arch

Бібліовісті

Форум, який об’єднав серця

«Потрібен мир, щоб зникла ненависть. Страждають діти з обох боків барикади, а такі заходи потрібні для того, щоб не допустити розбрату у майбутньому. Їх  потрібно цьому вчити».

 Максим Тищенко, учасник бойових дій на Сході України. 
 
 
 
Эмблема End синий мелкий
Харківська обласна бібліотека для дітей за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації нещодавно успішно провела Обласний патріотичний форум «В граніті, в бронзі, у серцях…»!
  Для бібліотеки організація великомасштабних заходів із залученням усіх дітей регіону – справа не нова. У цьому вона має вже чималий досвід, адже недарма  ось уже майже 80 років з гордістю і відповідальністю несе статус обласної. Однак, поміж інших знакових масових заходів, Форум посідає особливе місце, адже він відбувся у тривожний для всієї України час, коли кожен громадянин відчуває велику відповідальність за свої дії і  вчинки. ХОБД не стоїть осторонь розв’язання питання патріотиФорум сила нескорених-2чного виховання, формування активної життєвої позиції своїх читачів. Тож мета Форуму, який проходив під гаслом «Сила нескорених», – це спроба об’єднати однодумців. Бажання  донести до широкого загалу думку, що разом ми – сильні, непереможні, адже маємо надзвичайно талановиту молодь, яка шанує пам’ять своїх пращурів, що  готова жити і  діяти заради процвітання  рідної Батьківщини.  Також  під час Форуму відбулося   нагородження  переможців і лауреатів двох великих Всеукраїнських конкурсів «Книга пам’яті мого роду» та «Найкращий читaч України – 2015».
 

Фото    Googl+,  Facebook

 

«Книга пам’яті мого роду»

 

 

«Найкращий читач України – 2015. Як це було...»

 

___________________________________________
 
 

  Звичайно, для розміщення такого велелюдного зібрання  стіни бібліотеки виявилися замалими. На допомогу прийшли друзі і партнери. Свої двері перед учасниками і гостями  Форуму  люб’язно відчинив Комунальний заклад «Обласний організаційно-методичний театрально-концертний центр».

Як це було. Діти.

  Яскравою, насиченою приємними несподіванками й по-справжньому незабутньою подією  для майже сотні дітей зі всіх куточків області стала участь в Обласному патріотичному форумі.
DSC 1436-1  Насамперед, усі делегації  пройшли офіційну процедуру реєстрації, на якій окрім загальних рекомендацій діти-учасники одержали аксесуари, що у подальшому допомогли їм зорієнтуватися під час нагородження.
  Прикрасивши свій і без того ошатний одяг браслетами жовтогарячого чи  синього кольорів, а дехто  беджами з промовистим написом «ПЕРЕМОЖЕЦЬ», діти з головою занурилися у заходи, що проходили у межах IV Літературного фестивалю «Книжковий зорепад». DSC 1491-1Озброївшись путівниками та заручившись супроводом волонтерів (студентів Харківської державної академії культури під керівництвом  Валерії  Павлівни Жукової), які формували команди у черговості, що  відповідала порядку прибуття делегацій, діти пройшли стежками захоплюючого літературно-пригодницького квесту «Мрій. Читай. Перемагай».
 DSC 1468-1 Продемонструвати перед однолітками свої знання та вміння, рівень ерудиції,  спритність і навіть силу, учасники команд мали змогу  на станціях «Козацька», «Солдатська», «Задзеркалля». Вони досить вправно, як справжні джури, перетягували канат та «варили» куліш,  змотували бинти, відчуваючи відповідальність за надання першої необхідної допомоги потерпілому, стійко відбивали мозкові атаки і навіть нПутеводитель длинный END-1а прохання Аліси смішили Червову Королеву, яка погрожувала відтяти всім голови… . Словом, нудьгувати не доводилося. Відстань же від станції до станції коротали, вигукуючи різноманітні гасла на кшталт: «Якщо читає дитина, Україна буде вільна і єдина!», «Мы – ребята-патриоты! Наш успех сродни полёту!».
  Розробляючи маршрути, бібліотекарі провели велику підготовчу роботу, враховуючи сферу зацікавленості дітей та підлітків, їхні смаки та уподобання.
DSC 1543-1  Ще більше розваг очікувало дітей на станції «Мистецька». За допомогою Ірини Алмазової та Олени Десюшко («АКЦентр» «Адаптаційно-Культурний Центр») учасники Форуму усі разом сDSC 1780-1творили панно «Україна – мій дім», яке відтепер прикрашає один з поверхів Обласного театрального центру і тішить око всіх його відвідувачів.
  Майже усім без винятку було цікаво якщо не створити власний шедевр, то хоча б на дотик спробувати диво під назвою піщана анімація, яке демонструвала  Меленцова Анастасія (студія" Light line").
 Чимало дітей захопилися петриківським  розписом.DSC 1485-1 А деякі навіть ставали у чергу, щоб зробити боді-арт з національною символікою. Для багатьох на цьому патріотичному Форумі відбулося перше знайомство з пластунами. Дві молоді пластунки на DSC 1471-1чолі з станичною Олесею розповідали про крайовий пласт, історію створення їхньої організації, навчали дітей техніці в’язання вузлів тощо.
 

Художні номери

  Харківщина поправу може пишатися своєю талановитою молоддю. Продемонструвати свої вміння виявили бажання колективи з різних районів  області. На Форумі  лунали пісні, вірші, музичні композиції і  навіть світлодіодне шоу, що  потішило допитливе око глядачів.    
IMG 3158 Загалом зміст художніх номерів цілком відповідав патріотичній спрямованості Форуму. Так Веселкова Дарина  з Лозівського р-ну майстерно прочитала  вірш І. Калініченка «Моя Україна».     Літературно-театральну композицію за поемою Миколи Грицая «Спогади бабусі Ганни Пилипівни» представила театральна студія «НІКА»  Богодухівського РБК. Що називається, зачепили «за живе» всіх слухачів Поліна Байрачна з  Валок, надзвичайно щиро виконавши пісню з символічною назвою «Відмініть війну».
Читачі  Колодязненської сільської бібліотеки Двурічанського р-ну поєднали у своїм художнім номері  «Дякуємо за небо»  літературні тексти, театральну постановку і навіть гру на баяні. Але й цього старанним і талановитим артистам виявилося замало. Тож окрім мистецького, вони зі словами глибокої вдячності  вручили  директору бібліотеки ще один подарунок – надзвичайно запашний, красивий і смачний (перевірено усім колективом бібліотеки)  коровай.
 Порадувала  й вокалістка  Ситник Влада – читачка Зміївської ДБ, яка вдало  виступила з піснею "Моя Україна" (сл. Юрія Рибчинського, муз. Ніколи  Петраша).     А Цимбал Марина з  Нової  Водолаги виконала пісню, у якій  звучали  надзвичайно актуальні на сьогодні рядки, звернені до усіх воїнів-захисників  «Повертайся живим».
 Насамкінець невгамовною енергією вибухнув яскравий феєричний флешмоб «Єдина Україна» і виступ дитячого хору  «Гармонія»  під керівництвом Катерини Капустенко (харківська школа «Початок мудрості»).  
 
Нагороди. Подарунки. Як усе відбувалося

DSC 1705-1  Чи не найприємнішим дійством для дітей, і це цілком зрозуміло, стала церемонія нагородження. Взявши участь у таких престижних і знакових конкурсах Всеукраїнського рівня й гарно потрудившись, вони цілком заслужено очікували на гідну відзнаку своєї праці.
   На Форум завітало чимало поважних
,DSC 1702-1 відомих людей краю, які надали стимул і моральну підтримку заходу.   Так Олександр Мамалуй – харків’янин, який змінив мантію судді на військову форму і вже другий рік зі зброєю в руках захищає нашу Батьківщину, зі своїм бойовим побратимом Максимом Тищенком нагородили переможців Всеукраїнського сімейного конкурсу «Книга пам’яті мого роду», оголошеного з нагоди 70-річчя Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цілком впевнено і авторитетно він зазначив: «–… Якби ветерани чесно розповіли  дітям і онукам правду про війну, то  ніхто б  і ніколи не схотів воювати. Я вважаю, що такі форуми дуже потрібні».
 П
DSC 1729-1очесне право вручити грамоти і цінні подарунки переможцям і лауреатам конкурсу «Найкращий читач України – 2015» випало Яцині Олегу Анатолійовичу, директору Департаменту культури і туризму Харківської ОДА. У своєму зверненні до присутніх він відзначив надзвичайно важливу3 DSC 1730-1 роль читання  у становленні  та розвитку особистості й побажав і надалі дружити з книжкою. Тільки люди, які читають, можуть критично мислити. Це вкрай важливо сьогодні, в умовах агресивної інформаційної ситуації, в умовах неоголошеної війни. «Перш за все, ми повинні зупинити війну розумом … »,  – вважає один з лауреатів конкурсу «Книга пам’яті мого роду» – харківський школяр з Луганська, потерпілий від порушення територіальної цілісності.
  Своєрідною подякою за нагороди від усіх конкурсантів  був виступ харківського колективу «Ліцейські зорі» та Коваля Максима – володаря гран-прі конкурсу «Найкращий читач України – 2015». По-справжньому урочисто і символічно прозвучала у їхньому виконанні пісня «Україна – це я!», яку охоче підспівував майже весь зал.
  Так, дійсно, майбутнє – за нашою молоддю. Однак,  без знання історії свого роду, рідної землі неможливо стати справжнім патріотом. Не випадково на  Форумі зібралися люди, яких об’єднує головне – любов до Батьківщини і віра, що тільки спільними зусиллями і наполегливою працею ми нарешті здобудемо мир у нашій державі.
  Завершився Форум  переглядом вистави від  зразкового театру дітей «Тимур» «Таємниця кілець … або Як все починалось» за мотивами творів К.С.Льюіса. Ця вистава також заставляє мислити над проблемами добра і зла, порушує проблему права вибору і відповідальності за свої вчинки. Тож у нас з’явився  ще привід зібратися знову, щоб обговорити наболіле, поділитися здобутками, скласти плани на майбутнє. До зустрічі?...
  Колектив Харківської обласної бібліотеки для дітей щиро дякує всім друзям і однодумцям, які допомагали в організації і проведенні Форуму. Це :   Харківська бісквітна фабрика, Харківська державна академія культури, Харківський планетарій, «Пласт. Станиця Харків», «АКЦентр», Центр підтримки учасників бойових дій у зоні АТО, організатори медіа-проекту «Харків у війні», харківські видавництва, волонтерські організації. 
 

Фото    Googl+,  Facebook

 

«Книга пам’яті мого роду»
 
 
 
«Найкращий читач України – 2015. Як це було...»
 
 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх