arch

Бібліовісті

Виставка «Князі Галицькі-Острозькі» знову в Харкові

 

1Одним із пріоритетних напрямків роботи Харківської обласної бібліотеки для дітей є патріотичне виховання підростаючого покоління. Протягом цього року ми організовували низку зустрічей із освіченими людьми нашого міста в межах знайомства з творчістю тернопільського художника-ілюстратора Олега Кіналя та його дружини Наталії, що заглибились в історію України, а саме в історію роду князів Галицьких-Острозьких. 
 
 
 
 
Графічну виставку «Князі Галицькі-Острозькі» вже експонували і в ХОБД, і в трьох вузах Харкова, містах Полтаві та Києві. А 2 серпня 2018 року вона знову повернулася до Харкова, щоб порадувати осиротілих вдів та матерів,  родини яких назавжди втратили чоловіків – бійців АТО. Для того, аби морально підтримати цих жінок, повернути їм радість життя, гостинно відчинив двері Харківський планетарій ім. Ю.О. Гагаріна.
Директор планетарію особисто провела екскурсію по музею «Космос», і присутні  поринули у світ безмежної космічної епохи. Ознайомивши з експонатами, Железняк Галина Василівна захопила усіх присутніх своєї розповіддю про космічні уявлення первісної людини, торкнулася всіх етапів розвитку астрономічної науки від перших вчених до польоту людини в космос. Наголосила на тому, що космічна галузь у нашій країні розвивається: попри історичні катаклізми 2014 року, українці запустили-таки робота на комету для подальшого її вивчення.Наступним етапом зустрічі було відкриття виставки про Галицьких-Острозьких князів. Традиційно Тетяна Бабіна, модератор проекту, зазначила, що кожен повинен знати історію своєї країни. Фахівець Харківської обласної бібліотеки для дітей Олена Ніколаєнко розповіла про найвидатніші вчинки кожного з князів, наголошуючи на їхньому історичному, культурному внеску в українське державотворення. Сюрпризом для присутніх стала екскурсія зоряним небом, яку провів один із співробітників планетарію. Після чого за невимушеною бесідою присутні познайомилися ближче один із одним. Тут зібрались матері та дружини бійців АТО, які вже ніколи не повернуться додому, волонтери Південного посту, меценати та благодійники, представники громадських організацій. Ці мужні жінки приїхали з різних куточків Харківщини: Козача Лопань, Пересічне… Про них можна сказати одним словом – незламні. Їх підтримують громадські організації і просто люди, яким не байдужа подальша доля України.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Вверх