arch

Бібліовісті

Виставку «Катарсис» відкрито у Харківській обласній бібліотеці для дітей

1У межах бібліотечного проекту «Молоді таланти Слобожанщини» 13 вересня у стінах Харківської обласної бібліотеки  для дітей відбулося відкриття виставки «Катарсис» художника-аматора Микити Грудєва.
У давньогрецькій філософії  поняття «Катарсис» характеризує естетичний вплив мистецтва на людину. Сам термін мав багато значень:  це і очищення духу за допомогою душевних переживань,  і піднесення людського розуму та почуттів.

Присутні на відкритті виставки студенти першого курсу Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка відкрили для себе багато цікавого. Теми реінкарнації, одухотворення людини, мікрокосмосу та  сенсу буття, як не дивно, хвилюють молодь, викликають багато питань, спонукають до роздумів. Під час презентації своїх робіт  Микиті ставили багато різноманітних запитань, на які він із легкістю відповідав. Його відкритість та своєрідна аура замисленості, заглибленості усередину себе знайшла відгук у серцях ровесників.
Несподівано для себе молодий митець знайшов прихильників та однодумців, тож пообіцяв провести для них майстер-клас із мандали – зображення мікро- та макрокосмосу як усередині людини,  так і зовні, того безмежного всесвіту, що її оточує. Вдячні студенти, захопившись талантом юнака, майже їх однолітка, залишили свої враження у Книзі відгуків.
Запрошуємо усіх бажаючих відчути катарсис на собі до початку жовтня 2018 року.

Інформація про автора. Вісімнадцятирічний Микита Грудєв родом з Кривого Рогу, навчається на другому курсі факультету бізнесу та менеджменту Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка. Художньої освіти не має. У минулому – професійний спортсмен з важкої атлетики: почав займатися з 2011 року, а в 2013 став рекордсменом України. До 2017 здобув більше 70 нагород. Паралельно зі спортом у 2015 році захопився малюванням та вивченням різноманітних світових культур і традицій, особливо Східних. Мистецтво та духовне самовдосконалення стали невід’ємною частиною його життя, а спорт – лише знаряддям для підтримки фізичної форми.
Це 5 персональна виставка художника. Картини, представлені на цій виставці, відображають світогляд, почуття, життєві етапи автора. Ма̀ндали, пейзажі, портрети, абстракції, – усе це душевні хвилювання художника, втілені на полотні. У його доробку близько 100 робіт: від простих малюнків до серйозних картин.
Унікальність творчості Микити Грудєва в різноманітності стилів, технік та змісту. Кожна робота наповнена глибоким сенсом та чуттєвим збентеженням, що змушує людину замислитись та зосереджено зазирнути у середину самого себе.

Фото на Google+

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх