arch

Бібліовісті

Екологічний круглий стіл «Зелені легені Харкова»

IMG 20191002 1457042 жовтня 2019 року співробітники ХОБД взяли участь у круглому столі «Зелені легені Харкова», який відбувся у конференц-залі бізнес-центру концерну АВЕК.
Масштабний захід для обговорення екологічних проблем Харкова й України був влаштований за участю журналіста і режисера Тетяни Бабиної та зібрав численних представників громадських організацій екологічного спрямування, громадських активістів, депутатів місцевих рад, співробітників комітету з екології Верховної Ради України.

На початку обговорення директор Харківського планетарію Галина Железняк познайомила присутніх з багатогранним чином дерева в слов'янської міфології; потім доповідачі викладали своє бачення шляхів охорони та відновлення зелених насаджень на Харківщині, ділилися проблемами, які виникають в цьому процесі. Жваво обговорювалося питання формування конкретних механізмів взаємодії громадянського суспільства та органів державної влади в процесі лісоохорони, пропонувалося внесення змін до екологічного законодавства України. Розглядалося питання згубного впливу на екологію Харківщини безконтрольної розробки газових родовищ.
Співробітники ХОБД в ході круглого столу представили учасникам основні напрямки екологічної діяльності бібліотеки, зокрема, розповіли про конкурси дитячого малюнка, екологічні круїзи, літературні презентації, які прищеплюють молодому поколінню любов до рідної природи, гуманне ставлення до «братів наших менших». Була представлена презентація книги Ірини Август «Любов у законі: місто, гроші та собаки», яка торкається проблеми відношення до безпритульних тварин у наших містах. Учасники круглого столу також дізналися про музей АТО «Блокпост пам'яті. Харків» що існує у бібліотеці, де, зокрема, проходять екскурсії та презентації, присвячені чотириногим друзям бійців українського війська.
Особливий інтерес присутніх на заході екологів-фахівців з лісоохорони викликала розповідь співробітника ХОБД Бродяка Д. А. про досвід відновлення лісових насаджень в азіатській країні Бірмі (М'янми), де військовослужбовці місцевої армії на чолі з її командуванням тричі на рік масово висаджують дерева. Доповідач підкреслив, що, з огляду на чисельність збройних сил цієї країни (сьогодні вони налічують близько 400 тисяч солдатів і офіцерів), дана масова кампанія приносить корить природі в масштабі всієї М'янми та є повчальним прикладом ефективної державної політики в області екології.
В ході подальшого обговорення залучення військовослужбовців Збройних Сил України та ветеранів АТО до благородної справи відновлення лісів було визнано учасниками заходу дуже актуальним і важливим для України починанням.
У фіналі круглого столу, який тривав близько трьох годин, присутні констатували безсумнівну користь обговорення для практичного розв'язання назрілих питань, пов'язаних з охороною навколишнього середовища в нашій країні.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх