Straight edge (Шлях навпростець)

1324776952 320e72721dc7Straight edge (англ. шлях навпростець, скорочено sXe) – більш філософське відгалуження панк-культури, рух, що виник у 80-х рр, характерними рисами якого є повна відмова від наркотиків ( у тому числі узаконені алкоголь і тютюн), розбірливість в статевих зв'язках, здоровий спосіб життя, а також політичні погляди, характерні для всього панк-руху. В народі його назвали «позитивною молоддю». Цей шлях з часом обрали різні політичні рухи і молодіжні угрупування. Спочатку аполітичний панківський рух тепер політизувався і служить цілям дуже різних політичних сил – від антифашистів до нацистів.

Назва Straight edge була взята з однойменної пісні групи MinorMinorThreat Threat, яку заспівав Ян Маккей.

Straight edge – субкультура, що не припускає самореклами або нав'язування sXe-способу життя оточуючим, тому у прихильників руху немає яких-небудь переваг в одязі, зачісці тощо. Єдиний засіб самоідентифікації – використання хреста («X») або абревіатури «sxe», зокрема:

  • Хрест на тильній стороні долоні – символ, що з'явився наприкінці сімдесятих, коли неповнолітнім, таким, що приходили в клуби, на концерти, навмисно малювали на руці хрест, щоб їм не продавали алкогольні напої. Точнісінько такий хрест, але вже добровільно, малювали собі прихильники Straight edge.
  • Три хрести – символ три НЕ: не пити, не палити, не кохатися.
  • Напис DRUG FREE («вільний від наркотиків») або POISON FREE («вільний від отрути») часто використовується на одязі. Часто вище наведені символи можна побачити на татуюваннях, які означають, що людина, що носить їх, прийняла принципи Straight edge на все життя, наносяться на стіни будівель і таке інше.
  • Букви «x» на початку, в кінці, у середині нікнеймів.
  • Татуювання із написом "True till death" – "Істинний до смерті".

straight edge wallpaper by bloure-d5jf7jw 111                                 

Корисні посилання:

Straight edge у Вікіпедії

Блог присвячений Straight edge у Росії

Музика на станції Straight Edge 

Straight Edge Україна

 

 

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх