arch

Бібліовісті

Правознавчий лікнеп "Знати, щоб захищати: цикл про твої права та гарантії"

Stop Violence - копия

Сьогодні розпочалася Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства». Вона проводиться щорічно з 25 листопада до 10 грудня.

Акція має на меті привернути увагу до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

 

 

Шістнадцятиденний період охоплює наступні важливі дати:

  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Ці сім дат створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства та дії щодо захисту прав людини.

Харківська обласна бібліотека для дітей підготувала для своїх користувачів

Правознавчий лікнеп "Знати, щоб захищати: цикл про твої права та гарантії".

В межах проєкту "БібліоШкола" для підлітків планується проведення онлайн-заходів:

2 грудня - Інформаційна година "STOP Булінг. Поради дітям";

3 грудня - Година духовності «Поділись теплом душі» до Міжнародного дня людей з інвалідністю;

5 грудня - Урок доброти "Волонтери - люди доброї волі" до Міжнародного дня волонтера;

10 грудня - Правознавчі акценти «Я маю право… мати право» до Міжнародного дня прав людини.

 


 

3 грудня
Міжнародний день людей з інвалідністю

5Подія була проголошена Генеральною асамблеєю ООН в 1992 році. На жаль, сьогодні багато людей страждають від невиліковних хвороб чи травм, які обмежують їхні фізичні можливості.

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами. У світі налічується понад 1 мільярд людей з інвалідністю, що приблизно становить 15% населення усього світу. Переглянувши віртуальну годину духовності «Будьмо милосердними» ви дізнаєтеся, що багато людей з обмеженими можливостями сприяли розвитку людства. До них входять і відомі знаменитості, актори, співаки, світові політичні лідери.

 


 

2 грудня
Міжнародний день боротьби за скасування рабства

день боротьби за скасування рабстваЙого оголосила Генеральна асамблея ООН. Дату обрали не випадково. Саме 2 грудня 1949 року була підписана Конвенція про боротьбу з торгівлею людьми та експлуатацією проституції третіми особами.

Торгівля людьми (трафікінг) є серйозним та грубим порушенням прав людини. Ця проблема має глобальний характер і стоїть на третьому місці після торгівлі зброєю та наркотиками.

Ситуація воєнного конфлікту посилює проблему. Особлива зона ризику – звісно, окуповані території. Особливо вразлива група – внутрішньо переміщені особи та особи, які виїжджають за кордон. Потрібно бути дуже уважними в таких ситуаціях.

Дізнайтеся більше про цю проблему та познайомтеся з основними заходами безпеки - Інформ-реліз «Торгівля людьми - злочин проти людяності».

 


 

1 грудня

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

snid3Синдром набутого імунодефіциту – пізня стадія інфекції, яка спричинена ВІЛ (вірус імунодефіциту людини). Вірус діє так, що імунна система стає дуже слабкою і не може боротися з пухлинами або певними інфекціями. За умови правильного і швидкого лікування ВІЛ у людей не розвивається СНІД. Наразі на планеті близько 38 мільйонів людей є ВІЛ-інфікованими. Тому головною метою цього дня вважається розповсюдження інформації про хворобу.

Пропонуємо переглянути презентацію "Його ім'я - підступний СНІД" та дізнатися більше про синдром набутого імунодефіциту - його наслідки та методи боротьби з хворобою.

 


 

25 листопада
Міжнародний день боротьби за ліквідацію
насильства над жінками
 

Біла стрічкаНасильство – найпоширеніше порушення прав людини в світі. Жорстоке поводження забирає більше життів і частіше перетворює жінок у інвалідів, ніж онкологія, малярія, дорожньо-транспортні пригоди та військові дії взяті разом.

Великою проблемою є насильство в сім’ї, від якого в Україні страждають багато жінок. Вони стикаються з фізичним, сексуальним, психологічним та економічним насильством.

День боротьби за ліквідацію насильства над жінками проголошений генеральною асамблеєю ООН 1999 року. Часто суспільство засуджує саме жінок, які постраждали від зґвалтування чи побоїв. Мета дня – показати, що жінки потерпають від насильства, тому що вони жінки і насильники вважають їх слабкою статтю.

Дата обрана невипадково. 25 листопада 1960 року було скоєно жорстоке вбивство сестер Мірабаль. Вони виступали проти Рафаеля Трухільйо, який був тоді лідером Домініканської республіки. Диктатор і тиран створив в своїй країні жорсткий політичний режим. Всіх учасників революційного руху Рафаель Трухільйо страчував своїми руками, відрізняючись неймовірним звірством.

Жінки-революціонерки Мірабаль не злякалися можливих тортур і довгий час відстоювали своє право на свободу. Однієї ночі сестер схопила таємна поліція. Їх катували, а тіла після вбивства скинули до яру. Там Мірабаль і знайшли місцеві жителі. Після цієї події супротив проти тиранії диктатора збільшився, а в країні спалахнули масові протести.

 

 

 

 

Вверх