Дозвольте представити...

saiko

Оксана Сайко

Народилася 1 січня 1976 року у містечку Скалат, що на Тернопільщині.

Майбутня письменниця вже після закінчення школи мріяла опанувати фах журналіста. Батьки понад усе хотіли бачити доньку лікарем у майбутньому, то ж, дослухаючись їх порад, Оксана вступила до Львівського державного медичного коледжу.

Справно вивчившись та отримавши диплом медичного вишу, дівчина вирішила здійснити давню мрію і пішла здобувати другу вищу освіту до Львівського національно університету імені Івана Франка на факультет журналістики.

Раніше працювала у газеті "Літературний Львів", а у виданні "Арка" була редактором сторінки «Культура». Нині ж дописує у газети «Україна Молода», «Літературна Україна», співпрацює з журналом для підлітків "Сто талантів".

Оксана Сайко – дипломант літературного конкурсу "Гранослов-2006", переможець конкурсу на найкращу повість від журналу "Дніпро"2009 року (повість "Волоцюги").

У 2012 у «Видавництві Старого Лева» вийшла книга для підлітків «Новенька та інші історії», яка потрапила до довгого списку премії "Книга року БіБіСі 2012".

 

ElegiyaСайко О. Елегія : оповідання // Дніпро. - № 4-6. - 2015.

Є такі люди, які мов світяться, настільки вони тонкі. І здається, навіть випадкові слова лишають на них дотики. Героїня оповідання Оксани Сайко балансує між власною вразливістю та реаліями життя, де навіть любов буває грубою. Це її внутрішній світ, її жіноча елегія.

 

Читати

 


 

Искатель. Украина  № 3, 2015 рік.

 

dmitruk3Андрій Дмитрук.

Український письменник-фантаст, сценарист.

Автор близько сотні сценаріїв науково-популярних, документальних і художніх фільмів.

Андрій Всеволодович – голова культурно-просвітнього товариства «Синтез», а з 2005 року – головний редактор літературно-пізнавального журналу «Искатель. Украина».

 

Прекрасные и невинные: повесть.

«Мэру было душно, душно! А потом, Господи… Громада мрачная, черный взъерошенный лес, начала двигаться; гробовой гнилью пахнуло от нее. Голова, который во сне себя видел в одной рубахе с галстуком, босиком помчался от настигавшего кошмара; но хвойные лапы и змеями извивающиеся побеги догоняли, а корни, выскакивая из земли, давали подножку, а встречные ветви хлестали, не жалея шипов…».

 


ElektropolisОтфрид фон Ханштейн.

Німецький письменник-фантаст (1869 - 1959). Опублікував понад 150 романів різних жанрів. З науково-фантастичних творів найбільш відомий роман "Електрополіс" [Elektropolis], герой якого, промисловець, купує гірську скелю в Австралії, знаходить там радій і на кошти, отримані від його видобутку, будує футуристичне місто-утопію.

Электрополис : роман.

«Затем мы проложили здесь рельсы и стали подвозить материалы. Да, да, мистер, мы работали десять лет, пока достигли всего, что вы видите здесь. За это время мы постепенно и осторожно продавали частицы радия. У нас накопился миллион фунтов стерлингов, и Австралия продала нам весь этот участок земли. Конечно, правительство до сих пор убеждено, то это затея сумасшедшего. Но отчего же не извлекать из этой затеи ежегодно по миллиону фунтов?..»

 

 

 


 

 

 Дніпро № 1 – 3, 2015 рік.

«Дніпро» – популярний літературно-художній журнал.

Український журнал цікавої літератури: детективи, офісні ролери, поезія, суперсучасні колоритні оповідання, пригоди, літературний гумор.

Дніпро 001 ссссВидання в кожну сім’ю, для кожного студента й для всіх, хто шукає новинки.

Весна приносить світло. Весна приносить тепло, радість життя. Так буває зазвичай. Але ця весна особлива. Бо вона принесла новий «Дніпро»!!!

І нехай ніхто не думає, що це просто черговий номер журналу! Ні! Це черговий потужний потік якісної сучасної літератури!

І несе цей потік «Чарівність жінки» – мегадобірку світлої весняної лірики! Він закручує шалений вир пригод та авантюр («Буенос діас, чіка»)! Захоплює в себе ніжне кохання з першого погляду («Матадор»)! Шаленіє від перетворень, що стаються з людиною внаслідок вживання дешевого пійла («Хліб із хрящами»)! І несе далі – до нових вражень, емоцій, реальностей!

 ________________________________

 

Руслан Володимирович Горовий

 

88488584Український журналіст, автор і керівник відомого проекту «Служба розшуку дітей», Заслужений журналіст України, режисер короткометражного кіно, письменник, автор збірок повістей та оповідань, романіст і поет.

Творчості Руслана Володимировича притаманний тверезий гуманістичний погляд на події сучасності та новітньої історії. Прозові твори сповнені теплих побутових історій про звичайних-незвичайних людей, яких легко можна зустріти на вулиці, або мандруючи потягом; їм властиві гостра соціальна тематика, захоплюючі карколомні сюжети, психологізм. Джерелами творчості часто є спогади старших, легенди, власний багатющий життєвий досвід. Навіть у складних темах, Руслан Горовий веде оповіді сповнені світлого гумору та ліризму.

 

Дніпро 006сГоровий Р. Буенос діас, Чіка // Дніпро. – 2015.  № 13.  С. 6  16.

До вашої уваги представлене пригодницьке оповідання, що увійшло до збірки «Ген воїна».

Це історія блогера і його розслідування таємниці загибелі своїх батьків через багато років потому.

Від редакції:

«Заради порятунку сестри він перетнув океан. Принаймні він так думав…»

 

 

 

 
 

березільДо бібліотеки надійшов черговий номер журналу «Березіль».
«Березіль» –  щомісячний літературно-художній та громадсько-політичний журнал, орган НСПУ. Заснований на базі альманаху «Харків», під назвою «Прапор» виходив у Харкові з січня 1956, з І991 – «Березіль». Головними редакторами журналу були: Ю.Шовкопляс (1956—60), Ю. Барабаш (1960—61), Ю. Махненко (1961— 73), Н.Черченко (1973—81), І. Маслов (1981—90), Ю. Стадниченко (1990—1999), В. Науменко (з 2000). Публікує поетичні, прозові, драматичні твори українських письменників, переклади із зарубіжних літератур, літературно-критичні, історичні, публіцистичні матеріали, популяризує культурно-мистецькі надбання Слобожанщини.
 
Дозвольте представити:

Лис, Володимир. Дитина війни: новела // Березіль. – 2015. - № 1-2. – С. 3-12.
 
lys200Володимир Лис - волинський журналіст, драматург і прозаїк. Народився 1950 року на Волині - в регіоні, де ще в ті часи діяла УПА. Він є автором радіоп'єс, працює в газеті.

Психологія і емоційний характер вчинків героїв Володимира Лиса неперевершені. Кожен раз відкриваючи книгу цього автора, читач має розуміти, що це буде не просто читання. Він ніби стає учасником тих подій, співпереживає разом з героями, шукає відповіді на питання, і в кінці дивується, але отримує задоволення від прочитаного.

  ________________________________

 

лілікЛілік, Ольга. Кімната сповіді: повість // Березіль. – 2015. - № 1-2. – С. 18-100.

"Я сподівалась жіночої белетристики, однієї з тих речей, яких у нашій літературі так багато, може, вже і перенасичення, бо зразу відчуваєш, коли твір "зроблено", а не написано. Але ця повість ... Багатий внутрішній світ хлопця-підлітка, що пливе за течією і врешті-решт опиняється перед дамбою, за якою справжній дорослий світ, що в ньому він не зможе вижити. Я теж знала такого хлопця, що потроху втрачав душу. Це наче зображення Голдена Колфілда у перевернутому вигляді зі знаменитої "Прірви у житі" Селінджера. після цієї повісті, написаної так плавно, спокійно, відчуваєш пронизливий щем, наче втратив знайому тобі людину, хоч не рідну, але таку, що могла б іще жити і жити." Галина Пагутяк

 

 

Вверх