arch

Бібліовісті

Лідери читання України-2018 у Херсоні

 

логотип-3Завершився І Всеукраїнський конкурс «Лідер читання», що із квітня 2018 проводився за ініціативи Національної бібліотеки України для дітей спеціалізованими бібліотеками України для дітей за сприяння Міністерства культури України, Української асоціації працівників бібліотек для дітей, Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY. Підбиття підсумків та нагородження переможців цього першого читацького змагання відбувалося 25-27 вересня 2018 року у Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки. Насичена програма підсумкового заходу проходила три дні – з 25 по 27 вересня, і його учасниками стали 30 чемпіонів читання – переможці обласного етапу конкурсу з усіх областей України, а також найактивніші читачі Національної бібліотеки України для дітей та Херсонщини, і стільки ж бібліотечних працівників, що супроводжували юних книголюбів та брали участь у фахових дискусіях і обміні досвідом. Тож, триденний БібліоКемп приймав лідерів читання з усієї України. З Харківщини таку честь здобув Мельник Богдан, учень 8 класу Чугуївської ЗОШ № 4. Що ж цікавого було на Херсонщині?

ФлешмобФлешмоб «Будь патріотом – читай українське!» 

  • Урочисте нагородження лідерів читання з усієї України. Воно відбулось на сцені Херсонського академічного обласного театру ляльок. Діти отримали дипломи і книжкові подарунки від Національної бібліотеки України для дітей та бібліотеки імені Дніпрової Чайки, а також щирі вітання від організаторів та почесних гостей свята: Алли Гордієнко, генерального директора Національної бібліотеки України для дітей, Президента Української асоціації працівників бібліотек для дітей та Національної секції Міжнародної ради з дитячої книги (IBBY), Василя Зеленчука, першого заступника голови Херсонської обласної ради, Ігоря Мазура, заступника директора Департаменту культури, туризму та курортів облдержадміністрації, Анни Бардашевської, директора Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки. Нагороди переможцям вручали письменники – Ірина Мацко і Антон Санченко, Любов Відута і Анатолій Кичинський, Анатолій Марущак.

нагородження  4

  •  «Послання у майбутнє» від Лідерів читання 2018 року переможцям Всеукраїнського читацького конкурсу наступного року:

 

  •  Мандрівка заповідними куточками Таврійського краю та місцями, пов’язаними з іменами видатних особистостей Херсонщини .
  • Євроквест у бібліотечному форматі «Ми – українці, ми – європейці!».

Євроквест 2

  • Спілкування з авторами своїх улюблених книг:

Антон Санченко 4–        Антоном Санченко – письменником-мариністом, перекладачем, видавцем;

 

 

–        Володимиром Арєнєвим – автором трьох десятків книжок, виданих десятьма мовами, Володимир Арєнєв 4лауреатом численних міжнародних премій, письменником, визнаним найкращим фантастом для підлітків у 2014 році на загальноєвропейському фестивалі любителів фантастики «Єврокон» в м. Дублін;

Зустріч з письменниками 1–        Іриною Мацко– письменницею, видавцем, художницею, бібліотекарем;

–        Любов’ю Відутою – поетесою та прозаїком;

–        Тетяною Луньовою – письменницею, видавцем, педагогом.

Творча майстерня 5·        У Творчій майстерні кожен учасникстворив власноруч свого птаха щастя – оберіг, символ удачі у слов’ян.

  • Участь у інтелектуально-спортивних розвагах на легендарній Козацькій Січі.
  • Подорож в минуле до "Лицарів Таврійського краю", де на лідерів чекала зустріч зі справжнісінькими козаками, постріли з маленьких гармат та козацька каша на березі річки Конки під сяйвом місяця.

козаками 1Козацька каша

  • Літературно-краєзнавчий квест під назвою «Херсонська фортеця», де на гравців чекало п’ять зупинок: «Єкатерининський собор», «Літературна галявина», «Очаківська брама», «Монетний двір» та «Колодязь». Агенти надавали команді історико-краєзнавчу довідку та певне завдання, після виконання якого можна було отримати пароль та фото наступної зупинки.

Таємниці Херсонської фортеці 4

Бібліотечні працівники на «БібліоКемпі» теж мали власні професійні завдання.
У той час, коли діти інтелектуально розважались, вони брали участь у фахових дискусіях та обговореннях за темами «Трансформації дитячого читання», «Дитяче читання: агенти впливу (школа+бібліотека+сім’я)», презентували колегам власний досвід впровадження інноваційних практик заохочення дітей до читання.

Бібліотечні працівники 2

Фотозвіт на Google+

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх