arch

Бібліовісті

День незалежності Польщі

 

День незалежності Польщі – національне свято,
що відзначається 11 листопада з нагоди проголошення
незалежності держави від Росії, Німецької імперії
та Австро-Угорської імперії 1918 року
та завершення Першої світової війни.
 

630 360 1519390944-7416Співробітники Харківської обласної бібліотеки для дітей свято дружньої держави відзначили у Харківському планетарії імені Ю.Гагаріна.

Урочистості розпочалося з привітального слова Генерального консула Республіки Польща у м. Харкові Пьотра Стаханчика, який наголосив, що цей захід, приурочений не тільки до Дня незалежності Польщі, а й Року Фредеріка Шопена, повинен сприяти укріпленню зв’язків між нашими країнами.

Директорка планетарію, Галина Желєзняк, розповіла про перших космонавтів Мирослава Гермашевського та Леоніда Каденюка, їх зв'язок з Україною та Польщею. Окрему увагу приділила Миколі Коперніку, пам’ятник якому знаходиться у Варшаві, та запросила до перегляду фільму польського режисера Адама Устимовича.

Фільм про астронавтів NASA, екіпаж МКС місії STS-130, який здійснив політ та повернувся назад на Землю, демонструвався під музику геніального Фредеріка Шопена. То ж учасники зустрічі мали змогу відчути себе космонавтами, пережити й побачити те, що бачить людина у безмежній глибині космосу, закарбувати в пам’яті нашу планету, її велич та неймовірну красу.

Продовжуючи тему фільму, шедеври Шопена зіграв на фортепіано відомий соліст Харківської обласної філармонії, органіст, піаніст-концертмейстер, клавесиніст, лауреат багатьох міжнародних конкурсів Станіслав Калінін.

Завершився захід подарунками: усі присутні отримали книжки про Республіку Польща.

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх