«ОСТАННІ МАЗАНКИ ХАРКОВА»: НОСТАЛЬГІЯ ЗА СПРАВЖНІМ

У рамках проекту «Вернісаж у фойє» 26 березня 2014 року о 12.30 у Харківській обласній бібліотеці для дітей відбулося відкриття нової виставки.

Золотарев Дриптих Ровесники
Почесне право відкриття виставки «ОСТАННІ МАЗАНКИ ХАРКОВА»: НОСТАЛЬГІЯ ЗА СПРАВЖНІМ»  було надано відомому  краєзнавцю Михайлу Красикову, директору Етнографічного музею «Слобожанські скарби» імені Гната Хоткевича Національного технічного університету  «ХПІ».

IMG 6114IMG 6091IMG 6098IMG 6092

 

 

 

IMG 6108IMG 6112IMG 6114IMG 6102IMG 6111

 

 

 

Саме він запропонував студентам міських вузів розшукати останні хати-мазанки Харкова – свідоцтва колишньої козацької слави Слобожанщини та типові сліди перших переселенців, які будували саме такі хатинки. Знахідки, зроблені протягом  2012 – 2013, інколи були вражаючими: старовині хатинки відкривались у самому центрі міста, нібито знайомого до останнього куточка, – наприклад, на вулиці Римарській або Нижньогієвській. Дослідники-етнографи зробили не лише  фотографії чи малюнки, а й здійснювали обміри та дізналися про історію хати. Крім студентів до пошуку старовинних хат приєдналися і професійні художники, журналісти, архітектори, історики та фотографи.
Їх роботи також представлені на виставці – це фотознімки, колажі, картини, графіка. У них автори не просто зобразили хати, а й відтворили певний «настрій».
Експозиція дає візуальний образ старого, доіндустріального Харкова, виразно вимальовуючи його українське обличчя.
Вхід вільний.

 

Вверх