arch

Бібліовісті

27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

61f23ebd3f34b383746730

ХХ століття увійшло в історію людства трагічним і жахливим уроком. У період між 1933 і 1945 роками під час Голокосту було вбито більше 11 мільйонів чоловіків, жінок і дітей, приблизно шість мільйонів з них були євреями.

День пам'яті жертв Голокосту запроваджено Генеральною Асамблеєю ООН у 2005 році в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Саме цього дня, 27 січня 1945 року були визволені в'язні найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

«Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість», - йдеться в резолюції ГА ООН.

Зберігаючи пам'ять про Голокост – найбільшу трагедію єврейського народу – ми прагнемо до того, щоб світ ніколи більше не допустив повторення цієї жахливої сторінки історії у майбутньому.

2Вшанувати жертв терору нацистів та пригадати події 1933–1945 років допоможе література, представлена на книжковій поличці «Чорні крила Голокосту», та електронна презентація «Злочин проти людяності».

 

 

 

 

Вверх