для батьків

 

10 правил Інтернет-безпеки

 

8367 1 maxКоли ваша дитина проводить час за комп'ютером, ви знаєте, що вона робить або хто з нею спілкується?

Багато батьків помилково вважають, що дитина знаходиться в безпеці при користуванні Інтернетом, вони розглядають комп'ютер як безпечний інструмент навчання. Думають, що якщо їхні діти знаходяться вдома, в своїх кімнатах, то вони захищені. Але це не завжди вірно. Як і у всіх сферах життя вашої дитини, ви повинні залишатися залученими в їхнє життя, тримати під контролем їх інтернет-діяльність (як варіант можна вибрати установку програмного забезпечення інтернет-безпеки за допомогою Батьківського контролю, щоб допомогти вам контролювати дитину і сайти, які він переглядає), а також розробити правила безпеки.

1. Ніколи не надавати особисту інформацію в Інтернеті, таку, як адреса, номер телефону, ім'я, розташування школи, імена батьків. Веб-сайти або інші онлайн-сервіси можуть попросити дітей дати інформацію для того, щоб брати участь у конкурсах, отримати безкоштовні подарунки. Деякі веб-сайти не дозволяють доступу, якщо користувач не дає їм особистої інформації. Однак, як тільки особиста інформація надана, важливо, щоб ваші діти розуміли, що їх конфіденційність може бути порушена. Їх імена можуть в кінцевому підсумку піти на продаж в базі даних, або ще гірше, ця інформація може бути використана для заподіяння шкоди або їх експлуатації.

2. Будьте обережні при розробці веб-сайту. Зараз багато дітей мають свої власні веб-сайти. Діти повинні знати, що ніколи не слід залишати домашню адресу, номер телефону або особисту фотографію на сайті. Якщо діти хочуть отримувати інформацію від відвідувачів свого сайту, які хочуть зв'язатися з ними, вони можуть розміщувати адреси електронної пошти. Тим не менш, діти повинні знати, що на адресу електронної пошти вони можуть отримувати небажані листи. Вони повинні бути дуже обережними при відкритті будь-якої електронної пошти від невідомих адрес. Якщо діти отримують повідомлення, з погрозами або сексуального характеру, вони повинні негайно повідомити своїм батькам.

3. Завжди інформувати своїх батьків, коли вони стикаються з чим-небудь в Інтернеті, що примушує їх почувати себе незручно.

4. Ніколи, ні при яких обставинах не погоджуватися особисто зустрітися з віртуальним знайомим без дозволу батьків. Якщо все-таки відбудеться зустріч, – вона повинна бути в громадському місці і батьки мають супроводжувати дитину.

sl165.  Уникати чатів, які обговорюють секс або релігійні культи. Багато культи і секти полюють на підлітків у мережі.

6. Не довіряти будь-кому, кого вони зустрічають в чатах , і хто намагається повернути їх проти своєї родини, друзів, вчителів або релігії.

7. Вибрати гендерно-нейтральне (приховує стать) онлайн ім'я в чаті, щоб уникнути переслідувань.

8. Ніколи не відповідати на повідомлення або оголошення, що є сексуально непристойними, загрозливими, або змушують відчувати себе ніяково.

9. Ніколи не відправляти особисті матеріали для онлайн-друзів, такі, як адреса, номер телефону або фотографії, без попереднього інформування батьків.

10. Завжди нагадуйте дітям, що люди, яких вони зустрічають в Інтернеті можуть бути не тими, ким вони здаються.


Джерело: http://www.poiskdetey-ukr.com/2013/01/10.html#sthash.hUHmerq0.dpuf

 

Корисні посилання

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Програми батьківського контролю

 

KidsControl

Програма для обмеження доступу дітей до небажаних ресурсів в Інтернеті та контролю часу перебування у Мережі.

 

КиберМама

Програма для обмеження часу роботи дітей та підлітків на комп′ютері.

 

ChildWebGuardian PRO

Батьківський контроль в Інтернеті, контроль запуска ігор, інтернет-фільтр.

 

Вверх