arch

Бібліовісті

Відкритя фестивалю «Українська писемність. Подорож у часі»

 

11128 травня в Харківській обласній бібліотеці для дітей відкрився фестиваль «Українська писемність. Подорож у часі», присвячений пам’яті візантійських просвітителів Кирила та Мефодія. Розпочався фестиваль лекцією Михайла Станчева, професора, завідувача кафедри нової та новітньої історії ХНУ ім. В.Н.Каразіна: «Діяльність братів Кирила і Мефодія та її значення для світової культури».
На зустріч завітали студенти фахового коледжу Національного фармацевтичного університету, волонтери та патріоти, художники, бійці АТО з родинами.

 


Розповідь йшла про історичну ситуацію тих років, життя та культурну спадщину Кирила та Мефодія, релігійні та міжнаціональні перипетії, а також про вшанування пам’яті просвітителів в Україні та й інших країнах світу.
Дуже цікаво було дізнатися окремі епізоди з життя святих, як їх зображують художники та скульптори, які суперечки ведуть сучасні науковці з приводу життя, національного походження й лінгвістичної спадщини Кирила та Мефодія.
Під час зустрічі виступили також художники, журналістка Тетяна Бабіна, викладач фахового коледжу Національного фармацевтичного університету Ірина Федорівна Сатуновська, професор НТУ «Харківський політехнічний інститут» Михайло Красіков.

222

 

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх