Правова енциклопедія для батьків

«Дитина та її права» (2006) - Часть I

 

«Дитина та її права» (2006) - Часть II

 

 

«Дитина та її права» (2006) - Часть III

 

 

 


 

547190Дитина і сім'я

Сім'я є природним середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього.

Читати далі 

 


3699aПорядок визначення розміру аліментів на утримання дитини, які стягуються з інших членів сім'ї та родичів

Сім'я - це те місце, де зустрічаються різні покоління і допомагають одне одному зростати у людській мудрості та узгоджувати індивідуальні права з іншими вимогами суспільного життя. Норми сімейного законодавства визначають основні права та обов'язки не тільки кожного із подружжя і суб'єктів сімейних відносин найближчого ступеня спорідненості, зокрема батьків і дітей, а й інших членів сім'ї та родичів.

 Читати далі 

 


 fe66f5bd715aПрава і обов’язки баби, діда, інших членів сім’ї та родичів щодо виховання і утримання дітей: методичний посібник з правової освіти

Правове регулювання сімейних правовідносин є досить важливим для належного функціонування сім'ї, як союзу осіб, пов'язаних шлюбом чи родинністю.
Хоча сім'я має специфічні біологічні функції відтворення людського роду, вона водночас є формою соціальної спільності людей, характер якої визначається економічним базисом суспільства і змінюється з історичним розвитком людства.

Читати далі 


 old-66t 777384922Навчання зареєстрованих безробітних

Професійне навчання зареєстрованих безробітних – професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації, спрямовані на здобуття та удосконалення професійних знань, умінь та навичок, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, що здійснюються за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Читати далі 


 defaultРозмір та строки призначення державної соціальної допомоги?

Розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, який обчислюється за методикою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, але цей розмір не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї.

Читати далі 


 kak uberech rebenka ot psihologicheskoi travmi usinovlenie 1Особливості порядку усиновлення дітей громадянами України, які проживають за її межами, та іноземцями: методичний посібник

Усиновлення дітей є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Діяльність з усиновлення провадиться уповноваженими державою органами та посадовими особами.

Читати далі

 

 

 

 

 

 

 

Комментарии  

 
# Петр 28.05.2014 15:43
Как правильно оформить договор пожизненного содержания? И какие права имеет наследник после смерти владельца?
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
# Спеціаліст ХМУЮ 28.05.2014 15:56
Строк дії договору визначається безпосередньо його природою і дорівнює періоду життя утриманця.
Форма договору — письмова, підлягає нотаріальному посвідченню, а щодо передання нерухомого майна — підлягає державній реєстрації.
Способи забезпечення захисту інтересів відчужувана: а) позбавлення набувача права розпорядження майном, переданим йому за договором довічного утримання (догляду) на праві власності; б) заборона звернення стягнення на майно набувача протягом життя відчужувана; в) покладання ризику випадкового знищення (пошкодження) майна на набувача, яке йому було передано.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
# Радченко Надежда 28.05.2014 15:41
Здравствуйте. У меня ребенок - инвалид детства, 13 лет. С мужем мы не живем уже более двух лет. Официально не разведены. С ребенком он видится, но в основном не по собственной инициативе, а потому что проживает вместе со своими родителями, которые забирают внучку на выходные. Материально не помогает. Хочу подать на развод. Как это правильно сделать? Ситуация осложняется тем, что т.к. он официально не работает уже много лет, когда я вышла на работу пособие на ребенка - инвалида, а так же надбавку на уход, мы переоформили на него, т.к. работающий родитель не имеет права получать эту надбавку. Я не переоформляла эти выплаты на себя после того как мы расстались, т.к. я сразу лишилась бы надбавки, а муж, как я писала ранее, материально не помогает. Пособие на ребенка получаю я на банковскую карточку. Как правильно мне провести процедуру развода и может ли ребенок получать алименты если отец официально не работает. Если да, то от чего зависит их размер. Спасибо.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
# Спеціаліст ХМУЮ 28.05.2014 15:52
Шлюбні відносини в Україні врегульовані Сімейним кодексом України, а також іншими законодавчими та нормативними актами, які, зокрема, визначають підстави та порядок виникнення, а також припинення шлюбу.Майнові та інші спори між подружжям, що виникли з шлюбу та залишились невирішеними на момент його розірвання, можуть бути розглянуті судами загальної юрисдикції у порядку позовного провадження за позовною заявою, поданою одним з подружжя.У випадку, коли подружжя має неповнолітніх дітей, або один з подружжя заперечує проти розірвання шлюбу, шлюб може бути розірваний лише у судовому порядку.
Розірвання шлюбу в судовому порядку здійснюється відповідними судами загальної юрисдикції у порядку окремого або позовного провадження на підставі поданої заяви або позову відповідно.
Розірвання шлюбу, здійснене за рішенням суду, підлягає реєстрації в органі РАЦС за заявою колишньої дружини або чоловіка.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
# Вероника 28.05.2014 15:40
Соседка из соседнего подъезда должна деньги (500$). Расписку не писала. Заняла на 1,5 месяца, прошло 2 года. Дверь не открывает, на звонки не отвечает. Можно ли в такой ситуации что-то сделать.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
# Спеціаліст ХМУЮ 28.05.2014 15:45
Для вирішення цього питання потрібно звернутися з заявою до відділу міліції за місцем проживання щодо розшуку боржника.
Також:
1. Необхідно дати точні реквізити позичальника, його ПІБ, паспортні дані, рік і місяць народження, домашня адреса. Уявіть докази позики. Це можуть бути — свідки, інформація від ваших родичів, докази того що ці гроші у вас були і про надбання позичальника збігаються зі строками позики.
2. За вашою заявою має бути заведена кримінальна справа на позичальника за фактом шахрайства. Якщо вам відмовили у закладі кримінальної справи — візьміть довідку про відмову. Після цього — зверніться із заявою в суд. У заяві вкажіть всю інформацію про позику, реквізити свої і позичальника, про вжиті вами діях щодо повернення боргу. Прикладіть факти і докази та довідку про відмову органами внутрішніх справ завести кримінальну справу.
3. Розглянувши ваше позовну заяву — суд винесе рішення про повернення боргу.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
# Василий 28.05.2014 15:01
Порядок получения алиментов от гражданина другой страны?
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
# Спеціаліст ХМУЮ 28.05.2014 15:37
Для того щоб визначити розмір аліментів і стягнути аліменти в примусовому порядку з громадянина іноземної держави, необхідно подати позовну заяву про стягнення аліментів на неповнолітню дитину або в український суд за місцем реєстрації батька-позивача , або в суд тієї держави, громадянином або підданим якого є батько-відповід ач.для визначення розміру аліментів та їх стягнення необхідно подати відповідну позовну заяву до місцевого суду за місцем реєстрації батька-позивача . До позовної заяви необхідно додати:
- копію паспорта та ідентифікаційно го коду;
- копію свідоцтва про шлюб (про розірвання шлюбу);
- свідоцтво про народження дитини (дітей);
- документи, що підтверджують дохід особи, з якого стягуються аліменти (якщо такі є).
- копія позовної заяви – 2 примірники (з урахуванням всіх документів, які додаються до позовної заяви).
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
# Алиса 28.05.2014 11:33
Какие права даются обладателю Дарственной на квартиру?
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
# Спеціаліст ХМУЮ 28.05.2014 15:34
Права обдаровуваного:
- зажадати передання йому дарунку у разі настання строку (терміну) або відкладальної обставини (п. 1 ст. 723);
- у випадку, якщо дарувальник, незважаючи на настання умови, ухилятиметься від виконання свого обов'язку, обдаровуваний має право на примусове витребування відповідної речі або компенсацію її вартості (п. 2 ст. 723);
- право в будь-який момент односторонньо відмовитися від договору дарування і повернути річ, якщо вона не потребує догляду або особливих умов утримання чи зберігання (п. 2 ст. 724).
Обов'язки обдаровуваного:
- обов'язок обдаровуваного вчинити певну дію майнового характеру на користь третьої особи або утриматися від її вчинення (передати грошову суму чи інше майно у власність, виплачувати грошову ренту, надати право довічного користування дарунком чи його частиною, не пред'являти вимог до третьої особи про виселення, тощо).
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
# Спеціаліст ХМУЮ 20.02.2014 11:33
Батько дитини може подати заяву до органу РАЦС про визнання батьківства та встановити батьківство. Якщо ні, в такому разі запис про батька в свідоцтві про народження дитини робиться за вказівкою матері відповідно до ст. 135 Сімейного кодексу України
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
# Наталья Федоровна 20.02.2014 11:30
Как зарегистрироват ь ребенка, если я не состою в браке
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
# Спеціаліст ХМУЮ 20.02.2014 11:29
Державна реєстрація народження дитини проводиться за місцем проживання батьків (одного з батьків) або за місцем народження дитини
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
# Наталья Федоровна 20.02.2014 11:26
Как проводится регистрация роджения?
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
# Лена 20.02.2014 11:05
Если ребенок родился не в родильном доме, какую справку надо предоставить в ЗАГС?
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
# Спеціаліст ХМУЮ 20.02.2014 11:12
Відповідно правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затвердженого наказом МЮУ від 18.10.2000 № 52/5 до органу РАЦС треба надати медичне свідоцтво про народження або медичну довідку про перебування дитини під наглядом лікувального закладу та висновок про підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров'я
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
# Оля 06.02.2014 10:59
Как определить размер государственной социальной помощи?
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
# Спеціаліст ХМУЮ 06.02.2014 11:04
Розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячни м сукупним доходом, але не більше ніж 75% прожиткового мінімуму для сім'ї. Для кожної дитини, крім дитини-інваліда , малозабезпечено ї сім'ї рівень прожиткового мінімуму збільшується на 10%.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
# Оля 06.02.2014 10:49
Как получить помощь малообеспеченны м семьям?
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
# Спеціаліст ХМУЮ 06.02.2014 10:57
Відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпечени м сім'ям" потрібно надати до місцевої державної адміністрації (орган соціального захисту) заяву уповноваженого представника сім'ї та додати документи, що посвідчують особу, довідку про склад сім'ї, декларацію про доходи та майно сім'ї, довідку про наявність земельної частки. Порядок призначення та виплати встановлюється ст.4 вищезазначеного закону.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
# Света 07.11.2013 10:33
Что такое инклюзивное образование?
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
# Спеціаліст ХМУЮ 07.11.2013 10:49
Інклюзивна освіта - це право кожної дитини з особливими потребами (дитина-інвалід ) навчатися у загальноосвітен ьому навчальному закладі, у дошкільному навчальному закладі разом з усіма звичайними дітьми. Адміністрація навчального закладу не має права відмовити у прийомі такої дитини до закладу, навпаки, повинна створити усі належні умови для навчання особливої дитини.
Спеціаліст відділу правової роботи, правової освіти та систематизації законодавств ХМУЮ Кузнєцова Н. О.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 

Вверх