arch

Бібліовісті

Презентація книжки «(Не) дитячий погляд на війну»

4288 nНапередодні Дня Захисника України у Харківській обласній бібліотеці для дітей відбулася презентація книжки «(Не) дитячий погляд на війну», виданої цьогоріч Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба». На захід завітали учні та вчителі 5-ї, 10-ї, 37-ї, 172-ї, 307-ї та інших шкіл Харкова та усі небайдужі до обговорення актуальних проблем сьогодення. У неформальному прес-клубі взяли участь й молоді автори, невигадані історії яких опубліковані у цій книзі.

776 nЗ вітальним словом звертається до присутніх координатор Локального центру громадянської освіти у м. Харкові № 2 Інна Полякова, яка представляє Науково-методичний педагогічний центр Департаменту освіти Харківської міської ради. Вона акцентує увагу на тому, що презентація книги є актуальною і знаковою подією в інформаційному, журналістському та загальнокультурному житті Слобожанщини. До речі, від Харківщини Інна Валентинівна неодноразово їздила із дітьми до Києва на інших міст України під час реалізації програми «Інтеграція через діалог». Отож, декілька примірників книги «(Не) дитячий погляд на війну», які вона особисто передала бібліотеці, стануть справжнім поштовхом до творчості для сучасної молоді. До неформального діалогу долучився і голова ГО ”Спілка ветеранів АТО” Павло Федоров, який розповів про свій недитячий погляд на війну: « Із великим хвилюванням сприймаю те, що сьогодні відбувається на Сході нашої держави. Ті історії, про які розповіли на4384 nм юні автори, особисто мене дуже вразили. Тому сподіваюсь, що бажання займатися творчістю у дітей не зникатиме».  Також він подякував підліткам  за активну громадську30688 n позицію і зазначив, що й надалі продовжаться пошуки фінансування на видання нових та створення електронного примірників книжки. Своїм багатим досвідом у просуванні цієї справи поділився й головний натхненник зустрічі – керівник гуртків «Точка зору» та «Моя майбутня професія» ЦДЮТ № 5 Харківської міськради, педагог, член Національної спілки журналістів України Леонід Володимирович Гапєєв. Він повідомив, що масштабний всеукраїнський проект «Інтеграція через діалог» за підтримки Європейського Союзу почався ще з 2016 року. Безпосередньо здобувачі позашкільної освіти основ журналістської та літературної творчості (очолюваних ним гуртків) долучилися до «Інтеграції» наприкінці 2017-го. Саме тоді привернуло увагу оголошення про «(Анти)конкурс: (не) дитячий погляд на війну». Чимало учнів почали активно писати авторські твори на цю тему. Під час жорсткого конкурсного відбору серед дітей та дорослих для участі в «Інтеграції» свої авторські есе також писав і Леонід Володимирович. Конкурсний відбір на загальноукраїнському рівні був нелегким. І, нарешті, у травні 2018-го, вийшла з друку ця книга, що містить 7 розділів на 320 сторінках. Читачам вперше в Україні пропонуються особисті роздуми дітей4848 n з різних куточків країни про нашу новочасну історію. І про те, чим стала для них війна.
Оскільки
Харківщина вже з перших днів проведення АТО прийняла багато вимушених переселенців, надавши людям роботу, житло, можливості для навчання, то144 n чимало серед юних авторів обрали темою дослідження саме невигадані життєві історії про конкретних людей. Свої історії, вміщені у книжці, прочитали дівчатка-восьмикласниці, присутні на заході. Важливо те, що діти сьогодні мислять серйозно й по-дорослому. Це помітно у невигаданих історіях Каті Псарьової, Дар’ї Бацько та інших авторів, які простою і зрозумілою кожному живою мовою розповідають нам про реальних людей. Незважаючи на свій досить молодий вік, учасники прес-клубу як автори і громадяни, не байдужі до актуальних проблем сьогодення, під час відритого діалогу із читачами діляться власними роздумами. А ще закликають кожного з нас бути більш уважними і терпимими, особливо з вимушеними переселенцями. Бо вони заслуговують на увагу, розуміння, підтримку і поважне ставлення. І не лише в таких публіцистичних творах, але й у цілком реальному житті… Ефірний час прес-клубу (понад годину) сплинув зовсім непомітно як для ведучих, так і для учасників дискусії. Під час відкритого обговорення діти і дорослі переконалися у тому, що сьогодні усім нам і суспільству в цілому потрібен неформальний конструктивний діалог.

 

Фоторепортаж

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх