arch

Бібліовісті

«Татова книжка»: благодійна акція від ХОБД

04

У лютому стартував пілотний проект Харківської обласної бібліотеки для дітей «Зробімо крок назустріч миру». Його мета – прискорити довгоочікувану мить, коли в Україні запанує мир. І перші кроки уже зроблено – бібліотекарі долучилася до добрих справ «Південного посту» – волонтерського пункту допомоги бійцям АТО на Південному вокзалі.

____________________________________________


03Харків – транзитне місто для тих, хто повертається з війни, із зони АТО. Озброївшись ідеєю буккроссингу, бібліотекарі вирішили внести деяку розраду у вільний час бійців, які чекають у приміщенні вокзалу. Декілька десятків книжок, зібраних читачами та співробітниками бібліотеки, були вдячно прийняті волонтерами і стали несподіванкою для наших захисників. Лілія, волонтер, що чергує разом з іншими добровільними помічниками на вокзалі Харків-Пасажирський, зазначила: «Приємно порадувало те, що як тільки зняли рюкзаки, рвонули до нашої імпровізованої бібліотеки. І вночі ми проводжали не тільки бійців, а й Чехова, Пікуля, Сенеку. Тобто, компанія стала ще більш різношерстною. І це не може не радувати. Звучали вірші … давно ніхто не цитував з таким захватом "Євгенія Онєгіна"».

Кажуть, хто чим багатий, той тим і ділиться. Небайдужі харків’яни привозять продукти, зустрічають, годують військових, що прямують транзитом через наше місто, допомагають відчути себе потрібним, зігріти душу і навіть купити квиток.
01Протягом лише останнього місяця обласна бібліотека для дітей передала до волонтерського пункту близько 200 примірників книжок. Тепер у від’їжджаючих є власна бібліотечка, і, чекаючи на поїзд, вони зможуть підібрати собі книжку до душі чи навіть забрати її в дорогу з собою.
Після спілкування з волонтерами «Південного посту» і воїнами бібліотекарі  зрозуміли: будуть допомагати і надалі. Знаєте, що просять для бійців? Дитячі книжки! Не секрет, що сьогодні тисячі дітей по всій Україні чекають свого Батька зі Сходу. У кожному дитячому листі – доля тисяч: «Тату, повертайся живим! Ми тебе чекаємо вдома. А коли приїдеш, почитай мені. Як колись…».
Наступає той довгоочікуваний день, і тато нарешті вирушає додому: у коротку відпустку чи назавжди, здоровий чи після поранення. На останні гроші він намагається хоч щось придбати своїй дитині у подарунок – тим більше, якщо має знов їхати на Схід. Так, звичайно, для дитини головне, що татусь повернувся, що він зараз поруч, живий… І подарунок, хоч і невеликий – це пам'ять на все життя. Особливо, якщо це книга. Саме з таких міркувань виникла ідея – започаткувати акцію «Татова книжка», яка зможе згуртувати громадськість навколо проблем дітей воїнів АТО. Нещодавно співробітники бібліотеки привезли на залізничний пункт нові дитячі книжки. Однак, потреба у них існує постійно.
Закликаємо усіх небайдужих зробити свій крок назустріч миру та  долучит
02ися до благодійної акції.  Нехай «Татова книжка» стане проявом щирої турботи про дітей, яким випало жити у такий складний час, а гарна книжка принесе світло у дитячу душу, зігріє та подарує надію.
Зібрані книжки будуть передані татам-військовим через волонтерів центру допомоги воїнам АТО «Південний пост», що знаходиться на вокзалі «Харків-Пасажирський» (координатор – Мох Микола Іванович, тел.098 2369997).
Окрім нових дитячих книжок, існує потреба в іграшках, солодощах, сувенірах з українською символікою.
З великим нетерпінням на «Татові книжки» чекають у Харківській обласній бібліотеці для дітей: вул. Артема, 43, тел.700-42-19.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх