arch

Бібліовісті

Онлайн-марафон туристичних ініціатив “Харківщина: все для перемоги”

Харківщина все для перемогиНезламність українського народу в його єдності, а туризм ще в мирний час об'єднував людей з різних регіонів, тож не дивно, що сьогодні, у Всесвітній день туризму на Харківщині зустрілися представники влади, закладів культури та вищої освіти, громадських організацій, туристичних клубів, екскурсоводи та всі, хто любить подорожувати: зі Львова, Івано-Франківська, Кривого Рогу, Дніпра, Кропивницького, Сумської області та з Казахстану. Долучилась і Харківська обласна бібліотека для дітей. Під час онлайн-марафону туристичних ініціатив “Харківщина: все для перемоги”, організатором якого виступив Харківський організаційно-методичний центр туризму, лунали привітання, пропозиції з ініціатив відновлення пам'яток, учасники озвучували проєкти, які вони змогли втілити в умовах війни.

онлайн-марафону туристичнихДиректор Департаменту культури і туризму Харківської обласної військової адміністрації Едуард Павленко наголосив, що розвиток туризму має бути спрямований на збереження пам'яті про звірства окупантів на території Харківщини та виховання патріотизму, пам'яті про мужність захисників. Юлія Згурська, начальник відділу розвитку туристичної інфраструктури та іміджевих проєктів Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради, розповіла про позитивний вплив розвинутих зв'язків за допомогою туризму на допомогу харківянам, які змушені були тікати, рятуючи своє життя під час повномасштабного вторгнення російської федерації. Вона наголосила на тому, що туризм на Харківщині розвивався: запрошують міжнародних фотографів для фіксації руйнувань пам'яток, пишуться проєкти, отримують заявки від міжнародних партнерів щодо відвідання Харкова. Туристичний бізнес змінив ракурс, ставши діловим, перетворившись в умовах воєнного стану на робочі поїздки.

Директорка Харківського організаційно-методичного центру туризму Валентина Дмитрівна Холодок розповіла про роботу закладу в межах війни: презентацію туристичного потенціалу Харківщини у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі, створення агротуристичного кластеру “Сіверський Донець”, співпрацю із партнерами з західної України, волонтерські акції, спрямовані на відновлення Національного літературно-меморіального музею Г. С.Сковороди.

Історикиня, реставраторка, археологиня, викладачка Тетяна Миколаївна Крупа розповіла про проєкт “Under fire Heritage of Ukraine” : Izyum – Assessing the damage to heritage” та дослідження пам'яток Харківщини, зокрема Ізюма в умовах війни, наголосивши на важливості формування баз зі зруйнованими чи понівеченими пам'ятками для трибуналу над окупантами.

турист.марафонЮрій Гладенко презентував агро-туристичний напрям туризму - кластер “Слобожанське коноплярство”, розповівши про екологічнічність та багатофункціональність сільськогосподарської культури коноплі, та формування на її основі туристичного бізнесу.

Представники туризму з Криаого Рогу розповіли про участь у міжнародному танцювальному флешмобі, зйомкиякого проходили на фоні індустріальних споруд, та про інші проєкти, зокрема “Віртуальні окуляри”.

Приємно було почути, що в умовах війни у Первомайському районі на Харківщині ініціативні представники туристичного пункту долучилися до створення подієвого туризму та патріотичних муралів, залучаючи і впо, і представників своєї громади. А створені ними мапи для веломаршрутів в мирний час стали в нагоді військовим саме цього року. Також озвучили свої ініціативи в умовах воєнного стану представники туризму з Бахмуту, Умані, Кропивницького.

Олена Чернуха розповіла про те, які туристичні події змогли реалізувати представники Харківського організаційно-методичного центру туризму в умовах війни, зокрема про проєкт #НаКрокПопереду, сумісно з ДП “Клінічний санаторій “Курорт Березівські мінеральні води”, а Ірина Кондакова зупинилась на проєкті “Туристична мапа вдячності”, освітивши всі ініціативи останніх кількох років центру туризму.

Також говорили про важливість переосмислення туризму, туризм як засіб підтримки миру, солідарний та агресивний туризм, доступний та інклюзивний туризм, туризм як засіб лікування та психологічної реабілітації наших воїнів, створенння нових екскурсій — паралелей з іншими містами (Івано-Франківськ-Харків: спільне та відмінне в історії), досвід туризму в інших країнах світу (Азербайджан, Нідерланди)....

Щиро вдячні організаторам за те, що попри все, ми розвиваємо туризм на Харківщині, яка дуже постраждала внаслідок повномасштабного вторгнення рф, що не здаєтесь і прямуєте далі.

 

 

Вверх