"Українська книжка року"

книга року

 

Щорічна президентська премія «Українська книжка року» започаткована у 2009 році. Її вручають авторам і видавництвам, які зробили значний внесок у популяризацію української книги та розвиток видавничої справи. Лауреатам премії вручають грошову винагороду у 100 тисяч гривень, навпіл автору і видавництву.

Фото Дочинець Мирослав ванович 6ec89Премія Президента України «Українська книжка року - 2017»

Про присудження щорічної премії Президента України "Українська книжка року" : указ Президента України №137/2017 від 18 травня 2017 р.  

Звання лауреата премії Президента України "Українська книжка року-2017" – за книжкові видання "Синій зошит. Аркуші днів світящих" і "Лад" – отримав письменник Мирослав Дочинець.

05Ця книга – одне ціле. Проте кожна з її трьох частин – «Многії літа. Благії літа», «Вічник», «Світован» – стали справжніми бестселерами, здобули велику й широку читацьку прихильність у світі. Ця книга – про карпатського мудреця Андрія Ворона, якого вже встигли назвати «світовим чоловіком», «українським Сократом», «новітнім Сковородою».
Він жив, як дихав, власним життям явив спроможність бути вільним у світі, який ловить і поневолює людину. Для сучасної, заблуканої серед штучних міражів людини світло його досвіду постає духовною опорою. Бо його мудрість – це філософія на щодень, і фактично – для кожного. Філософія радості, добра і служіння,
коли многії наші літа є літами благими.
Між рядками цього с
8699оковитого, духмяного письма живе горний дух, нурт живої природи, правда про людську душу в цілісній світобудові.

Книга "Синій зошит"– крихти одкровень, спостережень, зауваг і мудрих приписів, "кристали днів світящих" чоловіка великого вродженого обдарування і світотворчого вишколу, якого називали "незнищенним стариком", карпатським Сократом, Вічником і Світованом. За сто літ він світ перейшов уздовж і впоперек, торуючи дорогу до самого себе. Ці записи – те, що не ввійшло ні до Заповітів, ні до Сповіді на перевалі духу, ні до Штудій під небесним шатром.


 

 Volodymyr-Kornijchuk11-koskin-702x336Звання лауреата премії Президента України "Українська книжка року-2017"  зза книжкове видання "Марія Заньковецька": отримав письменник Володимир Корнійчук.

 

Заньковецька

 

Автор вперше дослідив психологічні особливості творчості актриси, проникнув у таємниці її впливу на глядача, всебічно відобразив його у своїх роздумах, а також, використовуючи спогади сучасників та кращі здобутки новітніх дослідників, розкрив особливості її виняткового і дивовижного обдарування, колосальний арсенал сценічних виражальних засобів.
Ця книга допомагає осягнути чари акторського генія Марії Костянтинівни Заньковецької — неперевершеної зірки національного українського театру на зламі двох епох, вікопомних для світової історії та історії України, і засвідчує її визначний внесок в українське театральне мистецтво.

 


sherbachenko minЗвання лауреата премії Президента України "Українська книжка року-2017"  за книжкове видання "Їжак Вільгельм": отримала  письменниця Стус Тетяна Василівна.

vilgelm-1

 

 

 


 

Премія Президента України «Українська книжка року - 2016» 


 Премія Президента України «Українська книжка року - 2015»

Про присудження щорічної премії Президента України "Українська книжка року" : указ Президента України №361/2015 від 24 червня 2015 р.

 

Вверх