arch

Бібліовісті

Віктор Гаман – прозаїк

 

«…І жовтолистом запнуті дерева
Тебе, земляче, кличуть до Ков’яг».
В.Кочевський «Тяжіння роду»


Гаман Виктор ПантелеевичСьогодні виповнюється 85 років Ві́ктору Га́ману – прозаїку, публіцисту, заслуженому працівнику культури України. Письменник народився 30 жовтня 1937 р. в смт. Ков'яги Валківського району Харківської області. Він з великою любов’ю змалював у своїй творчості красу рідного краю і велич працьовитих земляків. У родинній садибі створив перший в Україні Музей Матері (1988). Автор фотоальбому, присвяченого 15-й річниці Музею Матері (2005).

 

 


Якими б стежками не вела його доля, письменник завжди линув на батьківщину: «… Хоч би скільки разів доводилося полишати землю свого дитинства, ми ніколи не попрощаємося з нею назавжди, поки живі…». 25 січня 2015 року душа письменника відлетіла у засвіти, та пам'ять про Віктора Пантелійовича бережуть і примножують односельці: у селищній бібліотеці відкрито книжкову виставку, видано ювілейний буклет, проводяться творчі конференції та екскурсії до Музею Матері.
У фондах ХОБД представлено чималий доробок письменника. Головні теми творчості — наука, екологія, мистецтво, юність, любов, материнство. Окремі твори автора перекладалися російською та грузинською мовами.

Сайт Віктора Гамана 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх