arch

Бібліовісті

Самурай

изображение viber 2020-12-01 10-14-57Бібліотека на Алчевських продовжує патріотичну роботу та збирає історії бійців-харків'ян для власного музею АТО «Блокпост пам’яті. Харків». Тож і нещодавно співробітники бібліотеки побували на перегляді документального фільму «Шлях Самурая». Цю документальну біографічну драму створила київська режисерка Марія Яремчук, волонтерки, яка працювала в інформаційному пункті на початку війни на сході.
 

 

изображение viber 2020-12-01 10-14-53  Самураї – так називали раніше японських воїнів, які самовіддано захищали свою Батьківщину. Їхні найкращі якості– дисципліна, самозречення, бойове мистецтво на межі людських можливостей. Самурай– саме так побратими назвали харків’янина, коли він прийшов добровольцем в АТО.
  Цей фільм про біль нашого земляка-бійця, який у 2014-2015 роках витримав пекло в гарячій точці – селищі Піски… Отримав більше восьми контузій, втратив здоров’я, а натомість – лише розчарування, діагноз ПТСР, нерозуміння оточуючих. Цей фільм –про сотні воїнів та їхні родини, про те, що сховано від загалу і про що не прийнято говорити. Колись цю тему зачепив німецький письменник Еpix Марія Ремарк у романі «На Західному фронті без змін» – як важко сприймати світ тим, хто повернувся з війни, продовжувати жити далі, насолоджуватися життям…З тією відмінністю, що в романі Ремарка війна скінчилася, а в Україні вона триває, і бійці знову і знову повертаються туди, на передову, адже просто фізично не можуть жити далі, наче нічого не відбувається.
  І хоча після перегляду у багатьох на очах з’явилися сльози, присутній у залі головний герой фільму, цей мужній, з відкритим поглядом чоловік сказав: «Не треба мене жаліти! Не треба з нас «робити» героїв! У кожної медалі є дві сторони…».
  Через брак фінансування фільм не можна буде показати в бібліотеці, але сподіваємося, що по завершені карантину, до нас, нашого музею АТО «Блокпост пам’яті. Харків» обов’язково завітає міцний кремезний чоловік із псевдо «Самурай».

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх