arch

Бібліовісті

Майстер -клас петриківського розпису

  

22728806 1956256811281216 8830185518762559262 n-678x381Заслужена майстриня народної творчості, засновниця Всеукраїнської школи «Петриківка. З минулого в майбутнє» Тамара Вакуленко провела у бібліотеці майстер-клас, присвячений до відкриття виставки «Зелені легені» у межах однойменного проєкту. На творчу зустріч завітали діти зі Школи мистецтв (м. Золочів), майстри музею Гната Хоткевича (селища Високе), які з великим захопленням вчилися створювати художні образи праукраїнського «ДЕРЕВА ЖИТТЯ».
 


Майстриня залюбки поділитись своїми творчими секретами, напрацьованими майже з народження, адже народилася вона саме в селі Петриківка Дніпропетровської області.
Як замішати яєчну темперу, якою малюють петриківський розпис, як правильно накладати фарби – пензликом і пальцями, як, зрештою, зробити в домашніх умовах зі звичайної палички та пучечка шерсті отой самий «котячий» пензлик, яким петриківці створюють свої шедеври? Про все це майстриня розказує і малює, а її учні намагаються старанно повторювати.
Спершу виходить по-дитячому наївно, але... петриківський розпис захоплює своїм позитивним, радісним настроєм. Він вражає, передусім, поєднанням яскравих кольорів, багатством барв, вражає тим, що створені образи настільки гармонійно вплітаються в сюжет, що виникає почуття радості.

Для довідки. Мати Тамари Вакуленко – відома майстриня петриківського розпису, народна художниця України, Ганна Миколаївна Самарська, яка, у свою чергу, була ученицею легендарної художниці Катерини Василівни Білокур.
Тамара Вакуленко виконує розписи на папері, полотні, тканині, дереві, металі, розписує інтер'єри. Розмір творів різноманітний: від мініатюрної сувенірної продукції до розпису інтер'єрів та фасадів, площею до десятків квадратних метрів.
І звісно, краще за неї, говорять її роботи. А вони зберігаються по всьому світу – в музейних і приватних колекціях. Роботи художниці виставлялись у м. Ліон (Франція), м. Нюрнберг (Німеччина), м. Наґоя (Японія), м. Гонконг (Китай) 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх