Премія імені Г. К. Андерсена

 2016

and2Цього року премію у галузі ілюстрації здобула Ротраут Сузанна Бернер, німецька художниця, найбільш відома своїми віммельбухами «Пори року». Про це повідомляє Barabooka. Простенькі на перший погляд «книжки-для-роздивляння» переважно оповідають про знайому дитині повсякденну реальність лише мовою малюнку, спонукаючи до уважності та даруючи затишне «впізнавання» власних досвідів і відкриття чужих.

 

and1Також лауреатом премії Андерсена цьогоріч став китайський автор Цао Вень-Cюань. Він – автор романів, новел, оповідань і книжок-картинок, одну з яких проілюстрував лауреат премії Андерсена 2014 бразильський художник Roger Mello. На жаль, більшість із його текстів поки що не переклали навіть англійською, але, сподіваємося, медаль Андерсена посприяє цьому у майбутньому.

 

Також Міжнародна рада з питань дитячої та юнацької книги (IBBY) оприлюднила Почесні списки ілюстраторів, авторів та перекладачів за 2016 рік. Українських митців у списках, на жаль, немає.

 2014

 

 Володарями Міжнародної Золотої Медалі імені Х. К. Андерсена 2014 стала японська письменниця Нахоко Уехасі і бразильський художник Роджер Мелло.

2 melecachicleteblogspotcom

нахокы

 

Вверх