знайдено. Учасники з Харкова зробили це у віртуальний спосіб, записавши у стінах бібліотеки свої відеоінтерв’ю, звернені до суддів і учасників свята.
Дев’ятикласник школи «Лєствіца» Роман Чалов посів третє місце з фантастичним оповіданням  «Расческа». Друге місце – у дев’ятикласниці Харківського  НВК №45 Марії Мазоренко за  оповідання «Перстень времени» (з циклу «Тысяча и одно путешествие»). Їхні електронні дипломи уже надійшли до бібліотеки, а саме вручення відбудеться незабаром, під час обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2015».
Усього у конкурсі взяли участь 40 авторів-початківців з України і Росії, а саме: зі  Львова і Харкова, із Сумської області і з міста Магнітогорська, із Херсону й Херсонської області.
Різнився і вік учасників: участь у ньому брали учні загальноосвітніх навчальних закладів, студенти, – діти і молодь до 21 року. Роботи майоріли  творчим жанровим різноманіттям: казка, оповідання, новела, уривок (глава) з великого твору.  Цілком реальні історії у літературних творах поєднуються з елементами казки, легенди, насичені фантастичними подіями та "населені" неймовірними істотами.
Оцінювання  робіт здійснювалося за такими  критеріями, як оригінальність творчого задуму; нестандартність сюжетного і композиційного рішення; новизна художніх образів;  рівень літературної мови. Поважне  журі було вражене високим рівнем творів, поданих на конкурс, тож визначило аж 12 переможців та призерів у окремих номінаціях, які під час свята отримали дипломи і призи. Приємно, що поміж інших, нагород були удостоєні й харківські школярі.
Гран-прі конкурсу – статуетку ручної роботи "Рудий Панько" – виборола Юлія Отришко з Херсону, яка представила на конкурс оповідання «Дерево Потерь».
Нагадуємо, що у планах організаторів – проведення у наступному році нового, Третього, відкритого конкурсу літературної творчості у жанрі фантастики та фентезі «ФантФест», тож всі охочі можуть взяти у ньому участь. 

 

Вверх