Харків-Book

 

БезымянныйЯцина О. Старовинний Харків: історія, житло, архітектура
 
Книга-дослідження про місто Харків, про його будівлі та історичне підґрунтя його розташування, особливості забудов та розвитку архітектури. Звідки починалися та як розвивалися вулиці міста, як створювався його неповторний візерунок. Видання містить рідкісні фотографії споруд та планів старого міста з особистої колекції В.Завершинського.
 
 
  

NewKraeznavcha00000000156Книга пам'яті України. Харківська область. Переможці.
 
Увічненню пам'яті співвітчизників, які у роки Другої Світової війни віддали життя за свободу і мир на нашій землі, присвячене унікальне історико-меморіальне видання - Книга Пам'яті Харківщини. Представлене в 4-х томах. Створено правдиве, позбавлене стереотипів минулого видання. Глибоку шану на сторінках цього літопису народного подвигу віддано 86 361 визвилителю нашого краю, серед яких представники різних націй, які полягли в боях за землю харківську.

 

Leonid Machulin  Klady v Harkovskoj guberniiМачулін Н. Скарби в харківській губернії

Книга відомого харківського журналіста присвячена захоплюючій темі - пошуку скарбів. Грунтуючись на документальних матеріалах, автор робить екскурс в історію скарбів і монетної справи в Україні, оскільки саме монети є головним вмістом скарбів в усі віки. Досліджуючи тему, автор стосується її невід'ємної складової - народного фольклору, зібраного в XIX столітті в одному з повітів Харківської губернії.
  

 

36808294 1080219578822907 1387784472564334592 nБолдурат В. Почуття.
 
Вадим – творча особистість, неординарний і талановитий юнак, надзвичайно скромний і разом з тим має чим похвалитися.
Його вірші, які він пише з 7 років, ставали сценаріями до його ж пластилінових та мальованих мультфільмів. Перша збірка віршів молодого поета, називається «Почуття», автор їх писав, коли було сумно чи боляче на душі, коли стикався з проблемами – маленькими та світовими, коли спостерігав розпач кохання своїх друзів. Майже в кожному вірші присутній висновок, або повчальний момент (який спонукає робити або не робити той, чи інший вчинок). Ще ви зможете помітити становлення автора упродовж трьох років, що від білих віршів перейшов до ритмічних з римами.

БулгаковаБулгакова Э. Диалог с Омаром Хайямом.

Омара Хайяма можна назвати дивним явищем в історії народів усього людства. Якщо його роботи принесли велику користь в розвитку науки, то його рубаї продовжують підкорювати людей своєю ємністю, лаконічністю, мудрістю. Так і Елеонора Булгакова, харківська поетеса, була підкорена його віршами, всі думки оберталися лише навколо однієї ідеї - написати вірші, як би розмовляючи з Омаром Хайямом. І дуже скоро з'явилася збірка "Діалог з Омаром Хайямом".  Вірші про життя, мудрість, земні радості - це творча перекличка через століття.

БородайБородай О. Відлуння окопів.
 
Олег Бородай 2015 р. пішов добровольцем в АТО, де служить і нині. І коли між пострілами та вибухами він утомлюється в молитві звертатися до Бога, єдиний вихід - писати рятівні вірші. Може, їм бракує салонної вишуканості, але вони такі чесні та щирі, з вірою в перемогу.
 
 
 

 


  2  254Хоткевич Г. Там, де не колеться трава. Гнат Хоткевич та його родина.

 
Ця книжка - як лист з минулої епохи, епохи живої пам′яті про Гната Хоткевича та перехресні й неперехресні долі його родини. Ії авторка, наймолодша донька українського класика Галина Хоткевич.
 
 
  

DOqIQMHWsAU5VatДорога додому.  Спогад про Галину Хоткевич
 
Галина Хоткевич - наймолодша донька видатного українського письменника, музиканта й громадсько-політичного діяча Гната Хоткевича. Уроджена харків′янка, вона через десятиліття після своєї вимушеної розлуки повернулася додому, щоб відновити пам′ять про свого батька і виконати його заповіти.
 
 
 

 c12901035080Хотулёв В. Клавдия Шульженко - Жизнь, любовь, песня.

 
Наша відома землячка, Клавдія Іванівна Шульженко, довгі роки була дуже популярною і улюбленою співачкою та актрисою. Однак її особисте життя було таємницею.
З цієї книжки ви дізнаєтесь невідомі сторінки життя Клавдії Іванівни, яка зберігала власну гідність, любов до людей і вірність обраній справі всупереч багатьом несприятливим і драматичним ситуаціям в її власній і творчій долі.
 

 


 Ткань жизниХитушко Е. Ткань жизни.

 
Нова збірка віршів харківської поетеси та майстрині Олени Хітушко. В її поезії тонко переплітається гумор, сарказм і зворушливість.
Поетична збірка «Ткань жизни» розповість про сучасність в пошуках внутрішнього світу та про багато іншого.
 

 


NewKraeznavcha00000000067 1Очеретянова Т. Пчёлочка златая.

 

Нам подобається вірити в казку, бо життя, на жаль, тільки віддалено її нагадує. В безмежній печалі від крику журавлів ми відчуваємо теплі іскринки літа. Навесні з під холодного снігу завзято пробираються проліски. Навіть в листочках, зірваних осіннім вітром є жага до життя. Придивіться, прислухайтесь разом з автором і повірте що все не дарма.

Автор цієї збірки - член творчого єднання літераторів "Слобожанщина" (2009). У 2010 р. стала переможнецою міського конкурсу "Від слова до слова" в Дергачах, а з квітня цього ж року є керівником Дергачівської літературної студії.


ВеликобурлуччинаОковита К.О. Великобурлуччина.

На основі найдавніших пам′яток слов′янської культури "Велесової книги" та "Слова о полку Ігоревім", архівних даних, історичних документів, періодичних видань та спогадів учасників описаних подій висвітлено історію Великобурлуччини. В основу цієї книжки лягли матеріали, котрі вона збирала протягом усього життя. Ця книжка виплекана її одержимістю, наснагою і любов′ю до рідного краю.

 


 ХарківобленергоАкціонерна компанія "Харківобленерго". Кроки розвитку.

Електроенергетика Харківщини має багату і славну історію. Ця історія написана не одним поколінням, починаючи з 1884 року, коли вперше в Харкові запрацювала динамо-машина для освітлення будинків купця В.І. Пащенка-Тряпкіна. Тепер Акціонерна Компанія "Харківобленерго" забезпечує електричною енергією промисловість, агромпромисловий комплекс, науку. культуру, побутові потреби населення.
Ця книжка - буде добрим спогадом про події, про людей, які розвивали і розвивають електроенергетику Харківщини. 

ВетерЧерных Г. Ветер в соснах

Сюжети оповідань цієї збірки взяті із життя. Як сосни беззахисні перед поривами вітру, так і люди часом не владні перед життєвими обставинами. Важко буває не зламатись, вистояти, розпрямитись і знайти в собі сили жити далі.

 

 


рождение Харькова

 

Шрамко Б.А. Скирда В.В. Рождение Харькова

На основі узагальнення та дослідження комплексу джерел (включаючи археологічні) викладено початкову історію виникнення і розвитку Харкова, починаючи з появи VIII - X ст.словянського укріпленого поселення (Донецьке городище) та перетворення його на давньоруське місто Донець (до Харківського городища), а згодом - на місто Харків, що зафіксовано вже письменними джерелами.
  

Харківщина: енциклопедичний словник.

gkfwUHbKnf0Енциклопедичний словник "Харківщина" є першим такого роду виданням, в якому читачеві комплексно представлено інформацію про природні об′єкти, підприємства, установи та організації Харківської області, про відомих історичних осіб, чиє життя та діяльність були пов ′язані з цим регіоном, про події, які відбувалися на цій території, пам′ятники та памя′тні місця. Статті охоплюють усі сфери життя та дозволяють простежити розвиток краю за значний проміжок часу (від давнини до сьогодення), побачити специфіку певних історичних етапів, визначити досягнення та пріорітети харків′ян, замислитися про минуле та майбутнє Харківщини як невід′ємної складової України.


Презентация1Розенфельд М. Харьков. Ретрография. Фотоальбом.

В альбомі зібрані унікальні фотографії Харкова, зроблені в кінці ХІХ - п. ХХ століття та в наші дні,  що дозволяють побачити як змінилось місто за століття. Фотографії супроводжуються короткими анотаціями на російській та англійській мові, в яких подається цікава інформація про дореволюційні і сучасні назви вулиць та майданів, про історію створення історичних будівель, згадуються імена архітекторів, що змінили облік міста.


Рисунок 122Давидич Т.Ф. Стили в архитектуре Харькова.


В цьому виданні вперше докладно розглянуті всі стилі і напрямки, в рамках яких історично розвивалась архітектура нашого міста – великого промислового, освітнього, комерційного центру і важливого транспортного вузла сучасної України.

 

 

 


Победа в памяти СлобожанПобеда в памяти слобожан. Фотоальманах.

Харківщина багата пам′ятниками Великої Вітчизняної війни. І це не випадково. Величні меморіали і скромні обеліски - свідоцтво великого героїзму нашого народу.

Ця книга - вражаючий фотоальбом пам′ятників війни, який буде корисний усім тим, хто любить свій край і його історію, кому не байдуже героїчне минуле нашого народу.

 


фйотоРекторы. Т.10. "Современная ЖЗЛ Харьковщины"


Ювілейний 10 том серії "Современная ЖЗЛ Харьковщины" присвячений ректорам вищих навчальлних закладів Харкова - міста студентів.
Герої книги - В.М. Бабаєв, В.М. Лісовий, А.М. Туренко, В.П. Черних - керівники найбільших університетів Харкова. Саме вони удостоєнні звання "Почесний громадянин міста Харкова", їх особисті заслуги відмічені високими нагородами, вони продовжують славні академічні традиції нашого міста, роблять суттєвий вклад в розвиток і процвітання регіону.


pochesni gromadjanjuЮбиляры. Т.9. "Современная ЖЗЛ Харьковщины"

 

Книжка "Юбиляры" присвячена першій в Україні фізико-математичній школі № 27, яка відкрилась більше 50 років тому саме у Харкові. Очолив її професор математики Наум Ілліч Ахіезер. Сьогодні викладачі цієї школи можуть пишатися десятками своїх вихованців, які очолюють всесвітньо відомі наукові школи, керують солідними закладами і вносять гідний вклад в розвиток науки України.

_________________________________________________________________________________________

LibKh00000000177Славные имена. Т.8."Современная ЖЗЛ Харьковщины"

У восьмому томі "Славні імена" розповідається про життя і діяльність Почесних громадян Харківської області: Олега Бакланова, Марини Вишнєвської, Сейфаддіна Гурбанова, Сергія Евеля, Віктора Ковтуна, Бориса Колногузенка, Олексія Котляревського, Олександра Кривцова і Володимира Шумілкіна. Всі вони, безумовно, талановиті і маштабні особистості, з сильним характером і багатим досвідом протистояння долі. Читач дізнається, як ці ініціативні люди добивались успіху, через які труднощі їм довелось пройти на шляху до загального визнання. Багато фотографій дозволить уявити образи цих героїв, дізнатися подробиці із їх особистого життя.
Книга адресована всім, хто цікавиться історією і сучасним життям Харківщини.


харьк

Красовицкий Б.М. Столичный Харьков. Город моей юности.

Відомий харківський учений, доктор хімічних наук, лауреат Державної премії України Б.М. Красовіцький в своїх спогадах розповідає  про рідне місто, його вулиці і площі. Дитинство і юність автора припало на той пам'ятний час, коли Харків був столицею України.

Харків - наша маленька батьківщина, ми його любимо, радіємо новим прекрасним будинкам на його вулицях, новим станціям метро, досягненням його учених і перемогам спортсменів. Це - наш спільний дім, наша гордість.

___________________________________________________________________________ 

харьк2Светлана Корнева (Кихтенко). Вместе с веком. Учительские мемуары.


Мемуари зазвичай вважають жанром людей відомих і публічних - правителів, полководців, діячів культури. Проте важливо почути і голос "звичайної людини", що живе разом зі всіма. Драматичні події війни, нелегкий післявоєнний побут, романтичні надії кінця 50-х - початку 60- х, неоднозначні 70-і, 80-і роки вже минулого століття, події і сюжети, які, безумовно, зацікавлять і не залишать байдужими читачів "вчительських мемуарів"


Журавський. Спогади

Юрій Йосипович Журавський: Спогади. Документи. Матеріали.

Книжка присвячена відомому харківському історіографові, деканові історичного факультету Харківського університету професорові Юрієві Йосиповичу Журавському (1937–1991 рр.). Для тих, хто цікавиться історією вітчизняної історичної науки і освіти, викладачів і студентів.

 

 

 


Харьков ОднокласникиЧерноморець В.О. Однокласники. Біографічні нариси.

Книга є продовженням серії "Історія Пісочина" і містить у собі біографічні нариси окремих випускників Пісочинської середньої школи до 1980 року, слава про творчу діяльність яких виходить далеко за межі країни.

 

 

 


Скоробогатов Черный маркизСкоробогатый И. Черный Маркиз.

Приручивши кішку, древні єгиптяни змінили образ Баст – богиня стала кішкою або прекрасною жінкою з головою кішки. Статуетка богині Баст, яка прикрашала прилавок антикварної крамниці була дуже загадковою і таємничою. Саме з її благословення ви маєте змогу прочитати цю містичну історію про подвиг кота Маркіза, яка навчить вас цінувати життя, бути благородними і мудрими. «От имени богини повеливаю: идите к людям и завоёвывайте утраченное доверие. А это возможно лишь хорошими делами…Своими чарами вы должны околдовывать людей, должны им помогать, лечить и не давать скучать, участвовать в их радостях и горестях, охранять человеческий род от посягательства злобного Сета...»

_____________________________________________________________________________________________

Страницы из жизни УчителяСтраницы из жизни учителя (В.И. Астахов в исследованиях и воспоминаниях).

Видання знайомить читача з життям і творчістю відомого вченого. проректора Харківського державного університету Віктора Івановича Астахова (1922- 1972). у дослідницьких статтях і спогадах висвітлюються головні віхи життєвого шляху, характерезується як наукова спадщина, так і педагогічна та організаторська діяльність В.І. Астахова, розкривається багатогранність його особистості.

 


Харьков космическийЛарьков Н.С. Харьков космический.


Книга присвячена заводам і організаціям міста Харкова, які брали участь в освоєнні космічного простору ракетно-космічною технікою. В книжці розповідається про перешкоди і випробування, які прийшлось подолати
харківянам при польоті першої людини в космос.

 

 


Дешко Л. Основа. Каразіни.дешко

"Лариса Дешко, нащадок славного роду, цією книгою не тільки виконала місію родинного Нестора-ліописця, піднявши з глибин минулого Каразінську Атлантиду, але й дала взірець суто каразінської "творчої поведінки", яку ми простежуємо абсолютно у всіх членів цієї родини протягом майже трьох століть. Ця книга змушує замислитися над основою буття людини у світі."

 


Знайома та незнайома Харківщина. Фотоальбом.

 

харкыв стрелкаЗапрошуємо вас до подорожі знайомою та незнайомою Харківщиною! У виданнні представлені памятні й відомі місця, що давно вже стали символами не лише нашого міста та краю, а й усієї країни. Фотоальбом дуже ліричний та емоційний . Він містить усе те, що може здивувати, викликати гордість і захоплення, визначаючи чарівність і неповторність Харківщини.

 

 

 

 


 

 

Харківщина – твій край

Харківщина - твій крайВидання знайомить читачів зі сторінками історії та сучасного життя одного з провідних промислових, сільськогосподарських, наукових і освітніх регіонів України.
Наведена інформація про вищі навчальні заклади, технікуми та коледжі, професійні училища та ліцеї.

 

 

 

 


Парамонов А.  Харьков. Харьковская область. Дорогами Слободской Украины

Парамонов. Харьков. Харьковская областьХарьковщина богата памятными местами, которые сохранили свою самобытность, огромную историческую ценность и являются неотъемлемой частью национальной культуры. Изящные дворцы, забытые имения, привлекательные исторические центры находятся рядом с остатками древних городищ и могильных курганов.
В путеводителе рассказывается об истории и достопримечательностях города Харькова и Харьковской области. В нем подробно описываются главные исторические, культурные и природные туристические объекты. Книга снабжена наглядным иллюстративным материалом – картами, планами, схемами, реконструкциями.


Саратов И.Е. История харьковских гербов.

Саратов И. История Харьковских гербовГород Харьков за всю историю свого существования имел семь гербов. В книге вы познакомитесь с интересной и познавательной историей гербов Харькова и Харьковской области.

 

 

 

 

 


Слобідські полки. Історія, героїка, атрибутика

слобідські полкиБагато ілюстроване видання із серії «Українська колекція» висвітлює яскраву історію слобідських полків, яка нараховує близько трьох століть. Полки були учасниками майже всіх воєн, що вела Росія. Їхні бойові подвиги відзначені всіма почесними нагородами, що існували в царській армії. З полками в різний час були пов’язані долі видатних діячів вітчизняної історії культури.

В книзі представлені однострої, озброєння, прапори та інша атрибутика слобідських полків.

 


Лукомский Г. Старинные усадьбы харьковской губернии

Лукомский Г. Старинные усадьбы Харьковской губернииЭто единственное издание до Октябрьского переворота 1917 года, которое содержит сведения о созданных в 18-19 веках усадебных постройках на Харьковщине. В книге собрано более 300 фотографий дворцов, флигелей. мавзолеев, служебных построек. Большая часть этих сооружений разрушена или разобрана.

 

 

 


Багалій Д.І. Історія Слобідської України.


Багалій І. Історія Слобідської УкраїниЦя книга – одна із кращих у науковому доробку Д.І. Багалія. На сьогодні це єдина робота з історії Слобожанщини, що охоплює період з моменту його заселення приблизно до початку ХХ століття і включає в себе важливі проблеми історичної географії і етнографії краю, його соціально-економічного і політичного розвитку, історії, духовної культури, побуту.

 

 


Ларьков Н.С. Всё остается людям

Все остается людямВ книзі відображена наукова і суспільна діяльність колективу Інституту терапії АМН України, заснованого у 1980 році академіком Л.Т. Малою. В основі книги в літературній обробці автора матеріали про співробітників інституту …

 

 

 

 


Гризодубовский след в истории авиации

Гризодубов. След в историиДо уваги читачів матеріали наукової конференції і вечір пам’яті, присвячений ювілейним датам сімї Гризодубових. Дослідники діляться досвідом вивчення історичних фактів із життя цих видатних харків’ян.

 

 

 

 


Киевский район: история и современность

Киевский район

Історія життя Київського району м. Харкова кінця ХХ- початку ХХІ століття. Автори книги мали на меті залишити потомкам пам’ять про день нинішній. Тут максимально представлені колективи підприємств, організацій, навчальних і медичних закладів, усіх тих, хто прославив не тільки район, але і Харківщину.

 

 

 


Валківська енциклопедія

Валківський районЦе перше регіональне енциклопедичне видання в Україні, створене за всіма принципами енциклопедичної літератури в алфавітному порядку висвітлюється історія, культура, освіта, народне господарство Валківського району Харківського області, а також представлено біографічні статті про найвидатніших уродженців краю, одного з найстаріших регіонів Слобожанщини. Видання ілюстроване численними фотографіями, картами і планами.

 


Вишневская М. Дневник харьковской гимназистки

Дневник гимназисткиЩоденник Марії Вишневської буде цікавим читачам різного віку своїми тонкими, іноді наївними і зворушливими записами юної дівчини духовне і фізичне зростання якої припало на складний період міжвладдя.

 

 

 


Бейдин Г.В. Григорьянц М.Н. Клады и монеты Харьковщины


монетиЗнахідки монет і скарбів часто сприймаються нами як гра випадку або посмішка долі, однак їх місцезнаходження і умови зберігання дають багату історичну інформацію.
Чому на Харківщині знайдені лише одиниці монет часів Київської Русі? Чому клади золотої Орди сконцентровані тільки в околицях Харкова? Звідки таке багате зібрання римських монет, невже римляни дійсно мешкали на Слобожанщині? На ці та інші питання дадуть відповіді харківські дослідники, які займаються нумізматикою та археологією.
В книзі описано близько 150 номіналів і типів монет, знайдених на Харківщині.


Древности римського времени на Слобожанщине

Древности римского времениВ збірнику поміщені статті відомих харківських археологів та істориків, присвячених останнім знахідкам на території Слобідської України артефактів римського часу початку першого тисячоліття нової ери.

 

 

 

 

 


Булига А. Слід на землі. Славетні імена Шевченківщини.

Слід на земліКнига, присвячена людям, які залишили помітний слід в історії невеликого району сільської глибинки Харківщини – М. Кропивницькому, Л.І. Бубліченку, В.Т. Гуньку та Ю.К. Апазіді.
Шевченківщина завжди славилася талановитими та працьовитими людьми, чимало з яких навіки ввійшли в історію.

 

 

 


Мороз М.А. Моя родословная. Жизнь как она есть.

Фесенко-Мороз. Моя родословнаяВ книгу ввійшли спогади і роздуми Марії Афанасійовни Фесенко-Мороз, уродженки Зачепилівки, Харківської області.
Розповідаючи про себе і своїх родичів, автор пише не тільки родовід своєї сім’ї, але й історію свого покоління, яке пережило розруху і голод, війну і щастя мирного часу. Авторка з любов’ю розповідає про свій рідний край – Зачепилівщину, його трудівників, воїнів, і поетів.

 

 

 


Сумцов М.Ф. Слобожане

СлобожанеЦя книжка збудована на еволюційному принципові, або такім завданні, щоб по змозі усе життя слобожан проходило перед очима у читача у хронологічній послідовності. Йдуть відгуки про слобожан на протязі без малого цілого століття, потім опис їх життя особистого, родинного, громадського, промисловості і торгівлі, світогляду, право знання й культури.

 

 

 


 Дикань А. Герои Харьковщины

Герои ХарьковщиныВ книжці розповідається про Героїв Радянського Союзу, які народились на Харківщині.
Факти бойових епізодів, викладених в книзі, взято із архівних документів.

 

 

 

 

 


Голодомор у першій столиці.

ГолодоморУ цій книзі висвітлені трагічні події, пов’язані з Голодомором 1932 – 1933 років, котрі відбулися в Харкові – столиці радянської України. На підставі архівних документів, свідчень очевидців, автори упорядники доводять. що голод був створений у результаті цілеспрямованої дії влади.

 

 

 

 


 Шудрик І.О. Наталівка – перлина Слобожанщини.

Шудрик І. НаталівкаВидання призначене пам’ятці садово-паркової архітектури загальнодержавного значення – Наталівці, колишній садибі знаменитих цукрозаводчиків, громадських діячів і меценатів Харитоненків. Особлива увага приділяється шедевру архітектури – церкві Спаса, у створенні якої брали участь видатні митці О. Гусєв, С.Кононенков. Книга знайомить також з унікальною колекцією «сільського Ермітажу» - Пархомівськиим історико-художнім музеєм, розташованим на території харитоненківського володіння.

 

 


Рибальченко Р.К. Дергачі.


Дергачі

Книга написана про звичайних мешканців невеличкого українського містечка на Слобожанщині, про покоління, які своєю працею творили історію рідного міста, рідного краю Дергачівщини.

 

 

 

 


Харьков. Харьковская область.

Харьков. ПутеводительВ путівникові розповідається про історію і визначні пам’ятки міста Харкова і Харківської області. Тут детально описуються головні історичні, культурні і природні туристичні об’єкти. Книга містить багатий ілюстративний матеріал: карти, плани, схеми, реконструкції.

 

 

 

 


Куп’янську – 350.

Купянську - 350Видання присвячене 350-річному ювілею м. Куп’янськ, його минулому і сучасності. У книзі подано відомості про основні історичні події, про видатних діячів Куп’янщини. Розглянуто інфраструктуру міста, діяльність ключових підприємств, що визначають економіку міста.

 

 

 

 


100 мест, которые нужно увидеть.

100 мест которые нужно увидетьУ нашому місті є багато чудес, які більше ніде не побачиш. Цікаві відкриття буквально на кожному кроці. Багато з них здивують не тільки гостей, а й корінних харків’ян.

Скільки ще невідомого приховують старовинні вулички і будинки Харкова ? 

 

 

 

 


Г. С. Сковорода. Світ ловив мене, та не впіймав. 

СковородаЦя книга – найбільше повне та науково зважене видання творів великого мислителя та поета Григорія Савича Сковороди, що здійснено за останні роки. Його мета – вшанувати пам'ять нашого видатного співвітчизника та допомогти сучасному читачеві наблизитися до глибинних витоків «мандрівного філософа», спробувати осягнути всю незбагненну мудрість його містики.

 

 

 

 

 


                                 Харківський художній музей.

Художній музей

Альбом присвячений 200-річчю колекції Харківського художнього музею – першого за часом виникнення в Україні громадськи значимого художнього зібрання, одного з найцінніших в країні.
В альбомі представлено репродукції кращих творів українського та зарубіжного мистецтва. Вступна стаття знайомить з основними етапами формування колекції.

 

 

 


 История ХИСИ –ХГТУСА в лицах.

История ХИСИХарківський державний технічний університет будівництва та архітектури вважається кузнею будівничих кадрів і центром будівничої архітектури країни.Тисячі талановитих людей – вчені, будівельники, архітектори, одержали путівку в життя в цьому вузі…

 

 

 

 


 Потрашков С.В. Слобідські полки. Історія, героїка, атрибутика.

слобідські полкиБагато ілюстроване видання із серії «Українська колекція» висвітлює яскраву історію слобідських полків, яка нараховує близько трьох століть. Полки були учасниками майже всіх воїн, що вела Росія. їхні бойові подвиги відзначені всіма почесними нагородами, що існували в царській армії. З полками в різний час були пов’язані долі видатних діячів вітчизняної історії і культури. В книзі представлені однострої, озброєння, прапори та інша атрибутика слобідських полків.

 

 

 


 Трехсвятительская церковь в Харькове.

Трехсвятительская церковьВикладена історія створення одного із кращих пам’ятників архітектури Харкова початку ХХ століття - Трьохсвятительскої церкви. Поданий опис її проектування і будівництва, конструктивних, архітектурних і декоративно-художніх особливостей.

 

 

 

 

 


 Михайлин І.Л. Нарис історії журналістики Харківської губернії.

История журналистикиКнига є першою спробою викладу історії преси одного з найважливіших регіонів України - Харківської губернії, якій належить особливе місце в становленні та розвитку української журналістики. 

 

 

 

 


Харьковский университетХарківський національний університет імені В.Н. Каразіна

Університет є одним із найбільших наукових центрів України. У ньому представлені практично всі напрямки сучасної фундаментальної науки. Досягнення Харківського університету здобули йому заслужений авторитет як в Україні, так і за її межами.

 

 

Вверх