Рекомендації Експертної ради МКІП щодо окремих категорій пам’ятників і монументів, пов’язаних із російською та радянською імперською історією

311930935 433184538965772 7137070692614086074 nЕкспертна рада Міністерства культури та інформаційної політики України з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму підтримує рішучість органів місцевої влади щодо виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націоналістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їхньої символіки» від 9 квітня 2015 року.

 

Читати далі

Попри війну в Україні на державному рівні відзначатимуть 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди

311271854 421196943497865 8634918084580774315 n300-річчя з дня народження Григорія Сковороди, українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета й педагога, відзначатимуть на державному рівні попри війну. Таке рішення прийняв Кабінет Міністрів під час засідання 12 жовтня. Міністерство культури та інформаційної політики України сприяло тому, що дата ювілею відомого українця увійшла до переліку ювілейних дат ЮНЕСКО 2022 року.

Читати далі

МКІП України пропонує до громадського обговорення проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження культурної субвенції для фінансування надання базового набору культурних

Міністерство культури та інформаційної політики України пропонує до громадського обговорення проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження культурної субвенції для фінансування надання базового набору культурних послуг» (далі – законопроект).

Законопроект розроблено на виконання пункту 2 частини другої розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про культуру" щодо загальних засад надання населенню культурних послуг» від 29 квітня 2021 р. № 1432-IX з метою запровадження культурної субвенції для фінансування надання базового набору культурних послуг з державного бюджету місцевим бюджетам, що дозволить забезпечити рівний доступ до таких послуг для всіх вікових та соціальних груп населення.

Читати далі

Звіт за результатами громадського обговорення проекту Плану заходів з післявоєнного відновлення та розвитку України (в частині культури та інформаційної політики)

1. Найменування органу виконавчої влади, який проводив обговорення:

Міністерство культури та інформаційної політики України.

2. Зміст питання або назва проекту акта, що виносилися на обговорення:

З метою забезпечення вивчення та врахування думки громадськості, а також на виконання вимог пункту 12 Порядку Проведення консультацій з громадськістю з питань формування державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996, на обговорення у форматі електронних консультацій з громадськістю виносився проект Плану заходів з післявоєнного відновлення та розвитку України (в частині культури та інформаційної політики).

Читати далі

Рекомендації Експертної ради з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму

Ці рекомендації розроблено Експертною радою Міністерства культури та інформаційної політики з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму для органів місцевого самоврядування, громадських організацій з метою надання допомоги у подоланні антиукраїнського впливу російських цивілізаційних міфів, російської імперської та радянської тоталітарної спадщини у публічному просторі населених пунктів України.

Читати далі

Вверх