Бібліовісті
Зустріч для обміну досвідом між британськими та українськими бібліотеками.
- Подробности
- Опубликовано 30.01.2023
26 січня 2023 року Благодійним Фондом «Бібліотечна країна» за підтримки британської благодійної організації «Libraries Connected» було організовано зустріч для обміну досвідом між британськими та українськими бібліотеками. На платформі Zoom взяли участь понад 160 представників з України та Британії, до участі долучилися також фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей.
Вітання пролунали від голови фонду «Бібліотечна країна», так і від очільниці
«Libraries Connected» Ізобель Хантер.Уже на початку події внутрішній чат конференції був наповнений повідомленнями про цілковиту підтримку України та захватом від незламності й сміливості українців.
Учасники з України мали можливість познайомитися з організацією “Libraries Connected”, яка створена, щоб відстоювати потужність бібліотек, демонструвати їхню важливість для окремих людей і громад, а також підтримувати керівників бібліотек у Великобританії.
Їх Універсальні бібліотечні пропозиції (Universal Library Offers) спрямовані на об’єднання спільнот, покращення добробуту та сприяння рівності через навчання, грамотність і культурну діяльність.Від британських колег представили доповіді: Стратегії розвитку бібліотек Великобританії / Універсальні бібліотечні пропозиції, зокрема за темами: «Книги та читання» – Дейв Ллойд, «Здоров’я та добробут» – Сара Хассан, «Цифровізація та інформація» – Стефані Вілсон та «Культура і креативність» – Мішель Алфорд.
Теми доповідей учасників з України:
“Мандрівна бібліотека: двічі евакуйовані!” Анастасія Літашова, завідувачка відділом інформаційних технологій Луганської ОУНБ;
«Бібліотека після окупації» Людмила Єфремова, директорка Тростянецької публічної бібліотеки;
«Альтернативні кошти в діяльності бібліотек під час війни» Лариса Харчук, директорка публічних бібліотек міста Житомира;
«Як працює бібліотека здоров’я» Наталія Кучеряєва, директорка Диканської публічної бібліотеки;
"Про першу “зелену” бібліотеку Києва на Пріорці" Ганна Кобець, завідувачка Бібліотеки-філії для дітей м.Києва.