Нобелівська премія з літератури

2018

Шведська академія, яка називає лауреата Нобелівської премії з літератури, оголосила, що в цьому році не буде її вручати.

 
 2017

Kadzuo5 жовтня, Нобелівський комітет при Шведській академії офіційно оголосив ім'я лауреата Нобелівської премії-2017 з літератури. Ним став британський письменник японського походження Казуо Ісігуро.

Ісігуро отримав премію як письменник, «який в романах великої емоційної сили розкрив прірву під нашим ілюзорним почуттям зв'язку зі світом».

 
 
 
 
2016

why-bob-dylanНобелівська премія з літератури за 2016 присуджена американському виконавцю і автору пісень Бобу Ділану

«за створення нових поетичних виразів у великій американській пісенної традиції».

Боб Ділан - культова фігура в рок-музиці, один з найбільш значущих і популярних музикантів сучасності. Певна кількість його композицій використовували в США учасники рухів за громадянські права. У 2010 р. журнал Rolling Stones присудив Ділану друге місце в списку найбільш великих музикантів 20 століття - перше місце тоді посіла група The Beatles.

 

2015р. 
Оголошено ім'я лауреата Нобелівської премії з літератури

 алексієвич

Нобелівська премія з літератури за 2015 присуджена білоруської письменниці українського походження Світлані Алексієвичз формулюванням «за багатоголосе звучання її прози і увічнення страждання і мужності». Про це повідомила постійний секретар Шведської академії Сара Даніус.

Детальніше

 2014р. 
Оголошено ім'я лауреата Нобелівської премії з літератури
 

PatrikКоролівська академія наук Швеції назвала лауреата Нобелівської премії з літератури. Ним став французький письменник Патрік Модіано, майже у всіх своїх книгах писав про окупацію Франції Німеччиною під час Другої світової війни.

 

"За искусство памяти, которым он пробудил самые непостижимые людские судьбы и раскрыл мир оккупации"

Детальніше

 Лауреати Нобелівської літератури по роках

Вверх