arch

Бібліовісті

29 січня - День пам'яті героїв Крут

 «Ви стали прикладом усім,
Про Вас нікому не забути!
В понурій темряві віків»
Світити будуть завжди Крути!...»
Леся Храплива

geroyam-boya-pod-krutami29 січня 1918 року на залізничній станції Крути до 520 українських вояків та студентів-відчайдухів з 16 кулеметами та однією гарматою дали бій солдатам більшовицької армії, які мали десятикратну перевагу в живій силі та зброї.

Бій тривав близько 6 годин, багато юнаків віддали свої життя, але їхній подвиг мав велике значення для захисту української державності. Затримавши ворога, українські війська дали змогу укласти мир між урядом Української Народної Республіки і державами Четверного союзу - Берестейський мирний договір.

Бій під Крутами – героїчна і водночас трагічна подія, що ознаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. Сьогодні, більше ніж через сто літ, нам знову доводиться відстоювати ту Україну, за яку боролися юні мрійники, – незалежну, соборну, демократичну.

Дякуємо захисникам! Слава Україні!

Пропонуємо дізнатися більше про подвиг юних захисників держави та переглянути історичний спогад «Крути – символ незламності».

 

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх