arch

Бібліовісті

Два Родарі у бібліотеці для дітей

 

Історія пишеться не датами, а подіями. Так, для Харківської обласної бібліотеки для дітей, безперечно, історичною стала подія, що відбулася напередодні Різдва. До бібліотеки завітали діти та команда волонтерів 20230106 115055-1ГО «Доброчинець», у складі якої – непересічний італієць. Марко Родарі – військовий психолог, він приїхав до України ще влітку і щодня зустрічається з дітьми, які за своє коротке життя вже встигли зазнати усіх жахіть, що несе з собою війна. Марко Родарі, він же Клоун Пімбо, має практику спілкування з дітками з найгарячіших точок світу. Цього разу він подарував незабутні емоції юним харків’янам із «Зоряного містечка», яких по праву можна назвати маленькими героями останньої війни, та їхнім батьками: показував фокуси, створював дива, ділився секретиками. Діти вміють відчувати тепло і любов, то ж з великою вдячністю презентували йому власноруч зроблені подаруночки.

 


Співробітникам бібліотеки навзаєм вдалося розчулити поважного гостя, 20230106 121051-1який є нащадком відомого італійського письменника Джанні Родарі, адже для нього та всіх присутніх підготували книжкову виставку й електронну презентацію про літературного батька Цибуліно, Джельсаміно та інших літературних героїв, які полюбилися вже не одному поколінню українських читачів. Також бібліотекарі спробували підняти настрій своєму гостеві, який, вочевидь, уже доволі втомився від щоденних виступів, – залучили його до сумісного показу фокусу, вичитаного в одній з популярних дитячих книжок.
Наш сучасник Марко Родарі як і його пращур Джанні Родарі, який з гуманітарною місією приїздив до України у минулому столітті, прагне миру, бажає українцям Перемоги, а отже, віримо, що це неодмінно збудеться.
6 січня в Україні відзначають Святвечір перед Різдвом за юліанським календарем. Традиційно у це свято українці виконують колядки. За новою традицією, рівно о 12.00 усі учасники свята долучилися до українців усього світу та воїнів ЗСУ і проспівали разом колядку «Нова радість стала».
Маємо бажання сказати щирі слова вдячності друзям-волонтерам, зусиллями яких вдалося підготувати подарунки для дітей і провести це свято на високому рівні: журналістці Тетяні Бабіній, літмузеївці Ользі Різниченко, активістці-керівнику «Зоряного містечка» Валерії Дудіній.

20230106 121709-1

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх