Растамани

Растафарі (раста) – це релігія бога Джа (спотворене «Єгова»). УgQfeLewUvMY растаманів, як і у всіх віруючих людей, є свої заповіді («Айтель»), яких вони завжди дотримуються, згідно з волею великого Джа:

  • Бажано дотримуватися вегетаріанства, хоча іноді дозволяється їсти м'ясо, окрім свинини і молюсків.
  • Оскільки Бог створив людину за своїм образом і подобою, то будь-яке осквернення божественного вигляду – це гріх. Заборонено оскверняти вигляд людини надрізами і татуюваннями, небажано також і голити голову, оскільки в волоссі міститься чимала магічна сила. (Згадаймо Самсона – богатиря, чия сила якраз і була в волоссі).
  • Визнаючи Джа, в той же час слід шанобливо ставитися і до інших релігій.
  • Потрібно любити і поважати все людство, в першу чергу всіх раста.rasta-girl-300x300
  • Відкидати ненависть, ревнощі, заздрість обман, віроломство, зраду.
  • Не можна приймати ні насолод, що надаються Вавилоном, ні його пороків.
  • Растафарі покликані створити у світі порядок, заснований на братерстві. Обов'язок кожного растафарі простягнути руку милосердя кожному, хто потрапив у біду, чи то людина, чи то тварина, чи рослина.
  • Необхідно поважати традиції свого народу і традиції растафарі.

dd5f37c71ef9ed13aa9f5e21d8c6e527Растмани – переконані пацифісти, особливо протестують проти расизму. Дві особливості породили всесвітній характер раста-руху – маріхуана і реггі (напрямок сучасної музики, який сформувався наприкінці 1960-х років). У останньому растаманство знайшло щонайпотужніший музичний канал трансляції своїх ідей. Марихуана для сьогодення растамана – засіб не насолоди, а самопізнання.

Растаманський побут також передбачає здоровий спосіб життя, заборону на тютюн і алкоголь, вегетаріанство, заняття мистецтвом. Їх2 символи – червоно-жовто-зелена шапочка «пацифік», натягнуті на косиці-дредлокс (дреди – z 751fc50a 2це природний стан вільного волосся. Вільного – значить такого, яке не знає ні ножиць, ні гребінців, ні шампунів.). Растаманів часто можна зустріти в компанії хіпі. В Україні молоді растафарі, практично не знайомі з ідеологією національно-релігійного руху афро-американського населення, в більшості своїй є просто шанувальниками музики реггі, багато слухають Боба Марлі.

bob-marleyРастамани

Корисні посилання:

Растамани у Вікіпедії

Растаманські народні казки

Інформаційний портал растамана

Крамниця растамана

Релігія раста, музика регі та ска

Офiцiйний сайт Боба Марлi

Хто такi растамани

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх