Правова енциклопедія для батьків

 

 547190Дитина і сім'я

Сім'я є природним середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього.

Читати далі 

 


3699aПорядок визначення розміру аліментів на утримання дитини, які стягуються з інших членів сім'ї та родичів

Сім'я - це те місце, де зустрічаються різні покоління і допомагають одне одному зростати у людській мудрості та узгоджувати індивідуальні права з іншими вимогами суспільного життя. Норми сімейного законодавства визначають основні права та обов'язки не тільки кожного із подружжя і суб'єктів сімейних відносин найближчого ступеня спорідненості, зокрема батьків і дітей, а й інших членів сім'ї та родичів.

 Читати далі 

 


 fe66f5bd715aПрава і обов’язки баби, діда, інших членів сім’ї та родичів щодо виховання і утримання дітей: методичний посібник з правової освіти

Правове регулювання сімейних правовідносин є досить важливим для належного функціонування сім'ї, як союзу осіб, пов'язаних шлюбом чи родинністю.
Хоча сім'я має специфічні біологічні функції відтворення людського роду, вона водночас є формою соціальної спільності людей, характер якої визначається економічним базисом суспільства і змінюється з історичним розвитком людства.

Читати далі 


 old-66t 777384922Навчання зареєстрованих безробітних

Професійне навчання зареєстрованих безробітних – професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації, спрямовані на здобуття та удосконалення професійних знань, умінь та навичок, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, що здійснюються за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Читати далі 


 defaultРозмір та строки призначення державної соціальної допомоги?

Розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, який обчислюється за методикою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, але цей розмір не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї.

Читати далі 


 kak uberech rebenka ot psihologicheskoi travmi usinovlenie 1Особливості порядку усиновлення дітей громадянами України, які проживають за її межами, та іноземцями: методичний посібник

Усиновлення дітей є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Діяльність з усиновлення провадиться уповноваженими державою органами та посадовими особами.

Читати далі

 

 

 

 

 

 

 

Вверх