Металісти

evil kellМеталісти (металхеди) – це субкультура, натхненна музикою в стилі метал, що з'явилася в 1970-і роки.

Сам термін, яким часто позначають всю «тяжкість», – метал – прийшов з досить далеких від музики сфер. Вперше в культурному контексті словосполучення heavy metal застосував в романі «Naked Lunch» (1959) легендарний Уїльям Берроуз. Він назвав так жорстку, агресивну, напористу музику (річ у тому, що ще під час Другої Світової на американському солдатському жаргоні heavy metal позначало артилерійську канонаду).

Типову моду серед металістів можна описати так:

 • Довге волосся у чоловіків (розпущене або зібрані у хвіст).
 • Переважно чорний колір в одязі.
 • Шкіряна мотоциклетна куртка "косуха", шкіряний жилет.
 • Бандани.
 • Чорні футболки або балахони з логотипом улюбленої металевої групи.fVa565ifYGU
 • Напульсники – шкіряні браслети із заклепками і/або шипами (прочуханки), проклепані ремені, ланцюги на джинсах. Також на ремені може розташовуватися пряжка з логотипом яких-небудь метал-груп.
 • Нашивки з логотипами улюблених метал-груп.
 • Короткі або високі чоботи з ланцюгами – "козаки". Важке взуття –8da9ee6de9 "камелоти", "Керзена", "гріндерси", "Мартінс", "стиль", "гади", звичайні високі черевики. Туфлі (як правило, гостроносі, "готичні" штиблети), шкіряні кросівки.
 • Шкіряні штани, армійські штани, джинси.
 • Клепки і шипи на одязі і аксесуарах.
 • Часто – довгопола одяг чорного кольору (плащі, пальто).
 • Мотоциклетні шкіряні рукавички без пальців.

Саме атрибути з наведеного вище списку найчастіше можна зустріти у спеціалізованих рок-магазинах, орієнтованих на шанувальників "важкої" музики.

44888Характерний жест металістів, відомий у Росії під назвою "коза" – підкинутий вгору кулак з розціпленим мізинцем та вказівним пальцем. У побут рокерів і металістів "козу" ввів співак Ронні Джеймс Діо (Rainbow, Black Sabbath, Dio, Heaven & Hell). Ронні навчила цього жесту його бабуся, забобонна італійка. За спогадами Ронні, вона складала цей знак, якщо зустрічала циган та інших підозрілих людей, а внукові пояснювала, що це захищає від "malocchio" (лихого ока).

У класичному, середньовічному варіанті "кози" для захисту від зла середній, безіменний і великий палець стискалися разом.metallisti1

На відміну від деяких інших субкультур, субкультура металістів позбавлена ​​яскраво вираженої ідеології і зосереджена лише довкола музики. Тим не менш, є деякі особливості світогляду, які можна назвати типовими для значної частини металістів. Тексти метал-гуртів пропагують незалежність, самостійність і впевненість у собі, культ сильної особистості.У пресі з'являлися дослідження, які стверджують, що інтелектуальний рівень металістів часто досить високий, на підставі чого робиться висновок, 543що захоплення металом може бути ознакою інтелектуальності.

Найкрутіші металісти купують собі «bike» (мотоцикл): від «Дніпра» до «Харлея», головне, щоб залізний кінь блищав хромом і видавав приголомшуючий звук мотору (для цього знімається глушитель).

Сьогодні більшість металістів відрізняються від своїх братів 80-хgoth444 років: вони не п’ють розігріте у духовці міцне вино, якщо й грають у підвалах, то більш чистих, не б’ють усіх підряд. Заможніші ходять в «Harley Club», ті, що скромніші, чекають приїзду рок-зірок. Наявність черепів, зображень демонів, останків людей і тварин, хрести, кладовища та інші кошмари зображені не тільки на одязі, а й на плакатах, обкладинках CD. Назви гуртів, що їх слухають металісти, схожі: «Napalm Death», «Manowar», «Stratovarius», «Alice Cooper, «Sepultura», «Metallica», «AC/DC», з наших вирізнились «Коррозия металла», «Ария», «Алиса».

59332.jpgmetallica-press-conference-02

Корисні посилання:

Металісти у Вікіпедії

Сайт "важкого" металу

Сайт для справжніх рокерів

Кодекс металістів

Новини "важкої" музики 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх