arch

Бібліовісті

День вшанування захисників Донецького аеропорту

 

Вони постали каменем, мов неприступна скеля,
На них залізом плавленим валились сотні тонн,
Та їх кістки не тріснули – не витримала стеля,
Та дух їх не зламався – не витримав бетон!

Башня20 січня українці вшановують захисників Донецького аеропорту. Запеклі бої на Донецькому летовищі тривали з травня 2014-го до 22 січня 2015 року. 242 дні українські військові, добровольці, медики й волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ і проросійським бойовикам, затято відстоюючи рідну землю. Героїчна оборона аеропорту стала символом незламності та бойового духу українського війська, а захисники терміналів отримали почесне ймення «кіборги».


Про події тих буремних днів розкажуть читачам бібліотеки книжки, що знаходяться на поличках музею АТО «Блокпост пам’яті. Харків». Неабияку цінність для Харківської обласної бібліотеки для дітей обложкастановить видання «ДАП». Саме цю книжку на подарунок музею придбав на аукціоні за 70 тис грн. читач бібліотеки – суддя і військовий снайпер Олександр Мамалуй. Улітку 2014 року Олескандр Мамалуй був серед тих, хто брав Піски та Авдіївку на підступах до До-нецька, а у лютому 2022 року – знову змінив суддівську мантію на снайперську рушницю. Завдяки автографам захисників ДАП та теплим спогадам про наших давніх друзів ця книжка є особливо пам’ятним експонатом.
Сьогодні слова «Донецький аеропорт», «кіборги» набувають нового звучання. Військовослужбовці, цивільні, волонтери, усі учасники сил оборони України й досі з новою силою продовжують боротьбу за незалежність в умовах уже повномасштабної війни. Захисник Донецького аеропорту, заступник керівника управління патрульної поліції Рівненської області Андрій Ліснічук вважає:
«Війна – це те, що триває щодня, і це те, що, на жаль, зараз повинно бути в житті кожного українця, не тільки інформаційно, не тільки ментально чи емоційно, а й в дієвому плані. Кожна дія – кожного українця, кожен українець відповідальний за нашу майбутню перемогу. Так само як кожен житель Росії відповідає за військові злочини та за їхню агресію».

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх