arch

Бібліовісті

Ідеальний дім – для кожної дитини

DSC 3762-1Уперше за час свого існування Харківська обласна бібліотека для дітей удостоїлася особливої честі: у її стінах розгорнуто виставку міжнародного рівня «Ideal House».
«Ідеальний дім» – це малюнки дітей з 12-ти країн світу на тему рідної домівки. Під час урочистого, по-справжньому святкового,  відкриття, яке  відбулося 19 січня 2016 року, пIMG 0514-2очесні гості бібліотеки мали можливість  помилуватись дитячими малюнками та знайти Дім саме своєї мрії. 

   Ця виставка з’явилася завдяки Американському художньому фонду «Fermata» у рамках проекту «Let’s Build a Roof over The World» («Давайте будувати дах над Світом»), схваленого ЮНЕСКО. Перші роботи намалювали діти з Америки. Власне, саме звідти, зі штату Коннектикут, виставка і розпочала свої мандри світом. Цікаво, що з кожним відвіданим містом експозиція збільDSC 3753-1шується, адже до неї додаються нові дитячі роботи. Тож після подорожі Америкою, Прибалтикою, відвідавши Болгарію, Киргизію, Казахстан, Вірменію та Грузію виставка нараховує вже близько 300 малюнків, включаючи творчість дітей Києва, Кривого Рогу та Харкова. Загальна мета виставки – пошук спільних з дитинства душевних коренів і прагнення до збереження миру та взаєморозуміння у всьому світі.

 ___________________________________________

 

ПриміIMG 0407-1тно, що шість років тому саме з Харкова почалоDSC 3749-1ся життя проекту, якому судилося довге і плідне існування. Зі слів співзасновника «Fermata» – Ігоря Климова – професора Харківського державного університету будівництва та архітектури, стало відомо, що ідея виставки народилася ще у 2009 році, завдяки учням ХЗОШ № 50, що намалювали перші ескізи ідеального будинку. Ігор Олегович,DSC 3781-1-1 як архітектор, порадив не лише уважно придивитися до кожної роботи, а й спробувати «прочитати» її. Адже на виставці представлені не лише райдужні будиночки – з малюнків часто споглядає на нас тривога дитячої душі за крихкий світ, щастя, яке може бути раптово зруйноване.
  Кожен по-своєму уявляє ідеальне житло, але ми переконані, що щасливе дитинство неодмінно пов'язане з мирним небом над головою та душевним теплом власної родини. Роботи дітей вражають, оскільки вони були намальовані дитячими серцями, очима їхньої душі, на них можна роздивитися і мрії, і сподівання, і відчуття себе у Всесвіті.DSC 3660-1
  Яких DSC 3649-1тільки будинків не побачиш на виставці, адже дитяча фантазія дійсно не знає меж. Не знає меж і фантазія бібліотекарів, тож гостей дивувала і поява представників різних народів, і колоритні літературні персонажі, і несподівані повороти сюжету казкової презентації у виконанні артистів бібліотечного аматорського об’єднання ХОБД «Театр на колесах».
  Безперечно, брати участь у проекті такого рівня для бібліотеки – вкрай почесно, DSC 3797-1але водночас і відповідально. З особливим пієтетом співробітники бібліотеки поставилися до відкриття виставки та розміщення малюнків. Так, виявивши креативність, вони розшукали справжні предмети побуту та додали папаху до килимів ручної роботи, що становили частину експозиції з Грузії, створивши образ горця, що пасе ягнят у бібліотеці.
  Директор Харківської обласної бібліотеки для дітей, Галина Володимирівна Трохименко у своєму  вітальному зверненні до присутніх, зокрема, зазначила: «Усім добре відомий вислів, що став крилатим: «Краса врятує світ». І сьогодні всім нам дуже хочеться в це вірити – що і краса, і культура, мистецтво і ці малюнки з 12-ти країн допоможуть побудувати дах над світом, адже саме до цього і закликає учасників Художній фонд «Фермата». Для нас велика честь брати участь в цьому проекті, і ми дDSC 3764-1уже вдячні організаторам виставки за таку пропозицію. Я вклоняюсь перед авторами цього чудового проекту і впевнена, що вони на правильному шляху. Ідеальний дім, який розпочали «будувати» юні художники, неможливий без мирного неба над його дахом.
Навряд чи колись відбудеться наша зустріч з авторами робіт із далекої Америки і сонячної Італії, але повірте, наш Дім, у якому ми живемо, став набагато світлішим від того тепла, щирості, світла, яке випромінюють ці надзвичайні малюнки». DSC 3721-1
Особливого колориту надавала присутність на святі італійця Паоло Бузонера, представника центру «Італійський дім», а його побажання успіхів бібліотеці ні в кого не викликало сумнівів у щирості.  Важливі акценти внесли й інші почесні гості.
Тетяна Романова, художник, багаторазова учасниця пленерів та фестивалів, звернула увагу присутніх на малюнки з Киргизстану, КазахсIMG 0559-1-1тану, Нагірного Карабаху. Будинки на цих малюнках вражають своєю формою: від будинку-дерева – до космічного підводного човна, що свідчить про неабияку талановитість та фантазію авторів. Але є й такі, на яких можна відчути подих війни – це, зокрема, малюнки дітей з Нагірного Карабаху, у якому нещодавно вона скінчилася.
  Керівник студії «Колібрі» Наталя Горошко, присутня на святі разом із своїми вихованцями, наголосила на тому, що сприйняття ідеального будинку дітьми залежить від нас, дорослих. Якщо ми вкладемо частинку свого тепла в їх душі, буде добре, адже зруйнувати мир просто, а зберегти складно.
  ЗапалDSC 3726-12ьним танком миру вдалося потішити глядачів артистам ансамблю «Вірменія» Обласної вірменської громадської організації «Вірменська національна громада».
  Представлені на папері мрії дітей про ідеальний будинок, уIMG 0413-1-1 якому було б не лише затишно і комфортно, а й до вікон котрого ніколи б не зазирнула війна, будуть уважно вивчені професійними архітекторами. Їхнє завдання полягатиме у розробці реальних дизайн-проектів архітектурних ансамблів для дітей, які з тих чи інших причин залишилися без даху над головою. Після повернення малюнків до Америки планується видання книги, що міститиме декілька томів.
   А нині проект триває. Нещодавно бібліотека підключилася до Загальноукраїнського проекту культурної інтеграції «Український Донбас». І вже незабаром до Харківської обласної бібліотеки для дітей надійдуть ще 20 творчих робіт з Великоновосілківського району (с.Новомайорське) Донецької області.
   І зараз укрDSC 3728-1аїнські школярі можуть поділитися зі світом своїм баченням ідеального дому, у якому, насамперед, пануватиме мир. Роботи можуть бути виконані на будь-якому матеріалі (ватман, картон, полотно тощо) і в будь-якій техніці (масло, акварель, туш, кольорові олівці, крейда та інше).
   У Харкові виставка вже поповнилася незвичайними графічними роботами «Українські колядки та новорічні двовірші Китаю», виконаними учнями ХСШ №133 «Ліцей мистецтв» та вихованцями Приватної студії «Simply Art» Гонконг (КНР). В українсько-китайському проекті IMG 0362-1взяли участь 38 юних майстрів пензля. Харківські школярі намалювали українські колядки та щедрівки, а юні художники з далекого Сходу – новорічні двовірші.
   Творчі роботи приймаються до кінця лютого у Харківській обласній бібліотеці для дітей, а звідти вирушать у подальшу подорож – на Донбас, у м.Слов’янськ Донецької області, а  вже потім – до Америки.
  Запрошуємо Вас на власні очі побачити експозицію, щодня, крім неділі, з 9-ї до 18-ї год., вул. Алчевських, 43 (колишня вул. Артема), тел.(057)7002651.

Фото-малюнків дітей:

України, Киргизстану, Казахстану, США, Болгарії, Італії, Латвії, Таджикистану, Грузії, Вірменії та Нагірного Карабаху.

ФОТО З ПРЕЗЕНТАЦІЇЇ

 

 

 

 

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх