arch

Бібліовісті

Наша бібліотека на «Тихій вечірці»

78650174 2519885058119597 6760793877029847040 nЩо робити, аби привернути увагу молоді до бібліотеки? Влаштувати дискотеку? А чому б і ні! До Всеукраїнської акції «Тиха вечірка – 3» приєдналась лише одна бібліотека з Харківського регіону – наша. «Чому?» – над цим ламають голови бібліотекарі Харкова, і не тільки… Мабуть, тому, що одним із напрямків роботи Обласної бібліотеки для дітей є співпраця з дітьми з особливими потребами. Чого лишень ми не проводимо: і акції, і майстер-класи, й індивідуальні та групові психологічні консультації, і театралізовані вистави…

Як же відбувалась вечірка?

7 грудня у Києві та багатьох інших містах України за сприяння Програми розвитку ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії в науковій бібліотеці ім. М. Максимовича КНУ ім. Т.Г.Шевченка відбулось party for everyone ТИХА ВЕЧІРКА-ІІІ.

Для довідки:
  Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.

Що хотіли донести суспільству організатори?

  Всеукраїнська акція «Тиха вечірка», присвячена темі: «Інклюзія в сучасній культурі: «16 днів проти насильства»; толерантне суспільство та українська культура; інклюзивні діалогові простори та Міжнародний день людей з інвалідністю». Мета – показати всім кардинально новий формат роботи нових креативних сучасних діалогових просторів, розкрити потенціал бібліотеки у якості арт-платформ та діалогових майданчиків, посилити співпрацю бібліотек з локальними молодіжними громадськими організаціями.

Хто був на заході?

  Завдяки спонсорам та партнерам на захід приїхали близько п'ятдесяти креативних бібліотекарів України, зокрема із Донецької та Луганської областей, активісти, волонтери, які на власні очі бачили, що таке війна на Сході України, громадські діячі, посадовці та відомі музиканти. Долучилась і Харківська обласна бібліотека для дітей. Сергій Полєтучій, організатор та можна сказати креативний директор заходу, зазначив, що потрібно показати цей досвід саме їм, аби поширити ідею проведення тихих вечірок в бібліотеках на Сході України. Також на заході були присутні люди з інвалідністю. Вони відрізняються від звичайних, так, їм хочеться допомогти, але вони неймовірно духовно багаті, бо в них є жага до життя така, якої в пересічної особистості не завжди знайдеться. Було багато молоді м. Києва, яка захотіла таким чином внести свій громадський вклад у покращення бібліотечних просторів.

Серед партнерів вечірки:
• Луганська обласна універсальна наукова бібліотека
• Наукова бібліотека імені Михайла Максимовича (Київський Національний Університет імені Тараса Шевченко)
• Луганська обласна Асоціація організацій людей з інвалідністю
• Бібліотечний простір «Оціум 51»
• Соціально-культурний проект «БезМеж»
• Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації
• Благодійний фонд Сергія Жадана
• Культурно-освітній проект «Будуємо Україну Разом»
• «Українська академія лідерства»
• Молодіжна громадська ініціатива “Allinclusive “
• БЕЗМЕЖ
• Night Ambassadors
• Radio Skovorodа.

Розпочалась вечірка із промов. Перед відвідувачами виступили:
• Сербін Олег Олегович – директор Наукової бібліотеки ім. М.Максимовича, доктор наук із соціальних комунікацій, професор;
• Миколай Надулічний – голова Луганської асоціація організацій людей з інвалідністю, вимушений переселенець з Луганська;
• Сергій Летучий – активіст зі Старобільська, фронтмен гурту Flying Swan, працівник Луганської універсальної наукової бібліотеки, яка через війну переїхала з Луганська на північ області, натхненник «Тихої вечірки», який вперше провів її у своєму місті.
  А також представник Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації, активісти УБА, співорганізатори.

  Аби заохотити присутніх танцювати, на імпровізовану сцену запросили переселенку, переможницю великої кількості музикальних конкурсів Лізу Будицьку, яка увійшла у Всеукраїнський рейтинг «ТОП 100. Краса та Гордість України» у номінації «Майбутнє України. Діти». Під її запальні англійські пісні на танцпол вийшли разом із звичайними люди з інвалідністю, на візках.
IMG 20191207 222613Учасникам на реєстрації видали спеціальні навушники, які можна було регулювати за звуком та вмістом почутого: горить зелений колір слухаємо радіо, що переривається словами ведучого та інтерв'ю, блакитний – лише музику, а також можна регулювати гучність, чого не зробиш на дискотеці... Для людей, які не чують, був перекладач жестової мови та віброжилети, надягнувши які можна відчути ритми музики. Всього 340 навушників одразу роздали відвідувачам Вечірки, а загалом її відвідали біля 500 осіб всього за 5 годин роботи.

Хто ж був із зірок?

Вечірка відбувалась тут і зараз, за участі відомих гуртів та музикантів (Сергій "Колос" Мартинюк з гурту «Фіолет», KOZAK SYSTEM («Козак Сістем»), Саша Кольцова, група «Крихітка Цахес»), діджеїв радіо «SKOVORODA». Сцеціальні колонки – сабвуфер, підключені до навушників, давали присутнім відчуття об’ємного звуку та створювали гарні баси. Підключитися до тихої вечірки й послухати її у бібліотеці свого міста можна було на спеціальній он-лайн платформі радіо «SKOVORODA», що й зробили 35 інших міст та громад України. Багато відомих культурних діячів висловлювали думки про бібліотеку, її роль у суспільстві, проведення таких неформальних заходів, залучення молоді до книгозбірен цього вечора в ефірі радіо. Усі охочі могли це почути й побачити (цього дня працював перекладач жестової мови) на он-лайн платформі радіо.

Розваги? Напої?

Також для відвідувачів працювали декілька локацій: фотозона, безалкогольний бар з соком та печивом, фотосушка, присвячена людям з інвалидністю, ВПО та іншим незахищеним групам громадян, була сортувальна станція, і усі бажаючі могли спробувати відсортувати сміття. Організатори підготували ще кілька фішок для гостей. Це були локації, на яких пересічна особистість мала побувати «в шкурі» людини з інвалідністю: була така собі тумба з чорною тканиною, з отворами для рук та скульптурами усередині. Відвідувачі повинні були, просунувши руки, вгадати на дотик, що це за скульптури. Куратором цієї зони став музей "Третя після про півночі" – музей в темряві. Ще можна було розшифрувати передбачення, написані шифром Брайля.
  На другому поверсі відбувалась трансляція роликів, що присвячені питанням Всеукраїнської акції 16 днів проти насильства, питанням захисту вразливих груп та роботі міжнародних організацій на Сході України, а також малюнки, плакати з протидії насильства над жінками та розкладені брошури, листівки з цієї тематики.
  Захід пройшов на дуже високому рівні, але присутні не хотіли розходитися, тож організатори запропонували їм залишитися на after party.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх