arch

Бібліовісті

Онлайновий марафон інноваційного досвіду публічних бібліотек України

 

FB IMG 16394035779349 грудня 2021 року методисти Харківської обласної бібліотеки для дітей долучилися до марафону інноваційного досвіду публічних бібліотек, що проходив в онлайн-форматі на платформі ZOOM.
Організаторами цього заходу стали ВГО Українська бібліотечна асоціація, секція працівників публічних бібліотек та Волинське обласне відділення ВГО УБА.
Відкрила марафон Голова Вінницького обласного відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація, членкиня Президії ВГО Українська бібліотечна асоціація, директорка Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім.. К.А.Тімірязєва Лариса Сенник.
Людмила Стасюк, директорка Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки ім.. Олени Пчілки розповіла про інноваційні практики Волинської ДОУНБ. Вона наголосила також на тому, що бібліотека проводить значну роботу з організації обласних конкурсів, проведення інноваційних заходів, видавничої діяльності, співпраці з відомими творчими особистостями.


Оксана Коба, завідувачка відділу комплектування та каталогізування документів Волинської обласної бібліотеки для юнацтва та Оксана Романюк, головна методистка науково-методичного відділу Волинської обласної бібліотеки для юнацтва, ознайомили з проектною діяльністю бібліотеки, такими як, екологічний напрям «ЕКО-ФАБРИКА:Ощадливе споживання в дії». У свою чергу студенти м.Луцька приєдналися до вироблення пасхальних подарункових торбинок. Бібліотека пропагує апсайклінг майстерню з переробки і надання речам другого життя. Бібліотечний проект «Еко-фабрика:ощадливе споживання в дії» пройшов відбір конкурсу найкращих практик молодіжної роботи 2021 та увійде до друкованого та електронного видання «Каталог кращих практик молодіжної роботи в Україні».


Завідувачка відділу дитячого та сімейного читання Волинської обласної бібліотеки для дітей, Оксана Кардаш ознайомила з тим, як заохотити дітей дошкільного та молодшого шкільного віку до читання, прищепити навички користування бібліотекою, залучити батьків та вчителів до співпраці, а також створити цікавий та корисний бібліотечний контент. Зокрема, це конкурси, вікторини, ігри, благодійні майстер-класи. Також Волинська бібліотека брала участь у Всеукраїнському семінарі-тренінгу «Зелена хвиля екочитання», та організувала міський челендж «З «Ласкою» в серці».


Ніна Бочарова, заступник директорки КЗ «Луцька міська централізована бібліотечна система» розглядала інноваційну модель сучасної бібліотеки – Бібліотека-студія ДІМ. Бібліотека має читальну залу, інтернет-центр, блогер-студію, сенсорну кімнату, мистецьку студію, бібліо-клас. Висвітлено реалізацію таких проєктів: «Бібліотечна валіза Мері Поппінс», «Книжкова школа для малят», «Книжкові сніданки», «Літературні відкриття», «Хобі сучасних дітей».


Оксана Жебровець, завідувачка відділу обслуговування Нововолинської центральної міської бібліотеки Нововолинської міської ради у своїй доповіді звернула увагу на наймасштабнішу літературну подію міста – Книжкова толока «Нововолинськ читає». На цей захід до міста приїзжають поети і прозаїки, співаки і видавці, розповсюджувачі книг та майстри декоративно-ужиткового мистецтва із 13 міст України. Зі сцени та чисельних локацій звучить Слово – живе і друковане, читане і співане. Кожен охочий проста неба мав можливість поспілкуватися з авторами та придбати книги.


Любов Михальчук, директорка Публічної бібліотеки Ківерцівської міської ради розповіла про інноваційну складову популяризації краєзнавчої діяльності бібліотек Ківерцівської громади. На сьогоднішній день бібліотека готує і видає серії видань з краєзнавства, екології рідного краю, інформаційно-бібліографічні посібники, дайджести, календари, путівники, біобібліографічні довідники.


Мельничук Оксана, директорка КЗ «Торчинська публічна бібліотека» Торчинської селищної ради успішно взяла участь у грантовій програмі «Світ Громад» в моїй громаді». Працівникам вдалося завдяки ігровим технологіям згуртувати працівників державних органів, активістів, знайти спонсорів, а також отримати вдячних відвідувачів, сповнених нових знань, емоцій та вражень. За допомогою гри можна було прокачати навички навчання, критичне мислення, комунікативні навички, громадянські навички, фінансову грамотність.
Завершився марафон виступом Оксани Глушко, завідувачкі бібліотеки с. Княгининок КЗ «Луцька міська ЦБС» Луцької міської ради. Темою її виступу була «Сучасна сільська бібліотека в культурному розвитку громади». Вона розповіла про низку соціальних проектів, серед яких є проект RestZone «Хата-читальня», проект «Смачна 3D-зупинка у вигляді сільської кухні» тощо. Цікавим був проект «Хата-читальня», де книжки були розташовані в холодильнику, та потужний проєкт Мистецький планетарій «Art Planet», що об’єднав та залучив до участі різні категорії читачів.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх