arch

Бібліовісті

Музей АТО «Блокпост пам’яті. Харків»

 

  Новим напрямком у діяльності бібліотеки стало створення музею АТО «Блокпост пам’яті. Харків».
Музей АТО  З початку антитерористичної операції ( зараз операція об’єднаних сил) на Сході України, бібліотека відразу зайняла активну громадську позицію з виховання у юних користувачів почуття патріотизму, національної свідомості, популяризації інформації про героїчну спадщину України, її видатних земляків і нових героїв, важливі віхи історичного розвитку.

_____________________________________________


  Проводились різноманітні акції, флешмоби, майстер-класи з виготовлення сувенірів з українською символікою, культурно-масові заходи, започатковано декілька проектів та благодійних акцій, найбільш відомі з яких:
– «Татова книга» (збір книжок для дітей бійців АТО та поповнення мобільної бібліотеки для бійців, що перебувають на волонтерському пункті «Південний пост»);
– «Книга для особливої дитини» (міні-проект із співпраці з родинами переселенців у модульному містечку для тимчасово переміщених осіб).
  Співпраця із волонтерськими організаціями, бібліотеками, що знаходяться в зоні ООС, прикордонниками, військовими бригадами, бійцями була настільки тісною, що вони почали дарувати бібліотеці різноманітні особисті речі, книги, гільзи, уламки снарядів тощо. Все це є свідком страшної «неоголошеної війни» і ввійшло до експозиції нашого музею.
  У музеї, який працює з 2017 року, зберігаються і експонуються артефакти із зони ведення бойових дій на Сході України.
Тут містяться не тільки особисті речі-книги, шеврони, книги, листи, військова амуніція, але і снаряди, елементи військової техніки та знаряддя. Окремий елемент експозиції-сучасні документальні книги, присвячені Революції Гідності та військовій операції на Сході.
Робота з поповнення музею продовжується, здійснюється пошук та запис цікавих історій про волонтерів, військових, паралельно проводяться екскурсії, які відвідують не тільки учні загальноосвітніх шкіл, але і курсанти Національного юридичного університету ім. Я.Мудрого (факультет підготовки слідчих кадрів для СБУ), Національного університету внутрішніх справ, кадети Державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус".
     Запрошуємо всіх бажаючих до співпраці.

 

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх