Хіп-хоп

kartinki-hip-hop-girls-3Хіп-хоп (англ. Hip-hop) – молодіжна субкультура, яка з`явилась в США в кінці 1970-х. Зародився хіп-хоп в афроамериканському середовищі Бронксу, району Нью-Йорка. Легенда свідчить, що започаткував цей рух DJ Кул Херк, який запустив в мову слівце «b-boys» (скорочення від «break boys», тобто «ламані хлопці», ті, хто танцює брейк). Але суспільство розшифрувало це як «bad boys» (хулігани).

У той час хіп-хоп була музикою для вечірок, яку створювали диск-жокеї (названі скорочено «ді-джеями»), працюючи у примітивній тодіKool herc1 техніці семплування: вона в більшості зводилась до повторення музичного програшу чужої танцювальної композиції, найчастіше уривку ударної. Перші «ем-сі» були буквально типовими конферансьє («Master of Ceremony» – тобто, скорочено MC), вони представляли ді-джеїв, а також підтримували увагу аудиторії енергійними викриками та цілими тирадами.

1326390511 hiphop2Хіп-хоп включає в себе 4 основні елементи: ді-джеїнг, графіті, емсіінг, брейкінг. Також часто 5-им основним елементом вважається вуличне знання (knowledge). До початку 1990-х рр. хіп-хоп став частиною молодіжної культури у багатьох країнах світу. Хоч вищеперераховані елементи разом складають хіп-хоп як субкультуру, вони живуть окремим життям. Сьогодні бі-бої рідко танцюють під реп, графіті малюють вже далеко не тільки репери. Тому в наш час хіп-хоп часто асоціюється в першу чергу зі стилем музики.

Ді-джеїнг – це вчення про створення реп-музики і веденняturntablis22m радіомовлення. Зазвичай під ним розуміють роботу диск-жокеїв. Однак хіп-хоп ді-джеї не лише програють вінілові пластинки, касети і компакти. Хіп-хоп ді-джеї артистично прикрашають виконання записаної пісні нарізками, міксингом та скретчінгом пісні у всіх її записаних форматах.

Jay-zЕмсіінг – вчення про ритмічну розмову, поезію та проповідування. Зазвичай називається репом. Послідовники, які практикують його, відомі як емсі (МС) або репери (rapper). Емсі читає про те, що його оточує, а репер читає про себе самого.Baza-hip-hopa1

Мистецтво графіті – це вчення про вуличну каліграфію, малюнки та письмо. Слово «графіті» пішло від італійського Graffio, що значить подряпина. Це напис або малюнок на різноманітних поверхнях, зроблений шляхом розбризкування, шкрябання тощо.

51189164 3cc8f04821 oБрейкінг – вчення про форми вуличного танцю. Зазвичай зветься брейк-дансом або бі-боїнгом. Зараз включає колись самостійні форми танцю – Up-Rockin, Poppin and Lockin, Jailhouse або Slap-Boxing, Double Dutch, Electric Boogie та Капоейра (Capoeira martial arts). Під брейкінгом також мають на увазі вільний стиль вуличних танців.

Вуличне знання – це вчення про передачу життєвої мудрості.yak-malyuvati-wild-style Переважно під ним мають на увазі здоровий глузд і накопичену мудрість жителів великого міста. Складається з технік, фраз, кодів та термінів, що використовуються для виживання у місті. Включає здатність вголос висловлювати ідеї та міркування, навіть якщо вони не відповідають загальноприйнятим догмам більшості. Вуличне знання – це сукупність знань, накопичених культурою Хіп-Хопу.

artleo.com 9hip-hop-new-style-2

Кориснi посилання:

Хіп-хоп у Віпіпедії

Центральний сайт про хіп-хоп культуру у Рунеті

Хіп-хоп портал: культура, музика, графіті

Сайт присвячений українському хіп-хопу

Офіційний сайт хіп-хоп команди "Принципова Зміна"

Коротка енциклопедія, яка присвячена хіп-хопу, брейкінгу,

графіті, ді-джеїнгу

 

Комментарии  

 
# Marcella 12.02.2023 10:26
Just desire to say your article is as amazing. The clarity on your put up is just cool
and i can think you're knowledgeable on this subject.
Well with your permission let me to snatch your RSS feed to keep updated
with drawing close post. Thanks one million and please continue the enjoyable work.


Look into my site :: Download sbobet: https://notes.io/qzShh
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 

Вверх