arch

Бібліовісті

(НЕ) ДИТЯЧИЙ ПОГЛЯД НА ВІЙНУ

ЗАПРОШУЄМО ДО ДИСКУСІЇ…


203A8191З нагоди Дня Захисника України у Харківській обласній бібліотеці для дітей 11 жовтня о 13-30 відбудеться презентація книги «(Не) дитячий погляд на війну», виданої в цьому році Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба». У неформальному прес-клубі візьмуть участь молоді автори невигаданих історій, опублікованих у цій книзі. Запрошуються школярі, батьки, вчителі та усі небайдужі до обговорення актуальних проблем сьогодення.


Як повідомив керівник гуртків «Точка зору» та «Моя майбутня професія»  ЦДЮТ № 5 Харківської міськради, педагог, член Національної спілки журналістів України Леонід Гапєєв, масштабний всеукраїнський проект «Інтеграція через діалог» за підтримки Європейського Союзу почався ще з 2016 року. (https://www.novadoba.org.ua).
Безпосередньо здобувачі позашкільної освіти основ журналістської та літературної творчості (очолюваних ним гуртків) долучилися до «Інтеграції» наприкінці 2017-го. Саме тоді привернуло увагу оголошення про «(Анти)конкурс: (не) дитячий погляд на війну». Чимало учнів почали активно писати авторські твори на цю тему. Під час жорсткого конкурсного відбору серед дітей та дорослих для участі в «Інтеграції» свої авторські есе також писав і Леонід Володимирович.
Конкурсний відбір на загальноукраїнському рівні був нелегким. І, нарешті, у травні 2018-го, вийшла з друку ця книга, що містить 7 розділів на 320 сторінках. Читачам вперше в Україні пропонуються особисті роздуми дітей з різних куточків країни про нашу новочасну історію. І про те, чим стала для них війна.
Оскільки Харківщина вже з перших днів проведення АТО прийняла чимало вимушених переселенців, надавши людям роботу, житло, можливості для навчання, то чимало серед юних авторів обрали темою дослідження саме невигадані житейські історії про конкретних людей.
Отож, запрошуємо долучитися до цікавої неформальної дискусії…
Презентація проводиться за ініціативи Центру дитячої та юнацької творчості № 5 Харківської міської ради в обласній бібліотеці для дітей.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх