«Зустріч через століття»

IMG 2884У виставковому центрі Харківської обласної бібліотеки для дітей «Вернісаж у фойє» відкрилася нова виставка художніх робіт «Зустріч через століття», присвячена 130-річчю з дня народження визначної художниці Зінаїди Серебрякової (1884–1967).

_____________________________________________


IMG 2912Одну частину експозиції займають живописні та графічні роботи професійних художників: Леоніда Золотарьова,  Олександра Мосіна, Юлії Кривої, Наталі Горошко, Тетяни Романової, Андрія Ключнікова, Ольги Буяджі, другу – дитячі роботи вихованців ліцею мистецтв №133, художньої школи № 6, студії «Сто фантазій» та Центру дитячої та IMG 2895юнацької творчості №1.
Незважаючи на те, що роботи дорослих художників були створені влітку 2014 року на пленері у с. Нескучному, на Харківщині, батьківщині Серебрякової, а дитячі малюнки – у студіях, їх об’єднує  любов до творчості  однієї з найяскравіших зірок мистецтва ХХ століття.
На відкриття виставки, що відбулося  8 грудня 2014 року у стінах бібліотеки, завітали студенти Харківського академічного художнього ліцею, а також автори представлених на виставці робіт.
IMG 2894Виступ Тетяни Романової, учасниці цьогорічного пленеру, заставив молодь замислитися над сенсом буття. Вона поділилася своїми враженнями від  природи Нескучного, яка  насичена незвичайною аурою й надихає до творчості. Тож художниця   пройнялась розумінням, як рідна природа допомагала Серебряковій творити шедеври.IMG 2905
 Наталя Кулинич, керівник студії «Сто фантазій», познайомила присутніх з роботами своїх юних вихованців, розповіла про складний процес занурення сучасних дітей в дореволюційну епоху, уміння відчувати прекрасне, пошук і вияв свого я через творчість великої художниці.
Одночасно відкриття виставки, присвяченої творчості відомої представниці прославленої в світі мистецтва династії Бенуа-Лансере, є продовженням знайомства молоді нашого міста з життям і творчістю великої  художниці, яка народилася і довгий час проживала на Харківщині. Адже ця виставка – не просто данина шани художниці, а спроба діалогу з нею через століття.
Та й сам «Нескучний пленер – 2014» став не тільки «малюванням на свіжому повітрі» у найпривабливішому для кожного справжнього художника куточку Слобожанщини – селі Нескучному Харківського району Харківської області, де народилася, зустріла своє єдине на усе життя кохання, народила двох дітей і створила всесвітньо відомі полотна Зінаїда Серебрякова. Це була спроба подолати 130-річнIMG 2885у відстань і акумулювати у собі час і простір, позначені причетністю до Вічності. Адже  доторк до життя генія – завжди доторк до Вічності.
Зінаїда Серебрякова з  її класичним своєрідним підходом до живопису сприймається як наша сучасниця, її твори викликають непідробний інтерес молоді. Та все ж популярність її мистецтва в Україні не достатня, а справжня слава ще попереду. Тому презентація виставки, розмова про художницю, перегляд її робіт, – це впевнений крок до нового відкриття  нашої видатної землячки новим поколінням.

 

Вверх