arch

Бібліовісті

Підведення підсумків Міжнародного літературного марафону «Моя Леся Українка»

 

152125622 987678055092118 3139746747278080681 n13 травня в онлайн-режимі відбулось підведення підсумків Міжнародного літературного марафону «Моя Леся Українка», який пройшов з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки. Організаторами цього заходу стали ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей» та ОКЗ «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека».
Мета Марафону – популяризація творчої спадщини визначної української поетеси та долучення до поглибленого ознайомлення з життям та творчістю Лесі Українки.
За час проведення Марафону з 1 лютого до 31 березня 2021 р. до нього долучилися 1416 учасників.
 

Відповідно до умов участі у Марафоні діти та дорослі читали твір Лесі Українки, робили відеозапис або виконували малюнок, присвячений життю та творчості Лесі Українки, фотографували свою роботу і розміщували у соціальних мережах на сторінках організацій або особистих з хештегом #МояЛесяУкраїнка.

Усім учасникам надіслані дипломи, розроблені відповідно до ювілейної айдентики, запропонованої Міністерством культури та інформаційної політики України.

До Міжнародного марафону долучилися діти та дорослі з Польщі, Естонії, Китаю, Єгипту.

З Польщі було 65 шанувальників Лесі Українки – учителі та учні школи ім. Лесі Українки з українською мовою навчання з міста Бартошиці Вармінсько-Мазурського воєводства – мальовничо-озерного краю, де проживають десятки тисяч етнічних українців.

Понад сімдесят років існує українська громада Польщі, яка вчить своїх дітей української мови, традиції, історії, відкриває школи та ліцеї.      

Співробітники Харківської обласної бібліотеки для дітей українцям з Бартошиці показали онлайн-виставу «Ні, я жива. Я буду вічно жити!» від бібліотечного «Театру на колесах», провели віртуальну екскурсію «Харківські місця Лесі Українки», майстер-класи зі створення еко панно портрету Лесі Українки з використанням насіння та крупи. Заходи проводилися у межах міжнародного проєкту «Ми –українці. Я і ти».

На Марафон діти з Польщі представили панно-портрети Лесі Українки та ілюстрації до казки «Три метелики».

Естонію представляв союз українок Естонії.

В Україні участю у Марафоні було охоплено 15 областей:

Донецька, Дніпропетровська, Закарпатська, Запорізька, Київська, Львівська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Черкаська, Чернівецька, Івано-Франківська, Харківська, Хмельницька.

До Марафону долучилися не тільки бібліотеки, а також Харківський державний університет харчування та торгівлі, Сумський національний аграрний університет, Путівльський аграрний коледж, Лозівський фаховий вищий коледж мистецтв, Оглядівський народний дім з Львівщини, музей Кобзаря, центри дитячої та юнацької творчості з міста Харкова та Харківської області, дитячі художні школи, театральні студії, гуртки та багато інших.

Найбільш потужне представництво у Марафоні Харківської області. Загальна кількість учасників 1045 (дорослі – 186, діти – 843, колективні – 16).

Найактивнішими були представники Богодухівської, Валківської, Лозівської, Нововодолазької ТГ, а також Сахновщинської, Дворічанської, Краснокутської ТГ.

Найперша учасниця Марафону – юна читачка з Лозівщини – Ілона Семеренко, яка прочитала вірш «Вишенки».

Першими художніми роботами Марафону стали ілюстрації до драми-феєрії «Лісова пісня», що виконали – Снігір Богдан, учень ліцею «Патріот», та Алісова Поліна з міста Люботина.

Дорослими учасниками, що відкрили Марафон, стали бібліотекарі з Індустріального району м. Харкова. А завершили, знову ж таки, бібліотекарі з Московського району колективним прочитанням казки Лесі Українки «Про Оха-чародія».

Найменші марафонці – трирічні Конрад Діана з села Софіївка Перша Близнюківської громади Харківської області та Волошин Андрій з Закарпатської області.

Найповажніша за віком учасниця – 89-річна Слюсаренко Євгенія Антонівна з селища Слатине.

У виконанні дітей та молоді, дорослих читачів та бібліотечних працівників пролунали десятки творів Лесі Українки: «На зеленому горбочку», «Вишеньки», «Мамо, іде вже зима», «Літо краснеє минуло», «Слово, чому ти не твердая криця», «Давня весна», «Твої листи завжди пахнуть зів’ялими трояндами», «Поет під час облоги», «Як дитиною, бувало…», уривки з драми-феєрії «Лісова пісня» та багато інших.

Учениці Зміївського ліцею № 1 прочитали уривки з твору Лесі Українки українською та грецькою мовами, румейський діалект. Юні читачі Вільхуватської бібліотеки-філії за допомогою дорослих підготували міні-виставу «Така її доля» (образок з життя), а інсценування уривку з поеми «Давня казка» – театральний гурток «Арлекін» Люботинського міського будинку юнацької та дитячої творчості. Нікого не залишив байдужим виступ Богодухівської зразкової театральної студії «Ніка». Незабутні враження залишилися від монологу Мавки у виконанні Анни Еттіх у вбранні від Лариси Шапко з м. Лозова. Цей виступ набрав найбільшу кількість уподобайок.

Завдяки хештегу #МояЛесяУкраїнка можна побачити усі художні роботи і ще раз насолодитися творами Лесі Українки у виконанні учасників Марафону.

Організатори висловили щиру подяку всім, хто своєю участю у Міжнародному літературному марафоні з великою любов’ю та натхненням вшанував ювілей зірки української літератури Лариси Петрівни Косач, знаної у всьому світі як Леся Українка.

Серед учасників Марафону в онлайн-режимі випадковим чином за допомогою Rаndom були розіграні десять подарунків.

Підтримали Марафон та надали подарунки дітям харківські видавці – Видавничий дім «Школа» та корпорація «Ранок».

Призи Міжнародного літературного марафону «Моя Леся Українка» отримали

Діти:

187244488 4366126760064407 7830745933574204441 nЛугова Яна, 17 років, с. Стара Водолага, Нововодолазька ТГ, Харківський район

Целуйко Мілана, 7 років, с. Павлівка, Богодухівська ТГ, Богодухівський район

Медведєва Вікторія, 10 років, селище Близнюки, Близнюківська ТГ

Фатєєв Іван, 14 років, с. Шарівка, Богодухівська ТГ, Богодухівський район

Боряк Анна,  11 років, с. Чернещина, Краснокутська ТГ.

Дорослі:

187214704 4366126770064406 4128195867703849277 nБілошниченко Олена, м. Лозова, Лозівський район

Чермошенцева Юлія, с. Новонадеждине, Близнюківська ТГ, Лозівський район

люс Юлія, с. Бунакове, Лозівська ТГ, Лозівський район

Третяков Євген, с. Гоптівка, Дергачівська ТГ, Харківський район

Губа Богдана, с. Новоселівка, Зачепилівська ТГ, Красноградський  район.

Додатково від Харківської обласної бібліотеки для дітей подарунками відзначені:

Найперша учасниця Марафону – Семеренко Ілона, с. Новоіванівка, Лозівська ТГ.

Найперші  ілюстратори – Алісова Поліна, м. Люботин, Харківський район;  Снигирь Богдан ліцей «Патріот» с. Есхар, Чугуївський район

Наймолодший учасник – Кондра Діана, 3 роки, с. Софіївка Перша, Близнюківська громада, Лозівський район

Найбільша кількість уподобайок – Еттіх Анна (костюм від Лариси Шапко),                  м. Лозова, Лозівський район.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх